Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Cylinderek hamulcowy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cent1

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 966
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakoff
Posiadane auto: różne
Piwa: 35/0
Wysłany: Czw 17 Cze 2010, 21:50
Temat postu:

Cylinderek hamulcowy


witam.czy jest szansa zeby cylinderek z czasem sam sie odpowietrzyl?
zapowietrzylem sobie przy probie rozruszania zapieczonego a odpowietrznik jest w stanie sczatkowym i musialbym wymienic cyl.na nowy zeby go odpowietrzyc.
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Czw 17 Cze 2010, 22:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cylinderek hamulcowy


Nie, nie odpowietrzy się sam. Możesz spróbować popuścić przewód hamulcowy i odzczekać trochę, az ścieknie troche płynu z powietrzem i tym sposobem może się odpowietrzyć, ale nie daje to pewnej gwarancji. Nie żałuj grosza i kup nowy cylinderek i będziesz bezpieczny.
Powrót do góry
jaru

Auto Maniak



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 520
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Renault Megane 1,6 16V 2003r.
Piwa: 23/11
Wysłany: Czw 17 Cze 2010, 23:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cylinderek hamulcowy


Nowy cylinderek z odpowietrznikiem to jakieś 15 - 20zł. Trzyma się na dwóch śrubkach - jedyne zagrożenie to zapieczony przewód hamulcowy, ale jak popsikasz dzień lub dwa przed wymianą jakimś penetratorem, powinno pójść bez problemu (klucz nr 11).
Wymiana to max pół godziny razem ze ściąganiem i zakładaniem koła, wolnym tempem. Nie warto się męczyć ze starym cylinderkiem, a najlepiej wymienić od razu po obu stronach.
Powrót do góry
gadu-gadu
nowicki

Dyskutant



Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 56

Posiadane auto: cinquecento 700
Piwa: 1/5
Wysłany: Pią 18 Cze 2010, 01:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cylinderek hamulcowy


nie wiem jak w CC ale w dwóch innych typach samochodów którymi jeździłem zawsze się odpowietrzało. Dopóki się nie odpowietrzy jeździsz na własną odpowiedzialność. Który to jest cylinderek. tam jest podłączony sztywny czy elastyczny przewód?
_________________
niebieski
Powrót do góry
cent1

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 966
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakoff
Posiadane auto: różne
Piwa: 35/0
Wysłany: Pią 18 Cze 2010, 09:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cylinderek hamulcowy


nowicki napisał:
nie wiem jak w CC ale w dwóch innych typach samochodów którymi jeździłem zawsze się odpowietrzało. Dopóki się nie odpowietrzy jeździsz na własną odpowiedzialność. Który to jest cylinderek. tam jest podłączony sztywny czy elastyczny przewód?

sztywny i jego tez nie odkrece.
okazalo sie ze temat nieaktualny- cylinderek cieknie wiec idzie do hasioka.
przy okazji mam pytanie czy jest niezbedny ten element?


nie ma mozliwosci zdjecia szczeki bez zniszczenia tego.probowalem jakos zaklepac te podkladke ale nic z tego i zalozylem bez tzn. jest tylko sprezyna i podkladka od wewnatrz.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 18 Cze 2010, 09:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dyniek84

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Fiat Cinquecento young, 704 cm AISAN, 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Cze 2010, 12:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cylinderek hamulcowy


Nie jestem może doświadczonym mechanikiem (wogóle nie jestem mechanikiem Smile ), ale hamulce z tyłu robiłem niedawno. Ten element który wskazałeś (wraz z tym po drugiej stronie) to samoregulatory szczęk. Powodują, że w miarę ścierania się szczęk w trakcie hamowania, nadal odpowiednio dociskana jest szczęka do bębna. Sciągaliśmy z tatą szczęki i nie odpadła ta podkładka, więc się da. Robiliśmy to z książką, według opisanej tam procedury. Nie odpowiem Ci na pytanie czy można bez tego jeździć bo nie wiem. Ja bym jednak nie ryzykował. Komplet nowych szczęk to koszt rzędu 40 zł na allegro. Hamulce to jednak najistotniejszy układ w samochodzie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
jacekszczesny

Auto Maniak



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 657
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: seicento 1.1 MPI 19000
Piwa: 42/7
Wysłany: Pią 18 Cze 2010, 14:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cylinderek hamulcowy


No już nie kombinuj te regulatory to muszą być , niewiem co tam kombinujesz ale można zdjąć szczęki żeby tego nie uszkodzić . A jak się już upierasz to tam są takie zapinki muszsz je zsunąć bo inaczej wszystko pogniesz a i tak nie zdejmiesz
_________________
Cieszę się że mogłem pomóc.
Powrót do góry
cent1

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 966
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakoff
Posiadane auto: różne
Piwa: 35/0
Wysłany: Pią 18 Cze 2010, 14:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cylinderek hamulcowy


widocznie nie mieliscie tego az tak zapieczonego.skoro zeszla szczeka a samoregulator zostal to swiadczy ze nie bylo lekko.
Powrót do góry
JaRabbit
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 675
Skąd jesteś (miejscowość / region): WD XXXXX
Posiadane auto: RAV4 2,4 USA
Piwa: 28/0
Wysłany: Sob 19 Cze 2010, 09:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cylinderek hamulcowy


cent1 napisał:
widocznie nie mieliscie tego az tak zapieczonego.skoro zeszla szczeka a samoregulator zostal to swiadczy ze nie bylo lekko.


Mieliście,mieliście Laughing
Ja to rozwiązałem następująco: szlifierka kątowa żeby przeciąć podkładkę i zsunąć szczękę z resztką regulatora, a potem palniczek na małą butlę Propan-Butan i grzałem sworzeń na którym była szczęka. Potem narzędź Smile typu mors ( ewentualnie klucz do rur) i zeszło Wink
_________________
Corolla E12-ostatnia prawdziwa Toyota
Powrót do góry
JANUSZ40

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.8gt SAAB 9-3 1.9 TiD
Piwa: 9/1
Wysłany: Sob 19 Cze 2010, 11:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cylinderek hamulcowy


Przed założeniem nowych szczęk posmaruj sworzeń odrobinę smarem grafitowym,zaoszczędzi to kłopotu przy ponownej wymianie.Żeby zdjąć starą bez grzania spróbuj starą metodę:"coca-cola" Wink Mi zawsze pomagała w takich sytuacjach Laughing
Powrót do góry
cent1

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 966
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakoff
Posiadane auto: różne
Piwa: 35/0
Wysłany: Nie 20 Cze 2010, 21:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cylinderek hamulcowy


ciekaw jestem czy przy wymianie zestawu cylinderek+przewod bede musial odpowietrzyc obie strony?bo jesli tak to musze wymienic 2 cylinderki Confused
Powrót do góry
nowicki

Dyskutant



Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 56

Posiadane auto: cinquecento 700
Piwa: 1/5
Wysłany: Nie 20 Cze 2010, 22:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cylinderek hamulcowy


odpowietrz na wymienionym cylinderku ile się da i zobacz na pedale hamulca w jakim stopniu układ jest zapowietrzony. W zależności od tego i swoich umiejętności sam podejmujesz decyzję czy jeździsz i czekasz aż się samo odpowietrzy. Ja kiedyś byłem w takiej desperacji że jeździłem pomimo że hamulec "brał" za którymś razem. Ale to była rosyjska ruletka. Jeżeli bierze nisko ale za pierwszym razem i ręczny jest sprawny. to można zaryzykować - musisz cały czas pamiętać że hamulce nie są w 100% sprawne, bo jak zapomnisz to po tobie. Jak byś się zdecydował na odpowietrzenie "naturalne" to musisz sprawdzać poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym, bo on będzie ubywał w miarę odpowietrzania.
_________________
niebieski
Powrót do góry
ŁukaszŁukasz

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 163
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przeworsk/Podkarpacie
Posiadane auto: CC 899 Wtrysk, Rok 1996 eLPeGie
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 20 Cze 2010, 22:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cylinderek hamulcowy


delikatnie zaciśnij przewód elastyczny przy wahaczu (np. ściskiem stolarskim, albo przed wymianą wciśnij pedał hamulca i go zablokuj i nie musisz odpowietrzać obu stron prze tej robocie.
_________________
szukaj, czytaj, ja znalazłem, Ty też to zrobisz.
Powrót do góry
nowicki

Dyskutant



Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 56

Posiadane auto: cinquecento 700
Piwa: 1/5
Wysłany: Pon 21 Cze 2010, 03:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cylinderek hamulcowy


dobry pomysł Łukasza, tylko przedtem trzeba ocenić czy przewód to wytrzyma, czas robi swoje i może być "spróchniały". Alternatywa może być szybkie zatkanie rozgałęźnika, tak żeby jak najmniej powietrza dostało się do tej części układu z odpowietrzeniem której moga być problemy. Dalej tak jak napisałem wcześniej. Jak będziesz odkręcał ta nakrętkę przewodu sztywnego przy rozgałęźniku to spłaszcz przewód przy nakrętce (właśnie ze względu na powietrze) ale tak żebyś mógł nałożyć na nia klucz nasadowy. Ten klucz musi być sześciościenny, nie wyrobiony, bo jak zaokraglisz nakrętkę to umarł w butach. Dobrze byłoby też oczyścić w miarę możliwości rdzę przy nakrętce tak żeby jakiś odrdzewiacz miał do niej jak najlepszy dostęp i ja potraktować tym odrdzewiaczem, bo może być i tak, że jak klucz dobry to nie zaokraglisz tylko urwiesz. Ale to by musiałoby potrwać parę dni a efekt i tak niepewny

Łukasz

przecież jak wciśniesz pedał i go zablokujesz to po odkręceniu przewodu płyn wycieknie i to pod ciśnieniem. Nawet jak by w miejsce płynu nie dostało się powietrze to po dokręceniu przewodu pedał zostałby przy podłodze. Takie coś robi się przy odpowietrzaniu jak nie ma drugiego do pompowania.
_________________
_________________
niebieski


Ostatnio zmieniony przez nowicki dnia Pon 21 Cze 2010, 03:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
JaRabbit
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 675
Skąd jesteś (miejscowość / region): WD XXXXX
Posiadane auto: RAV4 2,4 USA
Piwa: 28/0
Wysłany: Pon 21 Cze 2010, 07:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cylinderek hamulcowy


nowicki napisał:
dobry pomysł Łukasza, tylko przedtem trzeba ocenić czy przewód to wytrzyma, czas robi swoje i może być "spróchniały". Alternatywa może być szybkie zatkanie rozgałęźnika..........


W cieniasie nie ma "rozgałęźnika" tak jak w maluchu. Idą 2 niezależne przewody na każde koło od korektorów hamowania.
Chyba,że miałeś coś innego na myśli pisząc "rozgałęźnik" Wink
_________________
Corolla E12-ostatnia prawdziwa Toyota
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System