Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Czy to termostat?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dplus

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 14 Lip 2010, 11:39
Temat postu:

Czy to termostat?


Silnik niedogrzany, temperatura rośnie wolno. Wskazówka staje pionowo dopiero w korku lub przy wolnej jeździe na niskich biegach (przy okazji pod jakim kątem powinna być wskazówka przy dobrym termostacie?).

Pytanie śmieszne, ale cholera ostatnio przy stukaniu zawieszenia z tyłu z rozpędu wymieniłem amory (w maździe to pomogło) a tu dalej wali, więc wolę zapytać zanim sypnę kasą.

Jeśli to termostat to w grę wchodzi tylko vernet? Widziałem gdzieś same wkłady innych firm. Jak je ocenicie, może warto? Vernet to jednak 220zł.
Powrót do góry
asc

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krk
Posiadane auto: Stilo 3D JTD
Piwa: 3/5
Wysłany: Sro 14 Lip 2010, 12:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


temat termostatu w JTD to chyba numer 1 na tym forum w okresie zimy, a podsumowujac te watki mozna powiedziec tak:
1) wskazowka powinna stac pionowo
2) termostat tylko firmy Behr - z czujnikiem temp
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
zeflik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 331
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Bravo 1,6 MJTD 2012
Piwa: 11/2
Wysłany: Sro 14 Lip 2010, 12:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


asc napisał:
temat termostatu w JTD to chyba numer 1 na tym forum w okresie zimy, a podsumowujac te watki mozna powiedziec tak:
1) wskazowka powinna stac pionowo
2) termostat tylko firmy Behr - z czujnikiem temp


Co do stania pionowo wskaźnika to niezupełnie prawda. Była już o tym mowa na forum, iż jeżeli posiada się egzemplarz Stilo z początków produkcji to montowany był termostat z niższą temperaturą otwarcia.
Obecnie nowe termostaty mają tą temperaturę podniesioną, więc nie ma sytuacji opadania wskaźnika.
jak nowy - tylko Behr.
_________________
Marcin
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dplus

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 14 Lip 2010, 14:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


Dzięki za odpowiedzi. Chyba tutaj pola do pomyłki już nie ma, więc zakupię termostat i będzie to behr.

Może taki wątek się przyda, jako taka "piguła" z wiedzą nt termostatu.

Można zamknąć.
Powrót do góry
zawisza

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Paź 2011, 20:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


Przapraszam za odswiezanie starego tematu, ale interesuje mnie sprawa z termostatami w stilo z pierwszych lat.
Moj Stilo jest z 2001 i przyjechał z Wloch. Nagrzewa sie bez problemu do 90stopni (wskazowka w pionie) i po pewnym czasie opada niecaly poziom nizej. Pozniej wskazowka wedruje miedy pionem a miejscem nad nizsza kreska. Czy moj termostat moze byc sprawny, ale wlasnie z pierwszej serii?
Czy w naszym klimacie lepiej wymienić go na taki, ktory trzyma temperature non stop?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 29 Paź 2011, 20:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Vald

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 29 Paź 2011, 21:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


Sprawdź węże do i od chłodnicy jak wskazówka będzie mniej więcej w 1/4 skali (może być trochę wyżej), jeśli będą ciepłe i miękkie "jak kaczusia" Shocked , to do wymiany masz termostat a jeżeli będą chłodne to wszystko masz ok. Ja ostatnio wymieniałem na behra (290zł z przesyłką), bo jadąc 30 km temp zew. 7^0 C wskazówce brakowało do pionu 1 działki. A węże miałem ciepłe i miękkie jak wskazówka była w 1/4 skali.
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Sob 29 Paź 2011, 22:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


W Stilo przynajmniej JTD zmieniono termostat, stare miały o ile dobrze pamiętam 82 st nowe pozmianowe 90 st czyli wskazówka w pionie, jedna kreska przed pionem pewnie jest ok 82 st ale jeśli pływa to zapewne najlepsze dni ma już za sobą.
Sprawny termostat otwiera się i zamyka na tyle że wskazówka nie pływa, w moim jak zaczeła pływać to po krótkim czasie trzeba było wymienić na nowy.
Ogólnie nie ma się nad czym zastanawiać bo jazda na niedogrzanym silniku nie jest zalecana.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
frantastic

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 175
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Stilo, 3D, 1,9JTD/115 KM, 2002
Piwa: 6/6
Wysłany: Sob 29 Paź 2011, 23:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


Dawniej termostaty miały przede wszystkim bardziej łagodną charakterysrtykę tzn. różnica między temperaturą pełnego otwarcia i pełnego zamknięcia wynosiła kilka lub więcej stopni. Obecne termostaty mają charakterystykę prawie prostokontną tzn temperatura otwarcia i zamknięcia są prawie identyczne. W przypadkach obu typów termostatów temperatura pełnego otwarcia jest taka sama. Skutkuje to staniem wskazówki wskaźnika prawie w jednym miejscu (pion) dla nowego typu i dochodzeniem wskazówki do tego samego miejsca dla starego typu. Nie zmienia to faktu, że w ekstremalnych warunkach w JTD bilans ciepła może spowodować mimo nowego typu termostatu, że minimalnie spadnie on poniżej pionu na wskaźniku. Jeżeli termostat jest starego typu i dodatkowo osad na uszczelce tego termostatu powoduje, że nie zamyka on szczelnie (typowa usterka w tym modelu), to wskazówka potrafi opadać o działkę lub dwie.
Wymiana samego wkładu możliwa tylko dla wyjątkowo pracowitych majsterkowiczów.
Jeżeli olej silnikowy jest w pełni syntetyczny to praktycznie nic nie tracimy ani na ekonomii ani na mocy przy takim niepełnosprawnym termostacie. Zupełnie inaczej ma się komfort kierowcy i dlatego trzeba go wymienić a nawet warto pomyśleć o dołożeniu podgrzewania elektrycznego płynu chłodzącego po uruchomieniu silnika jeżeli samochód fabrycznie tego nie ma.
Powrót do góry
Maciekqbn

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Stilo MW MJet 140KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 30 Paź 2011, 14:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


petarda napisał:
W Stilo przynajmniej JTD zmieniono termostat, stare miały o ile dobrze pamiętam 82 st nowe pozmianowe 90 st


Nowe maja temperaturę otwarcia 88 stopni.
Właśnie taki kupiłem (BEHR) i taka informacje ma wybitą na korpusie.
Powrót do góry
jacula

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Stilo Kombi 1.9jdt 2003
Piwa: 0/17
Wysłany: Pon 28 Lis 2011, 00:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy to termostat?


może tu mi ktoś pomoże
to co napisałem w poście
Witam w zeszłym sezonie zimowym pod koniec , wskaźnik temperatury zaczął wariować , zaczynał pomiar np.od 1-szej kreski i wędrował za polowe do następnej kreski a nawet dochodził do czerwonej ale zaczynał prawie od polowy . Przyszło ciepło wszystko powróciło do normy ,i co zaczął się sezon i z powrotem problem ,wczoraj jak włączyłem auto to wskazówka byla na 1-szej dużej kresce bardzo długo tam była ,a zatrzymała sie normalnie przed polowa wskaźnika , myślę ze zatrzymała sie na tej kresce i dopiero ruszyła jak temperatura sie podniosła do tej kreski,Dużo opisałem ale łatwiej by było opowiedzieć , proszę o sugestie
dodam ze teraz jeżdżąc wskazówka albo sie nie rusza albo do pierwszej kreski
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Układ chłodzenia


FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System