Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) ASR i ESP Failure na chwile ;)


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
compat

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Chevrolet Cruze 1.8 16V 141KM LS+ Design
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 27 Gru 2010, 23:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR i ESP Failure na chwile ;)


Witam.
Podepnę się pod temacik i opisze swój problem, może ktoś zna rozwiązanie Wink
Kilka dni temu, przejechałem jakieś 25 km, po czym zostawiłem samochód przed sklepem. Po powrocie, po około 10 minutach odpaliłem autko i przywitał mnie komunikat loose connection, ESP, ASR, ABS Failure, nie działało wspomaganie i świeciła się czerwona kontrolka z wykrzyknikiem, ta sama co przy zaciągniętym hamulcu ręcznym. Zgasiłem silnik, odpaliłem ponownie i niby wszystko było ok, ale do czasu... Przejechałem może kilometr, czy dwa i znów wyskoczył- błąd "ESP, ASR, ABS Failure". Dojechałem tak do domu i odstawiłem samochód.
Następnego dnia po odpaleniu i przejechaniu paru km błędu nie było, dwa dni później znów się pojawił po pewnym czasie, a dzisiaj wystarczy przekręcić kluczyk w pozycję MAR i komputer od razu wywala błąd...

Podpiąłem się FiatECUScan'em i odczytałem błąd:

C1210 - Czujnik prędkości PDX, usterka okablowania.

Orientuje się ktoś o co może chodzić? Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale według mnie któryś z czujników się odpiął, albo gdzieś jest przerwa na kabelku.
Podpowiedzcie co jeszcze sprawdzić, zanim pojadę do mechanika Wink Jutro przeczyszczę bezpieczniki.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Małolepszy

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Wto 28 Gru 2010, 00:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR i ESP Failure na chwile ;)


Dziś jest spory mróz. Naładuj akumulator i sprawdź. A co do przedstawinych wcześniej opisów i podpowiedzi to mam wiele do zastrzeżenia. Po pierwsze to akumulator, choć dobrze kręci może powodować wyskakiwanie tych komunikatów. Druga sprawa to przejechanie ponad 1,5km i pojawienie się błędów. Jak mnie dręczył ten problem to nie raz pojawiało mi się to po przejechaniu więcej niż 1,5km, a powodem był akumulator. Następnie polecałbym użytkownikom którzy po raz pierwszy napotkali na ten problem o naładowanie akumulatora lub ewentualnie wymianę jak jest stary. Drugie poleciłbym wymianę czujnika pedału hamowania, koszt 27zł a wymiana bardzo prosta. Naładowanie akumulatora to pryszcz a przy tej czynności mało prawdopodobne jest uszkodzenie czego kolwiek. Za dobieranie się do kostek radził bym pozostawić na koniec. Nie twierdze że jest małe prawdopodobieństwo że przyczyna leży w tym panelu z bezpiecznikami i kostkami bo panuje tam naprawdę syf i ubustwo, ale jeżeli przy odrobinie pecha jakiś przewód w kostce lub okolicach się przerwie lub uszkodzi wewnątrz ilolacji to wtedy dowiecie się prawdy. Najchętniej to bym całą tą przestrzeń zalał gumą. Fiat strasznie skrzywdził stilo umieszczając to tam gdzie idzie cała woda i syf z lewego koła.
Powrót do góry
compat

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Chevrolet Cruze 1.8 16V 141KM LS+ Design
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 28 Gru 2010, 16:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR i ESP Failure na chwile ;)


Dzisiaj odkręciłem pokrywę akumulatora i zauważyłem że klema minusowa jest luźna, można było ją zdjąć bez odkręcania. Dokręciłem ją porządnie ale błąd dalej występuje.
Spróbuje jeszcze troszkę podładować akumulator, co prawda jakiś rok temu go wymieniałam ale był to akumulator raczej z dolnej półki, no i z tą luźną klemą tez pewnie nie miał dobrego ładowania.
Powrót do góry
misiek111

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: stilo 1,9 jtd
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 07 Kwi 2011, 13:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR i ESP Failure na chwile ;)


Mam koledzy pytanie a konkretnie do kolegi compat. Jak sobie poradziłeś z błędem C1210 - Czujnik prędkości PDX, usterka okablowania. Gdyż ja właśnie się męcze z tym błedem. Nie mam zielonego pojęcia gdzie szukać usterki i c może być przyczyną dodam że błąd się pojawia natew zaraz o wykasowaiu go. Koledzy pomocy
Powrót do góry
Arkadio10

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława/warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 3D, 1.8 LPG BRC, 2002
Piwa: 1/10
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 13:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR i ESP Failure na chwile ;)


Tez sie chetnie podepne pod temat, moze ktos bedzie wiedzial.

Mam problem z wyskakujacym ABS ASR ESP failure i wyskakuje mi tylko wtedy, jezeli wcisne troche mocniej pedal hamulca i potrzymam z jakies 5 sekund, wtedy w momencie jak puszczem pedal to wyskakuja w/w bledy. FES ciagle wywala mi blad C1460 - czujnik cisnienia w ukladzie hamulcowym (status - uszkodzony) oraz czasem, ale tez stosunkowo czesto C1522 (brak polaczenia ster abs z tablica przyrzadow).
Gdzies przeczytalem ze to moze byc czujnik na pompie ABS - czy ktos wie jak sie do niego dostac i czy w razie czego jest wymienialny?
Na czym polega brak polaczenia z tablica przyrzadow?

Jesli ktos cos wie, to prosze o pomoc, bo teraz zima snieg nawala i systemy to przydatna rzecz Confused
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 13:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szatun

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: stilo 1,2
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Lip 2012, 12:44
Temat postu:

Asr failure lost connectio


Witam, w moim stilo włacza sie ASR failure lost connections,czasami od razu, a czasami po przejechaniu kilku kilometrów, w tym tez czasie nabija mi dużą ilość przejechanych kilometrów, po 2, 3 km,w momencie dodania gazu, lub zmiany biegu, słyszę tez charakterystyczne pstrykanie w okolicy bezpieczników pod kierownicą. Kilometry w efekcie na całej trasie nabija podwójnie/mniej wiecej/. Objawy te zanikają po dobrym rozgrzaniu silnika, wyłaczeniu i ponownym właczeniu. Chociaz nie jest to regułą, czasami jest wtedy dobrze a czasami przy zmianie biegu wskoczy kontrolka ASR. ABS działa właściwie.
Powrót do góry
brasiek

Dyskutant



Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślenice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD Mitsubishi Carisma 1,8 GDI
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 26 Lip 2012, 20:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR i ESP Failure na chwile ;)


ASO podpięci pod komputer i niech naprawiają jak jest coś zepsute. A po za tym to jak stary masz akumulator??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System