Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seamus

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: fiat siena 1.2 el + lpg
Piwa: 7/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 00:19
Temat postu:

jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


mam zamiar zakupić opony do swojej sieny.
kupiłem ją z oponami pirelli p 2500 ( całoroczne ) ale zaczynają gubić powietrze i guma jakaś taka spękana.
myślę o kupnie nowego kompletu całorocznych - ze wszystkimi tego konsekwencjami. wpadł mi test opon w rozmiarze 175/65 R14.

1 miejsce hankook optimo 4s
http://www.ceneo.pl/1893197

2 miejsce goodyear vector 4seasons
http://www.ceneo.pl/1814860

3 miejsce sava adapto (inaczej dębica navigator2)
http://www.ceneo.pl/111824

używa ktoś navigatorów, albo innych całorocznych?
Powrót do góry
dacik

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 212
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 + LPG
Piwa: 6/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 00:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Troche czytam tych gazetek motoryzacyjnych i PRZEWAŻNIE krytykują Polską Dębicę Wink Na tle konkurencji zawsze wypada słabo.
Jedne z lepszych budżetowych wielosezonówek to Barum Bravuris 2 chyba Smile
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 00:35
Temat postu:

Re: jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


opony do wszystkiego = do niczego.
miałem kiedyś navigatory I - były bardzo dobre. gdybym miał kupić, to wziąłbym wersję II
Powrót do góry
seamus

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: fiat siena 1.2 el + lpg
Piwa: 7/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 01:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


dacik
barum bravuris to są letnie
całoroczne to quartaris 6 miejsce w teście z oceną zadowalająca.
hankook , goodyear wzorowe, sava i toyo dobre.
ta sava wygląda identycznie jak dębica i gdzieś czytałem że to ta sama opona tylko z inną nazwą.

pytam tutaj bo zależy mi na opinii czy ktoś ma doświadczenie z całorocznymi w naszych autach. wysoko zawieszone i dość miękkie. wiadomo p/s to nie wyścigówki Wink

mrarku
rozumiem że w sienie miałeś navigatory1 podobno 2 są lepsze.
jak te gumy sprawowały się na suchym i mokrym zimą i latem?
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 01:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


miałem navi I i jeździłem tylko w lecie (żeby zedrzeć), bo w zimie miałem FRIGO.
byłem zadowolony, bo trzymały w zakrętach, były ciche i dobrze odprowadzały wodę. ale I już nie ma Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 01:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
seamus

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: fiat siena 1.2 el + lpg
Piwa: 7/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 01:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


podobno w zimie 2 są lepsze ( bardziej zimowe niż letnie)
bałem się że latem będą gorsze.
pirelli służyły mi przez rok, zimą nie było tragedii wiadomo na ubitym śniegu i lodzie to trzeba ostrożnie a latem w deszczu w koleinach trochę pływały ale noga z gazu i było ok.

myślę o całorocznych bo kupno 2 felg i opon budżetowych to ok 1000 a to już duża część wartości sieny a używki jakoś do mnie nie przemawiają.
Powrót do góry
dacik

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 212
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 + LPG
Piwa: 6/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 09:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


FAKT !!! Pomyliłem się odnosnie Bravurisów !!! PRzyznaję sięSmile Godzina była późna Smile I w ogole co ja wymyśliłem?Very Happy mam te opony przy Alusach i to są letnie przeciez.
A Całoroczne mam Vredestein Quatrac 2 I muszę powiedzieć, że jak na opony wielosezonowe to... są okrągłe i sie kręcą Wink Nie jestem fachowce w takich dziedzinach, ale przy mojej jezdzie jest ok:)
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
thebandit

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Renault Laguna II Dynamique 2.0 16V, 2003r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 10:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Witam... ja używam Navigatorow 2 i powiem szczerze że nie jest źle... jeżeli chodzi o okres letni to jedynym minusem jaki zauważyłem to pokonywanie większych kałuż przy troszkę wyższych prędkościach bo wyhamowują auto odczuwalnie ale poza tym są naprawdę dobre... myślałem że będą głośne a wcale ich nie słyszę, na suchym super przyczepność może przez to że są miękkie.
Natomiast jeżeli chodzi o zimę to też całkiem nieźle na pewno bezpieczniejsza jazda niż na oponach letnich zimą ale i tak nie dorównują typowo zimowym oponom.
Jeszcze jednym minusem dla mnie chodź mało istotnym podczas jazdy to wygląd tej opony mało interesujący i taki mało "sportowy" ale to tylko moje zdanie Wink
Podsumowując Navigatory 2 warte swej ceny i do normalnej codziennej jazdy wystarczające, mogę spokojnie polecić.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
kedlaw0

Debiutant



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V + LPG 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 10:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Ja kupiłem Dębice Navigatory 2 miesiąc temu. Mój budżet skromny a na używkach się przejechałem. Wybrałem całoroczne gdyz robię moją sieną rocznie około 6-8 tys. km i to 80% w mieście, 3- 4 razy w roku robię 600 km kiedy jadę do rodziców. Za tę cenę (550zł) z moją bardzo łagodną jazdą będę miał spokój na 4 lata.
Powrót do góry
seamus

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: fiat siena 1.2 el + lpg
Piwa: 7/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 11:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


dacik napisał:
FAKT !!! Pomyliłem się odnosnie Bravurisów !!! PRzyznaję sięSmile Godzina była późna Smile


fakt godzina była późna. to znaczy że latem masz letnie a zimą zakładasz całoroczne?

thebandit napisał:
ja używam Navigatorow 2 i powiem szczerze że nie jest źle... jeżeli chodzi o okres letni to jedynym minusem jaki zauważyłem to pokonywanie większych kałuż przy troszkę wyższych prędkościach bo wyhamowują auto odczuwalnie ale poza tym są naprawdę dobre


a jak ze zużyciem po tym lecie, było czasem bardzo gorąco, nie zużywały się za szybko? ile zrobiłeś na nich przebiegu?

ja robię rocznie koło 15 tyś km. dojazdy do poznania po drogach krajowych i kawałek ekspresówki.
zeszłej dość mocnej zimy nie było problemów na całorocznych a śnieg przecież raz jest a raz go nie ma.
pytam o navigatory bo są jednak tą 100 tansze na sztuce a to + przedładki lub 2 felgi daje już trochę kasy.
Powrót do góry
dacik

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 212
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 + LPG
Piwa: 6/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 12:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Tak, zimą jeżdze na całorocznych:) Nie narzekam, bo nie szarżuje Smile Pozatym znacznie mniej jeżdze zimąSmile
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Mustafa1990

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raba Wyżna
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 8v 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 12:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


A jakie polecacie na lato? W sumie konczy sie okres letni ale te opony co mam to juz dojezdzam i beda do wywalenia. Teraz w zimie chce kupic na przecenie;) Macie jakieś swoje opinie i komentarze? Klebery mam teraz i były całkiem fajne. niestety juz ich nie produkują;(
_________________
Siena 99 1.2 8V Pb + Gaz;) 216 tys i śmiga dalej:D
Powrót do góry
dacik

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 212
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 + LPG
Piwa: 6/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 12:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Barum <yes>
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
motyl4

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIŁGORAJ
Posiadane auto: citroen xsara picass 2hdi 2005r
Piwa: 6/6
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 13:49
Temat postu:

opony


Witam. Ja w swojej sience jeżdzę na KLEBERGACH w lecie ,a zimą na FRIGO 2 i nie narzekam
Powrót do góry
skype status
kamilek150

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 518
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ryn / Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 8V '99+LPG Fiat Seicento 1.1 8V '99
Piwa: 33/5
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 14:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Lato-MARANGONI Zeta Linea 195/50/15 (bardzo dobre na suchą nawierzchnię, na mokrej trochę gorzej, ale dają radę)
Zima- DĘBICA Frigo I 165/65/14 - POLECAM!!
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 14:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Mustafa1990 zależy "jak jeździsz' samochodem, to tak sobie dobierz opony.
ja do sieny miałem na zimę FRIGO 2, a letnie miałem UNIROYAL RALLYE 550 (bardzo dobre w deszczu), bo ja np. często jeżdżę w trasach z rodziną i muszę mieć opony na każdą pogodę


Ostatnio zmieniony przez archive_20 dnia Nie 12 Wrz 2010, 08:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
thebandit

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Renault Laguna II Dynamique 2.0 16V, 2003r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 14:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


seamus napisał:
a jak ze zużyciem po tym lecie, było czasem bardzo gorąco, nie zużywały się za szybko? ile zrobiłeś na nich przebiegu?

ja robię rocznie koło 15 tyś km. dojazdy do poznania po drogach krajowych i kawałek ekspresówki.
zeszłej dość mocnej zimy nie było problemów na całorocznych a śnieg przecież raz jest a raz go nie ma.
pytam o navigatory bo są jednak tą 100 tansze na sztuce a to + przedładki lub 2 felgi daje już trochę kasy.



ja robię ok 10 tys. rocznie i to 90% po mieście i jeżeli chodzi o ścieralność to gołym okiem mogę powiedzieć że nie widać zużycia opony mają ok 1 roku jeżeli się starły to obstawiam że ok 1mm max 2mm więcej raczej nie.
Powrót do góry
JasnePełne

Dyskutant



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Fiat,Siena,HL,1.2,8V,1999. Peugeot Boxer 2008 2.2HDI 120KM 6-biegów
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 20:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Opona 175/65R14 SAVA ESKIMO
Właśnie na takich jeździ moje autko.
Założone były na zeszłą zimę i super, przeleciały to niby lato w tym roku i też jak na zimówki w lecie nie mogę nic złego o nich powiedzieć a do tego są ciche.
Oczywiście służą do jazdy normalnej(rodzinnej).
Przeleciały południe - północ Polski i z powrotem(najdłuższa trasa).
Moja kalkulacja : 10 tyś.km rocznie max
: 170zł opona x 4szt = 680zł
: 2 x w roku 50zł min.przekładka = 100zł
: po 4-rech latach +400zł(przekładki) - 680zł(nowe opony) = 280 zł(faktyczny koszt opon)
To tylko moje przemyślenia i Proszę się tym nie sugerować.
Powrót do góry
przekliniak

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 HL LPG 97 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 22:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Ja latem używam MATADOR STELLA,kupiłem ich dwa lata temu,ale nigdy więcej ich nie kupie.Guma szybko parcieje i wyglądają jakby miały już 10 lat,poza tym są głośne a na śniegu to totalna porażka,zero kontroli nad autem.Zimą natomiast GOODYEAR ULTRA GRIP 7 i są rewelacyjne.
Powrót do góry
skype status
Jastrzab-88

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 312
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.2 8V 73KM 1999r + LPG
Piwa: 4/19
Wysłany: Pon 06 Wrz 2010, 16:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Witam.
Ojciec od zawsze jeździł na wielosezonówkach i nie narzekał.Jakieś 3-4 lata temu kupił zimówki na zimę i mówił,że na zimówkach jest nieporównywalnie lepiej-wiadomo zimówki to zimówki.Ja w zeszłym roku dojeździłem te stare wielosezonówki i zakupiłem 4 Navigatory 2 (zimówki jeszcze mam na 1 seznon) i powiem,ze jeśli chodzi o sezon letni to na prawdę polecam-ciche i dobrze się trzymają na zakrętach.Żadna opona letnia czy wielozesonowa nie zastąpi w zimie zimówki,ale jęśli chodzi o Navigatory 2 to dużo czytałem i podobno się spisują lepiej w zimię niż niejedna tania zimówka Smile Tą zimę jeszcze przejeżdżę na Frigo,a potem cały rok mam zamiar jeździć na Navigatorach.
Powrót do góry
Piterson4

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 2005
Piwa: 8/2
Wysłany: Pon 06 Wrz 2010, 21:47
Temat postu:

użytkowałem Navigatory 2


Jastrzab-88 napisał:
ale jęśli chodzi o Navigatory 2 to dużo czytałem i podobno się spisują lepiej w zimię niż niejedna tania zimówka Smile Tą zimę jeszcze przejeżdżę na Frigo,a potem cały rok mam zamiar jeździć na Navigatorach.


z całą stanowczością potwierdzam, iż w zimie naprawdę dają radę.
Obecnie mam zimówki Kormorany i nie widze-czuje różnicy w stosunku do Navigatorów 2.
Latem natomiast gdy dojeżdżałem końcówki bieżnika hałas nie do zniesienia Mad generowały i tak jak któryś z kolegów pisał na wodzie-kałuża niebezpiecznie się zachowywały.
Jak dla mnie to była bardziej zimowa opona niż letnia.
Powrót do góry
SylWo28

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Palio 2 Weekend 1.2 8V + LPG
Piwa: 20/7
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 01:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Moje kapciuchy na lato to Firestone Multihawk - auto bardzo neutralne na tych kapciach. Nie zdarzył mi się uślizg tylnej osi przy pokonywaniu zakrętów (a lubię szybko je pokonywać ). Zdecydowanie polecam.
Zimówy - KLEBER Krisalp - dają radę, choć bez rewelacji. Z zasypanych parkingów jednak mnie wyciągały Wink
_________________
Beer or not to beer Wink
Powrót do góry
dacik

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 212
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 + LPG
Piwa: 6/3
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 09:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


SylWo28 To mnie sie dup.a ślizgnęła gdy wchodziłem w zakręt ok 90 stopni z prędkoscią 70 km/h i z nogą na gazie Laughing było trochę strachu;)
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
majas.wa

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 631
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 36/9
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 11:06
Temat postu:

opony siena


Navigator 2 służy mi na zimę w mieście. Nie mam porównania z innymi bo "od zawsze" Navigator i Navigator II. Odpowiednik to Sava Adapto i jakiś Goodyear (nie pamiętam)- ten sam wzór z różnymi nazwami na różne rynki, jeszcze parę lat temu w rankingach na czołowych miejscach.
Dębica Passio 2 dogorywają już po 2 sezonach (jakieś 20 tysięcy) więc chyba kupię jakieś lepsze i cichsze na przyszły rok.
A jak kasy będzie szkoda to zostanie Navigator 2 na cały rok.
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 11:08
Temat postu:

Re: opony siena


passio i vivo to nawet nie pchajcie do Waszych aut. to opony dla samobójców Mad
Powrót do góry
yacub10

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 765
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6HL+LPG(BLOS), GP
Piwa: 30/16
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 11:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


passio to jak motorówka na wodzie sie zachowuje Wink fajne zarzuca Smile
_________________
Czerwona Siena 1,6HL + gaz (blos) daje rade Smile, GP estiva B&M exotica
Powrót do góry
ZibiSc

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 EL 2000r.
Piwa: 7/10
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 18:15
Temat postu:

Re: opony siena


mrarek napisał:
passio i vivo to nawet nie pchajcie do Waszych aut. to opony dla samobójców Mad


Ja od maja mam PASSIO 2 i nie narzekam póki co. VIVO faktycznie po lekkim przetarciu na mokrym zachowywały się jak na lodzie - na szczęście już nie są produkowane i dostępne.
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Pią 10 Wrz 2010, 15:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


yacub10 napisał:
passio to jak motorówka na wodzie sie zachowuje Wink fajne zarzuca Smile


Hehe no coś w tym jest Wink Ale Frigo na zimę (czyli niby zimowa odmiana Passio) też ma podobne opinie Very Happy Dlatego ja polecam Barumy - są w podobnej cenie, a w teraz na przykład na Netcar.pl jest jakaś promocja. Ostatnio kupowałem 30 zł/szt taniej...
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pią 10 Wrz 2010, 20:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


gizmo_kupa napisał:
...Ale Frigo na zimę (czyli niby zimowa odmiana Passio)...
no ja bym był ostrożny z takimi opiniami. akurat FRIGO są bardzo dobre na śnieg i błoto pośniegowe
Powrót do góry
kamilek150

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 518
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ryn / Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 8V '99+LPG Fiat Seicento 1.1 8V '99
Piwa: 33/5
Wysłany: Pią 10 Wrz 2010, 21:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Ja używam Frigo i jestem bardzo zadowolony!
Powrót do góry
gadu-gadu
pablo7602

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków - Azory
Posiadane auto: Fiat Brava 1,6 16V + LPG
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 11 Wrz 2010, 08:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Tylna oś Frigo na przodzie mam bieżnikowane. Bieżnikowane polecił mi mój wulkanizator. Mają umowę z jakąś firmą, która bieżnikuje opony w jakiś nowy sposób (praktycznie jakby robili od nowa). I jestem z tych opon bardzo zadowolony. Mam zimowe i letnie. Frigo się raczej skończą tą zimą i trzeba będzie dokupić 2 letnie Cool
Powrót do góry
yacub10

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 765
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6HL+LPG(BLOS), GP
Piwa: 30/16
Wysłany: Sob 11 Wrz 2010, 09:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


ja nt całorocznych sie nie wypowiem bo nie znam żadnych Smile - za to ja posiadam zimowe frigo (komplet) oraz frigo2( tez komplet) a letnie - w zeszłym sezonie miałem dayton 100 i słuzyły mi 4 lata i sie zdarły Smile teraz zakupiłem na sezon letni fuldy ecocontrol i cholernie szumią !! moim zdaniem ząbkują sie bardzo szybko !! przejechałęm 5kkm i buczą gorzej jak zimówki
_________________
Czerwona Siena 1,6HL + gaz (blos) daje rade Smile, GP estiva B&M exotica
Powrót do góry
zygmunt213

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wojkowice / śląskie
Posiadane auto: Palio Weekend 75 1.2 8v 2000r.
Piwa: 3/6
Wysłany: Sob 11 Wrz 2010, 12:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Wielosezonowych nigdy nie używałem - nie wypowiadam się.Natomiast aktualnie jeżdżę latem na Good Year Dura Grip a zimą na BFGoodrich G.Force Winter.Z jednych i drugich jestem bardzo kontent.

Pozdrawiam.Zygmunt.
_________________
O radę pytaj tego , kto sobie sam radzi.
Powrót do góry
stonejro

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 334
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: WandaSiena 1.4 EL
Piwa: 2/7
Wysłany: Sob 11 Wrz 2010, 19:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


mrarku, szukałem tych letnich co masz i nie moge znaleźc 14 cali. tylko 15 są...

a co do zimówek, to jaka szerokośc polecacie? szersze, czy wezsze?
Powrót do góry
thebandit

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Renault Laguna II Dynamique 2.0 16V, 2003r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 11 Wrz 2010, 21:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


stonejro napisał:
mrarku, szukałem tych letnich co masz i nie moge znaleźc 14 cali. tylko 15 są...

a co do zimówek, to jaka szerokośc polecacie? szersze, czy wezsze?



http://www.opony.com/parametry-opony/uniroyal-rainexpert-175-65r14-82-t
kupowałem u nich już 3 komplety opon wiec jest to pewna firma i przyzwoite ceny
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Nie 12 Wrz 2010, 08:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


stonejro napisał:
mrarku, szukałem tych letnich co masz
już nie mam, ale miałem dokładnie takie. znalazłem starą fakturę
Powrót do góry
stonejro

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 334
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: WandaSiena 1.4 EL
Piwa: 2/7
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 08:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


mnie to sie sredni podobają wąskie laczki. 175, to o wiele za wąskie. bede celowac w 185 lub 195. a da się 195 zalozyc na standardowe felgi?
i zastanawiam sie nad kupieniem 15" felg i są na nich juz opony 195. jak myslicie? bedzie luz?

a jak w koncu z oponami na snieg? lepsze wezsze czy szersze?
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 09:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


montuj takie, jak fabryka przykazała. zesztą - poczytaj inne wątki na ten temat
Powrót do góry
Fiatomaniak

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Palio Weekend 1,2
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 12:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Ja mam letnie Klebery HP 2 dobre szczególnie na suchej nawierzchni miękkie niskie. To samo za siebie mówi jakie są.

Co do Opon letnich nie spotkałem się z takimi co by na deszcz podczas hamowania były dobre. HP 2 świetnie odprowadzają wodę jak się wjedzie w kałużę ale przy hamowaniu to już tak rewelacyjnie nie jest.

Na zimę używam Frigo te nowsze. z niejednego śniegu wyjechały gdy micheliny i inne grzęzły np. w Rożnowie czy Nidzicy.

Letnie mam maksymalnie szerokie jakie można do mojego auta dać według fabryki bez przerabiania. Ma to związek z całym wymiarowaniem opony i jest to bardzo ważne.
Powrót do góry
stonejro

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 334
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: WandaSiena 1.4 EL
Piwa: 2/7
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 12:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


czyli 185?
Powrót do góry
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 13:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Na zimę lepsze są jak najwęższe i z w miarę wysokim profilem. Z doświadczenia taka oponka ma po prostu nieco lepszą trakcję w zmiennych warunkach atmosferycznych. A na lato też nie przesadzam z szerokością, bo to tylko bezsensownie zwiększa spalanie...
Powrót do góry
czajmar

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.6 98r + LPG
Piwa: 4/4
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 10:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Sam jeździłem i dalej mam na felgach stalowych Navigatory2

Za tą cenę - REWELACJA!
Opony spisują się bardzo dobrze. Bieżnik zużywa się równo i powoli (po 25tys km zostało jakieś 6mm).
Nie udaję jakiegoś mistrza kierownicy i zasadniczo jeżdżę spokojnie, więc jestem bardzo zadowolony!
Zimą byłem w nich w górach i dały radę. Świeży snieg- nie ma problemu, ciut gorzej z mokrą breją.
W lecie na suchej nawierzchni, praktycznie nie czuć różnicy między nimi a jakimiś tańszymi firmówkami - więc po co przepłacać?!
Na mokrej, ciut(ale naprawdę niewiele) gorzej.

Tak jak wspominałem, Navigator2 został na stalówkach i założę je na zimę.

W tym roku kupiłem używane alusy(były razem z oponami Michelin Energy Saver 185\60) więc na takich jeżdżę obecnie.


Co do felg 15 - moim zdaniem skórka nie warta wyprawki - samochód stanie się 2 osobowy.
Po zakupie szerszych alusów(14" ale szerszych niż fabryczne stalówki) doświadczyłem obcierania/dobijania przez co uszkodziłem wcześniej zamontowane tylne plastikowe nadkola.

Co do szerokości opon, również uważam, że nie ma co kombinować.
Na oryginalna stalówkę 175/65 na zimę i ewentualnie 185/60 na lato(choć po co, najlepiej książkowy wymiar!).
Powrót do góry
gadu-gadu
GRZEH

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): południe
Posiadane auto: brak
Piwa: 5/11
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 17:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety



na fotce:
185/60 R14 820 - opony bieżnikowane (kupione wraz z wozem)


175/65 R14 82T - a takie są dedykowane dla mojej sieny

wogóle to dla każdego wozu P/S/A zalecana przez producenta jest szer 175
Wy tu wspominacie o szerokościach od 165 do 195

Mam pytanie: czy te szersze 185-195 to automatycznie szumią?

bo kurca moje 185 szumią jak ślak, każdy mi to mówi
Mam pytanie: czy szumią dlatego że są bieżnikowane?

pozatym trzymają sie drogi wspaniale ale to chyba wpływ szerokości opony.
_________________
CHIENA 1.4 1997 + gasss... dużo gassu.... ;o)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 20:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


GRZEH fajny profil opony!!
ale sądzę, że to przez ten profil opony szumią. niekoniecznie, że bieżnikowane, ale właśnie przez wzór, który posiadają
Powrót do góry
kamilek150

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 518
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ryn / Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 8V '99+LPG Fiat Seicento 1.1 8V '99
Piwa: 33/5
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 20:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety




Uploaded with ImageShack.us

Ja mam takie:) 195/50. Ładnie wyglądają, ale dość głośno hucząRazz


Ostatnio zmieniony przez kamilek150 dnia Nie 03 Paź 2010, 20:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 04 Paź 2010, 12:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


GRZECH: nieźle odjechana jest ta opona Smile Przypomina mi trochę Nokian WR - też bieżnik nie jest symetryczny. Podobno genialnie się to sprawdza na błocie pośniegowym, ale stestować jeszcze nie miałem okazji...

[/url]
Powrót do góry
Janrek

Debiutant



Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,6 Tour z fabryczną instalacją gazową 2011
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 15:55
Temat postu:

jakich opon używacie w swoich auyach , wady i zalety


Moje pierwsze fabryczne opony to Goodyear , przejeżdziłem na nich 7 lat ( 70 tkm ) , dobre na wodę i śnieg . Obecnie posiadam opony wielosezonowe Navigator ( 40 tkm ) z których jestem bardzo zadowolony . Uważam , że wymiar opon powinien być zgodny z zaleceniami producenta . Moim zdaniem marka ( stosunek ceny do jakości ) i dobór opon ( zimowe czy wielosezonowe ) winien uwzględniać charakter jazdy kierowcy ( wolna , ekonomiczna , sportowa ) , warunki terenowe w których jeżdzimy ( miasto , poza miastem , teren górzysty ) oraz zależny jest od naszej kasy . Moja decyzja odnośnie zakupu opon wielosezonowych była ekonomicznie przemyślana , gdyż jeżdzę głównie po mieście i do pracy oraz jeden , dwa wypady w m-cu do rodziny na wieś ( 80 km ) .
W warunkach zimowych jeżdzę ostrożnie i z wyobrażnią . Polecam opony całoroczne Navigator do jazdy tego typu . Jeżeli zdecydowałbym się na opony letnie i zimowe to każdy komplet musiałby być na felgach , gdyż przy wielokrotnych przełożeniach istnieje prawdopodobieństwo , że na rozkalibrowanych przyrządach może je niedouczony pracownik uszkodzić , zwłaszcza w tanich warsztatach bez właściwego wyposażenia nie wspominając o kosztach . Co sądzicie na ten temat ?
Powrót do góry
ePaw

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 637
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Palio HL 1,2 73KM 99 NoPb
Piwa: 31/32
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 16:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Mam opony zimowe i letnie - dwa komplety felg. Rozmiar standardowy 175/65 R14 82T. Letnie opony - kormorany, mam kilka lat. Tylko czasem przednie koła mi boksują, gdy ruszam spod świateł w dżdżysty dzień Wink. Ostatnio kupiłem na próbę zimówki: Frigo 2. Jak na razie dobrze się trzymają nawierzchni (suchej, mokrej, ośnieżonej). Przy ruszaniu spod świateł muszę ostrożnie puszczać sprzęgło. Co ważne, są ciche.
Powrót do góry
Jastrzab-88

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 312
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.2 8V 73KM 1999r + LPG
Piwa: 4/19
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 16:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


Posiadam opony standardowe (175/65 R14).W zimę jeżdżę na Frigo (najprawdopodobniej to będzie ich ostatni sezon-powoli ich czas dobiega końca).Nigdy na nie nie narzekałem-ale wiadomo,w zimie trzeba jeździć z głową.Jak się jeździ bez pomyślunku to ani opony,ani różne systemy nie pomogą...W tym roku zakupiłem 4 opony Navigator 2 i w okresie letnim rewelacja.Na wiosnę jak je założę to w zimie już ich nie będę zamieniał (no chyba,że Frigo jeszcze dadzą radę kolejny sezon).
Powrót do góry
robson221800

Debiutant



Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rajgród
Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 10 Gru 2010, 19:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) jakich opon używacie w swoich autach, wady i zalety


witam ja używam już druga zimę opon Dębica Frigo 180/65/R14 i jestem zadowolony dobrze trzymają się drogi i są nie drogie:) w porównaniu do droższych modeli jest naprawdę dobrze za taka cenęSmile polecam
_________________
Zamyka licznik=220 km/hSmile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatPunto

7 900

2005r.

190 172 km

łódzkie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System