Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 13 Gru 2007, 20:36
Temat postu:

Kontrolka wtrysków...


Witam serdecznie...Prosze o pomoc mam problem z moim fiacikiem bravo 100 1.6 16v-2000r.Mam wersje brytyjska,bo pisze z uk (to jest problem,bo zapala sie kontrolka wtryskow,a mieszkam w miescinie i nie mam mozliwosci podlaczenia pod komputer-najblizsze aso jest 80 km-nie chce ryzykowac) Prosze o pomoc-zapalila sie kontrolka wtryskow,fiacik jest slaby,bez mocy-ciezko ruszyc-szarpie przy ruszaniu i podczas jazdy na nizszych biegach-jak sie rozpedzi jest lepiej,ale to nie jest to! Kupilem te autko pol roku temu i bylo ok-mimo ze ma przejechane ponad 170.000 tys. Oczywiscie jak kupilem wymienilem pasek rozrzadu,olej,filtry i swiece-wlasnie myslalem,ze moze to problem ze swiecami,ze mechanik dal inne swiece-kupilem NGK swiece i wymienili mi dzisiaj,a okazalo sie,ze byly swiece NGK,ale po paru miesiacach dwie swiece byly bardzo czarne,a dwie w miare dobre.Pomozcie co to jest-zamowilem nowe kable i zamontuje,ale watpie,ze to kable?! Pomozcie jak rozwiazac ten problem bez kompa,bo boje sie jechac moim fiacikiem prawie 100km do autoryzowanego salonu,a te buraki w miescinie nie maja kompa.
Powrót do góry
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 14 Gru 2007, 12:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


witaj jeśłi nie ma mocy to jest wina wtryskiwaczy może któryś nie styka lub się zawiesił
spróbuj poprawić styki sprawdzić czy gdzieś kabel nie jest uszkodzony
może to być tez wina za słabego ciśnienia paliwa
_________________
piotr
Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 14 Gru 2007, 13:43
Temat postu:

kontrolka wtryskow...


Witam...Zdaje sie,ze opanowalem problem-wymienilem swiece na NGK+kable zaplonowe i posluchalem fachowcow z forum tzn. odpialem akumulator na 20 minut,pozniej zapialem akumulator i odpalilem-chodzil na wolnych obrotach ok 30 minut,az sie wentylator wlaczyl.Jest ok,ale jeszcze dla swietego spokoju wymienie filtr paliwa.Mam jeszcze prosba jak ustawic godzine na zegarze,bo sie wykasowala.Dzieki za pomoc-te forum,to naprawde kopalnia wiedzy.Pozdrawiam
Powrót do góry
marea50519

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 132
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Fiat Marea 2.0 20v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Gru 2007, 20:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


panel przy radiu jest tam przycisk z ikonka zegara naciśnij go zobaczysz że przestanie Ci migać kropeczka sekund na zegarze i zapali sie dodatkowo na zegarku po lewej stronie literka chyba m wtedy ustawiasz czas przyciskami minut i godzin {są w prawym górnym rogu panela z literkami odpowiednio m i h}
Powrót do góry
gadu-gadu
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 15 Gru 2007, 00:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


miałem podobnie...
po jakimś czasie kontrolka wróciła i świeciła się ciągle
okazało się że padł wtrysk
ale tak tylko straszę Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 15 Gru 2007, 00:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 15 Gru 2007, 01:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


U mnie tak sie dzieje. 1200cm 16V z gazem. Najpierw zaświeciła kontrolka. Skasowali błąd, i że niby sonda lambda do wymiany jak się znowu zaświeci. Tydzień spokoju, znowu kontrolka - w czasie jazdy na benzynie, kiedy skończył się gaz. Następnego dnia kiedy odpalałem, zgasła. Znowu parę dni spokoju i znowu kontrolka oraz samoczynne przełączanie na benzynę kiedy jechałem na gazie - zbiornik pełny. Kontrolka zgasła po kilku godzinach ale nie da się jechać na gazie. Za to na benzynie spalanie mam takie, że widzę, jak wskaźnik idzie w dół, niesamowite. Auto uziemione, mechanik umówiony. Zobaczymy - napiszę co było. Najpierw zrobię z silnikiem, potem chcę jechać do gazownika.
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Gru 2007, 18:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


raczje watpliwe, ze kable byly powodem zapalania sie kontrolki...ja mialem padniete kable i je wymianilem razem ze swiacami...ale kontrolka mi sie nie zapalala...chyba jednak bedziesz musial sie wybrac do kogos kto sie zna...a w UK bedzie to chyba jedynie servis Very Happy


PZDR
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 21:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Jestem po przeglądzie u Fiata. Silnik OK. Szwankuje gazownia, wysyła jakieś błędy i to powoduje że świecą się kontrolki wtrysku. Teraz udam się do gazownika. Dalsza cześć raportu wkrótce Wink
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 21:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


ustaw gazownika i niech odda za kontrole we fiacie...jak nie odda to do TVN-u turbo go Razz
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 19 Gru 2007, 19:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Wybieram się do innego. Ten grzebał juz, grzebał i ani razu nie wpadł na żaden konstruktywny pomysł. Jutro jadę szukać szczęścia w inne miejsce. 3majcie kciuki!
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 19 Gru 2007, 19:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Jeszcze jedno - mam sekwencję, ale może by warto było wymienić kable i świece? Może to by wpłynęło korzystnie na pracę układu gazowego. Nie mam pojęcia, kiedy czynił to poprzedni właściciel. Jak myślicie?
Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2007, 21:02
Temat postu:

kontrolka wtryskow...


Witam fascynatow Fiacika Bravo...Odnosnie mojego problemu z autkiem-jest dobrze,kontrolka zgasla na dobre i obeszlo sie bez autoryzowanego servisu.Szczerze mowiac nie jestem w stanie racjonalnie wytlumaczyc co bylo przyczyna?! Wymienilem swiece+kable zaplonowe i zrestartowalem komputer tak jak doradzali fachowcy na forum (czytaj wyzej) dzisiaj dla swietego spokoju chcialem wymienic filter paliwa,a okazalo sie ze moje autko nie ma filtra paliwa.hehe...Mechanik troszke mnie zadziwil-myslalem,ze kolejny raz szkot zablysnal,ale faktycznie nie ma filtru paliwa-sprawdzali to w komputerach,ale mimo wszystko i tak szkot zablysnal ze sklepu z czesciami,bo z katalogu wygrzebal orginalny filtr paliwa do mojego fiacika.hehe.Mniejsza z tym-mechanik powiedzial,ze przyczyna moglo byc syfiate paliwo i moze mial racje,bo zawsze tankuje na shell,ale bylem w trasie i zatankowalem na stacji przy supermarkiecie-podobne jak u nas sa przy auchan.Mechanik doradzil mi,abym zatankowal na shell,ta drozsza benzyne v-power wtedy auto lepiej chodzi i podobno troszke wiecej sie przejedzie na tym paliwie-cos w tym jest chytry traci dwa razy-auto ma kopa,az milo depnac...Panowie naprawde nie wiem co bylo przyczyna-teraz jest zaje...... Tyle co moge powiedziec i wytlumaczyc-moze ktos z fachowcow na forum wytlumaczy racjonalnie co moglo byc przyczyna.Pozdrawiam BRAVKO maniakow
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 21 Gru 2007, 01:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Byłem dzisiaj u gazownika. Co do przerywania i przełączania się instalacji z gazu na benzynę w czasie jazdy, to stwierdzono, że wina może leżeć po zużytej listwie wtryskiwaczy. Będziem zakładać nową, czyścić styki - zobaczymy. Co do kontrolki wtrysku - zapala się w czasie dłuższej jazdy na benzynie - to może to być oznaka zanieczyszczenia wtryskiwaczy benzyny. Poradzono przepalić bak benzyny z wlanym magicznym płynem a la kosmiczna technologia. Ponoć czyści instalację benzynową i wtryskiwacze. 15 zł na bak nie majątek - zobaczymy. Ktoś z was tego używa/używał?
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Gru 2007, 10:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


te specyfiki to takie czary mary...czasem pomaga, czasem nie....ale sproboj, lepsze to jak wymiana wtryskow i zdecydowanie tansze...
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 21 Gru 2007, 23:24
Temat postu:

kontrolka wtryskow...


Panowie mozecie podac wiecej szczegolow dotyczacych tego specyfiku-ktory dolewa sie do benzyny...Pod jaka nazwa tego szukac,jak to sie miksuje z pelnym 50 litrow zbiornikiem paliwa?!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System