Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karol111

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 JTD GT 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Sty 2008, 14:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


A co powiecie o dizlu, dziś przy moim JTD zapaliła sie kontrolka,po jakimś czasie zgasła, ale po krótkim postoju gdy odpaliłem znowu świeciła. Wydaję mi się że termostat jest cały czas otwarty i silnik się nie dogrzewa. Już jestem umówiony na wymianę, może to być przyczyną świecenia kontrolki?
Powrót do góry
reed3

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 32

Posiadane auto: Fiat Bravo GT 1,9td 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Sty 2008, 23:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


panie jtd jesli chodzi ci o swiecaca kontrolke (3 od lewej) to jest to system kontroli emisji zanieczyszczen "MI"
Powrót do góry
gadu-gadu
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 10:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Słuchajcie, z jakiego powodu zaświeca mi się ta... kontrolka? Wymieniłem kable, świece, na diagnostyce mówią, że ok, a to pieroństwo się włącza i na gazie, i na benzynie. O, syptomem tego, że kontrolka się prawdopodobnie zaświeci jest problem rozruchu zimnego silnika za pierwszym razem. Tzn. silnik odpala i gaśnie, jakby nie mógł pracować na wolnych obrotach. Muszę dodać gazu po odpaleniu, to wtedy załapuje. Ale tak bywa od czasu do czasu. Innym razem odpala normalnie i kontrolka się nie zaświeca. Wnerwia mnie to niezmiernie, bo nie wiem, czy coś jest nie tak i czy np. nie zajadę katalizatora, czy też jest w porządku, a tylko świruje elektronika... Samochód ciągnie równo na benzynie, na gazie, niby jest dobrze, a jednak nie. Przecież musi być na to jakiś sposób!
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 10:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Ja tu tylko wtrącę co do dodawania gazu podczas rozruchu. Jak będziesz tak robił z czasem zajedziesz rozrusznik! Nie powinno się dodawać gazu zaraz po odpaleniu a już tym bardziej jeżeli całkiem nie odpalił. Widocznie kiepski mechanik który nie potrafi stwierdzić co jest grane. Podjedź najlepiej do warsztatu który specjalizuje się we fiatach.
A może jakiś 1 wtrysk jest zaśniedziały i nie przechodzi odpowiednia dawka paliwa? Sondę sprawdzałeś?
Takie są moje podejrzenia..
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 10:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Ja te wszystkie badania robiłem w ASO Fiata w B-B. Dzięki za ostrzeżenie, nie będę gazował. A co do wtrysków, na benzynie idzie dobrze, jak sądzę. Wg. diagnostyków sondy są ok. Ja już dostaję małpiego rozumu od tego wszystkiego...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 10:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2008, 19:01
Temat postu:

kontrolka wtryskow


Witam wszystkich forumowiczow po dluzszej przerwie-wrescie mam neta Very Happy Wiec tak jak obiecalem opisze jak sprawowalo sie auto w trasie ok 700 km z wlaczona kontrolka wtryskow.Obawialem sie tej trasy i oswieconej kontrolki,ale teraz moge powiedziec ze silniki w fiacie bravo sa nie do zajechania!!! Auto sprawowalo sie rewelacyjnie,a bylo zaladowane po brzegi-oszczedzalem auto maksymalnie 100 km/h ale mimo wszystko fiacik dostal wycisk po gorskich terenach jakie sa w szkocji-gdy wyjechalem na autostrady w anglii juz bylem spokojny i z reka na sercu powiem ze bravko wytrzyma wszystko.Przed podroza wlalem najlepsze paliwo v-power,auto sprawowalo sie rewelacyjnie-jedyna usterka po podrozy jest przepalona rura do tlumika chyba za duzo dostal poweru,ale to grosze w porownaniu z wymiana wtrysku Smile Najlepsze jest to ze kontrolka zgasla-swiecila sie cala trase,po przejechaniu ponad 700 km zostawilem auto,bo musialem zajac sie sprawami zawodowymi i po 2-tygodniach odpalam auto i kontrolka zgasla- czasami zaswieci na sekunde i gasnie,ale teraz juz wiem ze nic zlego sie nie stanie,bo te auto wytrzyma wszystko!!! To byl wyjatkowy test,bo powiedzialem ze nie zaplace 1/4 wartosci samochodu za wymiene wtrysku,albo wytrzyma albo nie-test bravko zdalo i dla mnie jest wyjatkowym autkiem.pozdro
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Lut 2008, 09:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


teraz zobaczysz ile za wydech w anglii zaspiewaja Razz

juz powoli szukaj kolegi ze spawarką:>

Widzisz..posluchales sie i zobacz jak odmuliles maszyne:P zrobiles test typu co nas nie zabije to nas wzmocni Very Happy
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 13 Lut 2008, 09:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


no to Gratulacje Exclamation pozazdrościć wypada tylko... Wink
Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 13 Lut 2008, 18:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


KIMCIO-luzik z tym wydechem,bo Londyn to 17-wojewodztwo Polski na kazdym rogu Polski sklep w necie mnostwo ogloszen mechanikow rodakow,ktorzy maja pojecie o mechanice,a nie jak debile w szkocji!!! Musze podjechac do ktoregos rodaka i zrobi ten wydech za grosze.Jeszcze raz napisze z reka na sercu,ze silniki w bravkach sa pierwszej klasy.Pozdro
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 14 Lut 2008, 01:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


O witam hiszpana po długiej nieobecności! hehe Lej dobre paliwo V-Power, czy to Vervę98 czy to Ultimate98, byle nie pb95 a wtryski będziesz miał cacy. Kiedyś o tym pisałem Wink Ależ posłodziłeś fiatowi Wink
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
kubabyk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: New Bravo 1.4 t-jet
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Lut 2008, 01:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


A tak sie zastanawiam moge zalać takie paliwo do mojego silniczka ?? (1.4) czy nie bardzo ??
_________________
New Bravo 1.4 t-jet 150 KM Sport Very HappyVery Happy
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 14 Lut 2008, 01:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


No oczywiście że tak - różnicę poczujesz jak zalejesz pełny bak. Najlepiej sprowadź do rezerwy i zalej do pełna, żeby jak najmniej zostało tej 95. Zobaczysz różnicę już po chwili jazdy. Lepszy kop, mniej Ci spali takiego paliwa i same witaminki dla silnika. A później się dziwią że pali mi 6 litrów na 100km w trasie hehe. Różnica w kasie niewielka, ale we wszystkim innym bardzo wielka. Na 95 palił mi 7-8 w trasie.
Ja jeżdżę na Vervie98 i żadnego innego paliwa nie zatankuję. Orlenów jest najwięcej w polsce i na trasach więc dlatego wybrałem vervę - żeby tankować jeden rodzaj i nie robić mikstur z shella, BP, i orlenu jednocześnie.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Lut 2008, 15:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


ja tankuje na orlenie 95 i tez jest OK :> pozatym na moim sredniowiecznym orlenie nie ma verwy..tylko zwykle 98 mnei ratuje, ale po wypadku tescia jak zmienil paliwo w pandzie z 95 na 98 jakos mam obawy przed wieksza iloscia oktanow.


Pozdrawiam


p.s. 2 lata temu na moim orlenie byla promocja..98 w cenie 95 w kazda niedziele, czy kazdy weeken..lalo sie 98 do maluchow i innych kryp...
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 16:05
Temat postu:

kontrolka wtryskow


Witam po bardzo dlugiej nieobecnosci...ale dalej posiadacz bravki-chociaz mialem juz rozne mysli.Wrescie koniec przygod z kontrolka wtryskow...Mialem problem rowniez z wydechem (przednia rura,ktora wychodzi z kolektora) wiec pojechalem do polskich mechanikow,bo jak pisalem wyzej jestem za granica.Jednak polak potrafi!!! Warsztat nijaki-stary garaz,ale mechanicy po 30-stce fachowcy pierwsza klasa.Caly dzien meczyli sie z wydechem i przy okazji zrobili,ze kontrolka zgasla.Wstawili nowa rure (roboty w trzy i troche) i cos auto nierowno pracowalo i swiecila sie kontrolka wtryskow-mysleli,ze cos pochrzanili,bo wyciagali sonde lambda,a ja zapomnialem powiedziec o tej kontrolce...i wiecie co zrobili-dokrecili mocniej sonde lambda i wymienili jedna swiece i kontrolka zgasla i auto cyka jak zegarek,bez koniecznosci wymiany wtrysku.Zastanawia mnie dlaczego jedna swieca padla-czwarta-gdzie szkot powiedzial,ze jest padniety wtrysk.W sierpniu tamtego roku wymienialem olej i swiece,pozniej gdy byly problemy z kontrolka wtryskow znow wymienialem swiece w lutym i okazuje sie ze znowu jedna byla padnieta.Nie wiem co o tym wszystkim myslec-wazne,ze autko cyka kontrolka wtrysku zgasla-wydech zrobiony koszt 180 funtow z nowa rura-pewnie podobne koszta bylyby w polsce.Obiecalem,ze napisze jak rozwiaze te archiwum x i rozwiazalem...w dziwny sposob i nielogiczny,ale to niewazne-wazne ze autko chodzi jak szwajcarski zegarek.pozdrawiam
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Lip 2008, 15:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


koniec kombinowania i owijania w bawelne-wtrysk padl na dobre i wymiana w najblizszym tygodniu.Wyczerpaly sie wszystkie sposoby ominiecia problemu "kontrolki wtryskow" co sie odwlecze to nie uciecze...Opisze jaki efekt przyniosla wymiana wtrysku.pozdro
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System