Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Silnik wariuje z obrotami



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukce

Czytelnik



Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9td 100km Fiat CC 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 15:11
Temat postu:

Silnik wariuje z obrotami


Witam,
kupiłem uszkodzoną mareę 1.9td silnik nie odpalał i po wielu próbach wkońcu sie udało zapalił i chodził chwilę normalnie aż tu nagle ni stąd ni z owąd silnik wkręcił sie sam na czerwone pole tak jakby ktoś trzymał pedał gazu w podłodze ledwo zdążyłem go zgasić poźniej znowu nie odpalał i jak już mi sie udało objaw się powtórzył i teraz pojawia sie pytanie co to może być? Myślałem że turbina wariuje i dlatego silnik nagle dostaje takiego kopa i nawet kupiłem inną turbine z allegro ale oczywiście zostałem oszukany bo przyszła kompletnie rozkręcona więc pojechałem do zakładu gdzie regenerują turbiny żeby sie dowiedzieć czy coś jeszcze z niej uda sie zrobić bez wywalenia 500zł na regeneracje i okazało sie że "nowa" turbina jest już padnięta a ta stara która wyjołem z auta okazała się całkiem dobra więc wnioskuje że wina nie leży po stronie turbiny... jeśli ktoś spotkał się już z czymś takim i wie jak mi pomóc to będe wdzięczny za opinie
Pozdrawiam
Powrót do góry
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 15:32
Temat postu:

Re: 1.9td wariuje z obrotami


Może potencjometr położenia pedału gazu przekłamuje?

Dodam, że spotkałem się jeszcze z bardzo ciekawym tematem:

http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=85697

Wymienione tam porady brzmią bardzo mądrze.

Lukce napisał:
bez wywalenia 500zł na regeneracje


A gdzie to tak tanio robią ? Shocked
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
Lukce

Czytelnik



Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9td 100km Fiat CC 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 18:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Silnik wariuje z obrotami


Masz racje z tymi przewodami w tamtym temacie ale ja nie bardzo mam jak uruchomić bryke bo zaraz zaczyna wariować i nie chce go zajechać znajomy mi powiedział że może być tak, że olej z turbo dostaje się do tłoków i może powodować taki objaw nie wiem czy mądrze mówi bo mechanik ze mnie żaden w CC to jeszcze sobie radze ale w marei jak maske otworze to czarna magia jak dla mnie:P
Powrót do góry
qolejowy

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Marea Wekend 1.9 TD 75
Piwa: 12/0
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 22:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Silnik wariuje z obrotami


@ GoLL@B fiatowskie silniki 1,9 TD nie mają potencjometru pedału gazu (przynajmniej te starsze). Pedał gazu z pompą połączony jest zwykłą linką.

Zdejmij ten górny plastik który osłania silnik i sprawdź czy cięgło na pompie wraca, być może masz pękniętą sprężynę.
W tych silnikach nie ma żadnej wielkiej elektroniki, pompa jest sterowana mechanicznie, naciskasz gaz a linka ciągnie cięgłem na pompie i silnik przyspiesza.
Powrót do góry
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 00:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Silnik wariuje z obrotami


qolejowy napisał:
@ GoLL@B fiatowskie silniki 1,9 TD nie mają potencjometru pedału gazu (przynajmniej te starsze). Pedał gazu z pompą połączony jest zwykłą linką.


Hmm, to w takim razie skąd komputer znałby położenie pedału gazu?
Poglądowo - z symulacji:



Tak to wygląda u mnie, autko po lifcie - buda jak z JTD, ale silnik z TD (może to coś zmienia). Sterowanie gazem mam nadal linką - jak to w TD, jednak komp taki parametr zna i można go sprawdzić u mnie (a nie ma innych jakie są w JTD - np. odczyt ciśnienia doładowania, które można sprawdzić w JTD).
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 00:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pepej

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓdź
Posiadane auto: Marysia 1,9TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 02:09
Temat postu:

Re: 1.9td wariuje z obrotami


Lukce napisał:
Witam,
kupiłem uszkodzoną mareę 1.9td silnik nie odpalał i po wielu próbach...


Prawdopodobnie uszkodzony masz booster na pompie wtryskowej w normalnych warunkach odpowiedzialny jest za zwieszenie dawki paliwa przy pełnym doładowaniu, jeżeli uszkodziły się w nim membrany to paliwo cofa się wężykiem do kolektora ssącego i stad te wysokie obroty .

Booster jest ciężko znaleźć ponieważ zainstalowany jest w dolnej części pompy - od tyłu. Jak zdejmiesz pokrywę silnika to z kolektora ssącego odchodzi cienki przewód po tym przewodzie dojdziesz do boostera. Miałem takie same objawy wymieniłem turbo, wymieniłem silnik i cały czas to samo dopiero odłączenie i zaślepienie przewodów przyniosło poprawę (jedyny problem to słabsze przyspieszenie w górnym zakresie obrotów)

qolejowy napisał:
@ GoLL@B fiatowskie silniki 1,9 TD nie mają potencjometru pedału gazu (przynajmniej te starsze). Pedał gazu z pompą połączony jest zwykłą linką.

Zdejmij ten górny plastik który osłania silnik i sprawdź czy cięgło na pompie wraca, być może masz pękniętą sprężynę.
W tych silnikach nie ma żadnej wielkiej elektroniki, pompa jest sterowana mechanicznie, naciskasz gaz a linka ciągnie cięgłem na pompie i silnik przyspiesza.


Jak się nie znasz to nie wypowiadaj - przekleję swój post z innego forum
http://mareaclubpolska.pl/viewtopic.php?p=20577#20577

Chciałbym sprostować informację dotyczącą potencjometru w 1,9TD, który pomimo sterowania gazu linką istnieje i jest zainstalowany na pompie wtryskowej

Silnik 1,9TD na pierwszy rzut oka wydaje się być jednostką "analogową" jednak po dokładnym zapoznaniu się z osprzętem okazuje się, że komputer ma co robić tj. zbiera sygnały z czujnika położenia wału, potencjometru gazu, 1-wtryskiwacza, przepływomierza oraz czujnika temperatury i na ich podstawie steruje kątem wtrysku, siłownikiem wolnych obrotów oraz zaworem EGR - Dawka paliwa jest sterowana ciśnieniem doładowania
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

Fiat500

49 900

2017r.

81 830 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System