Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Świece żarowe.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dionizos

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubartów
Posiadane auto: Fiat Bravo, SX ,1.9TD 100KM , 1998
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 26 Gru 2007, 23:08
Temat postu:

Świece żarowe.


Witam. Przymierzam się do wymiany świec żarowych w moim aucie. Chciałbym zasięgnąć opinii by dobrać optymalne rozwiązanie. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie proszę o radę.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
piotrekg7

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat: Brava 1,2 / Bravo 1,9
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 12:48
Temat postu:

re porada


Oryginalne NGK - w benzynowcach są najlepsze.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 16:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Świece żarowe.


Oryginalne NGK dobrane pod Twój model i rocznik Bravki.
Tylko NGK - każdy Ci to powie.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Dionizos

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubartów
Posiadane auto: Fiat Bravo, SX ,1.9TD 100KM , 1998
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 17:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Świece żarowe.


Dzięki za radę. Jest jeszcze jeden problem a mianowicie z doborem świec. Byłem na stronie http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=1320&Ing=pl&t=pkwgluehkerzen
gdzie się owe świece dobiera ale tam nie maja takiego modelu jak mój.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 17:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Świece żarowe.


Moim zdaniem tak nie szukaj. Podjedź do sklepu z takimi częściami i zapytaj o swój model. W każdy takim sklepie mają odpowiednią książkę i Ci wszystko powiedzą.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 17:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 20:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Świece żarowe.


albo wykrec swoje (o ile sa oryginaly NGK) i wsadz takei same Smile


Pozdro
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Dionizos

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubartów
Posiadane auto: Fiat Bravo, SX ,1.9TD 100KM , 1998
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 03 Sty 2008, 19:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Świece żarowe.


Jeszcze jedno pytanie. Dziś męczyłem się z 15 minut z rozruchem zimnego silnika, akumulator był świeżo naładowany, kręcił nawet nieźle (jak na 55Ah) cudem odpalił. Gdy po zgaśnięciu kontrolki od świec żarowych zaczynam uruchamiać silnik to przez chwilę jest tak jak by miał ochotę zapalić, natomiast po 2-3 sekundach kręcenia mija mu ta ochota i kręci coraz wolniej. Co ciekawe na ciepłym silniku "pali na dotyk". W zasadzie to już się zapowiedziałem w ASO Fiata z wymianą świec żarowych (przynajmniej taka jest moja diagnoza). Za wymianę 80zł plus cena świec około 45zł/szt. Myślę,że to nie wygórowana cena, biorąc pod uwagę dość utrudniony dostęp do świec. Chciałbym poznać opinię kolegów z forum na temat tego czy przy tych objawach , które występują to faktycznie problemem są świece. Dzięki i Pozdrawiam
Powrót do góry
komunikator tlen - status
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 04 Sty 2008, 11:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Świece żarowe.


Dionizos napisał:
... Za wymianę 80zł plus cena świec około 45zł/szt. Myślę,że to nie wygórowana cena, biorąc pod uwagę dość utrudniony dostęp do świec.


Czyli biorą 20zł za wymianę 1 świecy? wow - otwieram warsztat samochodowy Laughing
Możesz napisać na czym polega to "utrudnienie"? Możesz zrobić to sam bez żadnych problemów. Tutaj prawie każdy napisze Ci jak to zrobić. Poza tym temat wymiany świec był już poruszany na forum Bravo/Brava wielokrotnie.
No, chyba że nie chcesz sobie rąk brudzić - to już inna sprawa Wink

Zaleca się aby przy wymianie świec wymienić tez kable wysokiego napięcia, chyba że masz w miarę nowe..
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Dionizos

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubartów
Posiadane auto: Fiat Bravo, SX ,1.9TD 100KM , 1998
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 04 Sty 2008, 17:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Świece żarowe.


Nie chodzi tu o brudzenie rąk bo to nie problem, ten samochód to mój pierwszy i na razie poruszam sie po omacku, powiem szczerze, że boję się grzebać przy niektórych rzeczach ,żeby ich nie zepsuć. Żeby dostać się do świec trzeba chyba zdjąć kolektor, może gdybym dostał dobra instrukcję (ze zdjęciami) jak to zrobić to bym sobie poradził, w końcu czytać potrafię Wink Jeśli chodzi o to , że poruszam już wcześniej poruszane tematy to przepraszam, dopiero poznaję forum i mam nadzieję, że na przyszłość uda mi się czerpać z tematów wcześniej omawianych. Jeżeli ktoś miałby takową instrukcję wymiany świec żarowych w moim aucie to chętnie się zapoznam, i na pewno sprawi mi to większą satysfakcję i mniej uderzy po kieszeni gdy zrobię to własnoręcznie. Pozdrawiam.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
kopara

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Fiat Brawa 19JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Sty 2008, 21:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Świece żarowe.


ty mówimy tu o świecach żarowych a oni ci gadają o świecach do benzyny. Nie wiem czy chłopcy mają pojęcie... Ja natomiast chciałbym wiedziec jak się je wymienia, bo wiem jaki to jest problem i naprawdę masz niezłą cenę w warsztacie, bo u mnie w Gdańsku wołają za samą wymianę 200 zł.
Powrót do góry
Dionizos

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubartów
Posiadane auto: Fiat Bravo, SX ,1.9TD 100KM , 1998
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 12 Sty 2008, 01:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Świece żarowe.


Ja ostatecznie poradziłem sobie za 40zł z pomocą kolegi, który ma większe pojęcie o silnikach niż ja , a co za tym idzie posiada odpowiednie narzędzia , które posłużyły nam do wymiany świec. W ASO fiata twierdzą ,że przy wymianie zdejmują kolektor wylotowy, kierując się tym wywaliłem kasę na uszczelkę pod kolektor z obawy przed uszkodzeniem starej. Ostatecznie nawet nie zdejmowaliśmy kolektora. Jeśli w JTD jest podobnie jak w TD to trzeba odkręcić kilka przewodów i filtr paliwa i wtedy robi się tam trochę miejsca na włożenie ręki i jakoś sie da to zrobić, w każdym razie mnie sie udało. Niestety wymiana to porażka, okazało się ,że stare świece były ok, co ciekawe to to , że sprawdzenie ich w tradycyjny najprostszy sposób (kabelkiem od plusa do każdej świecy) nie było możliwe gdyż przy próbie odkręcenia przewodów zasilających świece ukręcały im się "łebki" i były do wyrzucenia. Tak więc ostrożnie i chyba lepiej sprawdzać miernikiem. PS. jak ktoś potrzebuje uszczelki pod kolektor wylotowy do Bravo TD to chętnie odstąpię w korzystnej cenie Wink PS. Świece wstawiłem NGK 45zł /szt.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
kopara

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Fiat Brawa 19JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Sty 2008, 23:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Świece żarowe.


dionizy sory że zawracam ci dupę ale miałem TD i tam nie miałem tego problemu tylko teraz w JTD jest k.....a problem taki że tego nikt tego nie chce robic a jeszcze mało tego nie ma w Gdańsku fachowca z kompem który by sprawdził czy to świece czy przekażnik takich k....a mamy fachowców krew mnie zalewa jak mam jechac do fiata to jest banda kretynów a jak już jest to nie pytaj za ile ajeśli chodzi o oleje to wierz mi na słowo bo coś na ten temat wiem i więcej powiedziec nie mogę OK
Powrót do góry
kopara

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Fiat Brawa 19JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Sty 2008, 23:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Świece żarowe.


kopara napisał:
dionizy sory że zawracam ci dupę ale miałem TD i tam nie miałem tego problemu tylko teraz w JTD jest k.....a problem taki że tego nikt tego nie chce robic a jeszcze mało tego nie ma w Gdańsku fachowca z kompem który by sprawdził czy to świece czy przekażnik takich k....a mamy fachowców krew mnie zalewa jak mam jechac do fiata to jest banda kretynów a jak już jest to nie pytaj za ile ajeśli chodzi o oleje to wierz mi na słopwo bo coś na ten temat wiem i więcej powiedziec nie mogę OK
PS ja chcę wrzucic Boscha ale NGK też są dobre azaletą ich jest cena ja za swoje dałem 80 PLN
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Sty 2008, 10:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Świece żarowe.


ktos juz pisal, ze swiece boscha to bagno...ale sam sprawdz Smile

a pozatym edytuj posta poprzedniego, a nie dodawaj jednego pod drugim...


pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
kopara

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Fiat Brawa 19JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Sty 2008, 23:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Świece żarowe.


dobra kimciu sory klapło mi się a jeśji chodzi o NGK to mam takie samo zdanie jak ty o boschu ok.możecie mi nie wierzyc ale wymieniłem olej problem znikł z zapalaniem fakt że temperatura w plusie ale po pierwszym obrocie odpala a nie jak do tej pory parę obrotów . niewiem jak będzie w minusie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System