Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Stilo 1,9 JTD, 80 KM 2003 - moja nagatywna opinia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hakos

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): kątowni
Posiadane auto: VW FOX 1.2 o niebo lepszy niż STILO
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 25 Lip 2010, 15:22
Temat postu:

Stilo 1,9 JTD, 80 KM 2003 - moja nagatywna opinia


Witam

Po ponad półtora rocznym bezawaryjnym użytkowaniu samochodu zaczęły się problemy i niestety należę już do tych mniej zadowolonych posiadaczy samochodu Fiat Stilo 1,9 JTD 80KM z przebiegiem 150tyś km. od 6 miesięcy borykam się z kolejnymi występującymi po sobie problemami.


Chronologicznie:

uszkodzona obudowa filtra powietrza - wymiana - niskie zawieszenie (oryginał) stąd uszkodzenie

Zawór EGR - mała moc - dojscie do przyczyny zajęło mi 2 tyg. + czyszczenie (dobrze że na tym się skończyło)

Zużyty Przepływomierz - wymiana

pęknięta prawa sprężyna - wymiana obu

piasta lewa tył - wymiana

uszkodzony silniczek regulacji lamp - wymiana

uszkodzona sprężarka klimatyzacji - wymiana + napełnienie

uszkodzony alternator - wymiana

zużyty siłownik tylnej klapy - do wymiany pojawił się ostatnio wiec jeszcze do zrobienia

ponownie piasta lewa tył - nowa i już uszkodzona!? buczy - do wymiany - będę składał reklamację

dodatkowo występujący błąd BRKE. Fail Lamp różne opcje były brane pod uwagę w celu wyeliminowania go...

w między czasie dwukrotna wmiana żarówek H7 i postojówek - niby normalne...


całośc napraw pochłonęła już prawie 3 tysiące złotych, część z nich robiłem sam, więc niższe koszty.
Za dużo pieniążków włożyłem w tą brykę aby się z nią rozstać, więc ładuję jak w studnię-mam nadzieję że się to skończy po wymianie siłownika i piasty

i jak tu być zadowolonym?
pozdrawiam i czekam na lepsze czasy


Ostatnio zmieniony przez hakos dnia Nie 25 Lip 2010, 20:33, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Nie 25 Lip 2010, 19:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1,9 JTD, 80 KM 2003 - moja nagatywna opinia


A za ile kupiłeś? Myslę że jak dodasz te 3tys zł to wyjdzie cena rynkowa egzemplarza w dobrym stanie technicznym,
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
hakos

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): kątowni
Posiadane auto: VW FOX 1.2 o niebo lepszy niż STILO
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 25 Lip 2010, 19:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1,9 JTD, 80 KM 2003 - moja nagatywna opinia


Maciek-156 napisał:
A za ile kupiłeś? Myslę że jak dodasz te 3tys zł to wyjdzie cena rynkowa egzemplarza w dobrym stanie technicznym,

zauważ że 1,5 roku bez jakiejkolwieek awarii...
2 lata temu za 20,5 tys
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Nie 25 Lip 2010, 21:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1,9 JTD, 80 KM 2003 - moja nagatywna opinia


z tego co widzę na forum to ludzie dość dużo opisują rożne awarie stilo, albo zdarzają się trefne egzemplarze lub producent nie dopracował wszystkich szczegółów
Powrót do góry
SYLWESTERS7

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnogród
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 26 Lip 2010, 07:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1,9 JTD, 80 KM 2003 - moja nagatywna opinia


jak ci tak którtko wytrzymała piasta to chyba sam sobie możesz odpowiedzieć bo kupiłeś gów.... i na tym się niegdy nie zaoszczędzi, filtr to moim zdaniem twoja wina bo jakoś każde stilo ma tu zamontowany a nie wszyscy zmieniają, zawór EGR czyszczenie?? to w każdym dieselu z każdej marki co jakiś czas, siłowniki też normalne bo autko ma pare lat a kosztują groszę, więc te naprawy nie zaliczył bym do wad stilo
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 26 Lip 2010, 07:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sebaoth

Debiutant



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 30 Lip 2010, 19:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1,9 JTD, 80 KM 2003 - moja nagatywna opinia


Moim zdaniem nic specjalnego Ci sie nie dzieje- jak sam napisałes autko ma juz 150 tys wiec troche jednak juz ma i jak kazda mechaniczna rzecz- zuzywa sie:)
Dla przykładu ja mam 1.9 115 km a autko kupiłem za dobre pieniazki pol roku temu= do tej pory:
-wymieniłem alternator
-sam czysciłem EGR
-piasta i sprezyny wymieniam jutro ale to nie sa jakies wielki koszta -tym bardziej ze te czesci wymienia sie w kazdym innym aucie:)
Jak dla mnie Stilo nie jest specjalnei awaryjne.
Pozdr
_________________
Stilo JTD:)
Powrót do góry
SYLWESTERS7

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnogród
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 31 Lip 2010, 11:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1,9 JTD, 80 KM 2003 - moja nagatywna opinia


kolega pewnie myślał że auto mało awaryjne to takie w którym nigdy nic mu się nie zepsuje. Stilo jest autem mało awaryjnym miałem różne i to jest najmniej awaryjne auto zawsze jedzie
Powrót do góry
gadu-gadu
gokar83

Debiutant



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 31 Sie 2010, 15:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1,9 JTD, 80 KM 2003 - moja nagatywna opinia


Dokładnie - też mam stilo 1,5 roku i wrzuciłem w nie 6 koła ale nie twierdzę, że auto jest awaryjne bo kasa szła na rzeczy eksploatacyjne. Prosty przykład - na wejście wymieniłem rozrząd, kupiłem zestaw nowych opon, po drodze przy wymianie wycieraczki zbiłem sobie przednią szybę no i tydzień temu wymieniłem tarcze plus klocki - koszt ok 3500. Ale czy to jest wina auta?? Nie - to są normalne wymiany jak chcesz by Ci auto służyło a nie jechało aż się rozpadnie i przy odrobinie szczęścia nie zrobi Ci krzywdy.

PS. moje auto też ma 150 tyś - i oprócz tego co wymieniłem oraz zawieszenia nic się z nim nie dzieje.
Powrót do góry
hakos

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): kątowni
Posiadane auto: VW FOX 1.2 o niebo lepszy niż STILO
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 11 Lis 2010, 21:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1,9 JTD, 80 KM 2003 - moja nagatywna opinia


gokar83 napisał:
Dokładnie - też mam stilo 1,5 roku i wrzuciłem w nie 6 koła ale nie twierdzę, że auto jest awaryjne bo kasa szła na rzeczy eksploatacyjne. Prosty przykład - na wejście wymieniłem rozrząd, kupiłem zestaw nowych opon, po drodze przy wymianie wycieraczki zbiłem sobie przednią szybę no i tydzień temu wymieniłem tarcze plus klocki - koszt ok 3500. Ale czy to jest wina auta?? Nie - to są normalne wymiany jak chcesz by Ci auto służyło a nie jechało aż się rozpadnie i przy odrobinie szczęścia nie zrobi Ci krzywdy.

PS. moje auto też ma 150 tyś - i oprócz tego co wymieniłem oraz zawieszenia nic się z nim nie dzieje.


jak można twierdzić że autko jest super skoro wrzuca się w nie 1/2 jego wartości ? Awaryjny badziew, którego na szczęście się pozbyłem. Jakiegokolwiek handlarza się zapytasz to omijają go z daleka bo ludzie się boja stilo!

pozdro!
Powrót do góry
hakos

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): kątowni
Posiadane auto: VW FOX 1.2 o niebo lepszy niż STILO
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 11 Lis 2010, 21:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1,9 JTD, 80 KM 2003 - moja nagatywna opinia


SYLWESTERS7 napisał:
kolega pewnie myślał że auto mało awaryjne to takie w którym nigdy nic mu się nie zepsuje. Stilo jest autem mało awaryjnym miałem różne i to jest najmniej awaryjne auto zawsze jedzie


Kolega nic nie myślał.... tylko zrobił rachunek fin. i napisał co stwierdził. Nie jest to moje pierwsze auto bo miałem kilka w tym np. Citroena AX (1996)do którego przez 3,5 roku nic nie dopłaciłem oprócz paliwa i płynów eksploatacyjnych.

Zapomniałem dodać, iż do momentu sprzedaży pojawiły się kolejne usterki
- problem niedogrzania silnika - do wymiany zapewne termostat ale któż to wie...
- tłuczący się lewy przegub,
- do wymiany łącznik stab. prawy.
- korozja na zgrzewach przy progach,
- rozkodowanie się kluczyka... samoistne.....
- zanik prądu w zapalniczce,
- woda pod wykładziną pasażera,
- wiecznie przepalone żarówki mijania i ich uciążliwe wymiany,
- wyciek oleju ze skrzyni biegów,

to auto to nie powiem bo wygodna ale jednak ruina, ale niektórzy twierdzą, że te usterki są "normalne"... przy roczniku X 2003 i udokumentowanym przebiegu 150tyś. ? Życzę powodzenia wszystkim posidaczom tego modelu bo bardziej awaryjnego auta nie widziałem....
Przez niego niestety zraziłem się do Fiatów, a są ładne...co niektóre

Pozdro!
Powrót do góry
surmi86

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2002 czarny 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Sty 2011, 18:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1,9 JTD, 80 KM 2003 - moja nagatywna opinia


hakos napisał:


to auto to nie powiem bo wygodna ale jednak ruina, ale niektórzy twierdzą, że te usterki są "normalne"... przy roczniku X 2003 i udokumentowanym przebiegu 150tyś. ? Życzę powodzenia wszystkim posidaczom tego modelu bo bardziej awaryjnego auta nie widziałem....
Przez niego niestety zraziłem się do Fiatów, a są ładne...co niektóre

Pozdro!


Wszystko zależy od wcześniejszego użytkowania auta - jak kupiłeś krzywego trupa to masz problem. I przestań piepszyć bzdury że to najbardziej awaryjny samochód. Mój 1.9jtd ma ponad 260tysięcy i nie słyszał o awariach które wymieniłeś
Powrót do góry
hakos

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): kątowni
Posiadane auto: VW FOX 1.2 o niebo lepszy niż STILO
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 23 Sty 2011, 21:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1,9 JTD, 80 KM 2003 - moja nagatywna opinia


surmi86 napisał:

Wszystko zależy od wcześniejszego użytkowania auta - jak kupiłeś krzywego trupa to masz problem. I przestań piepszyć bzdury że to najbardziej awaryjny samochód. Mój 1.9jtd ma ponad 260tysięcy i nie słyszał o awariach które wymieniłeś


Mojego zdania nic nie zmieni... dla mnie to ładny awaryjny badziew... przynajmniej mój egz. taki był. A jak kolega ma problem z akceptacją zdania innych to najlepiej nie udzielać się.
Pozdro!
Powrót do góry
hans15336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 458
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes Benz W211
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 08:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1,9 JTD, 80 KM 2003 - moja nagatywna opinia


Przecież to normalne awarię są Rolling Eyes
_________________
Ex Centomaniak - SC 1.2@100KM
Ex Stilomaniak - Abarth 2,4
Ex Uniomaniak - Uno 1.4 LPG
Gwiazdomaniak - W211 2.2@170KM
Powrót do góry
olo272wwa

Debiutant



Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 13:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1,9 JTD, 80 KM 2003 - moja nagatywna opinia


A to moje wydatki na Stilo
Stilo 1.9 JTD 80km 2003 rok przebieg 135 910km zrobiłem nim 18 864km samochód posiadam od 10.02 2010. koszty to paliwo 5592pln, serwis 4634,99 (wymiana rozrządu, hamulce przód tył, 2 x alteranator zalany i spalony, kolo masowe wału, wszystkie filtry, olej, ogólnie koszt samochodu ubezpieczeni serwis kosmetyka przeglądy rejestracja itp.12 575,00. samochód zakupiony za 16 500pln. Aż żal teraz go sprzedawać. Jazda miła i fajna choć słaby silnik nie można min poszaleć.
polecam stronkę do zapisów swoich wydatków http://www.stacjebenzynowe.pl
i wszystko jest pod kontrolą może się przyda przy sprzedaży co i kiedy było robione Very Happy
Powrót do góry
Amator77

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zebrzydowice
Posiadane auto: Stilo MW JTD 2003 80KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Gru 2011, 19:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1,9 JTD, 80 KM 2003 - moja nagatywna opinia


Mój stilo MW 80KM z 2003 r. ma 190 tyś. km. Kupiłem go w maja 2010 r za 16.400 zł. Przez pierwszy rok nic nie wydałem poza kompletem felg stalowych i opon.
W tym roku :
1. pompa wysokiego ciśnienia =regenerowana + założenie 2230 zł
2. kompletny rozrząd plus koło pasowe - 780 zł
3. wahacz prawy tarcze hamulcowe klocki +-700 zł
4. simmerblocki belki tylnej + założenie =400 zł
5. termostat behr=287 zł
6. napełnienie +odgrzybienie klimatyzacji=300 zł PLN
7. akumulator centra futura=340 zł

Ogólnie z autka jestem bardzo zadowolony, niskie spalanie przyjemność z jazdy i dużo miejsca co skrzętnie wykorzystują moje dziewczyny jak gdzieś się wybieramy.

W przyszłym roku jeszcze sprawdzę klimatyzację bo nie daję mi spokoju. W lato chłodziła wydaję mi się że słabo ale to już specjaliści niech ocenią. No i teraz wyskoczyło mi że nawiew działa na poz. 1, 3 i 4 . Na 2 nie działa pewnie coś na stykach. Co do żarówek obeszłem autko już dookoła z wymianą i odpukać pół roku jest spokój. Może w 2012 zamontuje mu światełka do jazdy dziennej ale to się zobaczy. Teraz mam nadzieję że autko będzie się spisywać na kolejne 190 tyś km Wink.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników

10) Stilo »

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System