Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) ESP i ASR failure



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zolo36

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,8 16V 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Gru 2011, 14:19
Temat postu:

ESP i ASR failure


Witam,

mam kłopot z ESP i ASR. Ten błąd pojawia mi się dokładnie w tym samych miejscach. Jeżdżę do pracy każdego dnia tą samą drogą i mogę jechać z zamkniętymi oczami ale po alarmach o wyłączeniu tych systemów dokładnie wiem gdzie jestem.
Dosłownie z dokładnością do 10 m mogę powiedzieć gdzie się ten błąd pojawi. Aku jest ok, bo to po kilkunastu kilometrach. Nie ważne czy pada deszcz czy sucho jak pieprz zawsze w tym samym miejscu! Próbowałem też raz szybciej tamtędy jechać raz wolniej, nic nie dało. Co do metra zawszę się włącza! Żadnych innych alarmów. Reszta ok, wystarczy się na sekundę zatrzymać, wyłączyć silnik i ponownie włączyć i wszystko znika.
Mieliście takie coś? Co to może być? Bardzo proszę o pomoc bo ten mnie już do szału doprowadza.
Aaa to Stilo 1.8.
Powrót do góry
blankfield

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115HP '02 / Clio II 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Sty 2012, 17:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ESP i ASR failure


Jeździsz przez Trójkąt Bermudzki? A tak serio wpływ miejsca na ten objaw raczej można wykluczyć, chyba że są tam jakieś wybitne "wertepy" albo linie wysokiego napięcia wybitnie siejące zakłóceniami.

Co do usterki to na 90% stawiam na akumulator / alternator. Zegary się nie przekręcają (przygasają) przy odpalaniu? Stilo jest bardzo wrażliwe na siadanie napięcia. A pierwsze co się pojawia to właśnie te kontrolki.
Powrót do góry
WalecGT

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom PL / Goor NL
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.8 2001\2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2013, 18:02
Temat postu:

ASR \ ESP


Mam dokladnie tak samo, akum mam nowy...... no jest nie mozliwe auto !! do tego od 3 dni co 30 sekund czasem co minute na chwilke zalanca mi sie kontrolka oleju i low oil pressure... nie mam juz sily na ten smochod.... pomocy... prosze
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Pon 11 Lut 2013, 22:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ESP i ASR failure


akumulator jest mocno obciążony przez świece żarowe i bardzo laguje czujnik kąta skrętu przy niższym napięciu. Popraw styki, wymień akumulator na markowy a nie byle jaki.

mój exide poprzedni wytrzymał 10 lat i teraz kupiłem nowy exide i jest ok

co do ciśnienia oleju to wole sie nie wypowiadac bo będze kolejna forumowa wojna. Zmień castrola na motul x-cess 5w40 lub millers cfd 5w40 i ZAWSZE KONIECZNIE oryginalny filtr FIAT ew jak nie masz dostępu to zamiennik chyba nawet droższy MANN.

oleje kupuj tylko w autoryzowanych punktach i przestań lać badziewie do silnika bo zaraz turbo rozwalisz. Przy wymianie oleju warto chociaż trochę wymyć szlam z silnika wiec użyj motul engine clean lub millers flush engine czy jako to się tam nazywa.

Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
mikolajj83

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krotoszyn
Posiadane auto: c4 picasso/peugeot 206
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 14 Maj 2013, 09:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ESP i ASR failure


ten watek juz był chyba setki razy i ja tez mialem ten problem ale jedno co pomogło i co jest właściwe to wymiana czujnika pedału STOP czesc kosztuje okolo 30 zl wymiana to jakies 30 s i wszytsko jest ok czyjnik znajduje sie za pedałem STOP pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 14 Maj 2013, 09:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mikolajj83

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krotoszyn
Posiadane auto: c4 picasso/peugeot 206
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 14 Maj 2013, 09:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ESP i ASR failure


a z drugiej strony co ma piernik do wiatraka i akumulator do bledów ESP ASR hehe poprostu serwisanci fiata widze ze sie wypowiadaja na forum normalnie nie moge jak czytam niektóre posty akumulator obciaza swiece zarowe skad ludzie bierzecie takie rozumowanie ze swieca ma cos wspolnego z ESP hehe dobre
Powrót do góry
DrumSound

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 108
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 jtd, 2004
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 15 Maj 2013, 00:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ESP i ASR failure


ano ma to wspólnego, że świece działają nawet do 3 min po odpaleniu silnika...
Jak jest słaby akku to potrafi siać dziwnymi błędami.
Mnie na słabym akku odłączało wspomaganie czasem i potrafiło wywalić błąd czujnika oleju..
_________________
--------------------
Powrót do góry
mikolajj83

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krotoszyn
Posiadane auto: c4 picasso/peugeot 206
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 15 Maj 2013, 12:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ESP i ASR failure


nie wydaje mi sie zeby takie cos jak blad czujnika oleju lub wspomagania zalezał od aku bo ja mam nowy aku i co jakis czas mi pokazuje takie bledy ale natychmiast gasna podobnie mam w punto ale to jest tylko moje zdanie nie jestem specjalista mechanikiem ani serwisantem pozdr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatPanda

8 900

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatTipo

32 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System