Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Miękki hamulec, powoli opada w podłoge przy hamowaniu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
budrys

Dyskutant



Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Carisma 1.8 GDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 25 Cze 2010, 20:09
Temat postu:

Miękki hamulec, powoli opada w podłoge przy hamowaniu.


Witam. Problem jak w temacie nigdzie nie ma wycieku płynu. Podejrzewam serwo. Jak je sprawdzić, co mogło w nim paść ? ewentualnie proszę o linka do schematu układu hamulcowego bądz książki typu "Sam naprawiam..." Proszę o pomoc
Powrót do góry
jacekszczesny

Auto Maniak



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 657
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: seicento 1.1 MPI 19000
Piwa: 42/7
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 20:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Miękki hamulec, powoli opada w podłoge przy hamowaniu.


Ja bym najpierw sprawdził czy nie ma wycieków nawet najmniejszych a zwłaszcza w tylnych kołach i otpowietrzył cały układ, a co do serwa to jakby było walnięte to trzeba by było siłą naciskać na pedał tak jak w maluchu przerabiałem na własnej skurze a był uszkodzony tylko zaworek w serwo
_________________
Cieszę się że mogłem pomóc.
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 28 Cze 2010, 22:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Miękki hamulec, powoli opada w podłoge przy hamowaniu.


Ja przepuszczam, że wysiadła pompa hamulcowa ( przepuszczją tłoczki).
Powrót do góry
nosek86

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIELSKO-BIAŁA
Posiadane auto: OMEGA B 2.5V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 12:33
Temat postu:

Re: Miękki hamulec, powoli opada w podłoge przy hamowaniu.


budrys napisał:
Witam. Problem jak w temacie nigdzie nie ma wycieku płynu. Podejrzewam serwo. Jak je sprawdzić, co mogło w nim paść ? ewentualnie proszę o linka do schematu układu hamulcowego bądz książki typu "Sam naprawiam..." Proszę o pomoc


Kolega bardziej niż pewne że masz gdzieś mały wyciek płynu i nie możesz utrzymać ciśnienia w układzie... posprawdzaj czy nie ma wycieków - uważaj bo możesz skasować auto !!! jak już pisałem w innym temacie - wymiana wszystkich przewodów wyszła mnie 200zł - będą na lata znów i głowa spokojna Smile wymiana plug&play - wyciągnij stare , załóż nowe 2h zabawy i gotowe Smile ja kupowałem u gościa na www.przewodyhamulcowe.sklepna5.pl nawet spoko ceny ma - myślałem o wzmacnianych ale za przewody wzmacniane w oplocie chcą sobie po 450-500zł.... chyba lekka przesada...
Powrót do góry
wojtass18

Auto Maniak



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 589
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Punto 2 1,2 8V
Piwa: 29/0
Wysłany: Sob 11 Wrz 2010, 23:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Miękki hamulec, powoli opada w podłoge przy hamowaniu.


tak jak nosek86 pisze. Ja w Punto miałem tak że miałem zapowietrzone, myślałem że to przez to że z tyłu szczęki wymieniałem i mi cylinderek wyskoczył, oczywiście odpowietrzyłem. Po jakimś czasie zaczął być miękki pedał i myślałem że źle odpowietrzyłem, noi przy próbie pedał w podłodze. Poszedł przedni lewy przewód. Był przetarty i powietrze łapach aż strzelił, więc może być to to
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 11 Wrz 2010, 23:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
inżynier2011

Czytelnik



Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: VW Passat 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Sty 2011, 22:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Miękki hamulec, powoli opada w podłoge przy hamowaniu.


Ja kupiłem i polecam producenta przewodów hamulcowych miedzianych najtaniej na Allegro LKLEMAR ( http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7258728 ). Kupiłem u niego przewody do mojego autka, razem z kumplem, za jednym zamachem. Przewody były wykonane z naprawdę dobrego materiału, a nie jak jakieś chińskie badziewie, które oferują inni, jak na przykład nieistniejące dodatkowe sztuki do TICO . U faceta jest możliwość zakupu z rabatem, dowozem towaru, ma on też inne części do hamulców, elastyczne, płyny, odpowietrzniki, itd. Gorąco go polecam!! Dorabia rurki do wszystkich modeli łącznie z tym, że jak mu podasz wymiar to też Ci zrobi
Powrót do góry
kozi66

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): chełm
Posiadane auto: wartburb
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 19:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Miękki hamulec, powoli opada w podłoge przy hamowaniu.


no nie wiem czy w przypadku bezpieczeństwa to akurat cena jest najważniejsza... a jak ktoś strugnie przewody na rurce do CO - takich do ogrzewania centralnego? - byle być tańszym? ja tam byłbym ostrożny w tym temacie - nie zawsze co najtańsze to lepsze... a poza tym to podobno chińszczyzna wychodzi najtaniej więc jeśli gość ma najtaniej...

inż - piszesz że ktoś ci oferował nie istniejące przewody do tico - ja tam wolałbym jakby przy zakładaniu okazało się że mam jeden przewód za dużo niż że jednego mi brakuje - ale to moje zdanie Zreszta najlepiej jest pomierzyć stare bo co sklep to inne długości podają.

- za to kupowanie hurtem to dobry pomysl z doświadczenia wiemy że kupujac kilka kpl na raz zawsze uda się stargować cenę takie prawa rynku Smile - to kto chętny na zakup kpl razem ze mną? planuje wymiane wszystkiego w mojej rajdów ce i w hanii chyba też dam nowe - jak ktoś planuje to niech pisze spróbujemy się kupa potargować - tylko że ja nie szukam najtańszych - myśle nawet o czym na rurce NICU
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System