Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Czy to termostat?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dplus

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 14 Lip 2010, 11:39
Temat postu:

Czy to termostat?


Silnik niedogrzany, temperatura rośnie wolno. Wskazówka staje pionowo dopiero w korku lub przy wolnej jeździe na niskich biegach (przy okazji pod jakim kątem powinna być wskazówka przy dobrym termostacie?).

Pytanie śmieszne, ale cholera ostatnio przy stukaniu zawieszenia z tyłu z rozpędu wymieniłem amory (w maździe to pomogło) a tu dalej wali, więc wolę zapytać zanim sypnę kasą.

Jeśli to termostat to w grę wchodzi tylko vernet? Widziałem gdzieś same wkłady innych firm. Jak je ocenicie, może warto? Vernet to jednak 220zł.
Powrót do góry
asc

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krk
Posiadane auto: Stilo 3D JTD
Piwa: 3/5
Wysłany: Sro 14 Lip 2010, 12:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


temat termostatu w JTD to chyba numer 1 na tym forum w okresie zimy, a podsumowujac te watki mozna powiedziec tak:
1) wskazowka powinna stac pionowo
2) termostat tylko firmy Behr - z czujnikiem temp
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
zeflik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 331
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Bravo 1,6 MJTD 2012
Piwa: 11/2
Wysłany: Sro 14 Lip 2010, 12:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


asc napisał:
temat termostatu w JTD to chyba numer 1 na tym forum w okresie zimy, a podsumowujac te watki mozna powiedziec tak:
1) wskazowka powinna stac pionowo
2) termostat tylko firmy Behr - z czujnikiem temp


Co do stania pionowo wskaźnika to niezupełnie prawda. Była już o tym mowa na forum, iż jeżeli posiada się egzemplarz Stilo z początków produkcji to montowany był termostat z niższą temperaturą otwarcia.
Obecnie nowe termostaty mają tą temperaturę podniesioną, więc nie ma sytuacji opadania wskaźnika.
jak nowy - tylko Behr.
_________________
Marcin
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dplus

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 14 Lip 2010, 14:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


Dzięki za odpowiedzi. Chyba tutaj pola do pomyłki już nie ma, więc zakupię termostat i będzie to behr.

Może taki wątek się przyda, jako taka "piguła" z wiedzą nt termostatu.

Można zamknąć.
Powrót do góry
zawisza

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Paź 2011, 20:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


Przapraszam za odswiezanie starego tematu, ale interesuje mnie sprawa z termostatami w stilo z pierwszych lat.
Moj Stilo jest z 2001 i przyjechał z Wloch. Nagrzewa sie bez problemu do 90stopni (wskazowka w pionie) i po pewnym czasie opada niecaly poziom nizej. Pozniej wskazowka wedruje miedy pionem a miejscem nad nizsza kreska. Czy moj termostat moze byc sprawny, ale wlasnie z pierwszej serii?
Czy w naszym klimacie lepiej wymienić go na taki, ktory trzyma temperature non stop?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 29 Paź 2011, 20:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Vald

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 29 Paź 2011, 21:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


Sprawdź węże do i od chłodnicy jak wskazówka będzie mniej więcej w 1/4 skali (może być trochę wyżej), jeśli będą ciepłe i miękkie "jak kaczusia" Shocked , to do wymiany masz termostat a jeżeli będą chłodne to wszystko masz ok. Ja ostatnio wymieniałem na behra (290zł z przesyłką), bo jadąc 30 km temp zew. 7^0 C wskazówce brakowało do pionu 1 działki. A węże miałem ciepłe i miękkie jak wskazówka była w 1/4 skali.
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Sob 29 Paź 2011, 22:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


W Stilo przynajmniej JTD zmieniono termostat, stare miały o ile dobrze pamiętam 82 st nowe pozmianowe 90 st czyli wskazówka w pionie, jedna kreska przed pionem pewnie jest ok 82 st ale jeśli pływa to zapewne najlepsze dni ma już za sobą.
Sprawny termostat otwiera się i zamyka na tyle że wskazówka nie pływa, w moim jak zaczeła pływać to po krótkim czasie trzeba było wymienić na nowy.
Ogólnie nie ma się nad czym zastanawiać bo jazda na niedogrzanym silniku nie jest zalecana.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
frantastic

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 175
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Stilo, 3D, 1,9JTD/115 KM, 2002
Piwa: 6/6
Wysłany: Sob 29 Paź 2011, 23:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


Dawniej termostaty miały przede wszystkim bardziej łagodną charakterysrtykę tzn. różnica między temperaturą pełnego otwarcia i pełnego zamknięcia wynosiła kilka lub więcej stopni. Obecne termostaty mają charakterystykę prawie prostokontną tzn temperatura otwarcia i zamknięcia są prawie identyczne. W przypadkach obu typów termostatów temperatura pełnego otwarcia jest taka sama. Skutkuje to staniem wskazówki wskaźnika prawie w jednym miejscu (pion) dla nowego typu i dochodzeniem wskazówki do tego samego miejsca dla starego typu. Nie zmienia to faktu, że w ekstremalnych warunkach w JTD bilans ciepła może spowodować mimo nowego typu termostatu, że minimalnie spadnie on poniżej pionu na wskaźniku. Jeżeli termostat jest starego typu i dodatkowo osad na uszczelce tego termostatu powoduje, że nie zamyka on szczelnie (typowa usterka w tym modelu), to wskazówka potrafi opadać o działkę lub dwie.
Wymiana samego wkładu możliwa tylko dla wyjątkowo pracowitych majsterkowiczów.
Jeżeli olej silnikowy jest w pełni syntetyczny to praktycznie nic nie tracimy ani na ekonomii ani na mocy przy takim niepełnosprawnym termostacie. Zupełnie inaczej ma się komfort kierowcy i dlatego trzeba go wymienić a nawet warto pomyśleć o dołożeniu podgrzewania elektrycznego płynu chłodzącego po uruchomieniu silnika jeżeli samochód fabrycznie tego nie ma.
Powrót do góry
Maciekqbn

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Stilo MW MJet 140KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 30 Paź 2011, 14:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


petarda napisał:
W Stilo przynajmniej JTD zmieniono termostat, stare miały o ile dobrze pamiętam 82 st nowe pozmianowe 90 st


Nowe maja temperaturę otwarcia 88 stopni.
Właśnie taki kupiłem (BEHR) i taka informacje ma wybitą na korpusie.
Powrót do góry
jacula

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Stilo Kombi 1.9jdt 2003
Piwa: 0/17
Wysłany: Pon 28 Lis 2011, 00:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


może tu mi ktoś pomoże
to co napisałem w poście
Witam w zeszłym sezonie zimowym pod koniec , wskaźnik temperatury zaczął wariować , zaczynał pomiar np.od 1-szej kreski i wędrował za polowe do następnej kreski a nawet dochodził do czerwonej ale zaczynał prawie od polowy . Przyszło ciepło wszystko powróciło do normy ,i co zaczął się sezon i z powrotem problem ,wczoraj jak włączyłem auto to wskazówka byla na 1-szej dużej kresce bardzo długo tam była ,a zatrzymała sie normalnie przed polowa wskaźnika , myślę ze zatrzymała sie na tej kresce i dopiero ruszyła jak temperatura sie podniosła do tej kreski,Dużo opisałem ale łatwiej by było opowiedzieć , proszę o sugestie
dodam ze teraz jeżdżąc wskazówka albo sie nie rusza albo do pierwszej kreski
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Układ chłodzenia


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System