Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nanobao

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: fiat bravo 1,6 16v 96r
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 08:59
Temat postu:

Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


Witam mam pytanie ponieważ nie doszukalem sie odpowiedzi nigdzie. Posiadam fiata bravo 1.6 16v 103 km, od pewnego momentu mam problem z wtryskiem i potrzebuje go wymienic, mam 2 pytania z racji tego ze jestem nowatorem;):
1. Ilu dziurkowe wtryski sa montowane w Fiatach Bravo silnikiem 1.6 16v?
2. Czy jezeli wtryski sa 2 dziurkowe a zamontuje sie 4 dziurkowy to bedzie działał? nie bedzie zadnych skutków ubocznych?
3. Czy problem z wtryskiwaczem może być przez komputer? (ktory to byl przez kogos ruszany)

z Góry dziekuje za odpowiedź pozdrawiam.
Powrót do góry
savius

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Horyniec-Zdrój
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V 1996 r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 09:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


Witaj, niedawno miałem podobny problem z moją Bravką z tym samym silnikiem, padł mi 1 z 4 wtrysków, pierwsze co zrób jeśli masz możliwość to jedz na komputer i sprawdź który z wtrysków Ci padł, u mnie mechanior u którego zostawiłem samochód na szczęście miał taki wynalazek. Kupiłem nowy wtrysk (ok 380zł nowy, są tez używane na allegro.pl). Nawet sie nie wygłupiaj z innym wtryskiem niż z "dwoma dziurkami", oryginał to oryginał, po za tym nie spotkałem się z zamiennikami wtrysków, to zbyt skomplikowana część z układem elektronicznym, najpierw udało mi się znaleźć nowy wtrysk za 250 zł ale nie pasował a różnił się jedynie tym że kość zasilania wtykało się w minimalnie innym miejscu i już nie pasował, nawet jeśli będziesz próbował wmontować ten z "4 dziurkami" choć nie wiem skąd taki weźmiesz to i tak na 99% nie będzie pasował, najlepiej będzie jak z oryginalnym wtryskiem pójdziesz do sklepu i zamówisz taki sam, innego wyjścia nie widzę, mnie oprócz ceny wtrysku robocizna kosztowała ok 100 zł. W tym silniku wtryski sa trudno dostępne. Reasumując, jedz na komputer sprawdzić ile Ci padło tych wtrysków, często pada tylko jeden, kup nowy wtrysk i nic nie kombinuj z innymi wtryskami nie przeznaczonymi do tego modelu silnika chyba że masz za dużo kasy i chcesz pieniążki wyrzucić w błoto. Pozdrawiam Smile
_________________
Fiat Bravo 1.6 16V 1996 r. ... pechowe Sad(
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 09:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


co do ilości dziurek to nie mam zdania. wg mnie nie ma znaczenia czy posiada od 2 czy 4 dziurki. czy np jedną. ważne jest światło otworu. tzn ilość paliwa jaką może przy jednym otwarciu przy zadanym ciśnieniu podać wtryskiwacz. jesli planujesz zmiane wtryskiwacza na używany to wyjmij go z takiego samego samochodu albo jeśli kupujesz nowy to kup o takim samym numerze oe (do sprawdzenia w eper) lub jego bezpośredni zamiennik
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
nanobao

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: fiat bravo 1,6 16v 96r
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 10:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


tzn tak takie widziałem na allegro własnie z 4 dziurkami pasujace niby do bravo 1.6 16v. Inna sprawa ze samochod byl na komputerze i akurat w tenc zas działał dobrze na nastepny dzien po odbiorze od mechanika znow zaczal szarpac i mulic. mechanik powiedział mi ze to bedzie wtryk nr 3 poniewaz cylinder nie chodzi i paliwo nie dochodzi do niego (świeca sucha?) i potrzebna wymiana takze zastanawiams ie jaki kupic wtrysk. I prawdopodobnie zainwestuje wnowy. bedzie to chyba bezpieczniejsze,
dzieki za pomoc:)
Powrót do góry
savius

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Horyniec-Zdrój
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V 1996 r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 10:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


nie sugeruj się że ten sam silnik, kup taki sam jaki masz w oryginale, nie ryzykuj, jeśli mechanik stwierdził że 3 to musi być 3, kup nowy załóż i po kłopocie, uwierz mi że nie warto, ja kombinowałem z wtryskami i przekombinowałem, strata czasu i kasy, zakładaj nowy i śmigaj dalej Smile po wyjęciu listwy z wtryskami mechanik powinien sprawdzić jeszcze raz każdy z nich przepuszczająć przez nie napięcie określone, ten który padł powinien pokazywać inne, albo wyższe od innych albo niższe, pozostałe powinny być w normie. Patrz też gdzie tankujesz, ja zalałem ukraińskie paliwo i awaria gotowa:)
_________________
Fiat Bravo 1.6 16V 1996 r. ... pechowe Sad(
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 10:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nanobao

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: fiat bravo 1,6 16v 96r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 26 Maj 2010, 13:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


Wiec sprawa wyjasniona:)
Zakupilem uzywany sam nie wiem czy orginalny za 150 złoty 4 dziurkowy poniewaz gosc od sprzedazy potwierdzil ze sa 4 dziurkowe. I zadzialal, zreszta wyjal stary i tez byl 4 dziurkowy takze problem z glowy:), nic nie muli nic nie swieci, przyokazji zamontowalem sekwencyjny gaz (do niego potrzebowalem sprawnego wtrysku od benzyny:)) to tez zadowolony jestem w 100%Smile. pozdrawiam i dziekuje wszystkim za pomoc!
Powrót do góry
savius

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Horyniec-Zdrój
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V 1996 r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 26 Maj 2010, 14:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


ile zapłaciłeś i jaki zbiornik założyłeś?Smile
_________________
Fiat Bravo 1.6 16V 1996 r. ... pechowe Sad(
Powrót do góry
gadu-gadu
nanobao

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: fiat bravo 1,6 16v 96r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 26 Maj 2010, 23:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


2200zl, zbiornik 43l. Wink czyli ok 34 pojemnosci. zobaczymy jakie spalanie bedzie:) juz 180 km i moze troche poniezej polowy jeszcze jest:).
Powrót do góry
player_sct

Czytelnik



Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Reda
Posiadane auto: Brava 100 16V 1.6 ELX 99 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Sie 2010, 12:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


kolego a mozesz napisac jakie miales objawy tego nie dzialajacego wtrysku?

Ja mam bravke 1,6 16v z 99 roku i ostatnie dni silnik glupieje..jeden dzien jezdzi bez problemu, a drugiego dnia zaczyna mi sie zapalac i gasnac kontrolka wtrysku a samochod muli szarpie a na wolnych obrotach terkocze jak traktor (slychac od razu ze na jeden gar nie pali) po czym nastepnego dnia znow jezdzi bez problemow i tak w kolko co jakis czas.

Ja u siebie mam wtryski dwu dziurkowe bo podobny objaw mialem juz w styczniu ale wtedy zapalila sie kontrolka wtrysku na stale i nie gasla, wiec wymontowalem cholerstwo przeczyscilem i chodzilo ladnie do teraz... aczkolwiek skoro teraz losowo dziala i nie dziala to obawiam sie ze to juz nie jest zapchanie a to ze zaczyna umierac...

wlasnie przyszlo mi do glowy ze to moze tez byc cewka... czy podlaczenie do kompa wykaze czy to cewka czy wtrysk?
_________________
pLayer / Suspect
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Nadwozie


FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System