Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Jakie opony wybrac?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szekles

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: EX: STILO 2002r 1.9 JTD
Piwa: 15/3
Wysłany: Pon 26 Lip 2010, 07:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie opony wybrac?


Eko opony są twardsze i sztywniejsze, żeby się tak nie uginały, dlatego są też głośniejsze.
Podobno naprawdę można na paliwie zaoszczędzić, ciekawe czy to wyraźnie widać na stacji benzynowej Question
Pozdrawiam...
_________________
Naklejki klubowe po 5zł
http://www.fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=47135&postdays=0&postorder=asc&start=120
Powrót do góry
tjsz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 334
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Było: CC700, 1997/1998, AISAN, PUNTO 1.1 S 1998r., Ford Mondeo MK2 1,8TD 1999. Obecnie STILO 1,9JTD MW 115KM 2003R
Piwa: 16/3
Wysłany: Pon 26 Lip 2010, 09:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie opony wybrac?


szekles napisał:
Eko opony są twardsze i sztywniejsze, żeby się tak nie uginały, dlatego są też głośniejsze.
Podobno naprawdę można na paliwie zaoszczędzić, ciekawe czy to wyraźnie widać na stacji benzynowej Question
Pozdrawiam...



Szczerze powiem, ze jak przenosilem te opony z miejsca na miejsce po zakupie (FULDA ECO), to mialem wrazenie ze sa dosc miekkie a nie twarde. Ale to moze bylo spowodowa znacznym nagrzaniem sie opon w samochodzie.
Tak czy inaczej opony Fulda EcoControl sa wg mnie ciche (dla mnie jest to porownanie z zimowkami na ktorych jezdzilem do tej pory).
_________________
Pozdrawiam:

TOmcio
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Pon 26 Gru 2011, 01:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie opony wybrac?


Zawsze mnie bawią takie teksty jak twarde - miękki Laughing

P7 jak ją dotkniesz to jest twarda, a na torze 5 zakrętów i się przegrzewa.

p7 cinturato to bardzo przyczepna opona podczas zwyczajnej jazdy, bardzo przyczepna na torze, ale już podczas jazdy na granicy znika w oczach. Jak dla mnie bardzo dobry wybór do darmowozu. Wadą jest brak rantów w rozmiarze 205/55r16

dunlop sp01 całkiem fajna, ale kładzie się jak ostatnia łajza
bridgestone re050a super opona, świetnie trzyma, ale podczs zwykłej ksploatacji szybko się zużywa. Średnia też w kałużach - szarpie kierą czego nie robią P7C

er300 druga super opona, typowa do darmowozu, dobrze trzyma ale przy przeginaniu bardzo szybko się zużywa. Ma również słabe boki bo to opona komfortowa. w rozmiarze 205 ma rant ochronny.

toyo tr1 - mocne boki, ale przyczepność pozostawia wiele do życzenia, zaletą jest to, że przewidywalnie puszcza, ma twarde boki.

yokohama s.drive - poprostu łao trzyma na mokrym i suchym. ma rant

micheliny generalnie polecam, również pirelli sotto zero - uwaga na głebokie kałuże

na starty z pod świateł goodyear eagle f1 - super trzymają ale mają miękie boki
na ostrą jazdę bridgestone s001

rain sport coś tam 2- super miekkie boki, dopiero 3 bary jakoś ją trzymały, generalnie słaba, i wcale nie taka super na deszczu

continental generalnie contact sport 2 i 3 bardzo dobre, - uwaga na rany, nie wszystkie mają - zdecydowanie nie polecam CS1 - nie hamuje na mokrym

opon budżetowych nie kupuję, np fulda jakaś tam, super fatalne słabe boki, katastroficzna na mokrym

co do slabych boków to oznacza, że nie reaguje dobrze na kierownicę, auto zachowuje się mułowato, jedzie jak chce, nie ma się czucia nad autem w zakrętach

co do słabości na mokrym, to przy szybkich dohamowaniach słabe nie trzymają cały czas i są bardzo nieprzewidywale.

polecam każdemu wybrać się na tor i się szybciej przejechać. Zdecydowanie NIE polecam testów na drogach publicznych.

Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 27 Gru 2011, 23:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie opony wybrac?


Patrząc z rasistowskiego punktu widzenia, do włoskiego auta trzeba załozyć włoskie gumy czyli "Pirelli", jak kol. "Adash" poleca??? Choc ja w jednym mam fuldy eco... , ponad 60tys. przejechały i są w stanie cacy. Ciche i mozna na nich "zaoszczedzić". Jak te zedrę to kupię tez pirelki jak kolega wyzej, niech ma fiacik lepsze "buciki". Pozdrawiam i pomyslnosci w Nowym Roku! Laughing Wink Very Happy Razz
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 28 Gru 2011, 00:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie opony wybrac?


ja opisałem je tylko z punktu widzenia torowego Cool

oczywiście, wszystko lepsze niż chiny, i budżet zawsz stawia szlabany więc jakby nie patrzeć biezrsz to co możesz, ew to z parametrami jakie Cię interesują.

Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 28 Gru 2011, 00:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
DrumSound

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 108
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 jtd, 2004
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 28 Gru 2011, 10:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie opony wybrac?


Do normalnej jazdy na lato i za niewielką kasę mogę polecić Fuldę carat progressio, Uniroyal rainexpert.
Fuldy całkiem dobrze sobie radziły w każdych warunkach. Całkiem dobrze znosiły szybką jazdę w upale.. w porównaniu do Uniroyal. Fulda, moim zdaniem to taki "złoty środek".
Natomiast Uniroyal fajnie jeździ w deszczu i jak jest chłodniej. Jest to opona miękka, cicha i komfortowa. Kiepsko znosi ostrzejszą jazdę w upalne dni. Robi się miękka jak guma balonowa. W szybkich zakrętach miałem wrażenie, że zaraz odpłynie nieprzewidzianie.. A, że mój styl jazdy jest raczej umiarkowany..to na wiosnę zakupię znowu Uniroyal. Podoba mi się poczucie i rezerwy bezpieczeństwa jakie daje na mokrym, komfort i cisza..
_________________
--------------------
Powrót do góry
bocian77

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo SW 1,6 lpg 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 21 Lip 2012, 20:52
Temat postu:

Nie chcąc zakładać nowego tematu - kontynuuję ten :)


Okazało się że, prócz standardowej dziury, mam też przeciętą oponę. Sprawa dotyczy opony Pirelli P6 195/65 R15 91H zamontowanej na Stilo MW z 2005r. przebieg 80tyś. (w ciągu 2 lat przejechałem 40tyś). Dwie opony które mogą jeszcze jeździć mają 2mm bieżnika do "karbu"-znacznika, no i mają swoje lata. Pytanie - lepiej kupić następne Pirelli P6 (opona sprawdzona, ale chwilę temu zaprojektowana...), czy może coś innego, nowszego technologicznie? Jeśli tak, to co? Jest jakaś strona/spis jakie modele wyszły ostatnio?
Pzdr.
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Nie 22 Lip 2012, 00:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie opony wybrac?


p7 citrurato - rewelacja aż dziw bierze, ekologiczne a trzyma tak mocno, że aż się twarz śmieje, że żadna poprzednia tak nie trzymała.

jest kilka innych też dobrych ale nie wiem czy w tym rozmrze.

pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
bocian77

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo SW 1,6 lpg 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 22 Lip 2012, 12:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie opony wybrac?


Wg pirelli.com niestety P7 cinturato w rozmiarze 195/65 R15 nie ma Sad. Jest P1 i P6.
Pzdr.

Edit.
Uniroyal RainExpert
Pirelli Cinturato P6
Fulda Carat Progressio
Które będą najlepsze?
Powrót do góry
PiotrMFIRE

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość / region): znienacka

Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 23 Lip 2012, 12:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie opony wybrac?


To kup 185, będzie palił jeszcze mniej bo węższa opona ma mniejsze opory toczenia.
Powrót do góry
STILOOLITS

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): LDZ
Posiadane auto: STILO
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Wrz 2012, 18:44
Temat postu:

Pirelli


P3000 195/65R15 na alu Zimą Fuldy na stalowych obręczach ale nie przytoczę parametrów bo prostu rzadko je zakładam
Powrót do góry
COVERek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Miasto Włókniarzy
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1.9MJet 140KM 09/2004r
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 22 Paź 2012, 09:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie opony wybrac?


jakie opony na zimę kupić, bo mam dylemat.
205/55/16 czy 195/60/16 ?
_________________
PKT.22
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Pon 22 Paź 2012, 11:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie opony wybrac?


z perspektywy czasu brałbym 205. Niby węższa opona lepiej trzyma na śniegu, ale z mojej praktyki wynika, że najwięcej znaczenia ma bieżnik.

oczywiście tylko z rantem

Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
4kapcie

Debiutant



Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawka
Posiadane auto: Toyota Yaris 1,5 TS 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2012, 11:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie opony wybrac?


Węższa opona tj. 195 lepsza na śnieg i mniejsze opory toczenia. Ale ogólnie dużej różnicy nie ma.

Pozdrawiam.[/list]
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Wto 23 Paź 2012, 11:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jakie opony wybrac?


udowodnij Exclamation
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatPunto

7 900

2005r.

190 172 km

łódzkie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System