Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Utrata mocy turbo, nie przepływomierz ani egr


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bart2888

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat STILO
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Wrz 2010, 22:49
Temat postu:

MOC


Witam,

właśnie wróciłem z weekendu i znalazłem czas, żeby pogrzebać przy Stilaczu. 6 godzin przeleciało niesamowicie szybko, ale zrobiłem następujące czynności :

- rozebrany nasmarowany i wyczyszczony Overboost- nawet nie był taki zły
- przeniesiony został koło akumulatora
- wyczyszczone i sprawdzone wszelkie przewody gumowe

To tak ogólnie, bo nie będe wchodził w szczegóły, ale teraz konkrety :

1. Błąd nie wyskakuje przy 150 km/h tylko CZASAMI przy 180 km/h i praktycznie zaraz znika żólty silnik i moc jak na niego przystało jest w miare O.K - nie ogranicza mu jej zdecydowanie tylko powraca do normalnych osiągów (normalnych jak na jego możliwości)
2. Więcej niż 180 km/h nie pojedzie :-/
3. Ogólnie przyspieszenie na niskich obrotach (zryw) jest bardziej odczuwalny
4. Spalanie jest tak jak było czyli O.K - przy ostrym deptaniu 150-180 km/h spalił 6.1 L - trasa około 85 km długości

Moje pytanie jest takie, czy winą tego przymulenia mogą być zapieczona geometria (nie wiem czy to fachowo nazwałem) ?

- ogólnie z turbiny nie tryska olej, ma małe luzy niestety wyczuwalne na ośce ja się wsadzi palce kiedy jest zdemontowany przewód gumowy....


Proszę o porade, wiem, że na forum były podobne tematy, ale zawsze kończyło się przeczyszczeniem egr, overboosta itp, a tutaj jest troche lepiej ale nie jest tak jak powinno być. Czy to może być turbinka ?
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Nie 12 Wrz 2010, 23:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Utrata mocy turbo, nie przepływomierz ani egr


chyba koniec turbo, nie ma juz takiej wydajności.

Pojedź na hamownie to się okaże co i jak

Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
bart2888

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat STILO
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 01:51
Temat postu:

brak mocy


Witam,

sorry, że dopiero teraz sie odzywam ale mialem problemy z kontem i przez kilka dni nie było mnie też przy komputerze (wyjazd). Jeśli chodzi o brak mocy to problem został rozwiązany.

Został wymieniony overboost i przepływomierz, ale to nie one były głównymi winowajcami. Głównym problem był..... katalizator.

Jak go mechanik zdemontuje to napisze jak auto się sprawuje itp.

Dzieki za pomoc i pozdrawiam

bartek - katowice
Powrót do góry
gadu-gadu
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 10:13
Temat postu:

Re: brak mocy


bart2888 napisał:
....
Jak go mechanik zdemontuje to napisze jak auto się sprawuje itp.

..

Nie rób tego - "zapchany katalizator" to stara spiewka mechaników którzy nie sa w stanie ogarnąc silnika, albo licza na sprzedaz wkładu....
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
J.T.

Dyskutant



Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świebodzin / Lubuskie
Posiadane auto: FIAT STILO 1.9 jtd '02r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 10:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Utrata mocy turbo, nie przepływomierz ani egr


Jeśli turbo nie cieknie a luz jest ledwo wyczuwalny to wątpię czy winna jest turbina.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 10:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bart2888

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat STILO
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 10:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Utrata mocy turbo, nie przepływomierz ani egr


Sprawa wygląda tak, że samochód był naprawiany i diagnozowany u znajomego mechanika we fiacie (tychy) i doszli do tego w ten sposób, że pierw gazowali autem a drug mechanik miał rękę przy końcowym tlumiku i lecialo bardzo malo spalin, wiec poluzowali dwie srubu przy katalizatorze i teraz mimo tego ze chodzi glosniej to naprawde ladnie sie zbiera, nie wsykakuje blad (engine fault ktory zawsze wyskakiwal przy 150 km/h i 3000 tys obr/min) o ktorym pisałem i teraz rozwija katalogowe predkosci. Czytałem na niektórych forach (chyba o alfie 156) ze tez niektórzy użytkownicy mieli problemy właśnie z katalziatorem i mocą a po usunięciu bylo juz ok.

Co myslicie o tym ? Ja osobicie uwierzylme w ten katalzator, bo mimo tego że nadal jest (jutro jadę go usununac) to auto z poluzowanymi mocowaniami jezdzi naprawde ladnie, a bylo juz chyba wszystko wymionione co odpowiada za moc.

Aha, turbina jest ok, nawet nie slychac zeby byla zuzyta i zeby swiszczala.
A co do sprzedazy katalziatora, slyszalem ze ladna kase mzona dostac za niego - w takim razie jak sie dogadac z mechanikiem zeby on mi go nie wzial a zeby tez nie byl stratny.... nei wiem jak z nim pogadac. macie jakis pomysl.

Dzieki, bartek- katowice

P.S - po podpiecu we fiacie autka pod komputer (egzaminer) nie wyskoczyly zadne bledy, wiec moze rzeczywiscie to katalizator (przebieg 260 tys km Smile )
Powrót do góry
gadu-gadu
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 13:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Utrata mocy turbo, nie przepływomierz ani egr


A wcześniej jaki bład wyskakiwał? Przedziwny sposób (zatykanie wydechu ręką, zamiast podpiecia komputera i prób drogowych) na diagnozowanie tego silnika...
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 13:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Utrata mocy turbo, nie przepływomierz ani egr


to chyba drewutnia nie warsztat Very Happy Very Happy
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
bart2888

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat STILO
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 13:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Utrata mocy turbo, nie przepływomierz ani egr


Cały czas wyskakiwał bład (Engine fault) - żółty silnik. Było to wtedy kiedy samochód musiał z siebie wycisnąć trochę mocy - przy wyższych predkosćiach. Był caly czas taki przymulony - Nawet po wymianie overboosta, przepłwyki, czysczeniu egr-a.

Koło fiata w Tychach jest długa prosta i sam mechanik sie przejechał kilka razy (wtedy kiedy auto było jeszcze przymulone lecz juz po wymianie przeplywki u nich i podpięciu pod kompa i wykasowaniu bledow) no i co.... no i jadać i mając nadzieje ze będzie dobrze, nagle wyskoczył komunikat "engine fault" i zółty silnik, po czym zniknął.

Stwierdził ze trzeba jechać jeszcze raz na serwis, no i wtedy gazowali go i zauważyli ze samochód prawie w cale nie dymi tzn nie czuci na dłoni zeby lecialy spaliny ( bylem przy tym cały czas) wiec go podnieśli i poluzowali śruby kolo katalizatora, po czym znów wsiadł ze mna do auta i pojechalismy sie rozpedzic i wtedy byl ten przelom w mocy i przyspieszaniu. Przypomne że już nie bylo bledow u nich po podpieciu auta, wiec mozna wykluczyć czesci elektroniczne badz takie które by dały o sobie znać po podpięciu do examinera.

Jeżdżę bardzo czesto oplem astra III 1.9 cdti 120 KM - (naprawdę bardzo zadbany i nieduży przebieg w stosunku do mojego) i naprawdę teraz moje stilo jezdzi tak jak ten opel. Ma to przyspieszenie i chętnie sie rozpędza. Nie wyskakuje juz zaden blad....

Mysle ze warto pozbyc sie katalizatora, prawdopodobnie to on przytykał ten samochód.

Jeśli macie jakieś propozycje lub porady to śmialo proszę pisać ponieważ jutro stilo idzie już na "operacje".

Pozdrawiam
bartek - katowice
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 15:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Utrata mocy turbo, nie przepływomierz ani egr


no dobrze, a jaki olej używałeś kolego?

cata sam się z siebie nie zapycha

Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
bart2888

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat STILO
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 16:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Utrata mocy turbo, nie przepływomierz ani egr


Na początku musze powiedziec ze samochód był sprowadzony z francji w opłakanym stanie. Pierwsze co - wymienielm mu wszystkie filtry, oleje, rozrząd i podzespoły rozrządu.
Olej to Castrol EDGE. Ja raczej wychodzę z założenia ze nie warto oszczędzać na takich częściach i zawsze kupuje lepsze podzespoły czy części do auta, wiec co do oleju to jestem pewien ze jest z wyższej półki.

Co do katalizatora to już na pierwszej jeździe u handlarza który sprowadził stilo, brakowało mu mocy (to samo stweirdził mechanik kotry był ze mna kupować auto). "Sprzedawca" tłumaczył ze to pewnie przeplywka i takie tam.... W koncu kupilem to auto, wiec ten problem z brakiem mocy byl od początku - od dnia zakupu. Czyli nie zrobilo sie to nagle np z powodu wlania zlej jakości oleju itp.

Tak dla informacji podam, że samochód kosztował mnie 15 tys zł (2002 r) ale wyszedł mnie na.....22 tys zł. Czy warto.... to sie okarze w trakcie użytkowania. jak na raize zrobiłem 4 tys km i jest wszsytko o.k po za mocą oczywiscie ale mysle ze problem jest rozwiazany. Katalizator był takim korkiem ktory zatykał wydech. Cholera wie jak ten samochód był traktowany we francji, na czym jezdził i kto i w jaki sposob nim jezdził. Wiem ze teraz po wymianie wszystkiego ten samochód odżył i odsapnął.

bartek
Powrót do góry
gadu-gadu
Ralphi

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie/Łódź
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 2003r Moderator
Piwa: 21/1
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 17:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Utrata mocy turbo, nie przepływomierz ani egr


No to sie zaraz zacznie... Very Happy
_________________
>>>----Niebieska strzała południa---->
Powrót do góry
gadu-gadu
Maciekqbn

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Stilo MW MJet 140KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 18:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Utrata mocy turbo, nie przepływomierz ani egr


Castrol z wyższej półki Laughing
Co do kosztów to ja za swojego (MW 19MJTD 16V z 2004) dałem 24 tyś, do wymiany mam napinacz paska wielorowkowego, tarcze z przodu, więc wychodzi już z 25 tyś. Trochę mi cieknie turbo, więc też kto wie co dalej... podsumowując tak dużo nie dałeś jesli przy 22 tys masz stan techniczny wyprowadzony na bdb.
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 19:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Utrata mocy turbo, nie przepływomierz ani egr


bart2888 napisał:
Cały czas wyskakiwał bład (Engine fault) - żółty silnik. - ....

To tylko lamp[ka sygnalizująca błąd. A jaki był nr błędu???? - wymienianie wszystkiego w cieno i wycinanie katalizatora bez takiej podstawowej informacji to delikatnie mówiąc nieroztropność, bo objawy moga wskazywać na choćby zabrudzony regulator cisnienia paliwa...
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
bart2888

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat STILO
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 20:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Utrata mocy turbo, nie przepływomierz ani egr


Faktycznie zapomniałem napisac kody błędów, a więc tak :

- P0110 - czujnik temp. powietrza - obecny
- P0101 - przypływomierz - j/w
- P0380 - przekaźnik płytki temrorozrusznik lub ECU podgrz. - j/w
- P0236 - zawór overboost - przerywany

Został wymieniony przepływomierz ponieważ był zniszczony (widoczne ślady zniaszczenia - styki były jakieś cholera wyłamane - mechanik poprzedni mi takie coś wcisnął ale jest juz nowy załozony z boscha wraz z obudową)

- Overboost - nowy oryginalny.

no i teraz żadnych błędów juz nie ma na examinerze ani nie wyskakuje w samochodzie zaden komunikat czy ikona silnika. Kilka osób mówiło wlasnie o regulatorze cisnienia ale gdyby to byl nadal on to raczej dawał by o sobie znać. Kurcze 3 miesiące sie męczyłem z ta moca i mam nadzieje ze problem jest rozwiązany.... Jeździłem tym samochodem duzo i po miescie i na trasie i spisywał sie teraz bardzo ladnie wiec jest nadzieja ze diagnoza jest prawidłowa - czyli katalizator do wymiany (czyt. usunięcia).

Nasuwa mi się pytanie jeszcze takie, bo widze, że bardzo mi pomogliście - czy na miejsce katalizatora dać struminice (raczej czytalem o negatywnych skutkach) czy poprostu nic nie dawać czyli wspawać odpowiednio rurke, to i tak bedzie robił mechanik ale wole znać Wasze zdanie.

Dzieki, bartek K-ce
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System