Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nanobao

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: fiat bravo 1,6 16v 96r
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 08:59
Temat postu:

Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


Witam mam pytanie ponieważ nie doszukalem sie odpowiedzi nigdzie. Posiadam fiata bravo 1.6 16v 103 km, od pewnego momentu mam problem z wtryskiem i potrzebuje go wymienic, mam 2 pytania z racji tego ze jestem nowatorem;):
1. Ilu dziurkowe wtryski sa montowane w Fiatach Bravo silnikiem 1.6 16v?
2. Czy jezeli wtryski sa 2 dziurkowe a zamontuje sie 4 dziurkowy to bedzie działał? nie bedzie zadnych skutków ubocznych?
3. Czy problem z wtryskiwaczem może być przez komputer? (ktory to byl przez kogos ruszany)

z Góry dziekuje za odpowiedź pozdrawiam.
Powrót do góry
savius

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Horyniec-Zdrój
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V 1996 r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 09:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


Witaj, niedawno miałem podobny problem z moją Bravką z tym samym silnikiem, padł mi 1 z 4 wtrysków, pierwsze co zrób jeśli masz możliwość to jedz na komputer i sprawdź który z wtrysków Ci padł, u mnie mechanior u którego zostawiłem samochód na szczęście miał taki wynalazek. Kupiłem nowy wtrysk (ok 380zł nowy, są tez używane na allegro.pl). Nawet sie nie wygłupiaj z innym wtryskiem niż z "dwoma dziurkami", oryginał to oryginał, po za tym nie spotkałem się z zamiennikami wtrysków, to zbyt skomplikowana część z układem elektronicznym, najpierw udało mi się znaleźć nowy wtrysk za 250 zł ale nie pasował a różnił się jedynie tym że kość zasilania wtykało się w minimalnie innym miejscu i już nie pasował, nawet jeśli będziesz próbował wmontować ten z "4 dziurkami" choć nie wiem skąd taki weźmiesz to i tak na 99% nie będzie pasował, najlepiej będzie jak z oryginalnym wtryskiem pójdziesz do sklepu i zamówisz taki sam, innego wyjścia nie widzę, mnie oprócz ceny wtrysku robocizna kosztowała ok 100 zł. W tym silniku wtryski sa trudno dostępne. Reasumując, jedz na komputer sprawdzić ile Ci padło tych wtrysków, często pada tylko jeden, kup nowy wtrysk i nic nie kombinuj z innymi wtryskami nie przeznaczonymi do tego modelu silnika chyba że masz za dużo kasy i chcesz pieniążki wyrzucić w błoto. Pozdrawiam Smile
_________________
Fiat Bravo 1.6 16V 1996 r. ... pechowe Sad(
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 09:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


co do ilości dziurek to nie mam zdania. wg mnie nie ma znaczenia czy posiada od 2 czy 4 dziurki. czy np jedną. ważne jest światło otworu. tzn ilość paliwa jaką może przy jednym otwarciu przy zadanym ciśnieniu podać wtryskiwacz. jesli planujesz zmiane wtryskiwacza na używany to wyjmij go z takiego samego samochodu albo jeśli kupujesz nowy to kup o takim samym numerze oe (do sprawdzenia w eper) lub jego bezpośredni zamiennik
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
nanobao

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: fiat bravo 1,6 16v 96r
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 10:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


tzn tak takie widziałem na allegro własnie z 4 dziurkami pasujace niby do bravo 1.6 16v. Inna sprawa ze samochod byl na komputerze i akurat w tenc zas działał dobrze na nastepny dzien po odbiorze od mechanika znow zaczal szarpac i mulic. mechanik powiedział mi ze to bedzie wtryk nr 3 poniewaz cylinder nie chodzi i paliwo nie dochodzi do niego (świeca sucha?) i potrzebna wymiana takze zastanawiams ie jaki kupic wtrysk. I prawdopodobnie zainwestuje wnowy. bedzie to chyba bezpieczniejsze,
dzieki za pomoc:)
Powrót do góry
savius

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Horyniec-Zdrój
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V 1996 r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 10:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


nie sugeruj się że ten sam silnik, kup taki sam jaki masz w oryginale, nie ryzykuj, jeśli mechanik stwierdził że 3 to musi być 3, kup nowy załóż i po kłopocie, uwierz mi że nie warto, ja kombinowałem z wtryskami i przekombinowałem, strata czasu i kasy, zakładaj nowy i śmigaj dalej Smile po wyjęciu listwy z wtryskami mechanik powinien sprawdzić jeszcze raz każdy z nich przepuszczająć przez nie napięcie określone, ten który padł powinien pokazywać inne, albo wyższe od innych albo niższe, pozostałe powinny być w normie. Patrz też gdzie tankujesz, ja zalałem ukraińskie paliwo i awaria gotowa:)
_________________
Fiat Bravo 1.6 16V 1996 r. ... pechowe Sad(
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 10:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nanobao

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: fiat bravo 1,6 16v 96r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 26 Maj 2010, 13:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


Wiec sprawa wyjasniona:)
Zakupilem uzywany sam nie wiem czy orginalny za 150 złoty 4 dziurkowy poniewaz gosc od sprzedazy potwierdzil ze sa 4 dziurkowe. I zadzialal, zreszta wyjal stary i tez byl 4 dziurkowy takze problem z glowy:), nic nie muli nic nie swieci, przyokazji zamontowalem sekwencyjny gaz (do niego potrzebowalem sprawnego wtrysku od benzyny:)) to tez zadowolony jestem w 100%Smile. pozdrawiam i dziekuje wszystkim za pomoc!
Powrót do góry
savius

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Horyniec-Zdrój
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V 1996 r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 26 Maj 2010, 14:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


ile zapłaciłeś i jaki zbiornik założyłeś?Smile
_________________
Fiat Bravo 1.6 16V 1996 r. ... pechowe Sad(
Powrót do góry
gadu-gadu
nanobao

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: fiat bravo 1,6 16v 96r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 26 Maj 2010, 23:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


2200zl, zbiornik 43l. Wink czyli ok 34 pojemnosci. zobaczymy jakie spalanie bedzie:) juz 180 km i moze troche poniezej polowy jeszcze jest:).
Powrót do góry
player_sct

Czytelnik



Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Reda
Posiadane auto: Brava 100 16V 1.6 ELX 99 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Sie 2010, 12:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wtryski 2 dziurkowe i 4 dziurkowe


kolego a mozesz napisac jakie miales objawy tego nie dzialajacego wtrysku?

Ja mam bravke 1,6 16v z 99 roku i ostatnie dni silnik glupieje..jeden dzien jezdzi bez problemu, a drugiego dnia zaczyna mi sie zapalac i gasnac kontrolka wtrysku a samochod muli szarpie a na wolnych obrotach terkocze jak traktor (slychac od razu ze na jeden gar nie pali) po czym nastepnego dnia znow jezdzi bez problemow i tak w kolko co jakis czas.

Ja u siebie mam wtryski dwu dziurkowe bo podobny objaw mialem juz w styczniu ale wtedy zapalila sie kontrolka wtrysku na stale i nie gasla, wiec wymontowalem cholerstwo przeczyscilem i chodzilo ladnie do teraz... aczkolwiek skoro teraz losowo dziala i nie dziala to obawiam sie ze to juz nie jest zapchanie a to ze zaczyna umierac...

wlasnie przyszlo mi do glowy ze to moze tez byc cewka... czy podlaczenie do kompa wykaze czy to cewka czy wtrysk?
_________________
pLayer / Suspect
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Nadwozie


FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System