Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zielonooka

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1,2 75FL 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Sie 2010, 20:58
Temat postu:

nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Szanowni Koledzy i Koleżanki Smile
Moje Palio "osiołek", które wiernie mi służyło przez ostatnie 9 lat, praktycznie bezawaryjnie wczoraj strzeliło focha Smile

Parametry: wersja 75 FL, poj. 1200 cm, rok produkcji 2001, auto posiadam od nowości, serwisowane w ASO, regularne przeglądy (co 20 tyś.), przebieg 114 tyś., akumulator sprawny.

Objawy: po wsadzeniu i przekręceniu kluczyka nie gaśnie kontrolka CODE i nie zapala się kontrolka wtrysku. Przy próbie uruchomienia silnika rozrusznik kręci motorem jak szalony i tyle... silnik nie zapala Sad

Dzień wcześniej samochód jeździł normalnie, czasami przy zapalaniu samochodu kontrolka CODE nie gasła, ale kontrolka wtrysku świeciła normalnie (ok. 3 sek.) i słychać było, że pompa paliwa pracuje i mimo to motor stratował bez problemu. Po wyłączeniu silnika i ponownym zapaleniu kontrolka CODE gasła i "osiołek" ruszał.

W tej chwili przy przekręceniu kluczyka nie słychać charakterystycznego buczenia pompy i kontrolka wtrysku się nie zapala (oczywiście kontrolka CODE cały czas się świeci). Żarówka od kontrolki wtrysku jest sprawna.

Sprawdziłam wszystkie bezpieczniki - zarówno w kabinie i pod maską (koło akumulatora i te pod plastykową zaślepką) - wszystkie całe. Sprawdziłam wszystkie przekaźniki, które udało mi się znaleźć (te w kabinie). Rozpinałam kostki z wiązkami przewodów w kabinie i pod maską - wyglądały bardzo czysto, nie były zaśniedziałe.

W desperacji ściągnęłam osłonę kolumny kierownicy i tam również sprawdziłam wszystkie wtyczki - wszystkie czyste, niezaśniedziałe, dobrze połączone. Przewód ze stacyjki do centralki immo też bez zarzutu. Centralka immo też czysta, w środku na płytce nie widać żadnych uszkodzeń.

Chciałam podłączyć kabel diagnostyczny (posiadam kabel i program diagnostyczny FiatECUScan, który służy sąsiadowi do diagnozowania i kasowania błędów, które zgłasza komputer jego Alfy... baaardzo często Smile Smile Smile ) by sprawdzić na komputerze co "osiołkowi" dolega, ale nie mogę znaleźć wtyczki OBDII.

Szanowni Koledzy i Koleżanki - co mogę jeszcze zrobić aby nie holować auta do warsztatu??? Może ktoś miał podobny przypadek i jest to jakaś drobnostka, przy naprawie której nie zniszczę nawet lakieru na paznokciach Smile

Bardzo proszę o wszelkie wskazówki.
Powrót do góry
SylWo28

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Palio 2 Weekend 1.2 8V + LPG
Piwa: 20/7
Wysłany: Wto 03 Sie 2010, 21:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


witam.

W komorze silnika w okolicach podszybia jest tzw. podwójny przekaźnik.
Podaje on zasilanie do układu wtryskowego i pompy. Warto go sprawdzić.

AFAIK w Twoim modelu nie ma OBD II. Mają go Palio 2, Albea, Punto II... czyli auta wyprodukowane po 2002 roku.
_________________
Beer or not to beer Wink
Powrót do góry
ZibiSc

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 EL 2000r.
Piwa: 7/10
Wysłany: Czw 05 Sie 2010, 13:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Chyba 75 EL


A próbowałaś odpalić z drugiego kluczyka?
_________________


Ostatnio zmieniony przez ZibiSc dnia Pon 09 Sie 2010, 10:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
Galen

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 148
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6 16V, HL Benzyna/Gaz (Stako)
Piwa: 5/15
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 09:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


zielonooka spróbuj awaryjnego uruchomienia silnika --> patrz instrukcja obsługi. Jak nie masz instrukcji, to daj znać napiszę Ci jak wygląda ta procedura.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 10:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


jak nie zgaśnie CODE, to silnika się nie uruchomi - szkoda akumulatora.
możliwe, że po tylu latach IMMO padło
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 10:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 10:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Da się przy pomocy CODE CARD,ale powinna też świecić kontrolka wtrysku.
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 10:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


z kartą tak, da się
Powrót do góry
zielonooka

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1,2 75FL 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Sie 2010, 17:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Bardzo dziękuję za wszystkie porady.
Wczoraj dopiero znalazłam czas aby przeczytać wasze cenne uwagi i powalczyć trochę z "osiołkiem".

1. SylWo28- to faktycznie może być ten przekaźnik ale sprawdziłam i przy przekręceniu kluczyka pyka w nim coś ale tylko raz takie "cyk". Czy skoro to jest podwójny przekaźnik to nie powinno być podwójnego pyknięcia "cyk, cyk". Pytam ponieważ przekaźnik ten kosztuje 140 zł i wymiana na zasadzie może się uda jest dość ryzykowna. Oczywiście to, że ten przekaźnik pyka i elektromagnes właściwie działa i prawidłowo przyciąga styki to wcale nie znaczy, że właśnie same styki nie są uszkodzone i napięcie dalej nie jest podawane. Można go jakoś pomierzyć miernikiem? Wg Eper'a na drodze między pompą paliwa a układem wtrysku jest jeszcze jeden przekaźnik oznaczony nr. 22 ale tego niestety nie potrafię znaleść.

2. ZibiSc- wszystkie kluczyki ( trzy) dają taki sam efekt... czyli lipa. Masz racje to 75 EL.

3. Galen- do odpalenia awaryjnego musi się świecić kontrolka wtrysku ( wg instrukcji) inaczej nic z tego tak jak pisał jaroslawrak. Próbowałam wg procedury zawartej w instrukcji ( kartę CODE oczywiście posiadam) ale nic się nie dzieje, nic nie mruga. Chyba, że faktycznie padł immo ( puszka i jej zawartość pod kolumną kierownicy wyglądają ok może coś da się zdiagnozować mierząc jakieś tajemnicze piny w immo miernikiem) ale ta kontrolka wtrysku i brak buczenia pompy paliwa nie daje mi spokoju.

W desperacji już zdecydowałam się na holowanie samochodu do warsztatu ale autka nie da się ruszyć. Zaciągnięty ręczny przez cały czas odkąd stoi i chyba się szczęki zapiekły...total kosmos.

Może jeszcze przyjdzie wam coś do głowy...to musi być jakiś drobiazg no przecież auto tak nie umiera z dnia na dzień bez przyczyny.
Powrót do góry
JasnePełne

Dyskutant



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Fiat,Siena,HL,1.2,8V,1999. Peugeot Boxer 2008 2.2HDI 120KM 6-biegów
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Sie 2010, 21:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Jak w pysk strzelił opisałaś mój przypadek .
Oddałem do mechanika wózek. Ten sam silnik tylko rocznik '99.
Fachman zostawił go sobie na dwa dni , po czym wymienił pompe paliwa i przekaźnik pompy paliwa.
Problem ustąpił jak ręką odjoł.
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pią 13 Sie 2010, 22:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


wymienił, bo były uszkodzone, czy tak na zapas, bo któregoś elementu nie trafił i wymienił dobry??
Powrót do góry
paulo

Dyskutant



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): chorzów
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend HL 1.2 8V 2001+LPG.
Piwa: 0/7
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 22:23
Temat postu:

świeci code


Miałem dokładnie to samo,ale nie pamiętam czy świeciła mi lampka wtrysku(code świeciła),odpaliłem awaryjnie i okazało się że padło immo.Nowe kosztowało 460zł.,ale znalazłem gościa który mi to odłączył i wykasował coś w sterowniku wtrysku.Co ciekawe mogłem zapalić tylko awaryjnie,a jak zmienił mi sterownik wtrysku na swój,który miał wykasowane immo z pamięci autko paliło na dotyk.Od czasu kiedy mam to wykasowane,a immo leży na pamiątkę w garażu mam spokój(ok.5lat),a wcześniej kontrolka code też mi nieraz wariowała.
Powrót do góry
zielonooka

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1,2 75FL 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 15:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Witam wszystkich!
Udało mi się zdobyć ( pożyczyłam) ten nieszczęsny podwójny przekaźnik. Wczoraj chciałam go wymienić w ramach testu ale spróbowałam jeszcze raz przekręcić kluczyk, "ostatni raz"... i co CODE zgasło, wtrysk się zapalił i zgasł, pompa pracuje i motor bez problemu zapalił... czary. Teraz auto za każdym razem prawidłowo przechodzi procedurę "odpalania" (próbowałam kilkadziesiąt razy). Udało mi się odblokować zapieczony ręczny ( w te i wewte, raz do przodu, raz do tyłu i w końcu puścił). Od wczoraj zrobiłam kilkadziesiąt kilometrów i w zasadzie wszystko jest ok, w zasadzie ponieważ dwa razy podczas jazdy zapaliła się kontrolka wtrysku i silnik na chwilę stracił moc. Czyli jednak coś jest nieteges i strach takim autem jeździć (stanie gdzieś na skrzyżowaniu i co?). Po jeździe dotykałam ten podwójny przekaźnik i jest ciepły czy tak ma być? Zastanawiam się czy diagnostyka w warsztacie na komputerze pokaże jakąś usterkę (bo skoro wszystko działa), czy nie działanie jakiegoś elementu jest przechowywane w pamięci centralki samochodu?
Powrót do góry
lep

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.2 EL 2000
Piwa: 41/1
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 21:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Cytat:
Po jeździe dotykałam ten podwójny przekaźnik i jest ciepły czy tak ma być?

Tak ma być bo w środku jest cewka, która się nagrzewa pod wpływem przepływu prądu.

W moim palio jest podobnie. Czasem muszę kilka razy przekręcić kluczyk żeby było ok. Kiedyś na tym forum pisał na ten temat kolega Sienolot. I tak od niechcenia jak to on napisał coś o niekontakcie na antence która jest przy stacyjce. Pisał że trzeba tam poprawić i wszystko gra. Nawet chyba zapytałem o jakiś opis jak to zrobił ale wiadomo...Sienolot Wink

W każdym razie wygląda to na jakiś problem z zaśniedziałym kablem lub luźnym stykiem.

Co do diagnostyki komputerowej to tak jak pisał Sylwo, OBD próżno szukać w tym modelu fiata. Jest natomiast gniazdo diagnostyczne nad zbiornikiem płynu hamulcowego. Ja się podłączam do mojego fiata Euroscanem i mogę kasować błędy łącznie z tym CODE ale co z tego jeśli błąd pojawia się ponownie jeśli kluczyk nie "dogada" się ze stacyjką Smile
_________________
Fiat Palio Weekend 1.2 EL + LPG 2000r
Powrót do góry
velnika

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 75 EL 1,2 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Paź 2011, 07:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Witam. Mam podobny problem. Moje autko także odmówiło posłuszeństwa. Tylko że u mnie to kontrolka CODE miga a zegary wariują. Obrotomierz skacze do 10tys obrotów stojąc w miejscu a na przekaźniku pompy paliwa (wtrysku) słychać cykanie... no i kontrolka wtrysku się nie świeci ...
Auto raz odpaliło ale kontrolka temperatury silnika szła do góry jak obrotomierz a obrotomierz skakał jak oszalały. I co teraz??? Czy to ten właśnie przekaźnik??? Taki zielony (u mnie) znajdujący się nie opodal wlewu od płynu do spryskiwaczy???
Powrót do góry
zajączek

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj. łódzkie
Posiadane auto: Fiat Siena 1,4 EL + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Gru 2011, 12:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie zapala, świeci kontrolka CODE a wtrysku nie


Na początek zaczął bym od oczyszczenia wszystkich styków "masy" z nadwoziem i silnikiem. Oraz porządnym dokręceniu tych śrub lub nakrętek.
I poszukał miejsc ewentualnych zwarć w instalacji elektrycznej, bo objawy na to wskazują.
_________________
Fiat Siena 1,4 "Biała Hiena"
z LPG na pokładzie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System