Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Gru 2007, 09:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


te bajery dostepne sa na kazdej stacji benzynowej, maja rozne nazwy...poprostu jest napisane ze wspomaga spalanie paliwa, czysci uklad paliwowy itd. ale ktory jest dobry to ciezko stwierdzic...proboj...pozatym lej dobre paliwo (v-power, Verva itp..)

Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 24 Gru 2007, 23:12
Temat postu:

kontrolka wtryskow...


Witam wszystkich w tym wyjatkowym dniu.Ciag dalszy przygod z kontrolka wtrysku-przez kilka dni byl spokoj,a dzisiaj znow sie zaswiecila,ale cos mi sie zdaje,ze znam przyczyne.Tak jak pisalem wyzej zrestartowalem komputer wymienilem kable+swiece i tankowalem paliwo v-power jak polecil mechanik,ale to szczegoly ktore nie zaszkodzily autku,a czy pomogly-nie wiem.Przyczyna zaswiecania sie kontrolki (tak przypuszczam) jest problem z pompa paliwa=kontrolka zaczyna migac gdy wskazowka poziomu paliwa zbliza sie do rezerwy,a gdy zaswieci sie rezerwa kontrolka wtryskow swieci sie stale-wtedy auto jest slabe i szarpie.Wydaje mi sie,ze pompa nie podaje odpowiedniego cisnienia gdy w zbiorniku konczy sie paliwo.Dzisiaj jeszcze raz zrestartowalem kompa i zatankowalem do pelna benzyne-oczywiscie v-power,a niech ma bravko z okazji swiat.hehe.Teraz powaznie gdy zbiornik paliwa jest pelny,jest ok auto ma moc,nie szarpie i kontrolka sie nie swieci...Mam pytanie do fachowcow na forum-czy to na pewno bedzie pompa? Teraz jest dobrze,ale nie moge dopuscic aby wskaznik paliwa zblizyl sie do poziomu rezerwy.Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat
Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 25 Gru 2007, 18:52
Temat postu:

kontrolka wtryskow...


Witam forumowiczow...Odpalam dzisiaj rano autko i kontrolka wtryskow dala znac o sobie i juz mnie powoli zaczyna wkurzac-nie wiem co jest przyczyna,ale pocieszajace jest to ze auto sprawuje sie dobrze ma moc,przyspieszenie,nie szarpie i spalil mi dzisiaj ok. 7 litrow benzyny na odcinku 100 km drogi szybkiego ruchu.Mam przed soba podroz ponad 500 km czy moge jechac z oswiecona ta kontrolka,bo nie wiem co to jest,a auto sprawuje sie dobrze-szczerze mowiac denerwuje mnie jak cos sie swieci na tablicy,a do tego nie znam powodu...Nie chce zajechac auta,a podroz za 10 dni.Prosze o podpowiedz.POZDRAWIAM
Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 25 Gru 2007, 22:51
Temat postu:

kontrolka wtryskow...


Bojaco mam pytanie do Ciebie-przetestowales ta kosmiczna technologie z wlaniem do baku specyfiku tzn te czary mary,hehe ktore maja niby czyscic wtryskiwacze i caly uklad? Szczerze mowiac juz nie mam pomyslu co jest powodem zaswiecania sie kontrolki-po swietach wleje ten specyfik moze cos tam wyczysci...zobaczymy.Pozdrawiam
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 26 Gru 2007, 11:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Wlałem, jeszcze nie wyjeździłem baku. Od kilku dni jeżdżę tylko na benzynie- tak zalecił gazownik. Poza tym instalacja szwankuje, będę wymieniał wtryskiwacze gazowe, więc po co się męczyć? Nie wiem czy to zasługa specyfiku, czy benzyny w ogóle, ale odpukać, Auto chodzi jak złoto, nic się nie świeci. Być może to były tylko zabrudzone wtryski silnika. Ale mogło co innego. Póki nie zdiagnozujesz na stacji, trudno będzie znaleźć odpowiedź. W każdym razie można spróbować. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 26 Gru 2007, 11:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 21:10
Temat postu:

kontrolka wtryskow...


Bojaco te specyfiki to naprawde czary mary-wlalem D-TOX PETROL 400ml do pelnego zbiornika paliwa i zaraz zobaczylem poprawe(przejechalem ok.50 km)-nie chce reklamowac jakis produktow,ale szczerze widze duza poprawe-wrescie autko wraca do swietnosci i mocy jaka mial przed oswiecaniem sie kontrolki wtryskow.Odnosnie kontroli wtryskow juz nie swieci stale,miga i gasnie na dluzszy czas-wydaje mi sie,ze jak przepale caly bak to kontrolka wrescie odpusci na dobre.hehe,lub kolejny reset kompa.pozdrawiam
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 00:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Mnie na benie idzie jak przecinak, kontrolka się nie zapala, odpukać. Oby tak dalej. Myślę, że to jednak racja, iż co jakiś czas trzeba pojeździć na benzynie. Pozdrawiam!
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 12:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


czyli mamy pierwszy specyfik do benzynki ktory mozna polecic - "d-tox petrol"

jak ktos ma doswiadczenia z innymi to wpisujcie ktore polecacie, a ktore to zwykly badziew...bedziemy lepsi od auto swiata Razz

Pozdro
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 02 Sty 2008, 23:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Witam...Wlosi powinni dostac medal za ta kontrolke wtryskow!!! Kompletnie nic juz nie kumam-gdy fiacik nie chcial jechac,dlawil sie,nie mial mocy kontrolka migala i po resecie kompa przez caly dzien dala spokoj-po wymianie kabli,swiec i dolaniu do paliwa specyfiku-auto sprawuje sie jak nigdy dotad,ale kontrolka dla zabawy swieci sie stale i nawet na sekunde nie zgasnie-nawet stary trik z odpieciem akumulatora nie pomaga,bo po odpaleniu silnika zaswieca sie i nie odpuszcze nawet na chwile.hehe.Ta kontrolka troszke mnie juz [ cenzura ]...Podjade do ASO FIAT ponad 100 km,ale mam pytanie-czy jak podepna kompa-w koncu powiedza mi co jest nie tak? Proponuje zwrocic uwage na to,ze pisze z wielkiej brytanii,a tutaj sa wyjatkowi debile w warsztatach.Szczerze nie wiem jaki jest powod oswiecania sie kontrolki-czytajcie wczesniejsze posty-mialem pomysly,ale teraz juz nie wiem.Dac szkotowi auto na warsztat,to tak jak zrzucic z mostu...Przeczytalem forum cale-czytalem o sondzie lambda,odpada dobre spalanie 8,5 w cyklu mieszanym-o czujnikach temperaturu i termostacie,odpada stala temperatura w okolicy 90 stopni-mozliwe zanieczyszczone wtryski,odpada bo po dolani specyfiku do paliwa auto ma kopa,przyspieszenie i jest ok,ale kiedy ta kontrolka zgasnie? Czytalem o pompie paliwa,ale wydaje mi sie,ze daje dobre cisnienie,bo jest wszystko ok.Ktos pisal o rozruszniku,ze to moze byc przyczyna oswiecania sie kontrolki-napisze tak,odpala za pierwszym razem,ale cos tam zapiszczy(pewnie bendix) watpie,ze to rozrusznik.CO TO ZA POJEB... KONTROLKA-szczerze juz mi brakuje zdrowia i slow.Prosze o podpowiedz-czy po podlaczeniu kompa powiedza mi co to jest???Pozdro
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Sty 2008, 23:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


powinni, ale gwarancji nie ma....dziwne ze ma kopa...poniewaz jak dalej sie kontrolka pali to stawialbym ze wtryski jednak sa juz rozwalone...kurde ale mexyk...jedz rozwiaz to archiwum x...ale jedz do autoryzowanego servisu...oj bedzie bolalo, bo ceny pewnie jeszcze lepsze jak w PL.


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 02 Sty 2008, 23:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


KIMCIO-podjade do ASO FIAT-mniejsza z kosztami,ale niech ktos w koncu rozwiaze ta zagadke z ta kontrolka,bo dobrze to nazwales-naprawde to jest istne archiwum X!!! Troszke brakuje czasu na wycieczke ponad 100 km,ale opisze co wykombinowli "fachowcy w ASO".
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
kubabyk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: New Bravo 1.4 t-jet
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Sty 2008, 00:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


To może taka najgłupsza sprawa ale pozprwadzaj kable od tej kontrolki może saśniedziała albo jest jakies spiecie albo coś Confused w mojej bravie nie ma żadnych poduszek a ostatnio zobaczyłem żę mam taką kontrolke bo zaczęła mrużyć jak wyłącze swiatła. Ale to dobra wiadomośc jakaś poduszka powstała Smile Archiwm X Very HappyVery Happy
_________________
New Bravo 1.4 t-jet 150 KM Sport Very HappyVery Happy
Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 03 Sty 2008, 01:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


kubabyk...nie ma glubszej-madrzejszej sprawy-wszystko co moze pomoc bravce jest spoko.Sprawdzalem styki -piszesz zwarcie-watpie,bo kontrolka oswiecila sie,kiedy auto bylo slabe i nie mialo mocy,a teraz ma moc jakiej nie mial wczesniej!!! Mam nadzieje,ze te "fachowcy z ASO" cos wykombinuja.

EDIT:
glupszej-madrzejszej odpowiedzi...itd wiesz co mam na mysli,ale ta kontrolka naprawde mnie grzeje...
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 03 Sty 2008, 11:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


hiszpan easy, relax! a może czas przywitać się z wtryskiwaczami oko w oko?
Zerknij TUTAJ
Jeżeli masz czas, siły, odpowiednią motywację i odwagę.... działaj!
Ukłony dla autora który przygotował ten plik.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 03 Sty 2008, 17:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Adam-as...dzieki za podpowiedz Laughing ale,to chyba nie dla mnie-moge rozebrac fotel samochodowy na czesci pierwsze,ale za silnik i sprawy z tym zwiazane wole sie nie tykac,bo moze byc odwrotny skutek Very Happy Jestem umowiony jutro z mechanikiem-podepna kompa-moze zlokalizuja blad i co jest jego przyczyna.Za tydzien zwijam sie ze Szkocji i przenosze sie do Londynu-jezeli jutro nic nie wykryja,to mam inna opcje-wyczytalem na angielskim forum,ze w Londynie jest [cenzura]... mechanik-specjalizuje sie tylko w fiatach od ponad 20 lat i jest wlochem,ktory obecnie ma warsztat w Londynie i posiada najwyzszej jakosci sprzet diagnostyczny.Tylko jak jutro nic nie wykombinuja,to czy ja moge jechac z oswiecona kontrolka ponad 500 km. Rolling Eyes Pocieszajace jest to,ze autko sprawuje sie jak nigdy dotad.

Naprawde wielkie uklony dla autora,ktory przygotowal plik o wtryskach-prosze czytac wyzej post adam-as,ale brakuje mi odwagi na takie rzeczy.

Pozdro

EDIT:
Witam...Wrocilem z warsztatu-troszke ze skwaszona mina Evil or Very Mad -podpieli kompa i czas na zakonczenie archiwum x.Komp odczytal nastepujace bledy-P0325,P1321,P0201,P0170,wiec tak jak niektorzy przypuszczali powodem oswiecania sie kontrolki jest padniety jeden wtrysk.Zastanawia mnie dlaczego auto ma moc i przyspieszenie.Jestem umowiony z mechanikiem na wtorek i mam pytanie czy w takim przypadku wymienia sie jeden wtrysk lub wszystkie,bo koles wypalil mi taka cene za wymiane wtrysku,ze az sobie usiadlem...189 funtow-tego nie mozna przeliczac na polskie,bo tutaj sa inne zarobki,ale napisze tak-auto kosztowalo 850 funtow,a wymiana wtrysku prawie 1/4 wartosci samochodu Shocked czy tych szkotow pojeb...Za podlaczenie do kompa tez sobie fajnie skasowal...Orientujecie sie jaki jest koszt wtrysku w polsce i ewentualnie jego wymiana,bo troszke mnie zszokowala ta cena tzn-gdyby mieli wymieniac wszystkie cztery wtryski,to zaplacilbym wiecej niz warte jest auto Mad .Coz -trzeba to zrobic,bo nie mozna dlugo jezdzic z ta kontrolka wtryskow.Pozdro

EDIT:

Panowie...Szczerze prosze o pomoc,bo w czwartek mam podroz ponad 500 km,a we wtorek jestem umowiony na wymiane wtrysku,ale jakos nie ufam mechanikom w szkocji,a tym bardziej po tym jak mechanik zrobil dziwna mine na moje pytanie-czy jest w stanie wymienic ten wtrysk...Tutaj juz nie chodzi o pieniadze,ale o to czy nie poje... auta przed samym wyjazdem.Jak jest mozliwe,ze padl wtrysk jak po dolaniu specyfiku do paliwa,ktory czysci wtryskiwacze-silnik pracuje rowno,auto ma moc i przyspieszenie jakiej nie mialo wczesniej.Jeszcze raz prosze o pomoc,bo nie chce zatrzymac sie w trasie,a tym bardziej nie chce zajechac silnika.Pozdrawiam kolege,ktory opisal dokladnie jak czysci sie wtryskiwacze-z przyjemnoscia moglbym oddac wtryskiwacze w moim autku pod jego opieke i nawet moglbym zaplacic te 189 funtow,ale mialbym pewnosc,ze rozwiaze ta zagadke,bo tym szkotom nie ufam i chyba nie dam im auta na warsztat.Kolega ktory opisal sprawe wtryskiwaczy jest naprawde WIELKI.Pozdro
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System