Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seamus

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: fiat siena 1.2 el + lpg
Piwa: 7/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 00:19
Temat postu:

jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


mam zamiar zakupić opony do swojej sieny.
kupiłem ją z oponami pirelli p 2500 ( całoroczne ) ale zaczynają gubić powietrze i guma jakaś taka spękana.
myślę o kupnie nowego kompletu całorocznych - ze wszystkimi tego konsekwencjami. wpadł mi test opon w rozmiarze 175/65 R14.

1 miejsce hankook optimo 4s
http://www.ceneo.pl/1893197

2 miejsce goodyear vector 4seasons
http://www.ceneo.pl/1814860

3 miejsce sava adapto (inaczej dębica navigator2)
http://www.ceneo.pl/111824

używa ktoś navigatorów, albo innych całorocznych?
Powrót do góry
dacik

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 212
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 + LPG
Piwa: 6/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 00:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Troche czytam tych gazetek motoryzacyjnych i PRZEWAŻNIE krytykują Polską Dębicę Wink Na tle konkurencji zawsze wypada słabo.
Jedne z lepszych budżetowych wielosezonówek to Barum Bravuris 2 chyba Smile
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 00:35
Temat postu:

Re: jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


opony do wszystkiego = do niczego.
miałem kiedyś navigatory I - były bardzo dobre. gdybym miał kupić, to wziąłbym wersję II
Powrót do góry
seamus

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: fiat siena 1.2 el + lpg
Piwa: 7/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 01:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


dacik
barum bravuris to są letnie
całoroczne to quartaris 6 miejsce w teście z oceną zadowalająca.
hankook , goodyear wzorowe, sava i toyo dobre.
ta sava wygląda identycznie jak dębica i gdzieś czytałem że to ta sama opona tylko z inną nazwą.

pytam tutaj bo zależy mi na opinii czy ktoś ma doświadczenie z całorocznymi w naszych autach. wysoko zawieszone i dość miękkie. wiadomo p/s to nie wyścigówki Wink

mrarku
rozumiem że w sienie miałeś navigatory1 podobno 2 są lepsze.
jak te gumy sprawowały się na suchym i mokrym zimą i latem?
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 01:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


miałem navi I i jeździłem tylko w lecie (żeby zedrzeć), bo w zimie miałem FRIGO.
byłem zadowolony, bo trzymały w zakrętach, były ciche i dobrze odprowadzały wodę. ale I już nie ma Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 01:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
seamus

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: fiat siena 1.2 el + lpg
Piwa: 7/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 01:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


podobno w zimie 2 są lepsze ( bardziej zimowe niż letnie)
bałem się że latem będą gorsze.
pirelli służyły mi przez rok, zimą nie było tragedii wiadomo na ubitym śniegu i lodzie to trzeba ostrożnie a latem w deszczu w koleinach trochę pływały ale noga z gazu i było ok.

myślę o całorocznych bo kupno 2 felg i opon budżetowych to ok 1000 a to już duża część wartości sieny a używki jakoś do mnie nie przemawiają.
Powrót do góry
dacik

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 212
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 + LPG
Piwa: 6/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 09:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


FAKT !!! Pomyliłem się odnosnie Bravurisów !!! PRzyznaję sięSmile Godzina była późna Smile I w ogole co ja wymyśliłem?Very Happy mam te opony przy Alusach i to są letnie przeciez.
A Całoroczne mam Vredestein Quatrac 2 I muszę powiedzieć, że jak na opony wielosezonowe to... są okrągłe i sie kręcą Wink Nie jestem fachowce w takich dziedzinach, ale przy mojej jezdzie jest ok:)
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
thebandit

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Renault Laguna II Dynamique 2.0 16V, 2003r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 10:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Witam... ja używam Navigatorow 2 i powiem szczerze że nie jest źle... jeżeli chodzi o okres letni to jedynym minusem jaki zauważyłem to pokonywanie większych kałuż przy troszkę wyższych prędkościach bo wyhamowują auto odczuwalnie ale poza tym są naprawdę dobre... myślałem że będą głośne a wcale ich nie słyszę, na suchym super przyczepność może przez to że są miękkie.
Natomiast jeżeli chodzi o zimę to też całkiem nieźle na pewno bezpieczniejsza jazda niż na oponach letnich zimą ale i tak nie dorównują typowo zimowym oponom.
Jeszcze jednym minusem dla mnie chodź mało istotnym podczas jazdy to wygląd tej opony mało interesujący i taki mało "sportowy" ale to tylko moje zdanie Wink
Podsumowując Navigatory 2 warte swej ceny i do normalnej codziennej jazdy wystarczające, mogę spokojnie polecić.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
kedlaw0

Debiutant



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V + LPG 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 10:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Ja kupiłem Dębice Navigatory 2 miesiąc temu. Mój budżet skromny a na używkach się przejechałem. Wybrałem całoroczne gdyz robię moją sieną rocznie około 6-8 tys. km i to 80% w mieście, 3- 4 razy w roku robię 600 km kiedy jadę do rodziców. Za tę cenę (550zł) z moją bardzo łagodną jazdą będę miał spokój na 4 lata.
Powrót do góry
seamus

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: fiat siena 1.2 el + lpg
Piwa: 7/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 11:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


dacik napisał:
FAKT !!! Pomyliłem się odnosnie Bravurisów !!! PRzyznaję sięSmile Godzina była późna Smile


fakt godzina była późna. to znaczy że latem masz letnie a zimą zakładasz całoroczne?

thebandit napisał:
ja używam Navigatorow 2 i powiem szczerze że nie jest źle... jeżeli chodzi o okres letni to jedynym minusem jaki zauważyłem to pokonywanie większych kałuż przy troszkę wyższych prędkościach bo wyhamowują auto odczuwalnie ale poza tym są naprawdę dobre


a jak ze zużyciem po tym lecie, było czasem bardzo gorąco, nie zużywały się za szybko? ile zrobiłeś na nich przebiegu?

ja robię rocznie koło 15 tyś km. dojazdy do poznania po drogach krajowych i kawałek ekspresówki.
zeszłej dość mocnej zimy nie było problemów na całorocznych a śnieg przecież raz jest a raz go nie ma.
pytam o navigatory bo są jednak tą 100 tansze na sztuce a to + przedładki lub 2 felgi daje już trochę kasy.
Powrót do góry
dacik

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 212
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 + LPG
Piwa: 6/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 12:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Tak, zimą jeżdze na całorocznych:) Nie narzekam, bo nie szarżuje Smile Pozatym znacznie mniej jeżdze zimąSmile
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Mustafa1990

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raba Wyżna
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 8v 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 12:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


A jakie polecacie na lato? W sumie konczy sie okres letni ale te opony co mam to juz dojezdzam i beda do wywalenia. Teraz w zimie chce kupic na przecenie;) Macie jakieś swoje opinie i komentarze? Klebery mam teraz i były całkiem fajne. niestety juz ich nie produkują;(
_________________
Siena 99 1.2 8V Pb + Gaz;) 216 tys i śmiga dalej:D
Powrót do góry
dacik

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 212
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 + LPG
Piwa: 6/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 12:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Barum <yes>
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
motyl4

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIŁGORAJ
Posiadane auto: citroen xsara picass 2hdi 2005r
Piwa: 6/6
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 13:49
Temat postu:

opony


Witam. Ja w swojej sience jeżdzę na KLEBERGACH w lecie ,a zimą na FRIGO 2 i nie narzekam
Powrót do góry
skype status
kamilek150

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 518
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ryn / Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 8V '99+LPG Fiat Seicento 1.1 8V '99
Piwa: 33/5
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 14:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Lato-MARANGONI Zeta Linea 195/50/15 (bardzo dobre na suchą nawierzchnię, na mokrej trochę gorzej, ale dają radę)
Zima- DĘBICA Frigo I 165/65/14 - POLECAM!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System