Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Panda 1.2 Dynamic 2003 r. przebieg 18400km:)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skuter1975

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2007
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bukowno
Posiadane auto: Toledo 2.0 TDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 16 Gru 2007, 13:30
Temat postu:

Panda 1.2 Dynamic 2003 r. przebieg 18400km:)


Kupiłem ja w 2003 roku. Po przejechaniu 4200 padły zegary. Po 6000 wymienili sprzęgło (akcja serwisowa). Wielokrotnie padał akumulator w okresie jesienno - zimowym. Dopiero interwencja Auto-Świata i wydrukowanie mojego listu w numerze z 10.04.07 skłoniła serwis do wymiany go na większy pojemnościowo. Na gwarancji również malowano 2 razy tylna klapę( pierwszy raz wyszedł pęcherzyk bo w fabryce przymalowali paproch) a drugim razem musieli poprawić malowanie bo lakier odpadał!!! W Viamocie w Krakowie nie dałbym roweru teraz do malowania!!!!. Ponadto w czasie gwarancji po przebiegu 14 tys km padł sworzeń dolny wahacza, i 2 łączniki stabilizatora. Niestety Fiat nie uwzględnił gwarancji!!!! Zdecydował się tylko na zejście z robocizny i ceny części do poziomu 50%. I jeszcze na koniec : Wyciek spod łącznika silnika ze skrzynia też na gwarancji i też nie uznali!!!!. Teraz ma przejechane 18tys i strach pomyśleć co będzie dalej. Gdyby nie to że to drugi samochód w rodzinie i kupiony jako prezent dla żony już bym się dawno go pozbył. Jest to mój PIERWSZY I OSTATNI FIAT!!!!!!!
Jeśli chodzi o samą jazde, to nawet miło się prowadzi i fajnie się zbiera. Ja mam 194cm wzrostu i nie narzekam na brak miejsca. Czasami tylko jak wsiadam to walę piszczelem o konsolę środkową. Siedzenia bardzo wygodne; póki co nic nie trzeszczy i nie piszczy. Spalanie spoko. Mimo tych kłopotów żona go uwielbia. Wkrótce jadę do serwisu zlać olej, wymienić filtry i zobaczymy co tym razem się [cenzura]ło. Biorąc pod uwagę iz samochód ma naprawdę małe roczne przebiegi (rzedu 4000-5000km) zaskoczeniem jest tyle usterek. Podobno pierwsze Pandy borykały się z problemami "wieku dojrzewania" ale w miarę lat produkcji "podobno" eliminowano te dolegliwości
Powrót do góry
przem...

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wielkopolski
Posiadane auto: VW Golf III 1.6 + LPG 1994r., Fiat Uno fire 1.0 1998r., Fiat 126elx 1994r. - maluszek po wypadku, poszedł na kasację
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Gru 2007, 14:23
Temat postu:

re


fiat to g.... Fiaty są bardzo delikatnymi i tanimi samochodami. Cena sprowadza się do wykonania samochodu. Np. fiat 126 (maluch) elegant po dwóch latach garazowania zaczyna rdzewieć, dla czego?? Fiaty są robione ze swykłego złomu (blacha nie jest powlekana cynkiem), a te plastyki mówią wszystko za siebie. Oczywiscie wychodziły fiaty ze skórą klimą, i innymi bajerami, ale fiat to fiat. Nigdy w rzyciu fiata. Ostatnim fiatem jakiego miałem to uno kupione w salonie od nowości i serwisowane. Przez cztery lata było spoko, filtry płyny, pasko. Ale później masakra. po kolei serwis zaczął wymieniać: wachacze, amortyzatory, progi, nadkola, uszczelkę pod głowicą, całą skrzynię biegów, pompę wodną, alternator, rozrusznik. O drobiazgach nie wspominając. Dodam jeszcze że samochód był eksploatowany bardzo dobrze, bez katowania silnika i zawieszenia. Po 40 tyś km samochód stał się skarbonką. Obecnie mam vw golfa III co prawda, trochę stary i sprowadzony z niemieć (11 letni) i nie chcę innego auta. zapomniałem co to serwis, mechanik i skarbonka. zrobiłem nim w ciągu 4 miesięcy 30 tyś. obecnie mój golfik ma 164 tyś km. Dla lepszego komfortu jazdy założyłem sobie regulowane zawieszenie Mc persona (sprężyny i amortyzatory), szerokie zdeżaki i końcówkę na wydech żeby lepiej wyglądało. dodam że samochód jest w kolorze czarnym metalik. vw to najlepsza marka samochodów. A dla kobiety tylko vw polo. pozdro
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Gru 2007, 21:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.2 Dynamic 2003 r. przebieg 18400km:)


kompleksy...

fiat jest spoko, a jezeli cale twoje doswiadczenie to maluch i stare uno to wybacz...

do drugiego kolegi...masz wyjatkowego pecha z ta panda, strasznie maly przebieg a az tyle usterek...u tescia w pandzie(ok 35 tys. km) zadnych usterek...jedynie terminowe przeglady i wymiany tego co ksiazka nakazuje...


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
przem...

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wielkopolski
Posiadane auto: VW Golf III 1.6 + LPG 1994r., Fiat Uno fire 1.0 1998r., Fiat 126elx 1994r. - maluszek po wypadku, poszedł na kasację
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 19:34
Temat postu:

re


widzę że kolega ma problemy z czytaniem. Ja napisałem że to moje nieszczęsne uno było kupione w salonie, od nowości, i strasznie mi się psuło. A kupiłem je w 1998 roku, a w 2002 zepsuło się prawie wszystko. Nikt mnie nie przekona do fiata. nawet jak by mi go dali za darmo to i tak bym nie chciał kłopotu na głowie. pozdrawiam. miłego eksploatowania fiata... Very Happy
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 20:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.2 Dynamic 2003 r. przebieg 18400km:)


nie mam problemow z czytaniem, nigdzie nie jest napisane z ktorego roku byl fiat...mogl byc z 1990...tez nowy, to raczej inna generacja fiatow...obecnie fiaty spelniaja wymogi jakosciowe tak samo jak w fabrykach toyoty...


mi fiata uzytkuje sie miło, tesciowi tez...

Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 20:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
prezes_cz

Czytelnik



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 22:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.2 Dynamic 2003 r. przebieg 18400km:)


Kolego przem... ty chyba o tych fiatach to se sam takie ballady wymysliłes miałem kilka fiatów i jakos nie miałem nawet 5% tych awarii co u ciebie natomiast co do vw to widze że twój jest najleprzy lecz gdybys poczytał troszke gazet motoryzacyjnych np.o zawieszeniu w passacie B5 mysle że twoja opinia troszke by sie zmieniła Very Happy
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Gru 2007, 10:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.2 Dynamic 2003 r. przebieg 18400km:)


kazdy niech jezdzi czym chce...jemu pasuje VW to milej jazdy, ja lubie mojego fiacika i fiacika mojego tescia tez:P i tyle...

miałem juz renaulta, VW, opla, peugota, trabanta:P.. teraz mam facika i jestem zadowolony.


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Phantom

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Panda 1.2 Dynamic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Maj 2008, 22:00
Temat postu:

Apel


Moim zdaniem reputacja fiata jako samochodu wadliwego i kruchego bierze się z nieobiektywnych obserwacji. Na polskich drogach jeździ masę Fiatów które już dawno powinny skończyć na złomowisku! Nie możemy czerpać opinii o całej marce na podstawie samochodów sprzed 15 lat, takie samochody mają prawo się popsuć. Ja na przykład jeżdżę Fiatem Pandą który ma jedynie 2 lata i 100 000 na liczniku i muszę przyznać że jest to samochód bardzo porządnie wykonany i niezawodny.
Apeluję! Oceniajmy markę na podstawie samochodów z ostatnich max. 6 lat!
Powrót do góry
gadu-gadu
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Maj 2008, 13:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.2 Dynamic 2003 r. przebieg 18400km:)


moje jest z 98/99, więc starsze niż 6 lat i śmiało mogę stawać w testy niezawodności z innymi autami(VW, ford, czy inne...) zmierzymy takie same przebiegi i takie same dziury jakimi ja jeżdżę i nie ma problemu...
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
skuter1975

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2007
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bukowno
Posiadane auto: Toledo 2.0 TDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 11 Gru 2008, 21:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.2 Dynamic 2003 r. przebieg 18400km:)


Ja ostatnio wymieniłem amorki po przebiegu bagatela 23tys z kawałkiem. Oryginalny amor z lewej strony lał... ponadto łączniki stabilizatora (drugi raz). Mam niestety dość felerny model. Pierwsza wersja z września 2003 i może dlatego cierpi na dolegliwości wieku dziecięcego...
Powrót do góry
skuter1975

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2007
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bukowno
Posiadane auto: Toledo 2.0 TDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 25 Gru 2008, 23:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.2 Dynamic 2003 r. przebieg 18400km:)


Kolejny przegląd w ASO... Tym razem przebieg 23900. Wymieniono ponownie wahacz prawy (luz na gałce - "fabryczny" wahacz wytrzymał 10000km). Olej Mabil 1 5W50. świece NGK. Łączny koszt z robocizną 478 pln (Olej, filtry świece, wahacz oraz czynności przewidziane dla 100000km + robocizna ). Mały przebieg bo samochód żony. Very Happy
Powrót do góry
Hawker

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 131

Posiadane auto: Fiat Panda FIRE1.1 SOHC/2 MPI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Sty 2009, 23:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.2 Dynamic 2003 r. przebieg 18400km:)


Miałeś pecha do egzemplarza. Fiat CC który był w rodzinie (jak wiemy skoki jakościowe w tym modelu były duże) nie zepsuł się ani razu przez 11 lat. Po gwarancji kilka lat nie robiono serwisu. Przy 68 tys. skoczył łańcuszek rozrządu bo nikt nie wiedział że jest przewidziany na 60tys. Nie prowadzono żadnej konserwacji antykorozyjnej i ktoś prawdopodobnie ok. 4 roku zdemontował tylne osłony antykorozyjne. Mimo to rdza pokazała się przy 10 roku.

Panda jest robiona w dosyć nowej fabryce w Tychach, system produkcji ustawiali tam spece z Toyoty i w testach długodystansowych wypada lepiej nawet niż o Toyota Avensis. Oczywiście auta niemieckie wypadają kilkanaście razy gorzej.

W końcu 2005 roku zastosowano amortyzatory Monroe które wytrzymują ponad 80tys. Ja mam jeszcze Magneti Marelli i pomimo off roadu po jakim ten samochód jeździł to nadal mają 75%.

Pytanie mam jeszcze jak samochód jest użytkowany. Żeby rozwalić zawieszenie, to na dobrą sprawę wystarczy raz wjechać w porządną dziurę na ostrym hamowaniu i prawie nie ma takiego auta które by ten eksperyment zniosło bez protestów. Zasada jest taka: Jeżeli w ułamku sekundy wpadniecie w groźną nierówność to trzeba puścić hamulec niezależnie od tego ile km/h za szybko się jedzie. Nie twierdzę że żona psuje samochód ale na dobrą sprawę bardzo wiele awarii to wina użytkowników, nie mówiąc już o przyspieszonym zużyciu. Np. jakieś 80-90% kierowców robi wszystko żeby jak najszybciej zajechać hamulce.


Podsumowując: Radzę się cieszyć że trafiła się felerna Panda ,a nie felerny Mercedes. W przypadku tego drugiego, zdarzały się egzemplarze C klasy i SL zaliczające kilka awarii elektroniki i elektryki dziennie.
Jedyne co mnie naprawdę w Fiatach denerwuje to fabryczny serwis. Ostatnio przeglądając faktury odkryłem że przy wymianie oleju, wlali 2,5 litra starego oleju zmieszanego z 1 litrem nowego. Filtr wymienili tylko jak szybko musiał się zabrudzić! Niestety Mercedes nie jest w tym zakresie lepszy. Jego serwisy są wręcz znane z nienaprawiania usterek. Może to dziwne między markowe porównanie ale spójrzcie na problemy i porównajcie ceny. Niezły szok. Smile



Edit: Mobil 5 W 50? Dziwadło. Powinien chyba być półsyntetyk 10W40 lub 5W40 na ostrzejszą zimę. Ten 5W50 będzie lepiej pracował przy zimnym silniku ale na rozgrzanym prawdopodobnie zwiększy zużycie paliwa.
Powrót do góry
skuter1975

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2007
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bukowno
Posiadane auto: Toledo 2.0 TDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 23 Sty 2009, 02:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.2 Dynamic 2003 r. przebieg 18400km:)


Żona jest doświadczonym kierowcą z długoletnim stażem. Nie mam obaw kiedy np jedziemy na wakacje a ja jestem zmęczony i wtedy wsiada do kombiaka. Wcześniej jeździła Lanosem który po 107000 nie miał nic robionego w zawieszeniu. Co do oleju to na zużycie paliwa nie ma wpływu jakiej specyfikacji jest olej. A full syntetyk 5W50 jest lepszy w zakresie niższych jak i wyższych temperatur od 10W40. Poza tym był fabrycznie zalany takim olejem (tylko ze Selenią). Poza tym moja panda jest z września 2003 czyli z pierwszych które zjechały z taśmy i cierpi niestety na choroby wieku dziecięcego. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System