Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) wymiana gum wahaczy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
derasek

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1,6 16v 98r
Piwa: 1/4
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 19:30
Temat postu:

wymiana gum wahaczy


Witam
Czy wymiana gum wahaczy przednich w brava 1.6 16v nadaję się do samodzielnego wykonania? Czy po takim zabiegu trzeba ustawiać zbieżność? Może ktoś dysponuje jaką instrukcją do tego, będę wdzięczny. Pozdrawaim
Powrót do góry
cder

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): sochaczew
Posiadane auto: Renault Laguna I 1.9 Dci 2000r. Kangoo 1.9D 1999r.
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 19:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wymiana gum wahaczy


Właśnie zakończyłem wymiane u siebie w 1.4 12v.Nie jest specjalnie ciężko,po wyjęciu wachacza będziesz musiał zbić stare tuleje,co nie jest proste.Ja załatwiłem temat szlifierką.nadciełem i dopiero dały się zbić.
Co innego zakładanie nowych-troche jest z tym problem jeśli nie posiadasz prasy.Można nabić młotkiem przez kawałek drewna.Ważną sprawą jest to że jak wyjmiesz wachacz to musisz zapamiętać ustawienie tulej,aby poprawnie nabić nowe,bo jak już nabijesz to ich nie przestawisz.
Przed rozkręcaniem wszystkiego proponuje ci potraktować każdą śrubę bądz nakrętkie WD40,potem pare uderzeń młotkiem w śrube aby ją pobudzić i nie powinny się pourywać.
Powodzenia.
Powrót do góry
kpas

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: VW Polo 1.0i '91 , Focus 1.6 16V '00 , Audi 80 B3 1.9D
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 12 Lip 2010, 07:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wymiana gum wahaczy


Zastanów się, czy nie lepiej i w konsekwencji taniej będzie wymienić kompletny wahacz - przy okazji i łączniki.
Koszt wahacza to ok 80-100 pln, a nie masz problemu z nabijanie nowych tulei, no i nowy przegub.
Powrót do góry
gadu-gadu
derasek

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1,6 16v 98r
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 12 Lip 2010, 07:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wymiana gum wahaczy


kpas napisał:
Zastanów się, czy nie lepiej i w konsekwencji taniej będzie wymienić kompletny wahacz - przy okazji i łączniki.
Koszt wahacza to ok 80-100 pln, a nie masz problemu z nabijanie nowych tulei, no i nowy przegub.


Kiedy ja tak właśnie zrobiłerm. Trochę ponad rok temu a wahacze miały tylko rok gwarancji a wcale tanie nie były. NO i jużsięgumy wybiły a reszta jest nowa. Zastanawiam się czy nie włożyć gum poliuretanowych.
A zbiezności nie trzeba ustawiać po wuyjęciu wahacza? To się chyba robi na stabilizatorach
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Pon 12 Lip 2010, 13:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wymiana gum wahaczy


po wyjęciu włożeniu tego samego nie, jeśli jednak zmieniałeś coś w wahaczu lub cały wahacz wymieniłeś na inny to zbieżność należy ustawić obowiązkowo.
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 12 Lip 2010, 13:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Szuryga

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzekuń
Posiadane auto: Brava SX 1,4 12v 96 + LPG,Peugeot 405 style 1,9 TDi
Piwa: 12/6
Wysłany: Pon 12 Lip 2010, 22:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wymiana gum wahaczy


Witam ja tez miałem zamiar zmienic same gumy na wahaczu kupiłem gumy i co sie okazało że jest o prawie 2 milimetry zamały otwór i jak to nabic.Wahacza w tokarke nie zamocuje zeby stoczyc,gumy tak samo lepiej kup cały nowy wahacz zmien i z głowy bo dzis zmienisz jedno gume a za 2 miesiece padnie druga albo co gorsza trzpien i znowy robota chyba nie ma sensu.
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Wto 13 Lip 2010, 13:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wymiana gum wahaczy


no ja musze wymienic wachacze wlasnie i najchetniej same tulejki te blizej tyłu auta bym wymienil bo one glownie sie zuzywaja ale boje sie, bo mam zalozone wachacze za 100zl/szt., że jak to wymienie to w kazdej chwili może poleciec sworzen i tak czy siak bede wymieniac caly wachacz. Narazie nie jest tragicznie tylko lekkie stuki takze bede wymieniac pod koniec wakacji mysle ale sprawa jest warta przemyslenia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System