Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Miękki hamulec, powoli opada w podłoge przy hamowaniu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
budrys

Dyskutant



Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Carisma 1.8 GDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 25 Cze 2010, 20:09
Temat postu:

Miękki hamulec, powoli opada w podłoge przy hamowaniu.


Witam. Problem jak w temacie nigdzie nie ma wycieku płynu. Podejrzewam serwo. Jak je sprawdzić, co mogło w nim paść ? ewentualnie proszę o linka do schematu układu hamulcowego bądz książki typu "Sam naprawiam..." Proszę o pomoc
Powrót do góry
jacekszczesny

Auto Maniak



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 657
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: seicento 1.1 MPI 19000
Piwa: 42/7
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 20:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Miękki hamulec, powoli opada w podłoge przy hamowaniu.


Ja bym najpierw sprawdził czy nie ma wycieków nawet najmniejszych a zwłaszcza w tylnych kołach i otpowietrzył cały układ, a co do serwa to jakby było walnięte to trzeba by było siłą naciskać na pedał tak jak w maluchu przerabiałem na własnej skurze a był uszkodzony tylko zaworek w serwo
_________________
Cieszę się że mogłem pomóc.
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 28 Cze 2010, 22:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Miękki hamulec, powoli opada w podłoge przy hamowaniu.


Ja przepuszczam, że wysiadła pompa hamulcowa ( przepuszczją tłoczki).
Powrót do góry
nosek86

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIELSKO-BIAŁA
Posiadane auto: OMEGA B 2.5V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 12:33
Temat postu:

Re: Miękki hamulec, powoli opada w podłoge przy hamowaniu.


budrys napisał:
Witam. Problem jak w temacie nigdzie nie ma wycieku płynu. Podejrzewam serwo. Jak je sprawdzić, co mogło w nim paść ? ewentualnie proszę o linka do schematu układu hamulcowego bądz książki typu "Sam naprawiam..." Proszę o pomoc


Kolega bardziej niż pewne że masz gdzieś mały wyciek płynu i nie możesz utrzymać ciśnienia w układzie... posprawdzaj czy nie ma wycieków - uważaj bo możesz skasować auto !!! jak już pisałem w innym temacie - wymiana wszystkich przewodów wyszła mnie 200zł - będą na lata znów i głowa spokojna Smile wymiana plug&play - wyciągnij stare , załóż nowe 2h zabawy i gotowe Smile ja kupowałem u gościa na www.przewodyhamulcowe.sklepna5.pl nawet spoko ceny ma - myślałem o wzmacnianych ale za przewody wzmacniane w oplocie chcą sobie po 450-500zł.... chyba lekka przesada...
Powrót do góry
wojtass18

Auto Maniak



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 589
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Punto 2 1,2 8V
Piwa: 29/0
Wysłany: Sob 11 Wrz 2010, 23:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Miękki hamulec, powoli opada w podłoge przy hamowaniu.


tak jak nosek86 pisze. Ja w Punto miałem tak że miałem zapowietrzone, myślałem że to przez to że z tyłu szczęki wymieniałem i mi cylinderek wyskoczył, oczywiście odpowietrzyłem. Po jakimś czasie zaczął być miękki pedał i myślałem że źle odpowietrzyłem, noi przy próbie pedał w podłodze. Poszedł przedni lewy przewód. Był przetarty i powietrze łapach aż strzelił, więc może być to to
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 11 Wrz 2010, 23:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
inżynier2011

Czytelnik



Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: VW Passat 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Sty 2011, 22:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Miękki hamulec, powoli opada w podłoge przy hamowaniu.


Ja kupiłem i polecam producenta przewodów hamulcowych miedzianych najtaniej na Allegro LKLEMAR ( http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7258728 ). Kupiłem u niego przewody do mojego autka, razem z kumplem, za jednym zamachem. Przewody były wykonane z naprawdę dobrego materiału, a nie jak jakieś chińskie badziewie, które oferują inni, jak na przykład nieistniejące dodatkowe sztuki do TICO . U faceta jest możliwość zakupu z rabatem, dowozem towaru, ma on też inne części do hamulców, elastyczne, płyny, odpowietrzniki, itd. Gorąco go polecam!! Dorabia rurki do wszystkich modeli łącznie z tym, że jak mu podasz wymiar to też Ci zrobi
Powrót do góry
kozi66

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): chełm
Posiadane auto: wartburb
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 19:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Miękki hamulec, powoli opada w podłoge przy hamowaniu.


no nie wiem czy w przypadku bezpieczeństwa to akurat cena jest najważniejsza... a jak ktoś strugnie przewody na rurce do CO - takich do ogrzewania centralnego? - byle być tańszym? ja tam byłbym ostrożny w tym temacie - nie zawsze co najtańsze to lepsze... a poza tym to podobno chińszczyzna wychodzi najtaniej więc jeśli gość ma najtaniej...

inż - piszesz że ktoś ci oferował nie istniejące przewody do tico - ja tam wolałbym jakby przy zakładaniu okazało się że mam jeden przewód za dużo niż że jednego mi brakuje - ale to moje zdanie Zreszta najlepiej jest pomierzyć stare bo co sklep to inne długości podają.

- za to kupowanie hurtem to dobry pomysl z doświadczenia wiemy że kupujac kilka kpl na raz zawsze uda się stargować cenę takie prawa rynku Smile - to kto chętny na zakup kpl razem ze mną? planuje wymiane wszystkiego w mojej rajdów ce i w hanii chyba też dam nowe - jak ktoś planuje to niech pisze spróbujemy się kupa potargować - tylko że ja nie szukam najtańszych - myśle nawet o czym na rurce NICU
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System