Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Samochód sam hamuje



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luk19pl

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ino
Posiadane auto: Sc
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Cze 2010, 21:29
Temat postu:

Samochód sam hamuje


Jako nowy forumowicz witam serdecznie wszystkich Kolegów i zwracam się z prośbą o pomoc. Mianowicie mój Sc 900 podczas jazdy czasami sam hamuje i mimo kilkukrotnych prób wciśnięcia pedału i puszczenia nie ma poprawy. Zapiekające się zaciski wykluczyłem, bo sprawdziłem i wszystko wydaje się być ok i ponadto gdy tak się dzieje to zawsze obydwa przednie koła są gorące tak, że nawet felgi nie da się dotknąć i strasznie śmierdzi. Nie wiem właśnie czy wina leży po stronie pompy czy serwa? Po prostu samochód zachowuje się tak jakbym trzymał wciśnięty pedał hamulca, tylko że średnio występuje to raz na tydzień.
Z góry dziękuje za pomoc.


Ostatnio zmieniony przez luk19pl dnia Czw 01 Lip 2010, 22:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Yetti

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Bravo 1,9 JTD 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lip 2010, 07:03
Temat postu:

Fiat sam hamuje


Mam ten sam problem w Bravie 1,9 JTD z 2007 roku. Ciekawe jest to, że gdy dzieje się to hamowanie świecą normalnie światła STOP'u. Siła hamowania jest różna, czasem auto zachowuje się tak jakby nie miało mocy, a czasem staje w miejscu. Częstotliwość usterki raz na 3 - 4 dni.
Powrót do góry
jacekszczesny

Auto Maniak



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 657
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: seicento 1.1 MPI 19000
Piwa: 42/7
Wysłany: Czw 15 Lip 2010, 16:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Samochód sam hamuje


Według mnie to wina pompy , sprawdzcie dokładnie przewody czy są drożne . Kiedyś miałem podobny problem w punto ale w tylnim kole i okazało się że w przewodzie był kawałek plastiku i blokowało płyn nie mógł się cofnąć
_________________
Cieszę się że mogłem pomóc.
Powrót do góry
irek-t

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 518
Skąd jesteś (miejscowość / region): koszalin
Posiadane auto: seat cordoba 1.4i 12.1999r.
Piwa: 54/0
Wysłany: Nie 18 Lip 2010, 14:43
Temat postu:

Re: Samochód sam hamuje


luk19pl napisał:
Jako nowy forumowicz witam serdecznie wszystkich Kolegów i zwracam się z prośbą o pomoc. Mianowicie mój Sc 900 podczas jazdy czasami sam hamuje i mimo kilkukrotnych prób wciśnięcia pedału i puszczenia nie ma poprawy. Zapiekające się zaciski wykluczyłem, bo sprawdziłem i wszystko wydaje się być ok i ponadto gdy tak się dzieje to zawsze obydwa przednie koła są gorące tak, że nawet felgi nie da się dotknąć i strasznie śmierdzi. Nie wiem właśnie czy wina leży po stronie pompy czy serwa? Po prostu samochód zachowuje się tak jakbym trzymał wciśnięty pedał hamulca, tylko że średnio występuje to raz na tydzień.
Z góry dziękuje za pomoc.


może byc zapowietrzony układ, albo stary płyn i będą te same objawy
_________________
-----------------------------------
jak pomogłem postaw piwo Smile
I SZEROKIEJ DROGI WSZYSZYSTKIM
Powrót do góry
gadu-gadu
Szrap

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 07 Sie 2010, 02:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Samochód sam hamuje


Też mam seja 900 i przerabiałem już ten temat.
Mnie też wydawało się że zaciski są OK a dopiero po wymianie na nowe problem zniknął.(orginalne - 2 szt. - ok 460 zł )
Możesz spróbować wyjąć tłoczki i starannie wyczyścić - ja postawiłem na nowe i problem mam z głowy.

POZDRAWIAM
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 07 Sie 2010, 02:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
malez4

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 565
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: brak
Piwa: 38/0
Wysłany: Sob 07 Sie 2010, 18:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Samochód sam hamuje


Jeśli wykluczyć zapiekające się tłoczki ,przyczyna spęczniałe uszczelki tłoczków w przednich zaciskach (przypadłość typowa dla CCi SC) to pozostaje serwo hamulca (zawór jednokierunkowy) lub regulacja trzpienia serwa współpracującego z popychaczem pompy hamulcowej.
Powrót do góry
michal0904

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: seicento
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 19:34
Temat postu:

Re: Samochód sam hamuje


luk19pl napisał:
Jako nowy forumowicz witam serdecznie wszystkich Kolegów i zwracam się z prośbą o pomoc. Mianowicie mój Sc 900 podczas jazdy czasami sam hamuje i mimo kilkukrotnych prób wciśnięcia pedału i puszczenia nie ma poprawy. Zapiekające się zaciski wykluczyłem, bo sprawdziłem i wszystko wydaje się być ok i ponadto gdy tak się dzieje to zawsze obydwa przednie koła są gorące tak, że nawet felgi nie da się dotknąć i strasznie śmierdzi. Nie wiem właśnie czy wina leży po stronie pompy czy serwa? Po prostu samochód zachowuje się tak jakbym trzymał wciśnięty pedał hamulca, tylko że średnio występuje to raz na tydzień.
Z góry dziękuje za pomoc.


Witam, ja mam podobny problem, a mianowicie w moim przypadku te wszystkie objawy pojawiają się ok. pory wiosny czy lata, jak jest wysoka temperatura, jeśli chodzi o zimę, okres deszczowy czy chłody to autko działa bez zarzutów.. Gdzie może leżeć przyczyna??

Z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
krzys.9

Czytelnik



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): radomsko
Posiadane auto: seicento 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Lip 2014, 12:11
Temat postu:

samochód sam hamuje


mam problem z moim seicento otóż podczas wysokiej temperatury latem lub w korku gdy włączy się wentylator ogólnie gdy wzrośnie temperatura pod maską blokują się hamulce w nocy zimą lub gdy jest zimno problem nie występuje
bardzo proszę o jakieś wskazówki
pozdrawiam
Powrót do góry
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Czw 25 Gru 2014, 23:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Samochód sam hamuje


Zobacz korektory sily hamowania
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System