Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) wskażnik paliwa


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luki0228

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Gru 2007, 14:22
Temat postu:

Ok Jak mozesz to zamiesc, bede wdzieczny i reszta z forum ;)


Dzieki za odpowiedz. i juz nie bede tak pisal. sorki. Czekam tylko teraz na tego linka, zeby wkoncu zrobic ten wskaznik od paliwa... Laughing
_________________
Bravo 1.6 16V - to fura wszechczasow
Powrót do góry
luki0228

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Sty 2008, 20:10
Temat postu:

Wymontowałem pływak i pompke paliwową


Very Happy Udalo mi sie wyjac ten plywak od wskaznika oleju. Jest to bardzo proste. W fiacie Bravo 1.6 16v. W bagażniku po prawej stronie jesty pokrywa na trzy srubo-wkrety. Odkrecilem najpierw te trzy srubki i zdjolem pokrywe a pozniej odlaczylem dwa kable i trzyprzewody od paliwa, pozniej ta obejme uszczelke i do gory wyciagnalem. Tam w srodku jest plywak i pompka. A teraz mam pytanie czy trzeba wymienic caly ten zespol czy mozna kupic poszczegolne czesci??? Np sam ten plywak???? Moglby mi ktos doradzic???
_________________
Bravo 1.6 16V - to fura wszechczasow
Powrót do góry
SprinterZX

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Mar 2008, 14:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wskażnik paliwa


Podłączam się pod temat,ponieważ nie chce zakładać nowego aby nie zaśmiecać forum.Mam podobny problem-wskaźnik paliwa pokazuje mi cały czas połowe baku (gościu od którego kupiłem auto twierdził że wystarczy obrócić pływak i będzie ok-ale g*wno prawda-pływaka nie da się odwrotnie zamontować).Po rozebraniu stwierdziłem że przyczyną jest czujnik paliwa(dokładnie pływak zawiesza się w tym czujniku-plastikowej rurce przez co wskaźnik pokazuje pół baku.Moim zdaniem krzywa jest ta iglica na której chodzi pływak) Moje pytanie?-Ma ktoś może na sprzedaż ten czujnik?albo namiary gdzie można go kupić?

pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 20 Mar 2008, 16:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wskażnik paliwa


Ten czujnik caly sie kupuje Smile w sklepie kosztuje to troche Smile ale ciezko go dostac Smile tak licze jak poszperac na szrocie to moze dostaniesz za 50zl w sklepie hmm z 100-150zl pewnie na allegro szukalem to nie ma Very Happy a na googlach mi sie nie chce Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
dasiek7

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolbrom

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Mar 2008, 15:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wskażnik paliwa


mam taki sam problem z moja bravka 1.9 jtd Sad jade sobie jade....zawsze mam okolo 1/2 baku no i spoko przybywa kilometrow no i po przejechaniu okolo 100 km wskaznik schodzi w okolice kropki ponizej czyli ok 7.5 l mniej (tak sobie wyliczylem bo jest 8 wskazan licznika a mam 60 litrow zbiornik) a potem ta menda szybuje w oczach na dol prawie do rezerwy Sad


co to moze byc bo z tego co czytalem to moga byc przetarte te druciki w potencjometrze:/


czy nie da sie tego sprawdzic jakims woltomierzem czy czyms innym zeby nie wyciagac tej pompki?? nie chce tego ruszac bo wiecie jak sie cos porusza to zawsze sa wydatki:/


dodam ze nie butuje mu strasznie(nie jezdze szybciej jak 90) i wydaje mi sie ze wiecej jak 6 litrow nie zeżre Wink pozdrawiam:)
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 25 Mar 2008, 15:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Wto 25 Mar 2008, 20:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wskażnik paliwa


SprinterZX napisał:
Podłączam się pod temat,ponieważ nie chce zakładać nowego aby nie zaśmiecać forum.Mam podobny problem-wskaźnik paliwa pokazuje mi cały czas połowe baku (gościu od którego kupiłem auto twierdził że wystarczy obrócić pływak i będzie ok-ale g*wno prawda-pływaka nie da się odwrotnie zamontować).Po rozebraniu stwierdziłem że przyczyną jest czujnik paliwa(dokładnie pływak zawiesza się w tym czujniku-plastikowej rurce przez co wskaźnik pokazuje pół baku.Moim zdaniem krzywa jest ta iglica na której chodzi pływak) Moje pytanie?-Ma ktoś może na sprzedaż ten czujnik?albo namiary gdzie można go kupić?

pozdrawiam

Widzę że poradziłeś sobie z tym rozebraniem? Wink I co? pomógł opis?
A patrzyłeś na szrocie?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Sabbath

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): TYCHY
Posiadane auto: FIAT BRAVA
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Mar 2008, 22:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wskażnik paliwa


Zgadza się winą jest potencjometr a szczególnie fakt że tankujemy paliwo do połowy. Powyżej się odklada para wodna i ona jest przyczyną korozji scieszki na potencjometrze.
Jednak zanim przystapicie do rozbierania, proponuje podjechac na stacje Shell i zatankowac do pełna paliwo super Pover- ma on elementy czyszczące i nie tylko rdzy ale po zimie znakomicie czysci caly uklad zasilania
Zresztą ja po wielu doświadczeniach ze stacjami tankuje tylko na Shellu i nie mam problemów ze silnikiem
Zawsze po zimie leje to najlepsze paliwo i pozbywam sie i wody i zanieczyszczeń z ukladu. Wskaznik dziala do dzis
Pozdrawiam
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Mar 2008, 11:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wskażnik paliwa


ja leje zawsze do pełna, a wskaźnik i tak nie jest idealny...on poprostu tak ma...ale nie szaleje ekstremalnie, ze raz rezerwa raz full, ma drobne (milimetrowe) odchylenia.

Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 26 Mar 2008, 12:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wskażnik paliwa


Sabbath napisał:
Zgadza się winą jest potencjometr a szczególnie fakt że tankujemy paliwo do połowy. Powyżej się odklada para wodna i ona jest przyczyną korozji scieszki na potencjometrze.
Jednak zanim przystapicie do rozbierania, proponuje podjechac na stacje Shell i zatankowac do pełna paliwo super Pover- ma on elementy czyszczące i nie tylko rdzy ale po zimie znakomicie czysci caly uklad zasilania
Zresztą ja po wielu doświadczeniach ze stacjami tankuje tylko na Shellu i nie mam problemów ze silnikiem
Zawsze po zimie leje to najlepsze paliwo i pozbywam sie i wody i zanieczyszczeń z ukladu. Wskaznik dziala do dzis
Pozdrawiam

Kurde jakoś nie "łykam" tego. Ponieważ mam gaz, rzadko, ale to naprawdę rzadko mam pełny bak i wskaźnik paliwa działa mi ok. Przeważnie maam niemal zawsze 1/4 baku benzyny.
Potwierdzam opinię KiMCIA że wskaźniki te nie są super dokładne, ale przecież to nie jest pomiar elektroniczny, tylko oparty na plastikowym mechaniźmie konstrukcji cepa...
Rzeczywiście tak jest jak opisujesz z tym odkładaniem się wody, ale jakoś nie wierzę w korozję układu...
Fakt faktem jeżdżę tylko na Vervie98 - innej beny nie tankuję.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
SprinterZX

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Mar 2008, 15:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wskażnik paliwa


adam-as napisał:
Widzę że poradziłeś sobie z tym rozebraniem? Wink I co? pomógł opis?
A patrzyłeś na szrocie?


Tak bardzo pomógł(jeszcze raz dzięki),aczkolwiek bylo kilka problemów,wyjść-wyszła ale spowrotem tą pompe było ciężko wsadzić(zużyta uszczelka).Osobiście na szrocie na patrzałem ale zakupiłem pompe od użytkownia innego forum o bravo za 100zł kompletną.
Powrót do góry
gadu-gadu
Sabbath

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): TYCHY
Posiadane auto: FIAT BRAVA
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Mar 2008, 00:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wskażnik paliwa


Tam powinien byc drucik oporowy po którym chodzi blaszka i go wyciera
tam tez drut może zaśniedziec
Atak nawiasem od czasu jak tankuje na Schellu to tego problemu jaz tez nie miałem Może to jest rozwiązanie
Kiedys jak miałem poldka to tankując na innych stacjach (też renomowanych) zdazało się że po tankowaniu musiałem czyscić gaznik- woda, a raz mi się zdażyło że poliwo rozpuściło przewody od środka i cały gaznik pozatykało
Pozdrawiam
Powrót do góry
mmiodek

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1,7TD 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2008, 10:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wskażnik paliwa


A ja mam problem z wskaźnikiem poziomu paliwa w Palio 1998 1,7TD. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce wskaźnik szaleje! Wskazówka lata od min do max jak wściekła, aż słychać obijanie sie o krańcówki... I czasem zawiesza sie na górze, czasem na dole, czasem ustala sie na zakresie w przyblizeniu tam, gdzie mógłbym sie jej spodziewać. Drugi raz zaczyna wariować przy zapalaniu. W sumie nie wiem co wskazuje... Jestem zdezorientowany tymi objawami. Jestem elektrykiem (nie samochodowym) i takie objawy z niczym mi sie nie kojarzą. Mechanicy "wróżą z fusów". Najchętniej wymienialiby po kolei pływak, zegary czy co tam jeszcze. A to musi byc coś co po tych objawach da się zidentyfikować, jesli zna sie ideę działania. Byłbym wdzięczny za podpowiedź.
_________________
pozdrawiam - mmiodek
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2008, 15:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wskażnik paliwa


sprzedaj pali kup bravo to ci pomożemy Very Happy
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
mmiodek

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1,7TD 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Kwi 2008, 18:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wskażnik paliwa


A może to jest takie samo rozwiązanie? Czy w Bravo występuje 1,7TD? To może i wskaźnik jest taki sam?
_________________
pozdrawiam - mmiodek
Powrót do góry
japan

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Bravo/1.9 JTD/105HP/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Kwi 2008, 23:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wskażnik paliwa


nie wystepuje 1,7td..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System