Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 00:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


a nie wybierasz sie tym autem do polski?? zrobilbys to w servisie u nas...autem na padnietym jednym wtrysku spokojnie dojdziesz..tylko go nie katuj i dbaj o dobrej jakosci paliwo.


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 00:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


KIMCIO-dzieki za podpowiedz i prosze o wiecej...Tankuje na shell paliwo najdrozsze v-power,ale dopiero po cyrkach z kontrolka-planuje przyjazd do polski tym autkiem i przy okazji wymienie rozrzad...Mniejsza z rozrzadem-teraz jest problem z kontrolka wtrysow,a w czwartek ma przeprowadzke ponad 500 km-nie piluje silnika zmieniam biegi okolo 3 tys.KIMCIO-jak piszesz przy normalnie jezdzie mozna jechac z ta kontrolka,ale czy az do Polski watpie-podjade do tego fachowca w Londynie-wlocha prawdziwego maniaka fiatow-jezeli dojade Rolling Eyes kimcio DZIEKI ZA INFO I PROSZE O WIECEJ.pOZDRO
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 01:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Hiszpan tylko jedna prośba - nie pisz jednego posta pod drugim! (regulamin) Korzystaj z opcji "zmień".

W Polsce zapłacisz o wiele taniej http://allegro.pl/item289306711_wtryskiwacz_iwp001_fiat_brava_bravo_marea_palio.html

Robocizna to już zależy od warsztatu, ale powinieneś się zmieścić w 200-300zł (sama robocizna).
Co do ilości wtrysków, oczywiście lepiej jest wymienić wszystkie na listwie, ale 1 też może być (o ile reszta jest sprawna). Trzeba by zaznaczyć przy wymianie, żeby pozostałe 3 dobrze wyczyścili - w sumie to konieczne. Zapłacisz trochę więcej ale będziesz miał już z tym święty spokój na parę lat.

Przyjedź do Polski bo z tego co widzę zjedzą Cię tam...
Trochę ciężka sytuacja - sam nie wiem czy odważyłbym się wracać z tym taki kawał hmm. Może jednak znajdzie się tam ktoś kto w miarę normalnie skasuje za tą wymianę...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 01:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


adam-as,sorry za te posty-wiem regulamin,ale ja mam naprawde powazny problem i podroz przed soba ponad 500 km.Jeszcze raz sorry,za posty jeden po drugim,ale naprawde potrzebuje pomocy i czekam na podpowiedzi.Sorry i Pozdro
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 01:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


hiszpan napisał:
adam-as,sorry za te posty-wiem regulamin....

Nie ma sprawy, tylko zwracaj na to uwagę. Klikając w opcję "zmień" wykonujesz tyle samo pracy co dodając osobną odpowiedź. Nic ponad to.

Cenę wtryskiwacza opisałem powyżej. A długo już pali Ci się ta kontrolka? Ile tak na oko z tym już przejechałeś?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 01:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 01:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


adam-as opanuje ta opcje "zmien" itd...Wracajac do problemu z wtryskami to przejachalem prawie drugi pelny bak-na pierwszym jeszcze migala,ale na drugim baku swieci stale,ale auto ma kopa przyspieszenie i nic zlego sie nie dzieje.
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 13:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


problem polega na tym że wtryskiwacz może podawać paliwo normalnie a komputer świrować... przynajmniej tak było w moim przypadku.
Wtrysk niby pracował, komputer pokazywał że nie działa. Przełożenie wtrysku do innego cylindra - ta sama historia.
Ja wymieniałem wtrysk w ASO jakiś miesiąc temu. Oryginalny wtrysk kosztował 500zł, z robocizną jakieś 600. Nie chciałem używanego bo nigdy nie wiadomo jak to będzie. Kontrolka zgasła od razu.
Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 13:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


lokers-dzieki za info,bede musial wymienic ten wtrysk,ale po przeprowadzce,bo jakos nie ufam tutejszym mechanikom,a nie chce,aby eksperymentowali przed sama podroza ponad 500 km.Kimcio pisal,ze mozna jechac z padnietym wtryskie-oczywiscie spokojnie bez pilowania silnika.Pozdro
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 21:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


jezeli wtrysk daje paliwo i silnik dziala na wszystkei gary to mozna jechac..tak do 100km/h. A moze wez zrob restart kompa ?? Moze wtryski sa ok, tylko komp sie zawiesil i ta kontrolka swieci. Przetestuj..jak nie pomoze trudno, jak pomoze zaoszczedzisz troszke grosza...a jak boisz sie jechac autem do polski, to pogadaj z laweciarzami lub z kims od transportu, wrzucisz auto na samochod i wsio...znam jedna firme co jezdzi(bynajmniej jezdzila, bo jezdzila dla nas) do GB, moge podac namiary, zapytasz czy maja kursy w twoim kierunku i ile by cie to kosztowalo...napisz PW i podam ci numery telefonu.


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 22:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


KiMCIO napisał:
jezeli ... A moze wez zrob restart kompa ?? Moze wtryski sa ok, tylko komp sie zawiesil i ta kontrolka swieci. Przetestuj.....

Można i tak spróbować - nie zaszkodzi. Odepnij minusową klemę od akumulatora na jakieś ~20min. potem podłącz i odpal auto. Niech w tym czasie ma wszystko powyłączane. Nie dodawaj przez ten czas gazu. Jak zacznie chodzić wiatrak od chłodnicy poczekaj aż się wyłączy i możesz już zgasić autko. Tylko zerknij czy dalej ta kontrolka świeci oczywiście Wink

Spróbuj - nie zaszkodzi, a przynajmniej będziesz wiedział że najwyżej to nie to.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 23:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Reset kompa robilem juz chyba trzy razy,za pierwszym razem pomoglo,bo kontrolka zgasla na caly dzien,ale za drugim i trzecim razem natychmiast po wlaczeniu silnika oswieca sie kontrolka i swieci stale.Nie wiem czy auto chodzi na trzy gary czy na cztery-na pewno jak jest zimny to troszke go trzepie,ale obroty ma dobre ok 1300 na zimnym silniku.Nie wiem czy we wtorek wymieniac ten wtrysk-czy nie,bo jak widze tych oszolomow w warsztach w szkocji to mam szczerze dosc-ubiora biale gumowe rekawiczki jak ginekolog i zabieraja sie za naprawe, az mi ich zal.Kimcio- gdzie bede zamawial lawete do polski-zaplace wiecej niz warte jest te auto.Tutaj z autami i tymi mechanikami jest katastrofa-kumpel ma cztero letnie auto marki rover-kupil je za 2500 funtow cos mu komputer szwankowal-pojechal do warsztatu i powiedzieli mu 1900 funtow za wymiane kompa,a oni tutaj sa szybcy do wymian.U mnie bendix w rozruszniku piszczy,to chcial wymieniac caly rozrusznik za 200 funtow i jak mozna takim kretynom dac auto na warsztat.Panowie nie wiem co sie moze stac po podrozy ponad 500 km z silnikiem lub katalizatorem,ale przejechalem juz prawie drugi bak z ta kontrolka i nie widze,aby cos sie dzialo,albo nie wiem o tym,ze zajezdzam auto.Chyba pojade... wolno tak ok.80-90 km/h i podjade do tego mechanika w londynie,ktory od 20 lat zajmuje sie tylko fiatami.Dzieki za podpowiedzi
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 12:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Słuchaj jeżeli jest dokładnie tak jak piszesz, wracał bym do Polski. Max 100km/h i nie powinno się nic stać. Zamiast jeździć tu i tam w poszukiwaniu miejskiego mechanika, dojechałbyś już do Polski. Mówię skoro nic się nie dzieje, to wbrew temu co pisałem wyżej zaryzykowałbym. Skoro to już z Twój drugi bak to myślę że autko spokojnie wszystko wytrzyma. Ale bym się śmiał jak by to tylko komp wariował Wink ...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 19:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Panowie dziekuje za pomoc i podpowiedzi-uspokoiliscie mnie piszac,ze z kontrolka mozna jechac-oczywiscie spokojnie do 90-100 km/h.Zdecydowalem sie jechac z oswiecona kontrolka ponad 500 km,jeszcze dzisiaj robilem reset kompa,ale po odpalenie kontrolka sie oswieca i nie gasnie.Wiec tak jak pisalem auto ma moc i przyspieszenie,silnik pracuje rowno-jak jest zimny troszke silnik trzepie,ale to chyba normalne jak ma 1300 obrotow.Jutro musze odlaczyc internet,ale obiecuje jak bede mial stale lacze po przeprowadzce to opisze jak auto sprawowalo sie w trasie i jak rozwiazalem(mam nadzieje Rolling Eyes ) problem.Pozdro i jeszcze raz dzieki za wszystko.
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 22:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Rozrusznik za 200 Funtow ?? masakra..wez poszukaj na allegro, albo na szrocie uzywke...tylko jakiegos kumetego ludka do wymiany..najlepiej krajowego...bo za wymiane zawolaja pewnie 50 funciakow..naszemu dasz 20 i bedzie happy, szczegolnie ze to nie jest zadna wielka filozofia..byle mechanik to zrobi.


pozdro

p.s. daj znac jak sie auto sprawuje Very Happy
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 15 Sty 2008, 21:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


U mnie to cholerstwo znowu świeci. Dzisiaj kontrolka znowu dała o sobie znać. Od trzech dni jeżdżę na gazie, bo chyba udało mi się wyleczyć jeden problem. Ale kontrolka ostatnio zapalała się także podczas jazdy na benzynie. Nie wiem, co jest grane.
Czy to wina instalacji LPG, czy czegoś w silniku.
Dwa razy auto było podpięte na komp w dwóch różnych ASO i wg. serwisu, jest OK.
Nie mam pojęcia, czego szukać, gdzie tkwi przyczyna?
Z tego wszystkiego mysśę też, czy nie wywalić z auta gazu, trasy robię do końca tego misiąca. Potem to już tylko autko do normalnego użycia, czyli głownie miast i czasem gdzieś za miasto. Wywalić instalkę to nie problem. ale jeśli nie to jest przyczyną kłopotów? Trochę szkoda... Z drugiej zaś strony, sam nie wiem.
Pewnie i tak bym musiał coś zrobić z tą dziurą po wlewie w zderzaku.
Acha, to wazne - mimo, że konytolka świeci, nie mam wrażenia, że coś nie tak jest z autem. Pali, obroty nie skaczą, moc ma chyba jak zwykle. no może dwa, trzy razy się zdarzyło, że kiedy ponownie chciałem go zapalić po ok. 10 min. od wyłączenia, gasły wolne obroty - ale to tyczyło tylko benzyny.
Macie jakąś radę na to wszystko powyżej?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System