Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 26 Gru 2007, 13:50
Temat postu:

Kontrolka AIRBAG .


Panowie temat był już poruszany, ale teraz również i mi się zapaliła ta cholerna kontrolka. Oj coś w zimie to autko zaczyna mi kaprysić Sad
Jak nie zawias, to kontrolka, jak nie kontrolka to sprężarka od klimy padła... eeh. Teraz i moja Bravka zachorowała...

Sprawdzałem kable pod siedzeniem kierowcy, odpiąłem aku na kilka minut i włączyłem go na wolne obroty aż do załączenia się wiatraka (bez dodawania gazu). Niestety kontrolka nadal świeci.
Inny użytkownik Bravo powiedział mi że to przez wilgoć i jak się ociepli to kontrolka zgaśnie, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Żona panikuje że teraz nie wiadomo czy poduszki działają itp etc.

Byłem u elektryka, ale zaśpiewał mi 180zł za diagnozę komputerową!!! Pan ma zakład "POLAK" we Wrocławiu na przeciwko C.H.Korona. Podobno bardzo dobry gość, ale cholernie drogi Sad
Powiedziano mi że samo usunięcie błędów w kompie to nie wszystko. Do tego trzeba sprawdzić + ewentualnie wymienić kable, poczyścić styki itd. Powiedział że nic nie robi od ręki i na "odwal się".
Mam wrażenie że mnie naciąga... ile skasowanie tego błędu może realnie kosztować?
To 180zł to chyba coś za drogo z tego co wyczytałem tutaj na forum.

A może macie jeszcze jakieś sprawdzone pomysły na usunięcie tego błędu? O ile oczywiście to błąd kompa.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Janek-Glogow

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Brava 1,4 12V z LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 13:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Jeżeli kontrolka zapaliła się w zimie to może to być zupełnie niespodziewana przyczyna - nagrzewnica. Zapraszam do przeczytania moich postów jest ich niewiele, bo jestem nowy.
Tematy pozornie niezwiązane z kontrolka Airbag a jednek: parujące szyby i 3 problemy a 1 przyczyna

Usuniecie błędu to tylko likwidowanie skutków, a przyczyna pozostanie i odezwie się prędzej czy później i kolejne pieniądze do wydania.
_________________
Janek
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 14:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


No proszę... zaintrygowałeś mnie tą wypowiedzią i jednocześnie zmartwiłeś.. Co sądzą na ten temat inni użytkownicy?
Czy faktycznie może to być problem z nagrzewnicą? W lecie zaobserwowałem mokrą podłogę pod wycieraczką pasażera i kierowcy, w zimie już tego nie ma. Myślałem że coś się zapociło i zostawiłem sprawę. Może to faktycznie ta nagrzewnica?

Janek - wyczytałem w Twoich postach że prosiłeś o instrukcję wymiany nagrzewnicy. Temat został szeroko opisany TUTAJ. Zerknij sobie.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 19:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Mi mechanik mowil jak odczepial poduche Smile bo mi magiczna czesc z tamtad wyleciala Very Happy to ze jak odczepi poduche Smile to moze kontrolka zaswiecic na stale i wtedy jedzie sie na kompa zeby to zresetowali Very Happy koszt zalezy gdzie bo to chodzi o usuniecie konkretnej rzeczy 110zl w servisie Smile ale skoro tobie to tak z nienacka sie zapalilo to hmmm mozna bylo by ta nagrzewnica sie w sumie zając... ale koszta wymiany nagrzewnicy pewnie ten pułap 150zł osiągnie
Powrót do góry
gadu-gadu
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 22:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


moja kontrolka poduszki pali sie pol roku...podejrzewam ze mam puste i zaslepki powkladane...musze z mechanikiem moim pogadac, niech sprawdzi.


Pozdro
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 22:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
anmech

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów WLkp
Posiadane auto: Fiat Punto Dynamic 1,3JTD 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 23:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Niestety nie obędzie się bez pomocy testera dlatego,że niema innej możliwości wymazania błędu z centrali air bagu. Błędy mogą być różne od niskiego napięcia akumulatora poprzez przerwane obwody do uszkodzenia wewnętrznego.
Powrót do góry
Janek-Glogow

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Brava 1,4 12V z LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2008, 09:17
Temat postu:

AirBag


Adam -As
Ja miałem identyczny problem w czasie jazdy pewnego dnia bez żadnego powodu nagle zapaliła się kontrolka AirBag-ów i tak już zapalona została. U mnie nawet podłoga nie była mokra tylko te parujące nadzwyczaj mocno szyby i to wystarczyło. Po prostu zbagatelizowałem problem. Teraz wiem ze tego typu fora mogą bardzo dużo pomóc i naprowadzić wcześnie na ślad wady zapobiegając większym stratom.
Diagnoza ASO wykazała brak dostępu do sterownika airbag. Facet stwierdził, że albo sterownika w ogóle nie ma albo jest całkowicie padnięty. Okazało się, że jest ale był zalany przez płyn.
Dowiadywałem się u różnych majstrów od sterowników i różnie gadają większość od razu stwierdziła, że jak to Brava to na pewno sterownik był zalany i nie podejmują się naprawy, ponieważ nie przynosi to skutków (próbowali wcześniej) trzeba go po prostu wymienić. Inni twierdzą, że da się naprawić, więc sam nie wiem czy naprawiać czy szukać „nowego”.
Ta więc jeżeli to nagrzewnica to diagnoza to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Nic cie nie kosztuje sprawdzić tak jak pisze poniżej.
Jeżeli miałeś mokra podłogę w przednich wnękach to bardzo prawdopodobne, że to właśnie nagrzewnica tylko, dlaczego było mokro w lecie? Wtedy chyba nie używałeś ogrzewania no chyba, że w chłodniejsze deszczowe dni. Teraz jest zimno wyjdź rano i zobacz czy Twój samochód jest bardziej zaparowany wewnątrz niż większość pozostałych na parkingu. To samo sprawdź podczas jazdy na ogrzewaniu przekręconym do połowy. Nawet jeżeli nawiew radzi sobie z para na przedniej szybie to boczne i tylna bez ogrzewania będą silnie parować - bardziej niz w innych jadących samochodach.
W ostatniej fazie sprawdź tak jak mówiłem czy jest mokro w kanale środkowym pod popielniczką po prostu przejedź ręką po obudowie sensora po dłuższej jeździe na włączonym ogrzewaniu, jeżeli będzie wilgotny to na 100% nagrzewnica. Do tego płyn chłodzący poprzednio jak miałem Vectrę uzupełniałem 1 raz góra 2 razy w roku (to oczywiście zależy od intensywności eksploatacji) jeżeli zauważyłeś że teraz uzupełniasz częściej to też może świadczyć o przecieku mniejszym lub większym.

EDIT:
A i widzę, że na forum jest pełno niestworzonych rzeczy na temat błędów w sterownikach poduszek (czego to ludzie nie wymyślą) wiec polecam artykuł na temat AirBag-ów.
http://www.airbag.com.pl/rzeczoznawcy/rzeczoznawcy.html
_________________
Janek
Powrót do góry
tomek26

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa,Ostrołęka

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2008, 11:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Dzięki Janek za artykuł o poduszkach. Teraz wiem że moje są kombinowane - musiały być zdetonowane a poprzedni właściciel zarzekał się że "nawet nie był przytarty". Co gorsza mój znajomy mechanik przy zakupie też tak powiedział. Jedyny plus w tym wszystkim to to że bravko jest dobrze naprawione (myślę o blacharce i lakierze). A co było z elektroniką to pewnie teraz dopiero będzie "wychodzić w praniu".
_________________
Bravo 1,6 16V GT "99
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2008, 12:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Tez fajny artykul Smile a co do tego pana powyzej Smile p.s byly bravo 1.6 GT ?:> czy dla picu ktos takie cos sobie dopisuje Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Janek-Glogow

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Brava 1,4 12V z LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2008, 13:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


tomek26 napisał:
Teraz wiem że moje są kombinowane - musiały być zdetonowane a poprzedni właściciel zarzekał się że "nawet nie był przytarty".

A tak z czystej ciekawości po czym poznałeś że były zdetonowane
_________________
Janek
Powrót do góry
tomek26

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa,Ostrołęka

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2008, 13:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Tak mam zapisane na fakturze z salonu a poza tym widziałem już kilka GT

EDIT:

Tak wskazują pewne poszlaki np. NIGDY nawet na chwilę nie zaświeciła się kontrolka Air-bag (może się przepaliła?), drobne rysy wokół obudowy poduszki kierowcy. Być może było coś naprawiane w kolumnie kierownicy (raczej wątpię). Diagnostyka po zakupie wykazała jakieś błędy ale je zupełnie zignorowałem - mój błąd! Teraz jadę jeszcze raz na kompa i sprawdzę to dokładniej.
_________________
Bravo 1,6 16V GT "99
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2008, 13:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Faktycznie bardzo fajny artykuł! Dzięki!
Jak widzę problem kontrolki AirBag to dość szeroko pojęty temat...
Zacznę jednak od diagnostyki komputerowej - to powinno mnie bardziej naprowadzić. Pod popielniczką i za nią mam sucho.
Mokro było tylko w lecie pod wycieraczkami kierowcy i pasażera.
Szyby mi nie parują, oprócz lekkiego normalnego zaparowywania, ale jak tylko włączę mocniej para odpuszcza...
Pojadę jednak na komputer a później będziemy się zastanawiać co i jak..
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
mandyk

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): WROCŁAW

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Sie 2008, 23:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


witam koledzy.. jestem od tygodnia posiadaczem bravki 1.2 16V.. to pierwsze moje autko i mam właśnie problem z kontrolką poduszki..świeci sie cały czas.. wygląda to w ten sposób ze po przekręceniu kluczyka zapala sie na około 3-4 sekundy, na chwilke dosłownie pół sekundy gaśnie i zapala sie z powrotem świecąc już cały czas.. w aucie nie działa elektryczna szyba pasażera- prawdopodobnie zespsuty jest włącznik, auto zostało przywiezione na lawecie około 2 tygodnie temu i wiem ze miało wymieniany akumulator więc pewnie był jakiś czas odłączony, po zakupie została wymieniona przednia szyba ponieważ była lekko pęknięta.. bardzo proszę o rade co z tym zrobić bo nie znam sie na autach i tak jak napisałem to pierwsze moje auto a zależy mi na bezpieczeństwie rodziny którą wożę samochodem.. pozdrawiam
Powrót do góry
KOMODO

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 VTS 177km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sie 2008, 10:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


A ze tak zapytam, czy jest mozliwe wystrzelenie owych poduszek jesli kontrolka sie pali ??
Wkoncu ona sygnalizuje ze cos jest nie tak, a jakis czas temu mojemu wykladowcy w focusie na polskich drogach:) wystrzelily podczas jazdy wszystkie poduszki:)
Nie mam kasy na naprawy i chcialbym poki co nie przejmowac sie ta kontrolka (w kolejce czeka kontrolka od wtryskiwaczy) ale jesli byloby zagrozenie wystrzeleniem tych poduszek to bede musial sie tym zajac.
Powrót do góry
gadu-gadu
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 13 Sie 2008, 21:03
Temat postu:

AirBag


Jeżeli świeci Ci się kontrolka airbag'a to zapomnij o poduszkach - nawet jak byś chciał to Ci nie wystrzeli, czyli tak jak byś nie miał poduszek.

Skasowanie tego błędu też nie rozwiązuje problemu, najpierw zlikwiduj przyczynę a są co najmniej trzy:

1. Coś kapie bądź "poci się" przy nagrzewnicy i zalało czujnik poduszek.
2. Wszedłeś kolanem na siedzenie i uszkodziłeś wkład - czujnik w siedzeniu.
To jest ten czarny scenariusz bo koszty są bardzo wysokie.
3. Poluzował się kabel pod siedzeniem które ciągle przesuwasz (mała czarna
skrzyneczka). Do zrobienia samemu, ale błąd i tak trzeba skasować na
kompie.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System