Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Problem z immobilizerem


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dgurdak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 386
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 3D, 2002r. przebieg 250tyś
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 07 Cze 2010, 20:36
Temat postu:

Problem z immobilizerem


Dręczy mnie od jakiegoś czasu, problem z immo, przy przekręcaniu kluczyka na wyświetlaczu pojawia się żółta kłódka oraz czerwony znaczek silnika, po przekręceniu auto nie chce odpalić, zaś po ponownym zapłonie auto odpala normalnie, nie wiem w czym jest to spowodowane, ponieważ nie dzieje się to przy każdej próbie odpalenia, może 2 razy w ciągu dnia, ale jest to wkurzające, proszę o jakieś porady Confused
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
oooxdamianxooo

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Fiat Siena 1,4 ; Fiat Ducato 2,5 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Cze 2010, 21:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z immobilizerem


Z tego co mi wiadomo to może być to jakiś błąd. odłącz akumulator na godzinkę albo 1,5 Jak nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
dgurdak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 386
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 3D, 2002r. przebieg 250tyś
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 11 Cze 2010, 19:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z immobilizerem


Panowie doradźcie mi co z tym fantem zrobić, dzisiaj auto kręciłem chyba z 10 razy nic za 11 odpalił, ale za każdym razem błąd się pojawiał, mimo wyłączenia zapłonu, stało się to po dłuższej postoju, czy wie ktoś może gdzie znajduje się antena od immo???
Nie wiem czy to ona szwankuje czy nie, Fiat EcuScan pokazał tylko że Ecu nie otrzymało sygnału od czujnika Rolling Eyes
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Stilonek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 3D 2004
Piwa: 12/0
Wysłany: Sob 12 Cze 2010, 00:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z immobilizerem


dgurdak napisał:
czy wie ktoś może gdzie znajduje się antena od immo???

Na pewno w stacyjce.
Powrót do góry
dgurdak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 386
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 3D, 2002r. przebieg 250tyś
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 17 Cze 2010, 16:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z immobilizerem


Immobiliser niestety kolejny raz dzisiaj dał o sobie znać, dzieje się to na pewno przy wysokiej temperaturze w samochodzie, jak tylko auto postoi z 3 godziny w gorącym lub na słońcu zaraz się zaświeca kontrolka i nie można uruchomić, dziwne ale prawdziwe, już po prostu nie wiem co może to powodować, może to czujnik poł. wału Sad
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Czw 17 Cze 2010, 16:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dgurdak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 386
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 3D, 2002r. przebieg 250tyś
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 02 Lip 2010, 12:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z immobilizerem


Dzisiaj byłem na diagnostyce, elektronik nie bardzo wie co to może być, właśnie dlaczego immo szwankuje tylko przy wysokich temperaturach, błąd jaki mu wyświetla komputer to U1600- błąd immo lub anteny luz zły kod czy coś takiego, nie mam niestety drugiego kluczyka ani też pomysłów na ten samochód Mad
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
dgurdak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 386
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 3D, 2002r. przebieg 250tyś
Piwa: 3/4
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 11:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z immobilizerem


Panowie potrzebuje Waszej szybkiej pomocy, ponieważ dzisiaj rano auto nie odpala wogóle, immo świeci cały czas, wiec dobrałem się dzisiaj do stacyjki i okazało sie ze prawdopodobnie przyczyna tych wszystkich problemów sa styki które dochodzą do stacyjki(dwa malutkie przewody, jeden z styków jest urwany, czy można jakoś ten kabel wymienić czy trzeba będzie go lutować, bardzo proszę o odpowiedz!!!
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 12:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z immobilizerem


Trafiłeś w sedno, przy stacyjce masz pętłę fazową do immobilisera., Dwa cienkie przewody na minikostkę. Połączenie musi być sprawne, uszkodzony przewód możesz lutować. W kluczyku masz nadajnik, który po włożeniu do stacyjki dezaktywuje blokadę i auto zapala.Jak poprawisz to połaczenie na tej pętli ,błąd powinien zniknąć, powodzenia. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
dgurdak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 386
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 3D, 2002r. przebieg 250tyś
Piwa: 3/4
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 12:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z immobilizerem


Jareq zerknij na to zdjęcie przed chwilką zrobiłem fotkę


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/639bb10fe6468842.html
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 12:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z immobilizerem


dgurdak napisał:
Jareq zerknij na to zdjęcie przed chwilką zrobiłem fotkę


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/639bb10fe6468842.html


Jak potrafisz lutować to poninieneś dać radę, po polutowaniu i sprawdzeniu zalej te przewody klejem na gorąco albo żywicą celem usztywnienia i zabezpieczenia.

edit :Tam jest mało miejsca, możesz obciąć ten drugi przewód, osobno dolutować do wtyczki dwa nowe przewody a następnie dolutować je do obecnych przewodów, dłuższy przewód będzie Ci łatwiej przylutować i nie będzie narażony na zerwanie.
_________________
Fiat Stilo 1,9JTD po wypadku,--- CZĘŚCI --- kontakt na PW
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 13:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z immobilizerem


Tak. Ta plastikowa pętla co jest na stacyjce, mozna ją zdjąć, jest na małych zatrzaskach.Te przewody z tą minikostką co wychodzą z wiązki kabli wpina się się do tej pętli na stacyjce,co zaznaczyłes. Jak dasz radę polutować, to próbuj, tylko aby zwarcia nie było i kostka się nie stopiła.Robótka jest dosc niewygogna, ale pomału zrobisz. Jesli połaczenia będą ok. bląd na wyswietlaczu zginie natychmiast i auto zapali.W swoich zmieniałem wkładki w stacyjkach, wszystko rozpinałem i po zmontowaniu auta zapalały od razu, żadnych błedów nie było.Musisz ostrożnie lutować przy tej kostce bo takie małe g.. i ciasno tam trochę.
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dgurdak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 386
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 3D, 2002r. przebieg 250tyś
Piwa: 3/4
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 15:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z immobilizerem


No i problem zażegnany Very Happy

Zastosowałem nowe przewody, akurat miałem od starego zasilacza komputerowego, uciąłem stare zlutowałem wszystko razem i bezproblemu zatrybił za pierwszym razem, mam nadzieje tylko że miało to związek z tą temperaturą, oba przewody były w tragicznym stanie, jeden ledwo co trzymał kostkę a drugi był całkowicie zerwany, do tego bardzo krótkie i robota przy dość intensywnej gimnastyce, ale opłacało się. Bardzo dziękuje za pomoc obu Paną, piwka już postawiłem, zdecydowanie uważam ten przewód za beznadziejnie wykonany i słabo zlutowany, teraz jest porządnie zlutowany i zabezpieczony, pozdrawiam Very Happy


Sprawa jest rozwiązana, od tej naprawy wszystko wróciło do normy, brak problemów z immo przy wysokich temperaturach, ciesze się że tak to się skończyło, przestroga dla tych którzy będą mieli podobny problem Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
slodziutka2310

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 16v 2001 r+ gaz sekwencja
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 19 Lip 2010, 11:40
Temat postu:

security car


Witam Very Happy ja mialam podobny problem po przekręceniu kluczyka nie gasła mi mi żółta kontrolka silnika czasami stałam po godzinie na poboczu Shocked rzeczywiście było to wkurzające Evil or Very Mad poradzili mi wyczyścić kluczyk szczoteczką do paznokci bo może kluczyk jest zabrudzony i nie czyta kodów z kluczka.Rzeczywiście kluczyk wyczyściłam miałam spokój na 3 miesiące. Następnym razem dzwoni mechanik do mnie że nie może odpalić auta bo włącza się Security Car, ale powiedział że sobie da radę z tym. Teraz jeżdżę z obudową pod kierownicą odkręconą(może nie fachowo nazwane) Embarassed i mechanik doradził mi że jeżeli to się powtórzy to mam tą obudowę ściągnąć i poruszać kabelkami w miejscu gdzie się wkłada kluczyk (bo miałam pętelkę zrobioną odplątał ją i po przekręceniu kluczyka security car zgasło). Na razie jeżdżę 4 miesiące i nic się nie dzieje Very Happy . Dzwoniłam również do warsztatu w Tychach, który się takimi naprawami zajmuje ale powiedziano mi,że na chwilę obecną nic mi nie poradzi. Jeżeli zacznę uruchamiać auto awaryjnie czyli wbijając kody pedałem gazu to mam się zgłosić do nich. Sorki za nie fachowe nazewnictwo Embarassed może moja porada Ci jakoś pomoże.
_________________
slodziutka2310
Powrót do góry
paweldk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.8 5D 2001 LPG
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 19 Lip 2010, 11:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z immobilizerem


Często problem z "car security" powoduje zawilgocenie złącza D4. Tutaj jest opis jak się do niego dobrać http://www.fiatforum.com/stilo-faqs/100970-d4-connector.html
Powrót do góry
gadu-gadu
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Pon 19 Lip 2010, 11:53
Temat postu:

Re: security car


slodziutka2310 napisał:
... poradzili mi wyczyścić kluczyk szczoteczką do paznokci bo może kluczyk jest zabrudzony i nie czyta kodów z kluczka.Rzeczywiście kluczyk wyczyściłam miałam spokój na 3 miesiące.


Very Happy Czyszczenie kluczyka nic nie da, pastylka immo jest zatopiona w plastiku kluczyka, zasilanie pastylki jak i wysyłane przez nią kody są przekazywane elektromagnetycznie.
_________________
Fiat Stilo 1,9JTD po wypadku,--- CZĘŚCI --- kontakt na PW
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System