Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Mogę zalać Castrol Magnatec 5w40 do 1.9JTD ?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dplus

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 00:17
Temat postu:

Mogę zalać Castrol Magnatec 5w40 do 1.9JTD ?


Po ostatnim aucie benzynowym został mi olej syntetyczny Castrol Magnatec 5w40 o parametrach API SM/CF, ACEA A3/B3/B4, C3 i teraz zastanawiam się, czy mogę go zalać do 1.9JTD 115KM ?

Wiem, że olej nie jest najlepszy na rynku, ale szkoda go wyrzucać, a wg mnie spełnia normy z instrukcji Stilo. Istnieje wersja Diesel tego oleju - i to mnie najbardziej zastanawia czy ten uniwersalny olej da radę (na opakowaniu nie ma określonego przeznaczenia benzyna/diesel).

No i kolejna kwestia - teraz jest zalany ELF TEC 10W40, mam nadzieję, że silnik przy przebiegu 160 000 nie przyjmie zmiany na full syntetyk zbyt negatywnie.

Castrol w zamierzeniu ma przejechać co najwyżej 10k.

Mam jeszcze inną pozostałość - Shell Helix Plus 10W-40, tutaj sytuacja wygląda prościej, nawet producent w "dobieraczu" na stronie zaleca do mojego diesla jego nowszą wersję (HX7) i to nie w wersji Diesel, a normalnej...
Generalnie ciekawi mnie wasza opinia nt. olejów w wersji diesel/nie diesel - czy są wymienne itp..
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 00:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Mogę zalać Castrol Magnatec 5w40 do 1.9JTD ?


olej do diesla to olej to diesla.
nigdy nie zmienia się z półsyntetyku na syntetyk. silnik się rozszczelni
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
dplus

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 00:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Mogę zalać Castrol Magnatec 5w40 do 1.9JTD ?


Nie chciałem, żeby pytanie o shella wydało się podchwytliwe, ale znalazłem właśnie takie info na stronie:
http://www.shell.pl/home/content/pol/products_services/on_the_road/oils_lubricants/helix/shell_helix_tpkg/product_range_new/helix_hx7/

"Zapewnia doskonałą ochronę wszystkich nowoczesnych silników benzynowych i Diesla także tych z turbodoładowaniem".

Rozumiem, że zalanie do trupa > 250k syntetyka zrobi niezłe zamieszanie, ale do silnika ze 160k też ?
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 00:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Mogę zalać Castrol Magnatec 5w40 do 1.9JTD ?


wlanie syntetyka po półsyntetyku zawsze robi zamieszanie bo wypłukuje nagary, myje silnik wewnątrz i przez to rozszczelniA w skrócie mówiąc, żaden silnik nie lubi jAk mu sie zmienia olej na inny bo inne są składniki myjące

na logike. chcesz wlać taki olej jaki masz. i szukasz uzasadnienia że jest lepszy to nic nie powinno się stać.
ale. jest lepszy i przez to lepiej wymyje silnik wewnątrz. to pozorna oszczędność. bo zaoszczędzisz ile 100-200zł? a ile kosztuje uszczelnienie silnika?
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 01:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Mogę zalać Castrol Magnatec 5w40 do 1.9JTD ?


ludzie, jak wy bzdury wypisujcie.

było, szukaj. jak chcesz się pozbyć silnika to zalej
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 01:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dominskc

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice/Łódzkie
Posiadane auto: Fiat Stilo 2001 1.9 jtd 115
Piwa: 5/6
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 12:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Mogę zalać Castrol Magnatec 5w40 do 1.9JTD ?


przestancie wypisywac glupoty o rozszczelnieniu silnika po zalaniu syntetyku, jeden uslyszy od jakiegos niedoksztalconego fachowca i powtarza glupoty, ja po zakupieniu samochodu nie mialem pojecia jaki mialem olej ,zalalem syntetyk selenia wr , stan na bagnecie max, od wrzesnia nie odkrecilem nawet korka a stan na bagnecie max, zero brania oleju a tymbardziej rozszczelnienia, i tak jak kolega napisal wczesniej o trupach z przebiegiem powyzej 250 tys a moj ma juz prawie 300 tylko licznik cofniety o 100 , radze podlaczyc swoj samochod pod examiner i zaloze sie ze 60 % uzytkownikow mialo by niemila niespodzianke
Powrót do góry
gadu-gadu
Necrotic

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 162
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, 1.9JTD, 2004: Fiat Uno 97r 1.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 14:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Mogę zalać Castrol Magnatec 5w40 do 1.9JTD ?


Ja przejechalem na oleju 10W40 35 tys.km potem stwierdzilem ze zaleje go 5W40. Przejechalem juz 12 tys km brak śladów rozszczelenienia- olej nie znika
Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 14:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Mogę zalać Castrol Magnatec 5w40 do 1.9JTD ?


Bo teraz dodatki myjące mają wszystkie oleje, w różnym stopniu, niezależnie czy syntetyczne czy mineralne, dodatkowo nie róbcie z 5W40 syntetyka , gdyż w większości to oleje na bazie mineralnej.
_________________
Fiat Stilo 1,9JTD po wypadku,--- CZĘŚCI --- kontakt na PW
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 20:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Mogę zalać Castrol Magnatec 5w40 do 1.9JTD ?


ravauek211 napisał:
wlanie syntetyka po półsyntetyku zawsze robi zamieszanie bo wypłukuje nagary, myje silnik wewnątrz i przez to rozszczelniA..

Co to za silnik co się trzyma na nagarach... Jesli silnik jest w dobrym stanie technicznym możesz śmiało zalewać pełny syntetyk nic się nie rozszczelni
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 23:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Mogę zalać Castrol Magnatec 5w40 do 1.9JTD ?


jełopy w warsztatach myślą, że uszczelki są tak jak 30 lat temu, gdzie ten problem występował. teraz oleje zawierają spulchniacze do uszczelek (valvo max life)

co do castrola wystarczy zapytać google

castrol toyota zapieczone pierścienie

albo castrol syf w silniku

albo castro zatarte panewki

albo castrol korozja panewek

castrol to inaczej BP

po tym jak bp wykupiła castol zamieszała w olejach. teraz tws nie jest taki dobry jak kilka lat temu

cięcie kosztów. nazwa ta sama a inne parametry

toć to jest hydrocrak a nie nawet pełny syntetyk
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
dplus

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/6
Wysłany: Nie 27 Cze 2010, 13:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Mogę zalać Castrol Magnatec 5w40 do 1.9JTD ?


dzięki za opinie, castrol jednak nie będzie zalany, ale tylko ze względu na jego jakość a nie ze względu że to syntetyk. adasch skutecznie mi dał do myślenia kilkoma hasłami.

w poprzedniej bryce - maździe mx-3 przy przebiegu 245 000 z braku informacji o oleju zalałem syntetyk i nic się nie działo - brał potem znikome ilości oleju. nie chciałbym jednak, aby ktoś to powtarzał, bo ponoć silnik był zmieniany choć nagary pod pokrywą zaworów były gigantycznie większe niż w później wsadzonym silniku o przebiegu 160 000. Później silnik był wymieniony, bo mechanik-matoł w celu uszczelnienia wycieku spod głowicy użył silikonu co zatkało jeden kanalik i jeden cylinder się przytarł.

Miałem więc możliwość obejrzenia gładzi cylindrów po 40k stosowania syntetyka w starym silniku i stwierdziliśmy wraz z (dobrym) mechanikiem, że są bardzo gładkie.

No ale to był benzyniak, niezbyt wysilony (1.6 SOHC) stąd pytanie jak to wygląda w znacznie bardziej złożonych dieslach.

Drugi raz bym tego nie zrobił, bo jak ktoś mądry na forum mazdy zauważył zużycie w silniku powoduje powstawanie coraz większych szczelin i dla odpowiedniego smarowania należy używać coraz gęstszych olei czy się to komuś podoba czy nie (co ma odzwierciedlenie w powiedzeniu, że stosuje się najpierw syntetyk, potem pół a na końcu minerał - co oznacza tak naprawdę różną gęstość olejów)
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Nie 27 Cze 2010, 21:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Mogę zalać Castrol Magnatec 5w40 do 1.9JTD ?


nie trzeba półsyntetyka i minerała bo są odpowiednio lepkie a nie gęste oleje syntetyczne

np motul, millers.

btw, lepiej odrazu zalewać super olej aby nie mieć problemów nawet po 300kkm przebiegu, czyli oparty na estrach, lub pao 4 jak ams czy m1.

z kategorii 3 chyba najlepszy jest shell pomimo, że to już stara technologia.

castrole po za edge to bardzo słabe pao3 z mega nędznym parametrem antyzużyciowym hths.

niestety edge ma moly = koroazja napanewkach. Edge ma jednak dodatki które działają antykorozyjnie niestetty przy przepracowanym oleju strultura dodatków sięsypie i wzrasta ryzyko

producenci fabryczni OEM ZAKAZUJĄ tego dodatku. Wymagają użycia cynku który ma podobne działanie.

jak widzicie na tym forum jestem nr jeden wrogiem castrola. Wszystko przez toyotę 1.6 z salonu. nówka w super wersji, spłacana ciężko przez 3 lata. Mój silnik zaczął brać olej przy 30kkm. aso mówiło, e to normalne, ale mieściło się w normie. zużycie wzrastało ale było w normie chyba 0,5l 1000km

kiedy auto przekroczyło 100kkm pojawiłu się check engine. po odczycie bład katalizatora. katalizastor 4kkpl

błędy wkrótce wróciły. olej tak zasyfoiał cata, że to był jego koniec, silnil brał już 0,8l na 1000km

poszedłem do mechaników w aso toyoty aby z nimi pogadać po za biurem obsługi

oni na to, że niestety toyota ma umowę z castrolem i muszą go zalewać, ale przecież mje to z katką to firmaowe czylu nieczyje.

niestety to moje firmowe i moja firma

a panowie, a to sorry, gdybyśmy wiedzili ,zę prywatne to byśmy lali m1 tak po krykomu jak dla prywatnych klientów

toyota obecnie zalewa minerał castrola 15w40 i to na zimę!

na tym oleju silnik dłużej żyje. Po rozbiórce mojego silnika

zużycie panewek praktycznie max, wał nie nadawał się do szlifu (o dziwo nie waliło, dobra pompa oleju i dobre ciśnienie) tuleje nadawały się pod drugi szlif tak były zużyta, mnóstwo rys na gładziach.ponieważ castrol się zapiekł na pierścieniach i zapieczony olej jest strasznie twardy, jak węgiel, i to rysowało gładzie. Po mega awanturze ASO nie wymieniło silnika tylko zrobili remont

nowt wał, panewki, drugi wymiar itp. Wałki nie wymienili ale były juz masakrycznie zużyte. Chłopaki z aso polecili, jak najszybciej sprzedać.

tak zrobiłem z wielkim żalem bo koszt auta to prawie 90k pln i kupułem je na bardzo długo

ten olej to castrol slx pro

aby nie było, że to tyli mi się to zdarzyło, polecam google toyota zużycie oleju i itp.

a tutaj test z auto śiata na yarisie po 100kkm i opinia niemickich fachowców oras speców producenta

toyota = umowa z castrolem

tutaj jest link

http://www.auto-swiat.pl/wydania,Toyota-dla-wytrwalych,4473,1.html

i cytat

"Przy przebiegu 93 480 km Yaris na dobre zaczął pokazywać rogi. 16 kwietnia 2002 roku kontrolka silnika zaświeciła na czerwono po raz pierwszy, a 18. czerwca - po raz drugi. Zrobiliśmy to, co w tej sytuacji zrobiłby każdy - odholowaliśmy auto do serwisu, gdzie w obu przypadkach stwierdzono zwarcie w systemie kontroli czystości spalin. Za pierwszym razem mechanicy zresetowali komputer sterujący pracą silnika, a za drugim powiedzieli, żeby się nie przejmować. Konkretne działania mieliśmy podjąć dopiero wtedy, gdyby z katalizatora dobiegały jakieś hałasy. Albo zainteresować się problemem podczas najbliższego przeglądu. Kiedy jednak tuż przed rozłożeniem auta na części kontrolka zapaliła się po raz trzeci, mieliśmy naprawdę złe przeczucia. Okazało się, że słusznie: końcowe pomiary ujawniły, że zużycie silnika zdecydowanie przekroczyło wszelkie normy fabryczne. Ocena techniczna wykazała, że silnik wytrzymałby jeszcze co najwyżej 30 tys. km i zostało to później potwierdzone także przez ekspertów Toyoty. Wróćmy jednak do zdarzeń wcześniejszych. W styczniu 2001 nasze uczucia do Yarisa ochłodziły się, kiedy to przy przebiegu około 30 tys. km auto zaczęło klekotać jak puszka pełna złomu."

btw, mechanicy remont silnika po castrolu zaczynają od skrobanki.

a tak wygląda silnik subaru i PRAWDOPODOBNIE po castrolu

nie wiem czy się dowiem, bo to tajemnica i sprawa gwarancyjna bo olej z aso (umowa z castrol) auto świeżo po przeglądzie, silnik zdechł podczas jazdy na autostradzie





subaru krótko miało umowę z castrolem ale i tak wlewali lepsze oleje, jak motyl, czy chociaż mobil, czy shell.

teraz jest robiony specjalny do subaru olej z lotosa quazar s. niestety jeszcze nie przetestowany w realu więc się nie wypowiem.

czy znajdzie się jeszcze jakiś wariat lejący castrola?
być może są lepsze i gorsze, ale za toyotę mają bana na wszystko, nawet kazałem wylać olej z tylnego dyra, oraz płyn chłodzący.

castrol u mnie ma bana na wszystko. Nie tylko u mnie.
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
dplus

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/6
Wysłany: Nie 27 Cze 2010, 21:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Mogę zalać Castrol Magnatec 5w40 do 1.9JTD ?


mogę tylko potwierdzić, choć od innej strony. znany z mx-3 problem ze stukającymi popychaczami hydraulicznymi zaworów (?) wymagał użycia dobrego oleju. wszyscy lali midland avanza (w usa quaker state), i inne dobre oleje, natomiast na castrolu popychacze grały że aż nie dało się jechać. Można było to zjawisko potraktować jak miernik jakości oleju.
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Nie 27 Cze 2010, 22:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Mogę zalać Castrol Magnatec 5w40 do 1.9JTD ?


no własnie czy qs to napewno to samo co midland?

niby midland to szwajcaria, ale właśnie chodza pogłoski, że to jest fizycznie QS na europę.

Qs to bardzo dobre oleje, również mineralne.
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
dplus

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/6
Wysłany: Nie 27 Cze 2010, 22:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Mogę zalać Castrol Magnatec 5w40 do 1.9JTD ?


Trzeba by sięgnąć głębiej w historię firmy Oel Brack, bo ja również opieram się o pogłoski, chociaż otrzymałem je od forumowego speca któremu można było zaufać.

http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&hs=GUJ&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&q=O%C3%ABl+Brack+A.+G.+quaker+state&lr=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

EDIT:

za http://www.midland.pl/index.php i wszystko jasne :

Gdy w 1995 roku amerykański koncern olejowy Quaker State decydował, komu w Europie powierzyć licencję na produkcje swoich olejów, wybór padł na szwajcarską firmę Oel Brack. Kandydatów z różnych krajów było kilku, ale po wcześniejszej, nieudanej próbie ulokowania produkcji w Hiszpanii zaostrzono kryteria selekcji. W efekcie Amerykanie zdecydowali się na znanego sobie, solidnego partnera, posiadającego podobnie jak oni wieloletnią tradycję w produkcji środków smarnych. I to tradycję niemałą, bo sięgającą lat 80-tych XIX stulecia.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System