Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami .



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert23

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1 MPI 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sie 2010, 13:27
Temat postu:

Problem z hamulcami .


Witam wszystkich. Tak jak w temacie mam problem z hamulcami. Problem pojawia się w Seicencie 1.1 Mpi 2001r.,a polega na tym że podczas jazdy lekkie naciśnięcie pedału hamulca nie robi na aucie żadnego wrażenia, w sensie auto w ogóle nie reaguje. Natomiast podczas naciśnięcia go o 1mm dalej auto praktycznie staje dęba, jak by go ktoś wcisnął do końca na maxa... Mogę jeszcze napisać że podczas postoju na zapalonym samochodzie i po lekkim naciśnięciu hamulca słychać jak by uciekało powietrze, nie mam pojęcia co to jest i bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, ponieważ zbliża się zima a samochodem jeździ moja żona i jak ona w zimę naciśnie hamulec to koła się od razu zablokują i każdy wie co się stanie dalej...
Prosiłbym o jakiekolwiek sugestie co to może być, może się już ktoś spotkał z takim przypadkiem... Czekam na wasze odpowiedzi. Dzięki z góry i pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Robert23 dnia Pon 30 Sie 2010, 19:25, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
malez4

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 565
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: brak
Piwa: 38/0
Wysłany: Wto 31 Sie 2010, 17:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami .


Serwo ,zawór jednokierunkowy serwa ,odleglość pomiędzy popychaczem serwa a popychaczem pompy hamulcowej (regulowana).
Powrót do góry
wojtass18

Auto Maniak



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 589
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Punto 2 1,2 8V
Piwa: 29/0
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 23:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami .


ja bym sprawdził przewody hamulcowe te gumowe, rozumiem że stan płynu ok.
Powrót do góry
Robert23

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1 MPI 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Wrz 2010, 08:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami .


Witam ponownie.
Stan płynu hamulcowego i przewody są ok. Szykuje sie to wymiany serwa ponieważ mam serwo od punta I. Tylko pytanie jest takie czy to się niczym nie różni?? Wygląda tak samo jak w moim seicencie i czy będzie tak samo pracowało??
Powrót do góry
nosek86

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIELSKO-BIAŁA
Posiadane auto: OMEGA B 2.5V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 12:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami .


wojtass18 napisał:
ja bym sprawdził przewody hamulcowe te gumowe, rozumiem że stan płynu ok.
www.przewodyhamulcowe.sklepna5.pl

sklep kumpla - może wbrew regulaminowi poza działem market mała reklama -

Serwo do wymiany z Punta widziałem że wkładają powinno pasować - +/- Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 12:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Robert23

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1 MPI 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Wrz 2010, 21:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami .


Witajcie ponownie!
Sorka że tak późno odpisuje ale nie było czasu i takie tam wiecie o co chodzi... Wiec tak, jak pisałem wyżej że wezmę się za wymianę serva. I tak zacząłem wyjmować servo, śrubki elegancko puściły, przewody hamulcowe wyszły wszystko przebiega szybko i sprawnie do momentu wyjęcia serva... Siłuje się kombinuje, za nic nie wyjdzie... czemu? patrze tu i tam i sie dopatrzyłem... servo na dole jak by rozprute i haczy o linke biegu wstecznego... No to linke wyjalem miejsce dla serva zrobiłem i wyszło. Problem polegał na tym że prawdopodbnie podczas uderzenia które auto doznało 2 lata temu podczas kolizji nie wiem jakim cudem ale cos musiało w servo uderzyć i je rozszarpało na dole i to był powód syczenia. Po włożeniu nowego od Punta I ( pasuje idealnie) po podłączeniu przewodów skręceniu wszystkich śrubek, odpowietrzeniu hamulców czas na jazdę testowa!!! Wynik jazdy próbnej zdany pozytywnie, hamuje bez żadnego syczenia i żadnych szarpań samochodu. Także dzięki za rady Laughing
Powrót do góry
inżynier2011

Czytelnik



Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: VW Passat 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Sty 2011, 22:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami .


Ja kupiłem i polecam producenta przewodów hamulcowych miedzianych najtaniej na Allegro LKLEMAR ( http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7258728 ). Kupiłem u niego przewody do mojego autka, razem z kumplem, za jednym zamachem. Przewody były wykonane z naprawdę dobrego materiału, a nie jak jakieś chińskie badziewie, które oferują inni, jak na przykład nieistniejące dodatkowe sztuki do TICO . U faceta jest możliwość zakupu z rabatem, dowozem towaru, ma on też inne części do hamulców, elastyczne, płyny, odpowietrzniki, itd. Gorąco go polecam!! Dorabia rurki do wszystkich modeli łącznie z tym, że jak mu podasz wymiar to też Ci zrobi. nosek86 coś kombinujesz raz piszesz, że kupiłeś tam a teraz że sklep kumpla!! NIEŁADNIE
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System