Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Fiat Punto Sporting 1.2 16v



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
7DaRuL7

Czytelnik



Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: Fiat Punto 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 16:12
Temat postu:

Fiat Punto Sporting 1.2 16v


Witam wszystkich użytkowników , chciałem sie dowiedzieć czy warto kupić Fiata Punto Sporting 1.2 16v . Jakie są zalety i wady tego modelu ? dziękuje bardzo za posty.
_________________
Fiat Punto S1600 Very Happy
Powrót do góry
Virtual1910

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Punto II Sporting
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 13:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Fiat Punto Sporting 1.2 16v


Generalnie to całkiem ciekawy samochodzik. Sam przed zakupem poradziłem się znajomego mechanika co sądzi o silniku. Otóż powiedział że 1.2 16v jest chyba najlepszym silnikiem jaki był montowany w puncie ze względu na małą awaryjność i generalnie łatwy dostęp do różnych elementów które mogą się ewentualnie posypać. Generalnie jestem z auta zadowolony, ma sporo zalet. Przede wszystkim jest dużo bardziej dynamiczne w porównaniu z silnikiem 8v i w ogóle z innymi miejskimi autami. Spalanie tez nie jest jakieś tragiczne (w cyklu mieszanym przy normalnej jeździe pokazuje mi 6.5 l/100km). Bardzo podoba mi się 6-biegowa skrzynia, duży komfort na trasie, niski hałas i spalanie spada. Układ kierowniczy jest bezpośredni choć to może uczucie subiektywne bo jeżdżę też Renault Megane 2 i tam czuję się jakbym to nie ja prowadził auto. Ciekawe jest również wyposażenie 'typowych' sportingów. Do mnie najbardziej przemawia fabryczne radio CD Blaupunkta wraz z 6 głośnikami i fabrycznym subwooferem.
Oczywiście auto nie jest bez wad. Przyczepić się można do twardego zawieszenia, wkurzają tez drobne usterki elektroniki np. niedziałające elektryczne podnoszenie szyb (przepalony bezpiecznik), czy zapalająca się bez powodu kontrolka od awarii świateł. To co naprawdę wkurza to wymiana żarówek w tym aucie. Zadanie tylko dla dyplomowanych ninja jeżeli nie chcemy rozbierać połowy auta.
Z poważniejszych usterek zaliczyłem awarię mechanizmu różnicowego ale okazało się że ktoś już wcześniej przy nim grzebał i po prostu 'spartaczył' robotę.
Podsumowując jestem zadowolony z mojego Sportinga. Przede wszystkim z osiągów auta, które z wyglądu jest niepozorne ale w mieście może zadziwić nie jednego cwaniaka pod światłami ;p Moim zdaniem auto warte kupienia, albo choć rozważenia zakupu, oczywiście pod warunkiem że jest w dobrym stanie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System