Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 16 Paź 2008, 08:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Wojcio81 napisał:
przeciekala mi nagrzewnica, zaswiecila sie kontrolka Airbag, wymienilem nagrzewnice jest OK ale kontrolka dalej swieci, musze ja wymienic czy wystarczy wykasowac blad na kompie????

Kontrolki się nie wymienia. Musisz podjechać na kompa i wykasują Ci błąd - pod warunkiem że nagrzewnica była tylko jednym powodem dla którego zapalił się airbag... a pamiętaj że tych powodów jest co najmniej kilka.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
juniorow

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Skoda Fabia I 1.4 16V, 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Sty 2009, 13:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Kolego adam-as, napisz jaka u Cibie była przyczyna świecącej kontrolki airbag i jak poradziłeś sobie z tym problemem?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 01 Lut 2009, 01:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


juniorow napisał:
Kolego adam-as, napisz jaka u Cibie była przyczyna świecącej kontrolki airbag i jak poradziłeś sobie z tym problemem?
Pozdrawiam.

U mnie było to jednak spowodowane przesuwaniem fotela pasażera. Pomimo dobrze skręconych kabli, znowu mi się poluzowały. Tym razem wszystko polutowałem i pojechałem na skasowanie błędu (50zł).
Teraz żałuję bo parę dni później sprzedałem Bravkę więc w sumie zrobiłem to dla kogoś nie dla siebie... ale cóż - niech nabywca się cieszy Smile
Przypomnij sobie czy stawałeś kolanem na siedzeniu jak np odkurzałeś. To byłby czarny scenariusz, bo jak została uszkodzona mata w siedzeniu to grubo popłyniesz za nową - bardzo grubo, więc mam nadzieję że u Ciebie to nie to.

Aha, pamiętaj że jak świeci Ci się ta kontrolka to tak jak byś nie miał poduszek - możesz o nich zapomnieć, a to bardzo źle. Poduchy powinny być sprawne więc nie ignoruj tego co większość ignoruje i zrób to dla swojego bezpieczeństwa.

Wsadź rękę pod popielniczkę (z boku) i zobacz czy tam jest mokro i daj znać.
Pamiętaj że od wilgoci również ten błąd może się zapalić i jest to dość powszechne jak powiedział mi mechanik. Fiat kijowo umieszcza całą centralkę AIRBAG'a w miejscu narażonym na wilgoć stąd te problemy...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
juniorow

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Skoda Fabia I 1.4 16V, 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lut 2009, 22:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Opcja z nagrzewnicą u mnie odpada. Jest sucho, natomiast zastanawia mnie ta mata pod fotelem pasażera. Gdzie dokładnie są te kable, bo ja pod siedzeniem nic nie widze? Czy to jest zamontowane pod tapicerką? Jedyną rzeczą, która zwróciła moją uwagę (de-facto podczas zakładania pokrowców na siedzenia), była lekko wystająca gąbka spod siedzenia pasażera przez jeden z otworów, jednak to było ok pół roku temu kiedy to zobaczyłem, a kontrolka zaświeciła się podczas jazdy (bez pasażera)

Będę wdzięczny za cenne rady.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 02 Lut 2009, 01:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Ty masz poduszki boczne?
Mata jest zaszyta w siedzeniu pod tapicerką, a ta skrzyneczka jest czarna bezpośrednio pod samym fotelem - powinno ją widać jak się schylisz - widać dochodzące do niej kable.

Jeżeli zapaliła Ci się sama podczas jazdy może to być po prostu zwykły błąd który wystarczy wykasować. Jeżeli kontrolka zapali się po kilku dniach, może to oznaczać że masz wymieniane w tym temacie problemy.
Generalnie możemy sobie pogdybać....

Jak będzie Ci się ciągle zapalać a chcesz sam się za to zabierać, możesz zdjąć środkowy tunel i zobaczyć dokładnie czy na pewno jest tam sucho w okolicach nagrzewnicy itp etc. - na pewno nie rozłączaj żadnych kabli od airbagów bo wyskoczy błąd i znowu trzeba będzie jechać na kasację.
Przejedź się do serwisu i niech Ci skasują ten błąd - zobaczymy co dalej...

Niestety błąd tych poduszek to norma w Bravach - a szkoda bo to poważna usterka dotycząca bezpieczeństwa, a takie fajne autko Smile
Przy tym kasowaniu ostrożnie podchodź do komentarzy mechaniorów - mogą chcieć Ci zacząć sprawdzać całe połączenia i ogólnie wiele niepotrzebnych rzeczy.
Same połączenia powinieneś jednak dać im sprawdzić.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Pon 02 Lut 2009, 01:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
juniorow

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Skoda Fabia I 1.4 16V, 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lut 2009, 15:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Poduszek bocznych nie mam.

Jeżeli chodzi o czarną skrzynkę pod siedzeniem pasażera to jej tam nie ma ani też żadnych kabli. Jest poprostu tapicerka podłogi i tyle. Chyba będę musiał zdjęcie zrobić bo nie wiem czy o tym samym mówimy.
Co do błędu to znajomy ma urządzenie, przez które podłączaliśmy się do poduszki i błędu nie dało się wykasować (a dokładniej włączał się zaraz po skasowaniu) Wyskakiwał błąd napięcia na komputerze. Wnioskując pewnie gdzieś faktycznie jest przerwa na kablach i obwód się nie zamyka. Na samą myśl o mechanikach odechciewa mi się wszystkiego, bo koleś zedrze ze mnie bebechy a okaże się to jakaś drobnostka, do czego oczywiście się nie przyzna.
Dlatego tez o ile to możliwe staram się zdobyć jak najwięcej informacji tutaj na forum.

Swoją droga partactwo inżynierów Fiata nie zna granic. jak można tak strategiczne elementy poduszki tak niechlujnie umiejscawiać.
Dodam, że auto mimo wieku mam naprawdę w doskonałym stanie i ciągłe problemy z elektryką nie są winą moich zaniedbań.
Powrót do góry
smarki

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 16

Posiadane auto: Brava 1.4 12V SX 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Lut 2009, 00:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Podłączę się do tematu - oczywiście u mnie powodem zaświecenia kontrolki poduszki była przeciekająca nagrzewnica - inżynierów którzy zaprojektowali takie umieszczenie elektroniki powinni rozstrzelać Wink

Przechodząc do meritum - zamontowałem nową nagrzewnicę, odpaliłem auto i pojechałem na jazdę testową. Po ok 2 minutach w aucie zrobiło się siwo - zaczęło się kopcić z okolic nagrzewnicy. Po następnych 2-3 minutach przestało kopcić, teraz już jest OK. Co to mogło być?
Powrót do góry
alex77_77

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11

Posiadane auto: seat toledo II 1.9 TDI 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 13:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


napiszcie czy słaby akumlator moze powodowac ze pojawia sie błąd poduszek?? seat toledo II 1.9 TDI
Powrót do góry
kilolo

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 14:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


w swoim sterowniku mialem blad "za niskie napiecie" wiec pewnie moze
Powrót do góry
gadu-gadu
juniorow

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Skoda Fabia I 1.4 16V, 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 16:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


A mnie wydaje się to mało prawdopodobne. Kiedyś miałem akumulator wyładowany do zera z powodu braku ładowania z alternatora i błąd poduszki nie wystąpił.
Odnośnie poduszki natomiast, sam niestety z braku czasu i możliwości nie poradziłem sobie z tym tematem. Auto stoi u mechanika, który wstępnie zdiagnozował zalanie sterownika, co dziwne - nie przez nagrzewnicę a być może przez klimatyzację. Zobaczymy co dalej,
Powrót do góry
alex77_77

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11

Posiadane auto: seat toledo II 1.9 TDI 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 21:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


to wytłumaczcie mi co mogło być przyczyna?? - rano podjechalem do pracy i zostawilem auto i nie było świecącego airbag a jak po 8 godzinach wsiadlem odpaliłem auto (w tym czasie rozrusznik dziwnie zakrecil tak jakby byl nienaładowany akumulator) airbag sie zapalił i tak juz zostało... dajcie jakieś pomysły na nieytlumaczalna sytuacje - w golfie III mialem tak ze airbag się zaświecił i przerwała sie taśma a teraz naprawdę zgłupiałem ratujcie...
Powrót do góry
kilolo

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 21:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


jak my mozemy poratowac skoro aby zlikwidowac blad airbag-u nalezy pojechac do aso ?
Powrót do góry
gadu-gadu
juniorow

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Skoda Fabia I 1.4 16V, 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Mar 2009, 08:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Jestem właśnie po wymianie nagrzewnicy (jednak to ona zalała sterownik poduszki). Teraz mam prośbe i pytanie do forumowiczów. Ma ktoś może jakis schemat, jak dostać się do tego sterownika poduszek?. Czy można go wymontować i próbować naprawiać, czy kupić nowy? Jak ta część dokładnie się nazywa?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Powrót do góry
ZIUT

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: Marea Weekend 1,9JTD, 99: Croma 1,9 JTD-M, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 16:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


juniorow napisał:
Jestem właśnie po wymianie nagrzewnicy (jednak to ona zalała sterownik poduszki). Teraz mam prośbe i pytanie do forumowiczów. Ma ktoś może jakis schemat, jak dostać się do tego sterownika poduszek?. Czy można go wymontować i próbować naprawiać, czy kupić nowy? Jak ta część dokładnie się nazywa?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.


Sterownik masz zamontowany na podłodze przed dżwignią zmiany biegów.
Jak zdejmiesz boczną osłonkę i popatrzysz mając głowę na wysokości progu samochodu to go zobaczysz. Aluminiowa skrzyneczka przykręcona śrubami do podłogi- od strony pasażera wtyczka elektryczna.
Odnośnie naprawy wiele napisano wyżej.
Powrót do góry
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Pią 20 Mar 2009, 15:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


shakalos napisał:
a ja mam jeszcze jeden powod dla ktorego kontrolka sie swieci i nic naprawiac nie trzeba - tylko blad usunac
- odlaczenie kierownicy Wink przy podlaczonym akumulatorze... Smile


A co należy odłączyć? Tam jest kilka kostek, ostatnio wpadła mi śrubka no i też odkręciłem sobie te plastiki, żeby ją wyciągnąć, pomogłem sobie śrubokrętem i tak wyszło, że pojawił się w/w błąd. Wcześniej nie było żadnych problemów, zatem przypuszczam, że to tylko to może być, tylko którą kostkę trzeba rozłączyć, ewentualnie co wyciągnąć i włożyć?
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System