Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zielonooka

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1,2 75FL 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Sie 2010, 20:58
Temat postu:

nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Szanowni Koledzy i Koleżanki Smile
Moje Palio "osiołek", które wiernie mi służyło przez ostatnie 9 lat, praktycznie bezawaryjnie wczoraj strzeliło focha Smile

Parametry: wersja 75 FL, poj. 1200 cm, rok produkcji 2001, auto posiadam od nowości, serwisowane w ASO, regularne przeglądy (co 20 tyś.), przebieg 114 tyś., akumulator sprawny.

Objawy: po wsadzeniu i przekręceniu kluczyka nie gaśnie kontrolka CODE i nie zapala się kontrolka wtrysku. Przy próbie uruchomienia silnika rozrusznik kręci motorem jak szalony i tyle... silnik nie zapala Sad

Dzień wcześniej samochód jeździł normalnie, czasami przy zapalaniu samochodu kontrolka CODE nie gasła, ale kontrolka wtrysku świeciła normalnie (ok. 3 sek.) i słychać było, że pompa paliwa pracuje i mimo to motor stratował bez problemu. Po wyłączeniu silnika i ponownym zapaleniu kontrolka CODE gasła i "osiołek" ruszał.

W tej chwili przy przekręceniu kluczyka nie słychać charakterystycznego buczenia pompy i kontrolka wtrysku się nie zapala (oczywiście kontrolka CODE cały czas się świeci). Żarówka od kontrolki wtrysku jest sprawna.

Sprawdziłam wszystkie bezpieczniki - zarówno w kabinie i pod maską (koło akumulatora i te pod plastykową zaślepką) - wszystkie całe. Sprawdziłam wszystkie przekaźniki, które udało mi się znaleźć (te w kabinie). Rozpinałam kostki z wiązkami przewodów w kabinie i pod maską - wyglądały bardzo czysto, nie były zaśniedziałe.

W desperacji ściągnęłam osłonę kolumny kierownicy i tam również sprawdziłam wszystkie wtyczki - wszystkie czyste, niezaśniedziałe, dobrze połączone. Przewód ze stacyjki do centralki immo też bez zarzutu. Centralka immo też czysta, w środku na płytce nie widać żadnych uszkodzeń.

Chciałam podłączyć kabel diagnostyczny (posiadam kabel i program diagnostyczny FiatECUScan, który służy sąsiadowi do diagnozowania i kasowania błędów, które zgłasza komputer jego Alfy... baaardzo często Smile Smile Smile ) by sprawdzić na komputerze co "osiołkowi" dolega, ale nie mogę znaleźć wtyczki OBDII.

Szanowni Koledzy i Koleżanki - co mogę jeszcze zrobić aby nie holować auta do warsztatu??? Może ktoś miał podobny przypadek i jest to jakaś drobnostka, przy naprawie której nie zniszczę nawet lakieru na paznokciach Smile

Bardzo proszę o wszelkie wskazówki.
Powrót do góry
SylWo28

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Palio 2 Weekend 1.2 8V + LPG
Piwa: 20/7
Wysłany: Wto 03 Sie 2010, 21:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


witam.

W komorze silnika w okolicach podszybia jest tzw. podwójny przekaźnik.
Podaje on zasilanie do układu wtryskowego i pompy. Warto go sprawdzić.

AFAIK w Twoim modelu nie ma OBD II. Mają go Palio 2, Albea, Punto II... czyli auta wyprodukowane po 2002 roku.
_________________
Beer or not to beer Wink
Powrót do góry
ZibiSc

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 EL 2000r.
Piwa: 7/10
Wysłany: Czw 05 Sie 2010, 13:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Chyba 75 EL


A próbowałaś odpalić z drugiego kluczyka?
_________________


Ostatnio zmieniony przez ZibiSc dnia Pon 09 Sie 2010, 10:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
Galen

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 148
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6 16V, HL Benzyna/Gaz (Stako)
Piwa: 5/15
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 09:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


zielonooka spróbuj awaryjnego uruchomienia silnika --> patrz instrukcja obsługi. Jak nie masz instrukcji, to daj znać napiszę Ci jak wygląda ta procedura.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 10:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


jak nie zgaśnie CODE, to silnika się nie uruchomi - szkoda akumulatora.
możliwe, że po tylu latach IMMO padło
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 10:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 10:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Da się przy pomocy CODE CARD,ale powinna też świecić kontrolka wtrysku.
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 10:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


z kartą tak, da się
Powrót do góry
zielonooka

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1,2 75FL 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Sie 2010, 17:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Bardzo dziękuję za wszystkie porady.
Wczoraj dopiero znalazłam czas aby przeczytać wasze cenne uwagi i powalczyć trochę z "osiołkiem".

1. SylWo28- to faktycznie może być ten przekaźnik ale sprawdziłam i przy przekręceniu kluczyka pyka w nim coś ale tylko raz takie "cyk". Czy skoro to jest podwójny przekaźnik to nie powinno być podwójnego pyknięcia "cyk, cyk". Pytam ponieważ przekaźnik ten kosztuje 140 zł i wymiana na zasadzie może się uda jest dość ryzykowna. Oczywiście to, że ten przekaźnik pyka i elektromagnes właściwie działa i prawidłowo przyciąga styki to wcale nie znaczy, że właśnie same styki nie są uszkodzone i napięcie dalej nie jest podawane. Można go jakoś pomierzyć miernikiem? Wg Eper'a na drodze między pompą paliwa a układem wtrysku jest jeszcze jeden przekaźnik oznaczony nr. 22 ale tego niestety nie potrafię znaleść.

2. ZibiSc- wszystkie kluczyki ( trzy) dają taki sam efekt... czyli lipa. Masz racje to 75 EL.

3. Galen- do odpalenia awaryjnego musi się świecić kontrolka wtrysku ( wg instrukcji) inaczej nic z tego tak jak pisał jaroslawrak. Próbowałam wg procedury zawartej w instrukcji ( kartę CODE oczywiście posiadam) ale nic się nie dzieje, nic nie mruga. Chyba, że faktycznie padł immo ( puszka i jej zawartość pod kolumną kierownicy wyglądają ok może coś da się zdiagnozować mierząc jakieś tajemnicze piny w immo miernikiem) ale ta kontrolka wtrysku i brak buczenia pompy paliwa nie daje mi spokoju.

W desperacji już zdecydowałam się na holowanie samochodu do warsztatu ale autka nie da się ruszyć. Zaciągnięty ręczny przez cały czas odkąd stoi i chyba się szczęki zapiekły...total kosmos.

Może jeszcze przyjdzie wam coś do głowy...to musi być jakiś drobiazg no przecież auto tak nie umiera z dnia na dzień bez przyczyny.
Powrót do góry
JasnePełne

Dyskutant



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Fiat,Siena,HL,1.2,8V,1999. Peugeot Boxer 2008 2.2HDI 120KM 6-biegów
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Sie 2010, 21:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Jak w pysk strzelił opisałaś mój przypadek .
Oddałem do mechanika wózek. Ten sam silnik tylko rocznik '99.
Fachman zostawił go sobie na dwa dni , po czym wymienił pompe paliwa i przekaźnik pompy paliwa.
Problem ustąpił jak ręką odjoł.
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pią 13 Sie 2010, 22:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


wymienił, bo były uszkodzone, czy tak na zapas, bo któregoś elementu nie trafił i wymienił dobry??
Powrót do góry
paulo

Dyskutant



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): chorzów
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend HL 1.2 8V 2001+LPG.
Piwa: 0/7
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 22:23
Temat postu:

świeci code


Miałem dokładnie to samo,ale nie pamiętam czy świeciła mi lampka wtrysku(code świeciła),odpaliłem awaryjnie i okazało się że padło immo.Nowe kosztowało 460zł.,ale znalazłem gościa który mi to odłączył i wykasował coś w sterowniku wtrysku.Co ciekawe mogłem zapalić tylko awaryjnie,a jak zmienił mi sterownik wtrysku na swój,który miał wykasowane immo z pamięci autko paliło na dotyk.Od czasu kiedy mam to wykasowane,a immo leży na pamiątkę w garażu mam spokój(ok.5lat),a wcześniej kontrolka code też mi nieraz wariowała.
Powrót do góry
zielonooka

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1,2 75FL 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 15:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Witam wszystkich!
Udało mi się zdobyć ( pożyczyłam) ten nieszczęsny podwójny przekaźnik. Wczoraj chciałam go wymienić w ramach testu ale spróbowałam jeszcze raz przekręcić kluczyk, "ostatni raz"... i co CODE zgasło, wtrysk się zapalił i zgasł, pompa pracuje i motor bez problemu zapalił... czary. Teraz auto za każdym razem prawidłowo przechodzi procedurę "odpalania" (próbowałam kilkadziesiąt razy). Udało mi się odblokować zapieczony ręczny ( w te i wewte, raz do przodu, raz do tyłu i w końcu puścił). Od wczoraj zrobiłam kilkadziesiąt kilometrów i w zasadzie wszystko jest ok, w zasadzie ponieważ dwa razy podczas jazdy zapaliła się kontrolka wtrysku i silnik na chwilę stracił moc. Czyli jednak coś jest nieteges i strach takim autem jeździć (stanie gdzieś na skrzyżowaniu i co?). Po jeździe dotykałam ten podwójny przekaźnik i jest ciepły czy tak ma być? Zastanawiam się czy diagnostyka w warsztacie na komputerze pokaże jakąś usterkę (bo skoro wszystko działa), czy nie działanie jakiegoś elementu jest przechowywane w pamięci centralki samochodu?
Powrót do góry
lep

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.2 EL 2000
Piwa: 41/1
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 21:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Cytat:
Po jeździe dotykałam ten podwójny przekaźnik i jest ciepły czy tak ma być?

Tak ma być bo w środku jest cewka, która się nagrzewa pod wpływem przepływu prądu.

W moim palio jest podobnie. Czasem muszę kilka razy przekręcić kluczyk żeby było ok. Kiedyś na tym forum pisał na ten temat kolega Sienolot. I tak od niechcenia jak to on napisał coś o niekontakcie na antence która jest przy stacyjce. Pisał że trzeba tam poprawić i wszystko gra. Nawet chyba zapytałem o jakiś opis jak to zrobił ale wiadomo...Sienolot Wink

W każdym razie wygląda to na jakiś problem z zaśniedziałym kablem lub luźnym stykiem.

Co do diagnostyki komputerowej to tak jak pisał Sylwo, OBD próżno szukać w tym modelu fiata. Jest natomiast gniazdo diagnostyczne nad zbiornikiem płynu hamulcowego. Ja się podłączam do mojego fiata Euroscanem i mogę kasować błędy łącznie z tym CODE ale co z tego jeśli błąd pojawia się ponownie jeśli kluczyk nie "dogada" się ze stacyjką Smile
_________________
Fiat Palio Weekend 1.2 EL + LPG 2000r
Powrót do góry
velnika

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 75 EL 1,2 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Paź 2011, 07:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Witam. Mam podobny problem. Moje autko także odmówiło posłuszeństwa. Tylko że u mnie to kontrolka CODE miga a zegary wariują. Obrotomierz skacze do 10tys obrotów stojąc w miejscu a na przekaźniku pompy paliwa (wtrysku) słychać cykanie... no i kontrolka wtrysku się nie świeci ...
Auto raz odpaliło ale kontrolka temperatury silnika szła do góry jak obrotomierz a obrotomierz skakał jak oszalały. I co teraz??? Czy to ten właśnie przekaźnik??? Taki zielony (u mnie) znajdujący się nie opodal wlewu od płynu do spryskiwaczy???
Powrót do góry
zajączek

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj. łódzkie
Posiadane auto: Fiat Siena 1,4 EL + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Gru 2011, 12:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Na początek zaczął bym od oczyszczenia wszystkich styków "masy" z nadwoziem i silnikiem. Oraz porządnym dokręceniu tych śrub lub nakrętek.
I poszukał miejsc ewentualnych zwarć w instalacji elektrycznej, bo objawy na to wskazują.
_________________
Fiat Siena 1,4 "Biała Hiena"
z LPG na pokładzie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System