Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 13 Gru 2007, 20:36
Temat postu:

Kontrolka wtrysków...


Witam serdecznie...Prosze o pomoc mam problem z moim fiacikiem bravo 100 1.6 16v-2000r.Mam wersje brytyjska,bo pisze z uk (to jest problem,bo zapala sie kontrolka wtryskow,a mieszkam w miescinie i nie mam mozliwosci podlaczenia pod komputer-najblizsze aso jest 80 km-nie chce ryzykowac) Prosze o pomoc-zapalila sie kontrolka wtryskow,fiacik jest slaby,bez mocy-ciezko ruszyc-szarpie przy ruszaniu i podczas jazdy na nizszych biegach-jak sie rozpedzi jest lepiej,ale to nie jest to! Kupilem te autko pol roku temu i bylo ok-mimo ze ma przejechane ponad 170.000 tys. Oczywiscie jak kupilem wymienilem pasek rozrzadu,olej,filtry i swiece-wlasnie myslalem,ze moze to problem ze swiecami,ze mechanik dal inne swiece-kupilem NGK swiece i wymienili mi dzisiaj,a okazalo sie,ze byly swiece NGK,ale po paru miesiacach dwie swiece byly bardzo czarne,a dwie w miare dobre.Pomozcie co to jest-zamowilem nowe kable i zamontuje,ale watpie,ze to kable?! Pomozcie jak rozwiazac ten problem bez kompa,bo boje sie jechac moim fiacikiem prawie 100km do autoryzowanego salonu,a te buraki w miescinie nie maja kompa.
Powrót do góry
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 14 Gru 2007, 12:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


witaj jeśłi nie ma mocy to jest wina wtryskiwaczy może któryś nie styka lub się zawiesił
spróbuj poprawić styki sprawdzić czy gdzieś kabel nie jest uszkodzony
może to być tez wina za słabego ciśnienia paliwa
_________________
piotr
Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 14 Gru 2007, 13:43
Temat postu:

kontrolka wtryskow...


Witam...Zdaje sie,ze opanowalem problem-wymienilem swiece na NGK+kable zaplonowe i posluchalem fachowcow z forum tzn. odpialem akumulator na 20 minut,pozniej zapialem akumulator i odpalilem-chodzil na wolnych obrotach ok 30 minut,az sie wentylator wlaczyl.Jest ok,ale jeszcze dla swietego spokoju wymienie filtr paliwa.Mam jeszcze prosba jak ustawic godzine na zegarze,bo sie wykasowala.Dzieki za pomoc-te forum,to naprawde kopalnia wiedzy.Pozdrawiam
Powrót do góry
marea50519

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 132
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Fiat Marea 2.0 20v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Gru 2007, 20:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


panel przy radiu jest tam przycisk z ikonka zegara naciśnij go zobaczysz że przestanie Ci migać kropeczka sekund na zegarze i zapali sie dodatkowo na zegarku po lewej stronie literka chyba m wtedy ustawiasz czas przyciskami minut i godzin {są w prawym górnym rogu panela z literkami odpowiednio m i h}
Powrót do góry
gadu-gadu
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 15 Gru 2007, 00:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


miałem podobnie...
po jakimś czasie kontrolka wróciła i świeciła się ciągle
okazało się że padł wtrysk
ale tak tylko straszę Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 15 Gru 2007, 00:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 15 Gru 2007, 01:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


U mnie tak sie dzieje. 1200cm 16V z gazem. Najpierw zaświeciła kontrolka. Skasowali błąd, i że niby sonda lambda do wymiany jak się znowu zaświeci. Tydzień spokoju, znowu kontrolka - w czasie jazdy na benzynie, kiedy skończył się gaz. Następnego dnia kiedy odpalałem, zgasła. Znowu parę dni spokoju i znowu kontrolka oraz samoczynne przełączanie na benzynę kiedy jechałem na gazie - zbiornik pełny. Kontrolka zgasła po kilku godzinach ale nie da się jechać na gazie. Za to na benzynie spalanie mam takie, że widzę, jak wskaźnik idzie w dół, niesamowite. Auto uziemione, mechanik umówiony. Zobaczymy - napiszę co było. Najpierw zrobię z silnikiem, potem chcę jechać do gazownika.
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Gru 2007, 18:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


raczje watpliwe, ze kable byly powodem zapalania sie kontrolki...ja mialem padniete kable i je wymianilem razem ze swiacami...ale kontrolka mi sie nie zapalala...chyba jednak bedziesz musial sie wybrac do kogos kto sie zna...a w UK bedzie to chyba jedynie servis Very Happy


PZDR
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 21:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Jestem po przeglądzie u Fiata. Silnik OK. Szwankuje gazownia, wysyła jakieś błędy i to powoduje że świecą się kontrolki wtrysku. Teraz udam się do gazownika. Dalsza cześć raportu wkrótce Wink
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 21:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


ustaw gazownika i niech odda za kontrole we fiacie...jak nie odda to do TVN-u turbo go Razz
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 19 Gru 2007, 19:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Wybieram się do innego. Ten grzebał juz, grzebał i ani razu nie wpadł na żaden konstruktywny pomysł. Jutro jadę szukać szczęścia w inne miejsce. 3majcie kciuki!
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 19 Gru 2007, 19:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Jeszcze jedno - mam sekwencję, ale może by warto było wymienić kable i świece? Może to by wpłynęło korzystnie na pracę układu gazowego. Nie mam pojęcia, kiedy czynił to poprzedni właściciel. Jak myślicie?
Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2007, 21:02
Temat postu:

kontrolka wtryskow...


Witam fascynatow Fiacika Bravo...Odnosnie mojego problemu z autkiem-jest dobrze,kontrolka zgasla na dobre i obeszlo sie bez autoryzowanego servisu.Szczerze mowiac nie jestem w stanie racjonalnie wytlumaczyc co bylo przyczyna?! Wymienilem swiece+kable zaplonowe i zrestartowalem komputer tak jak doradzali fachowcy na forum (czytaj wyzej) dzisiaj dla swietego spokoju chcialem wymienic filter paliwa,a okazalo sie ze moje autko nie ma filtra paliwa.hehe...Mechanik troszke mnie zadziwil-myslalem,ze kolejny raz szkot zablysnal,ale faktycznie nie ma filtru paliwa-sprawdzali to w komputerach,ale mimo wszystko i tak szkot zablysnal ze sklepu z czesciami,bo z katalogu wygrzebal orginalny filtr paliwa do mojego fiacika.hehe.Mniejsza z tym-mechanik powiedzial,ze przyczyna moglo byc syfiate paliwo i moze mial racje,bo zawsze tankuje na shell,ale bylem w trasie i zatankowalem na stacji przy supermarkiecie-podobne jak u nas sa przy auchan.Mechanik doradzil mi,abym zatankowal na shell,ta drozsza benzyne v-power wtedy auto lepiej chodzi i podobno troszke wiecej sie przejedzie na tym paliwie-cos w tym jest chytry traci dwa razy-auto ma kopa,az milo depnac...Panowie naprawde nie wiem co bylo przyczyna-teraz jest zaje...... Tyle co moge powiedziec i wytlumaczyc-moze ktos z fachowcow na forum wytlumaczy racjonalnie co moglo byc przyczyna.Pozdrawiam BRAVKO maniakow
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 21 Gru 2007, 01:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Byłem dzisiaj u gazownika. Co do przerywania i przełączania się instalacji z gazu na benzynę w czasie jazdy, to stwierdzono, że wina może leżeć po zużytej listwie wtryskiwaczy. Będziem zakładać nową, czyścić styki - zobaczymy. Co do kontrolki wtrysku - zapala się w czasie dłuższej jazdy na benzynie - to może to być oznaka zanieczyszczenia wtryskiwaczy benzyny. Poradzono przepalić bak benzyny z wlanym magicznym płynem a la kosmiczna technologia. Ponoć czyści instalację benzynową i wtryskiwacze. 15 zł na bak nie majątek - zobaczymy. Ktoś z was tego używa/używał?
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Gru 2007, 10:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


te specyfiki to takie czary mary...czasem pomaga, czasem nie....ale sproboj, lepsze to jak wymiana wtryskow i zdecydowanie tansze...
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 21 Gru 2007, 23:24
Temat postu:

kontrolka wtryskow...


Panowie mozecie podac wiecej szczegolow dotyczacych tego specyfiku-ktory dolewa sie do benzyny...Pod jaka nazwa tego szukac,jak to sie miksuje z pelnym 50 litrow zbiornikiem paliwa?!
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Gru 2007, 09:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


te bajery dostepne sa na kazdej stacji benzynowej, maja rozne nazwy...poprostu jest napisane ze wspomaga spalanie paliwa, czysci uklad paliwowy itd. ale ktory jest dobry to ciezko stwierdzic...proboj...pozatym lej dobre paliwo (v-power, Verva itp..)

Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 24 Gru 2007, 23:12
Temat postu:

kontrolka wtryskow...


Witam wszystkich w tym wyjatkowym dniu.Ciag dalszy przygod z kontrolka wtrysku-przez kilka dni byl spokoj,a dzisiaj znow sie zaswiecila,ale cos mi sie zdaje,ze znam przyczyne.Tak jak pisalem wyzej zrestartowalem komputer wymienilem kable+swiece i tankowalem paliwo v-power jak polecil mechanik,ale to szczegoly ktore nie zaszkodzily autku,a czy pomogly-nie wiem.Przyczyna zaswiecania sie kontrolki (tak przypuszczam) jest problem z pompa paliwa=kontrolka zaczyna migac gdy wskazowka poziomu paliwa zbliza sie do rezerwy,a gdy zaswieci sie rezerwa kontrolka wtryskow swieci sie stale-wtedy auto jest slabe i szarpie.Wydaje mi sie,ze pompa nie podaje odpowiedniego cisnienia gdy w zbiorniku konczy sie paliwo.Dzisiaj jeszcze raz zrestartowalem kompa i zatankowalem do pelna benzyne-oczywiscie v-power,a niech ma bravko z okazji swiat.hehe.Teraz powaznie gdy zbiornik paliwa jest pelny,jest ok auto ma moc,nie szarpie i kontrolka sie nie swieci...Mam pytanie do fachowcow na forum-czy to na pewno bedzie pompa? Teraz jest dobrze,ale nie moge dopuscic aby wskaznik paliwa zblizyl sie do poziomu rezerwy.Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat
Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 25 Gru 2007, 18:52
Temat postu:

kontrolka wtryskow...


Witam forumowiczow...Odpalam dzisiaj rano autko i kontrolka wtryskow dala znac o sobie i juz mnie powoli zaczyna wkurzac-nie wiem co jest przyczyna,ale pocieszajace jest to ze auto sprawuje sie dobrze ma moc,przyspieszenie,nie szarpie i spalil mi dzisiaj ok. 7 litrow benzyny na odcinku 100 km drogi szybkiego ruchu.Mam przed soba podroz ponad 500 km czy moge jechac z oswiecona ta kontrolka,bo nie wiem co to jest,a auto sprawuje sie dobrze-szczerze mowiac denerwuje mnie jak cos sie swieci na tablicy,a do tego nie znam powodu...Nie chce zajechac auta,a podroz za 10 dni.Prosze o podpowiedz.POZDRAWIAM
Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 25 Gru 2007, 22:51
Temat postu:

kontrolka wtryskow...


Bojaco mam pytanie do Ciebie-przetestowales ta kosmiczna technologie z wlaniem do baku specyfiku tzn te czary mary,hehe ktore maja niby czyscic wtryskiwacze i caly uklad? Szczerze mowiac juz nie mam pomyslu co jest powodem zaswiecania sie kontrolki-po swietach wleje ten specyfik moze cos tam wyczysci...zobaczymy.Pozdrawiam
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 26 Gru 2007, 11:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Wlałem, jeszcze nie wyjeździłem baku. Od kilku dni jeżdżę tylko na benzynie- tak zalecił gazownik. Poza tym instalacja szwankuje, będę wymieniał wtryskiwacze gazowe, więc po co się męczyć? Nie wiem czy to zasługa specyfiku, czy benzyny w ogóle, ale odpukać, Auto chodzi jak złoto, nic się nie świeci. Być może to były tylko zabrudzone wtryski silnika. Ale mogło co innego. Póki nie zdiagnozujesz na stacji, trudno będzie znaleźć odpowiedź. W każdym razie można spróbować. Pozdrawiam!
Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 21:10
Temat postu:

kontrolka wtryskow...


Bojaco te specyfiki to naprawde czary mary-wlalem D-TOX PETROL 400ml do pelnego zbiornika paliwa i zaraz zobaczylem poprawe(przejechalem ok.50 km)-nie chce reklamowac jakis produktow,ale szczerze widze duza poprawe-wrescie autko wraca do swietnosci i mocy jaka mial przed oswiecaniem sie kontrolki wtryskow.Odnosnie kontroli wtryskow juz nie swieci stale,miga i gasnie na dluzszy czas-wydaje mi sie,ze jak przepale caly bak to kontrolka wrescie odpusci na dobre.hehe,lub kolejny reset kompa.pozdrawiam
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 00:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Mnie na benie idzie jak przecinak, kontrolka się nie zapala, odpukać. Oby tak dalej. Myślę, że to jednak racja, iż co jakiś czas trzeba pojeździć na benzynie. Pozdrawiam!
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 12:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


czyli mamy pierwszy specyfik do benzynki ktory mozna polecic - "d-tox petrol"

jak ktos ma doswiadczenia z innymi to wpisujcie ktore polecacie, a ktore to zwykly badziew...bedziemy lepsi od auto swiata Razz

Pozdro
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 02 Sty 2008, 23:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Witam...Wlosi powinni dostac medal za ta kontrolke wtryskow!!! Kompletnie nic juz nie kumam-gdy fiacik nie chcial jechac,dlawil sie,nie mial mocy kontrolka migala i po resecie kompa przez caly dzien dala spokoj-po wymianie kabli,swiec i dolaniu do paliwa specyfiku-auto sprawuje sie jak nigdy dotad,ale kontrolka dla zabawy swieci sie stale i nawet na sekunde nie zgasnie-nawet stary trik z odpieciem akumulatora nie pomaga,bo po odpaleniu silnika zaswieca sie i nie odpuszcze nawet na chwile.hehe.Ta kontrolka troszke mnie juz [ cenzura ]...Podjade do ASO FIAT ponad 100 km,ale mam pytanie-czy jak podepna kompa-w koncu powiedza mi co jest nie tak? Proponuje zwrocic uwage na to,ze pisze z wielkiej brytanii,a tutaj sa wyjatkowi debile w warsztatach.Szczerze nie wiem jaki jest powod oswiecania sie kontrolki-czytajcie wczesniejsze posty-mialem pomysly,ale teraz juz nie wiem.Dac szkotowi auto na warsztat,to tak jak zrzucic z mostu...Przeczytalem forum cale-czytalem o sondzie lambda,odpada dobre spalanie 8,5 w cyklu mieszanym-o czujnikach temperaturu i termostacie,odpada stala temperatura w okolicy 90 stopni-mozliwe zanieczyszczone wtryski,odpada bo po dolani specyfiku do paliwa auto ma kopa,przyspieszenie i jest ok,ale kiedy ta kontrolka zgasnie? Czytalem o pompie paliwa,ale wydaje mi sie,ze daje dobre cisnienie,bo jest wszystko ok.Ktos pisal o rozruszniku,ze to moze byc przyczyna oswiecania sie kontrolki-napisze tak,odpala za pierwszym razem,ale cos tam zapiszczy(pewnie bendix) watpie,ze to rozrusznik.CO TO ZA POJEB... KONTROLKA-szczerze juz mi brakuje zdrowia i slow.Prosze o podpowiedz-czy po podlaczeniu kompa powiedza mi co to jest???Pozdro
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Sty 2008, 23:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


powinni, ale gwarancji nie ma....dziwne ze ma kopa...poniewaz jak dalej sie kontrolka pali to stawialbym ze wtryski jednak sa juz rozwalone...kurde ale mexyk...jedz rozwiaz to archiwum x...ale jedz do autoryzowanego servisu...oj bedzie bolalo, bo ceny pewnie jeszcze lepsze jak w PL.


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 02 Sty 2008, 23:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


KIMCIO-podjade do ASO FIAT-mniejsza z kosztami,ale niech ktos w koncu rozwiaze ta zagadke z ta kontrolka,bo dobrze to nazwales-naprawde to jest istne archiwum X!!! Troszke brakuje czasu na wycieczke ponad 100 km,ale opisze co wykombinowli "fachowcy w ASO".
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
kubabyk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: New Bravo 1.4 t-jet
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Sty 2008, 00:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


To może taka najgłupsza sprawa ale pozprwadzaj kable od tej kontrolki może saśniedziała albo jest jakies spiecie albo coś Confused w mojej bravie nie ma żadnych poduszek a ostatnio zobaczyłem żę mam taką kontrolke bo zaczęła mrużyć jak wyłącze swiatła. Ale to dobra wiadomośc jakaś poduszka powstała Smile Archiwm X Very HappyVery Happy
_________________
New Bravo 1.4 t-jet 150 KM Sport Very HappyVery Happy
Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 03 Sty 2008, 01:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


kubabyk...nie ma glubszej-madrzejszej sprawy-wszystko co moze pomoc bravce jest spoko.Sprawdzalem styki -piszesz zwarcie-watpie,bo kontrolka oswiecila sie,kiedy auto bylo slabe i nie mialo mocy,a teraz ma moc jakiej nie mial wczesniej!!! Mam nadzieje,ze te "fachowcy z ASO" cos wykombinuja.

EDIT:
glupszej-madrzejszej odpowiedzi...itd wiesz co mam na mysli,ale ta kontrolka naprawde mnie grzeje...
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 03 Sty 2008, 11:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


hiszpan easy, relax! a może czas przywitać się z wtryskiwaczami oko w oko?
Zerknij TUTAJ
Jeżeli masz czas, siły, odpowiednią motywację i odwagę.... działaj!
Ukłony dla autora który przygotował ten plik.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 03 Sty 2008, 17:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Adam-as...dzieki za podpowiedz Laughing ale,to chyba nie dla mnie-moge rozebrac fotel samochodowy na czesci pierwsze,ale za silnik i sprawy z tym zwiazane wole sie nie tykac,bo moze byc odwrotny skutek Very Happy Jestem umowiony jutro z mechanikiem-podepna kompa-moze zlokalizuja blad i co jest jego przyczyna.Za tydzien zwijam sie ze Szkocji i przenosze sie do Londynu-jezeli jutro nic nie wykryja,to mam inna opcje-wyczytalem na angielskim forum,ze w Londynie jest [cenzura]... mechanik-specjalizuje sie tylko w fiatach od ponad 20 lat i jest wlochem,ktory obecnie ma warsztat w Londynie i posiada najwyzszej jakosci sprzet diagnostyczny.Tylko jak jutro nic nie wykombinuja,to czy ja moge jechac z oswiecona kontrolka ponad 500 km. Rolling Eyes Pocieszajace jest to,ze autko sprawuje sie jak nigdy dotad.

Naprawde wielkie uklony dla autora,ktory przygotowal plik o wtryskach-prosze czytac wyzej post adam-as,ale brakuje mi odwagi na takie rzeczy.

Pozdro

EDIT:
Witam...Wrocilem z warsztatu-troszke ze skwaszona mina Evil or Very Mad -podpieli kompa i czas na zakonczenie archiwum x.Komp odczytal nastepujace bledy-P0325,P1321,P0201,P0170,wiec tak jak niektorzy przypuszczali powodem oswiecania sie kontrolki jest padniety jeden wtrysk.Zastanawia mnie dlaczego auto ma moc i przyspieszenie.Jestem umowiony z mechanikiem na wtorek i mam pytanie czy w takim przypadku wymienia sie jeden wtrysk lub wszystkie,bo koles wypalil mi taka cene za wymiane wtrysku,ze az sobie usiadlem...189 funtow-tego nie mozna przeliczac na polskie,bo tutaj sa inne zarobki,ale napisze tak-auto kosztowalo 850 funtow,a wymiana wtrysku prawie 1/4 wartosci samochodu Shocked czy tych szkotow pojeb...Za podlaczenie do kompa tez sobie fajnie skasowal...Orientujecie sie jaki jest koszt wtrysku w polsce i ewentualnie jego wymiana,bo troszke mnie zszokowala ta cena tzn-gdyby mieli wymieniac wszystkie cztery wtryski,to zaplacilbym wiecej niz warte jest auto Mad .Coz -trzeba to zrobic,bo nie mozna dlugo jezdzic z ta kontrolka wtryskow.Pozdro

EDIT:

Panowie...Szczerze prosze o pomoc,bo w czwartek mam podroz ponad 500 km,a we wtorek jestem umowiony na wymiane wtrysku,ale jakos nie ufam mechanikom w szkocji,a tym bardziej po tym jak mechanik zrobil dziwna mine na moje pytanie-czy jest w stanie wymienic ten wtrysk...Tutaj juz nie chodzi o pieniadze,ale o to czy nie poje... auta przed samym wyjazdem.Jak jest mozliwe,ze padl wtrysk jak po dolaniu specyfiku do paliwa,ktory czysci wtryskiwacze-silnik pracuje rowno,auto ma moc i przyspieszenie jakiej nie mialo wczesniej.Jeszcze raz prosze o pomoc,bo nie chce zatrzymac sie w trasie,a tym bardziej nie chce zajechac silnika.Pozdrawiam kolege,ktory opisal dokladnie jak czysci sie wtryskiwacze-z przyjemnoscia moglbym oddac wtryskiwacze w moim autku pod jego opieke i nawet moglbym zaplacic te 189 funtow,ale mialbym pewnosc,ze rozwiaze ta zagadke,bo tym szkotom nie ufam i chyba nie dam im auta na warsztat.Kolega ktory opisal sprawe wtryskiwaczy jest naprawde WIELKI.Pozdro
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 00:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


a nie wybierasz sie tym autem do polski?? zrobilbys to w servisie u nas...autem na padnietym jednym wtrysku spokojnie dojdziesz..tylko go nie katuj i dbaj o dobrej jakosci paliwo.


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 00:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


KIMCIO-dzieki za podpowiedz i prosze o wiecej...Tankuje na shell paliwo najdrozsze v-power,ale dopiero po cyrkach z kontrolka-planuje przyjazd do polski tym autkiem i przy okazji wymienie rozrzad...Mniejsza z rozrzadem-teraz jest problem z kontrolka wtrysow,a w czwartek ma przeprowadzke ponad 500 km-nie piluje silnika zmieniam biegi okolo 3 tys.KIMCIO-jak piszesz przy normalnie jezdzie mozna jechac z ta kontrolka,ale czy az do Polski watpie-podjade do tego fachowca w Londynie-wlocha prawdziwego maniaka fiatow-jezeli dojade Rolling Eyes kimcio DZIEKI ZA INFO I PROSZE O WIECEJ.pOZDRO
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 01:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Hiszpan tylko jedna prośba - nie pisz jednego posta pod drugim! (regulamin) Korzystaj z opcji "zmień".

W Polsce zapłacisz o wiele taniej http://allegro.pl/item289306711_wtryskiwacz_iwp001_fiat_brava_bravo_marea_palio.html

Robocizna to już zależy od warsztatu, ale powinieneś się zmieścić w 200-300zł (sama robocizna).
Co do ilości wtrysków, oczywiście lepiej jest wymienić wszystkie na listwie, ale 1 też może być (o ile reszta jest sprawna). Trzeba by zaznaczyć przy wymianie, żeby pozostałe 3 dobrze wyczyścili - w sumie to konieczne. Zapłacisz trochę więcej ale będziesz miał już z tym święty spokój na parę lat.

Przyjedź do Polski bo z tego co widzę zjedzą Cię tam...
Trochę ciężka sytuacja - sam nie wiem czy odważyłbym się wracać z tym taki kawał hmm. Może jednak znajdzie się tam ktoś kto w miarę normalnie skasuje za tą wymianę...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 01:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


adam-as,sorry za te posty-wiem regulamin,ale ja mam naprawde powazny problem i podroz przed soba ponad 500 km.Jeszcze raz sorry,za posty jeden po drugim,ale naprawde potrzebuje pomocy i czekam na podpowiedzi.Sorry i Pozdro
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 01:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


hiszpan napisał:
adam-as,sorry za te posty-wiem regulamin....

Nie ma sprawy, tylko zwracaj na to uwagę. Klikając w opcję "zmień" wykonujesz tyle samo pracy co dodając osobną odpowiedź. Nic ponad to.

Cenę wtryskiwacza opisałem powyżej. A długo już pali Ci się ta kontrolka? Ile tak na oko z tym już przejechałeś?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 01:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


adam-as opanuje ta opcje "zmien" itd...Wracajac do problemu z wtryskami to przejachalem prawie drugi pelny bak-na pierwszym jeszcze migala,ale na drugim baku swieci stale,ale auto ma kopa przyspieszenie i nic zlego sie nie dzieje.
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 13:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


problem polega na tym że wtryskiwacz może podawać paliwo normalnie a komputer świrować... przynajmniej tak było w moim przypadku.
Wtrysk niby pracował, komputer pokazywał że nie działa. Przełożenie wtrysku do innego cylindra - ta sama historia.
Ja wymieniałem wtrysk w ASO jakiś miesiąc temu. Oryginalny wtrysk kosztował 500zł, z robocizną jakieś 600. Nie chciałem używanego bo nigdy nie wiadomo jak to będzie. Kontrolka zgasła od razu.
Powrót do góry
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 13:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


lokers-dzieki za info,bede musial wymienic ten wtrysk,ale po przeprowadzce,bo jakos nie ufam tutejszym mechanikom,a nie chce,aby eksperymentowali przed sama podroza ponad 500 km.Kimcio pisal,ze mozna jechac z padnietym wtryskie-oczywiscie spokojnie bez pilowania silnika.Pozdro
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 21:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


jezeli wtrysk daje paliwo i silnik dziala na wszystkei gary to mozna jechac..tak do 100km/h. A moze wez zrob restart kompa ?? Moze wtryski sa ok, tylko komp sie zawiesil i ta kontrolka swieci. Przetestuj..jak nie pomoze trudno, jak pomoze zaoszczedzisz troszke grosza...a jak boisz sie jechac autem do polski, to pogadaj z laweciarzami lub z kims od transportu, wrzucisz auto na samochod i wsio...znam jedna firme co jezdzi(bynajmniej jezdzila, bo jezdzila dla nas) do GB, moge podac namiary, zapytasz czy maja kursy w twoim kierunku i ile by cie to kosztowalo...napisz PW i podam ci numery telefonu.


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 22:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


KiMCIO napisał:
jezeli ... A moze wez zrob restart kompa ?? Moze wtryski sa ok, tylko komp sie zawiesil i ta kontrolka swieci. Przetestuj.....

Można i tak spróbować - nie zaszkodzi. Odepnij minusową klemę od akumulatora na jakieś ~20min. potem podłącz i odpal auto. Niech w tym czasie ma wszystko powyłączane. Nie dodawaj przez ten czas gazu. Jak zacznie chodzić wiatrak od chłodnicy poczekaj aż się wyłączy i możesz już zgasić autko. Tylko zerknij czy dalej ta kontrolka świeci oczywiście Wink

Spróbuj - nie zaszkodzi, a przynajmniej będziesz wiedział że najwyżej to nie to.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 23:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Reset kompa robilem juz chyba trzy razy,za pierwszym razem pomoglo,bo kontrolka zgasla na caly dzien,ale za drugim i trzecim razem natychmiast po wlaczeniu silnika oswieca sie kontrolka i swieci stale.Nie wiem czy auto chodzi na trzy gary czy na cztery-na pewno jak jest zimny to troszke go trzepie,ale obroty ma dobre ok 1300 na zimnym silniku.Nie wiem czy we wtorek wymieniac ten wtrysk-czy nie,bo jak widze tych oszolomow w warsztach w szkocji to mam szczerze dosc-ubiora biale gumowe rekawiczki jak ginekolog i zabieraja sie za naprawe, az mi ich zal.Kimcio- gdzie bede zamawial lawete do polski-zaplace wiecej niz warte jest te auto.Tutaj z autami i tymi mechanikami jest katastrofa-kumpel ma cztero letnie auto marki rover-kupil je za 2500 funtow cos mu komputer szwankowal-pojechal do warsztatu i powiedzieli mu 1900 funtow za wymiane kompa,a oni tutaj sa szybcy do wymian.U mnie bendix w rozruszniku piszczy,to chcial wymieniac caly rozrusznik za 200 funtow i jak mozna takim kretynom dac auto na warsztat.Panowie nie wiem co sie moze stac po podrozy ponad 500 km z silnikiem lub katalizatorem,ale przejechalem juz prawie drugi bak z ta kontrolka i nie widze,aby cos sie dzialo,albo nie wiem o tym,ze zajezdzam auto.Chyba pojade... wolno tak ok.80-90 km/h i podjade do tego mechanika w londynie,ktory od 20 lat zajmuje sie tylko fiatami.Dzieki za podpowiedzi
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 12:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Słuchaj jeżeli jest dokładnie tak jak piszesz, wracał bym do Polski. Max 100km/h i nie powinno się nic stać. Zamiast jeździć tu i tam w poszukiwaniu miejskiego mechanika, dojechałbyś już do Polski. Mówię skoro nic się nie dzieje, to wbrew temu co pisałem wyżej zaryzykowałbym. Skoro to już z Twój drugi bak to myślę że autko spokojnie wszystko wytrzyma. Ale bym się śmiał jak by to tylko komp wariował Wink ...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 19:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Panowie dziekuje za pomoc i podpowiedzi-uspokoiliscie mnie piszac,ze z kontrolka mozna jechac-oczywiscie spokojnie do 90-100 km/h.Zdecydowalem sie jechac z oswiecona kontrolka ponad 500 km,jeszcze dzisiaj robilem reset kompa,ale po odpalenie kontrolka sie oswieca i nie gasnie.Wiec tak jak pisalem auto ma moc i przyspieszenie,silnik pracuje rowno-jak jest zimny troszke silnik trzepie,ale to chyba normalne jak ma 1300 obrotow.Jutro musze odlaczyc internet,ale obiecuje jak bede mial stale lacze po przeprowadzce to opisze jak auto sprawowalo sie w trasie i jak rozwiazalem(mam nadzieje Rolling Eyes ) problem.Pozdro i jeszcze raz dzieki za wszystko.
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 22:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Rozrusznik za 200 Funtow ?? masakra..wez poszukaj na allegro, albo na szrocie uzywke...tylko jakiegos kumetego ludka do wymiany..najlepiej krajowego...bo za wymiane zawolaja pewnie 50 funciakow..naszemu dasz 20 i bedzie happy, szczegolnie ze to nie jest zadna wielka filozofia..byle mechanik to zrobi.


pozdro

p.s. daj znac jak sie auto sprawuje Very Happy
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 15 Sty 2008, 21:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


U mnie to cholerstwo znowu świeci. Dzisiaj kontrolka znowu dała o sobie znać. Od trzech dni jeżdżę na gazie, bo chyba udało mi się wyleczyć jeden problem. Ale kontrolka ostatnio zapalała się także podczas jazdy na benzynie. Nie wiem, co jest grane.
Czy to wina instalacji LPG, czy czegoś w silniku.
Dwa razy auto było podpięte na komp w dwóch różnych ASO i wg. serwisu, jest OK.
Nie mam pojęcia, czego szukać, gdzie tkwi przyczyna?
Z tego wszystkiego mysśę też, czy nie wywalić z auta gazu, trasy robię do końca tego misiąca. Potem to już tylko autko do normalnego użycia, czyli głownie miast i czasem gdzieś za miasto. Wywalić instalkę to nie problem. ale jeśli nie to jest przyczyną kłopotów? Trochę szkoda... Z drugiej zaś strony, sam nie wiem.
Pewnie i tak bym musiał coś zrobić z tą dziurą po wlewie w zderzaku.
Acha, to wazne - mimo, że konytolka świeci, nie mam wrażenia, że coś nie tak jest z autem. Pali, obroty nie skaczą, moc ma chyba jak zwykle. no może dwa, trzy razy się zdarzyło, że kiedy ponownie chciałem go zapalić po ok. 10 min. od wyłączenia, gasły wolne obroty - ale to tyczyło tylko benzyny.
Macie jakąś radę na to wszystko powyżej?
Powrót do góry
Karol111

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 JTD GT 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Sty 2008, 14:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


A co powiecie o dizlu, dziś przy moim JTD zapaliła sie kontrolka,po jakimś czasie zgasła, ale po krótkim postoju gdy odpaliłem znowu świeciła. Wydaję mi się że termostat jest cały czas otwarty i silnik się nie dogrzewa. Już jestem umówiony na wymianę, może to być przyczyną świecenia kontrolki?
Powrót do góry
reed3

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 32

Posiadane auto: Fiat Bravo GT 1,9td 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Sty 2008, 23:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


panie jtd jesli chodzi ci o swiecaca kontrolke (3 od lewej) to jest to system kontroli emisji zanieczyszczen "MI"
Powrót do góry
gadu-gadu
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 10:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Słuchajcie, z jakiego powodu zaświeca mi się ta... kontrolka? Wymieniłem kable, świece, na diagnostyce mówią, że ok, a to pieroństwo się włącza i na gazie, i na benzynie. O, syptomem tego, że kontrolka się prawdopodobnie zaświeci jest problem rozruchu zimnego silnika za pierwszym razem. Tzn. silnik odpala i gaśnie, jakby nie mógł pracować na wolnych obrotach. Muszę dodać gazu po odpaleniu, to wtedy załapuje. Ale tak bywa od czasu do czasu. Innym razem odpala normalnie i kontrolka się nie zaświeca. Wnerwia mnie to niezmiernie, bo nie wiem, czy coś jest nie tak i czy np. nie zajadę katalizatora, czy też jest w porządku, a tylko świruje elektronika... Samochód ciągnie równo na benzynie, na gazie, niby jest dobrze, a jednak nie. Przecież musi być na to jakiś sposób!
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 10:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Ja tu tylko wtrącę co do dodawania gazu podczas rozruchu. Jak będziesz tak robił z czasem zajedziesz rozrusznik! Nie powinno się dodawać gazu zaraz po odpaleniu a już tym bardziej jeżeli całkiem nie odpalił. Widocznie kiepski mechanik który nie potrafi stwierdzić co jest grane. Podjedź najlepiej do warsztatu który specjalizuje się we fiatach.
A może jakiś 1 wtrysk jest zaśniedziały i nie przechodzi odpowiednia dawka paliwa? Sondę sprawdzałeś?
Takie są moje podejrzenia..
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 10:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Ja te wszystkie badania robiłem w ASO Fiata w B-B. Dzięki za ostrzeżenie, nie będę gazował. A co do wtrysków, na benzynie idzie dobrze, jak sądzę. Wg. diagnostyków sondy są ok. Ja już dostaję małpiego rozumu od tego wszystkiego...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System