Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( CB Radio & Car Audio. ) Fajna antena CB której nie ukradną!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) CB w mobilu.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
auto_spa

Dyskutant



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Caro Atu Plus Rover 2.0 110KM + LPG
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 08:27
Temat postu:

Fajna antena CB której nie ukradną!


Ostatnim czasem miałem przygody ze swoim CB w Warszawie, ponieważ zapindolili mi w krótkich odstępach czasu aż trzy anteny! Pech to pech! Pierwsza długa magnesówka poleciała pod samym domem! Drugą zawędzili mi z podwórka dosłownie! Trzecią kupiłem już taką wierconą , bez magnesu, jakaś Alana PC4... Tę też zaiwanili!!! Pech to pech!! Zacząłem szukać , szukać... no i trafiłem na to:

http://www.cbradioserwis.pl/Oferta.78.723.SIRIO_TRIFLEX.48.html

Niniejszy Link nie jest reklamą tylko ma charakter poglądowy. Oczywiście nie można reklamować czegoś w aż tak kosmicznej cenie, bo... jak wiadomo, w normalnym sklepie ta antenka kosztuje 149zł (Ja tyle płaciłem) więc, link był by raczej AntyReklamą (tak dla wiadomości Administartorów forum, by nie było że coś reklamuję)

chodź, by się przydało... bo...
No właśnie, bo...

antena jest godna uwagi! Swoją zakupiłem z dość ogromnym sceptyzmem! Małe, krótkie, nie reklamowane, nie polecane...
Wziąłem, bo... wyjścia raczej nie mam. Nie mam czasu na ściąganie i chowanie anteny co godzinę...

Postanowiłem szukać no i znalazłem...
SIRIO... bo tak to się nazywa!
Nawet sprzedawca twierdził, że SAM by jej nie kupił!
I sporo się mylił!
Teraz, po testach, wiem, że kupię kolejne dwie do reszty samochodów!

Antenka zamontowana w miejscu anteny radiowej na Fiacie Cinquecento.
Wymieniłem jedynie przewód oryginalny na lepszej firmy i grubszy (100% miedzi) jakiejś firmy CTE (czyli chyba Alan)

I teraz zabawa w strojenie...
Dwa serwisy CB zestroiły mi owy nabytek na SWR 1,55 na kanale 1 i ponad 2.00 na kanale 19... O 40stce nie wspomnę , bo dosłowny tragizm! Ponad 3.00!!!!
Tak działają serwisy CB w Warszawie. Te strojenie po 20zł to ściema!!!

Kupiłem na aukcji miernik (89zł z pomiarem mocy i pola)
Wziąłem się do roboty...
SWR na kanale 1 = 1,19
na kanale 19 = 1,26
na kanale 40 = 1,35

Zacząłem testować antenkę z dwoma radyjkami. Stara poczciwa Cobra 19plus z 1988roku oraz Midland Alan 28 z 1990roku!!

Antena sprawuje się bardzo , bardzo dobrze!!! Nie widzę jakichkolwiek różnic pomiędzy SIRIO a antenami które posiadałem wcześniej!!

Więc, gdzie tu jest sens posiadania takiego masztu na aucie???
Zasięg Alana 28 z Targówka na Ursynów = 6,7 esów!!! To jest 18km przez miasto!!!! Ma być źle???

Stojąc pod blokiem na Targówku słyszę auta z Trasy Toruńskiej przy Maczka na 4,5 esów!!! Gdy miałem inne anteny (także zestrojone poprawnie!) takich osiągnięć nie było!!!

Za miastem sprawuje się ok!! Z miejscowość Góra Kalwaria było mnie słychać w Piasecznie na 3,4 esy!!!
W promieniu 5-7km w mieście w okół anteny słychać Mnie na +7, w podskokach +9!!!! (stojąc np. w wysokim punkcie)

Jeśli chodzi o zagłuszenia, to zauważyłem... że oba radyjka przestały wariować gdy bokiem przeleci Tramwaj!!! Mniej trzasków i pisków!!!

No i...
Nie widać z daleka że auto ma CB radio!!! Antena wygląda dosłownie tak jak antena radiowa!!! Bardzo prosty montaż! I nie trzeba chować !!!

Antenkę mam od 3 tygodni. Przejechałem około 1000km po mieście zostawiając auto w różnych miejscach. Jedyne co uczyniłem, to... zmazałem napis SIRIO z anteny!!

No i nadal ją mam.... Smile Smile)
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 12:05
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Fajna antena CB której nie ukradną!


nie mam zdania co do tej anteny bo nigdy nie miałem. wiem jedno. każda antena z dobrym przewodem zamontowana w nadwoziu jest lepsza od magnesówki a to za sprawą połączenia anteny z masą pojazdu. ideałem by było zamocowanie dobrej długiej anteny na środku dachu, z dobrym przewodem i wystrojenie jej prawidłowo.
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
auto_spa

Dyskutant



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Caro Atu Plus Rover 2.0 110KM + LPG
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 09 Wrz 2010, 07:55
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Fajna antena CB której nie ukradną!


I tak właśnie jest zrobione. No może nie środek dachu, lecz prawie. Przewód antenowy oryginalny od anteny zawsze odłączam i do śmietnika pakuję. To nie przewód. Przyzwyczaiłem się do RG-980CU i takiego od lat używam. Stąd te efekty. I jeśli chodzi o strojenie... Mało ludzi wie, że samo strojenie tzw. Batem (wyciąganie i wkręcanie w cewkę itp.) to nie wszystko! Stroimy też przez docinanie kabla , centymetr po centymetrze...
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Pią 10 Wrz 2010, 09:36
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Fajna antena CB której nie ukradną!


auto_spa napisał:
centymetr po centymetrze...

w samochodzie to czasem trudne do zrealizowania ponieważ musimy doprowadzić przewód antenowy do miejsca zamocowania radia. ale należy pamiętać o tym przy instalacjach bazowych. wielokrotność długości 11m lub jej ułamek są najlepszymi długościami przewodu. czyli długości 11m, 22m, etc lub 5,5m, 2,75m. dodatkowo unikanie połączeń przewodu z dwóch przy użyciu tzw beczki. ale w aucie lepiej jest skrócić przewód do innej długości niż mieć najlepszą długość kosztem zwinięcia przewodu w pętle
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
yacub10

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 765
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6HL+LPG(BLOS), GP
Piwa: 30/16
Wysłany: Pią 10 Wrz 2010, 17:02
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Fajna antena CB której nie ukradną!


kolego co to za rodzaj kabla RG-980CU?
_________________
Czerwona Siena 1,6HL + gaz (blos) daje rade Smile, GP estiva B&M exotica
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 10 Wrz 2010, 17:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
auto_spa

Dyskutant



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Caro Atu Plus Rover 2.0 110KM + LPG
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 10 Wrz 2010, 19:57
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Fajna antena CB której nie ukradną!


Literówka się wdała...
chodziło o:
RG913CU
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 11:07
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Fajna antena CB której nie ukradną!


Temat stary ale godny uwagi,bo wpadł mi przypadkowo w oko. Dopiszę do tego co pisze ravauek211 Najlepiej dobrać kabel na długość, tzw. ćwiartki. Na tak krótkim kablu nie ma wielkiego znaczenia jego tłumienie. Tłumienie zaczyna się przy kablu o długości ponad 20m. Kolega inny pisze, że zmienia kabel, no cóż, też tak można i być przekonanym, że będzie lepiej. Lepiej może być tylko z ułożeniem kabla w samochodzie. Bo są kable twarde i miękkie które jest lepiej przeprowadzać przez otwory i układać pod częściami plastiku i uszczelkami. Kable powyżej 20metrów ( to już w stacjach bazowych) powinny być już grube o średnicy 10 - 12 mm, ze względu na niskie tłumienie sygnału. ( RG-213)
Ale to nie o tym temat. Ustawiać antenę samochodowa na najlepszy eSWR w danym pasmie na całości zakresu (od kan 1-40) na 1;1, 1:3, można też, i co odnosi najlepszy skutek w odbiorze i zasięgu nadawania, to strojenie bezpośrednie cewki. Polega to na tym, że rozbieramy taka cewkę, a raczej rozkręcamy i dostajemy się do jej uzwojenia ( nie we wszystkich antenach jest taka możliwość, ale w większości tak) i tu staramy się odlutować drut cewki od korpusu i dolutować równolegle do uzwojenia (przedłużyć go) odcinek takiej samej grubości kawałka emaliowanego miedzianego drutu, o jeden, lub najlepiej 2 zwoje, i eksperymentować (odcinać po kawałeczku lub w niektórych przypadkach po pół zwoja. Po pół zwoja, gdyż w większości przypadków drut jest przydziewany poprzez plastik na druga stronę cewki, aż do uzyskania najniższego SWR. Czasem nie trzeba dolutowywać, a odciąć od oryginalnej cewki kawałek uzwojenia i też odniesie podobny skutek nawet na tanich antenach i zadowolenie z zasięgu który na otwartej przestrzeni będzie w granicach ponad 40 km. Wiem co pisze ,bo zajmuje się czasem taką modernizacją i wszyscy są zadowoleni i potwierdzają moje spostrzeżenia. Czasem nie trzeba w ogóle ingerować w cewkę, wystarczy strojenie batem, a nawet czasem go i obciąć, bo fabrycznie nie zawsze są dobrane do pozostałych parametrów anteny. Przed takimi strojeniami należy dokładnie pomierzyć SWR na kanale 1, następnie na 20 i 40 i będziemy mieć orientacje, czy należy dodać ( wydłużyć) czy uciąć ( obniżyć lub obciąć )
A koledze auto-spa chyba chodziło o tę antenę: http://www.cbradioserwis.pl/entityfiles/pictures/cms_products/pic1/48.jpg
Też taka widziałem i czytałem o niej opinie, ale kiedyś to chyba kosztowała w sklepie 350 zł. Tylko tu piszą głupoty, że waży 1 kg, no nie, może 15 dkg.
Powrót do góry
sq7ofd

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,6 16V 1998
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 00:24
Temat postu:

antena kamuflowana


Ja używam czegoś takiego, jak zobaczycie w linku.
najpierw jeździła ze mną w miejscu fabrycznej anteny do odbiornika radiowego i na prawdę nie narzekałem na jej osiągi ( kabel uciąłem tyle ile mi pasowało a nie wielokrotność ). Antena wygląda na prawdę nie jak CB tylko jak zwykły UKF. SWR przy rezonansie anteny wynosi 1,4 w całym zakresie pasma CB.

PS. Link nie jest lokowaniem produktu. Ma za zadanie wizualizować antenę o której mowa.

http://jalradio.pl/1445,vermont-antena-cb-samochodowa-president.html
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) CB w mobilu. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( CB Radio & Car Audio. ) CB w mobilu.


FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System