Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami .



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert23

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1 MPI 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sie 2010, 13:27
Temat postu:

Problem z hamulcami .


Witam wszystkich. Tak jak w temacie mam problem z hamulcami. Problem pojawia się w Seicencie 1.1 Mpi 2001r.,a polega na tym że podczas jazdy lekkie naciśnięcie pedału hamulca nie robi na aucie żadnego wrażenia, w sensie auto w ogóle nie reaguje. Natomiast podczas naciśnięcia go o 1mm dalej auto praktycznie staje dęba, jak by go ktoś wcisnął do końca na maxa... Mogę jeszcze napisać że podczas postoju na zapalonym samochodzie i po lekkim naciśnięciu hamulca słychać jak by uciekało powietrze, nie mam pojęcia co to jest i bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, ponieważ zbliża się zima a samochodem jeździ moja żona i jak ona w zimę naciśnie hamulec to koła się od razu zablokują i każdy wie co się stanie dalej...
Prosiłbym o jakiekolwiek sugestie co to może być, może się już ktoś spotkał z takim przypadkiem... Czekam na wasze odpowiedzi. Dzięki z góry i pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Robert23 dnia Pon 30 Sie 2010, 19:25, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
malez4

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 565
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: brak
Piwa: 38/0
Wysłany: Wto 31 Sie 2010, 17:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami .


Serwo ,zawór jednokierunkowy serwa ,odleglość pomiędzy popychaczem serwa a popychaczem pompy hamulcowej (regulowana).
Powrót do góry
wojtass18

Auto Maniak



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 589
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Punto 2 1,2 8V
Piwa: 29/0
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 23:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami .


ja bym sprawdził przewody hamulcowe te gumowe, rozumiem że stan płynu ok.
Powrót do góry
Robert23

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1 MPI 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Wrz 2010, 08:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami .


Witam ponownie.
Stan płynu hamulcowego i przewody są ok. Szykuje sie to wymiany serwa ponieważ mam serwo od punta I. Tylko pytanie jest takie czy to się niczym nie różni?? Wygląda tak samo jak w moim seicencie i czy będzie tak samo pracowało??
Powrót do góry
nosek86

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIELSKO-BIAŁA
Posiadane auto: OMEGA B 2.5V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 12:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami .


wojtass18 napisał:
ja bym sprawdził przewody hamulcowe te gumowe, rozumiem że stan płynu ok.
www.przewodyhamulcowe.sklepna5.pl

sklep kumpla - może wbrew regulaminowi poza działem market mała reklama -

Serwo do wymiany z Punta widziałem że wkładają powinno pasować - +/- Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 12:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Robert23

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1 MPI 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Wrz 2010, 21:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami .


Witajcie ponownie!
Sorka że tak późno odpisuje ale nie było czasu i takie tam wiecie o co chodzi... Wiec tak, jak pisałem wyżej że wezmę się za wymianę serva. I tak zacząłem wyjmować servo, śrubki elegancko puściły, przewody hamulcowe wyszły wszystko przebiega szybko i sprawnie do momentu wyjęcia serva... Siłuje się kombinuje, za nic nie wyjdzie... czemu? patrze tu i tam i sie dopatrzyłem... servo na dole jak by rozprute i haczy o linke biegu wstecznego... No to linke wyjalem miejsce dla serva zrobiłem i wyszło. Problem polegał na tym że prawdopodbnie podczas uderzenia które auto doznało 2 lata temu podczas kolizji nie wiem jakim cudem ale cos musiało w servo uderzyć i je rozszarpało na dole i to był powód syczenia. Po włożeniu nowego od Punta I ( pasuje idealnie) po podłączeniu przewodów skręceniu wszystkich śrubek, odpowietrzeniu hamulców czas na jazdę testowa!!! Wynik jazdy próbnej zdany pozytywnie, hamuje bez żadnego syczenia i żadnych szarpań samochodu. Także dzięki za rady Laughing
Powrót do góry
inżynier2011

Czytelnik



Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: VW Passat 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Sty 2011, 22:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z hamulcami .


Ja kupiłem i polecam producenta przewodów hamulcowych miedzianych najtaniej na Allegro LKLEMAR ( http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7258728 ). Kupiłem u niego przewody do mojego autka, razem z kumplem, za jednym zamachem. Przewody były wykonane z naprawdę dobrego materiału, a nie jak jakieś chińskie badziewie, które oferują inni, jak na przykład nieistniejące dodatkowe sztuki do TICO . U faceta jest możliwość zakupu z rabatem, dowozem towaru, ma on też inne części do hamulców, elastyczne, płyny, odpowietrzniki, itd. Gorąco go polecam!! Dorabia rurki do wszystkich modeli łącznie z tym, że jak mu podasz wymiar to też Ci zrobi. nosek86 coś kombinujesz raz piszesz, że kupiłeś tam a teraz że sklep kumpla!! NIEŁADNIE
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System