Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Igakiller

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gola k. Kępna (70 km do Wrocławia)
Posiadane auto: Fiat Brava S 1.4 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Sty 2008, 20:00
Temat postu:

Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


Mechanik wymienił mi zawory i popychacze. Nadal słychać stukanie. Na zimnym silniku jest ok. Potem zaczyna stukać. Na luzie po paru minutach stuka dość głośno. Jak jadę stukanie jest dużo cichsze. Co to może być? Mechanik mierzył ciśnienie oleju i mówi, że gdzieś tam jest słabe. Jak to zmienić. Brava 1.4 12V 97r. 150 tyś. Wałek jest ok. Sprawdzał.
Powrót do góry
radek23

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piątek
Posiadane auto: brava 1.6 16V 96r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Sty 2008, 21:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


nie jestem ekspertem ale słyszałem że w silnikach 1.4 często zapychają się magistrale olejowe i przez to często dochodzi do awarii wałka rozrządu - stąd mógłbyć ten niski wynik ciśnienia oleju. jaki lejesz olej i jak często go zmieniasz?? oczywiście klekotanie nie musi oznaczać juz jakiejś awarii! W silniku 1.4 wymiana oleju musi być bardzo regularna i to dobrego oleju.
Powrót do góry
tymin

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Renault Scenic 1,6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 13:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


Dobry mechanik potrafi określić skąd dobiega stukanie. Inny dźwięk (i o różnej częstotliwości) dają popychacze hydrauliczne, inny luzy na panewkach czy sworzniu tłoka. Zmień mechanika po prostu , bo będziesz wymieniał w nieskończoność. A może wystarczy wymienić pompę oleju i problem zniknie.
Powrót do góry
Igakiller

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gola k. Kępna (70 km do Wrocławia)
Posiadane auto: Fiat Brava S 1.4 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 21:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


czytałem gdzieś na forum, że czasami wystarczy podnieść ciśnienie oleju jakimś zaworem, ale nie wiem na ile to jest bezpieczne. Dzisiaj zrobiłem samochodem jakieś 300 km i na początku stukało dość głośno. Potem po ponownym odpaleniu już szedł ładnie. Żadnych zająknięć na trasie, przyspiesza normalnie. Ale jeszcze mi padł rozrusznik (nowy temat). Myślę, że może jeszcze to stukanie wynikało z jakiegoś zapowietrzenia. Ale nie jestem mechanikem i nie mam żadnego pojęcia jak to wszystko działa. Z tego też powodu nie zwróciłem uwagi, że olej jest jakiś zwykły (mineralny czy jakiś) i nie wiem czy mogę zmienić na syntetyk czy pół-syntetyk. Podobno powoduje to jakieś przepłukanie silnika i mogą zacząć się problemy.
Powrót do góry
tymin

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Renault Scenic 1,6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 00:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


Po wymianie popychacze muszą się odpowietrzyć, ale nie powinno to trwać długo . Nie wiem nic o cudownym zaworku podnoszącym ciśnienie (kiedyś były w niektórych pompach zawory nadciśnieniowe , które z czasem zbyt wcześnie się otwierały).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 00:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Igakiller

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gola k. Kępna (70 km do Wrocławia)
Posiadane auto: Fiat Brava S 1.4 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 01:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


a co z tym olejem, czy jest obojętne jaki był wcześnie i czy mogę wlać np. pół-syntetyk?
Powrót do góry
tymin

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Renault Scenic 1,6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 12:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


W zasadzie nie powinno się wymieniać olei "w górę" - raczej "w dół". Jednak ja wlewałem pólsyntetyk po mineralnym. Ale- miałem ostatnio niemiły zgrzyt (Brava 1,4, 12V) gdy po wymianie oleju z Selenii na Castrol Magnatec zapchał mi się jeden z otworków w magistrali, jedna krzywka starła się o ok. 1,5 mm i musiałem wymieniać wałek. Przy okazji wymiany oleju kup sobie uszczelkę pod pokrywę zaworów, zdejmij pokrywę i zwykła szpilką poprzetykaj profilaktycznie wszystkie otworki w magistrali .
Powrót do góry
Igakiller

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gola k. Kępna (70 km do Wrocławia)
Posiadane auto: Fiat Brava S 1.4 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 19:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


Cały czas zastanawiam się nad tym wałkiem. Nie wiem czy jest ok. Już 2 mechaników go oglądało i nic nie stwierdzili, a na eksperymentalne wymiany to nie mam kasy. Gdzieś doczytałem, że może to też stukać napinacz od paska. Jakiś tam hamulec. Powiedziałem to wszystko dzisiaj mojemu mechanikowi i nie wiem co powie. Jego zdaniem najlepiej sprzedać ten samochód. A mi bardzo się podoba i kto wie co trafię innego. Cały czas trują mi o golfie. Ale on jest taki brzydki Smile
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 20:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


O golfie? hehe, a co? rozumiem że Golfy się nie psują? Laughing - zostań przy bravce, to bardzo ładne i fajne autko. Wizualnie Golf się chowa przy tym aucie.
Poza tym fajni mechanicy którzy doradzają sprzedać auto z jakimś stukaniem... Ja bym zmienił mechanika - szkoda że nie wymądrza się tak na temat tego stukania ... nawet nie potrafi stwierdzić co to jest...

Może to być [cenzura]ła i później będziesz żałował jak sprzedasz a ktoś sobie to ładnie zrobi i będzie jeszcze dłuuuugo jeździł.
Moje zdanie jest takie żebyś pojechał do innego mechanika, ekstremalnie do ASO na testy. Na pewno znajdzie się ktoś kto zlokalizuje usterkę. Trochę zawziętości! Wink

Pamiętaj żeby w 1.4 wymieniać olej co 10,000km. To bardzo ważne szczególnie w tych silnikach!
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 21:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


Kup golfa?? tak ci mowia...bosz...to nie mogl powiedziec mechanik, to jest rzeznik, kamieniarz?? albo Bóg wie co...mój mechanik jak rozmawialem o zmianie auta powiedzial..wystrzegaj sie golfow...jak jzu uparles sie na VW to wez polo albo cos innego ale bron boze golfa i starego passata, bo to zajezdzone trupy - co zreszta jest prawda Smile i nigdy o golfie nie myslalem... wez jedz do innego mechanika, ale dobrego..zobacz ilu ma kliento i jakie sa o nim opinie, najlepiej jak beda to opinie po naprawie fiata Smile

jezeli naprawa mialaby kosztowac do 1000 pln to nie oplaca sie sprzedawac bravki i kupowac innego auta...


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Igakiller

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gola k. Kępna (70 km do Wrocławia)
Posiadane auto: Fiat Brava S 1.4 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 22:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


Kurcze nie wiem czy ten mechanik jest taki zły. Zawsze super mi naprawiał wszystko w innym fiacie (chociaż nie były to wielkie naprawy) i za robociznę brał zawsze grosze. Nigdy nie wymieniał nic poza to co miał. Ogólnie chwalony w naszej okolicy, warsztat ok. Chociaż widzę jego przekonanie do golfa bo sam ma takiego. Ja tego czegoś nigdy nie kupię, a tak pięknej sylwetki jak brava nigdzie nie znajdę. Very Happy

Cóż zobaczymy co w tym tygodniu wymyśli.

Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę pisać, bo przy każdym spotkaniu zawsze mu mówię co tu napisaliście i zaczyna rozmyślać.
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 22:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


Igakiller z jakiego miasta jesteś? Uzupełnij swój profil o brakujące dane.

No to już masz odpowiedź dlaczego Ci golfa polecał - ma go dobrze rozpracowanego pod względem mechanicznym i tam na pewno by Ci od razu powiedział co i jak. Z Bravką widzę że mu nie idzie, być może stąd to polecenie... Dobrze że napisałeś że zaczyna rozmyślać po przekazywaniu stąd informacji. Może faktycznie nie jest zły tylko po prostu nie chce mu się bo nie wie co i jak - cóż uczymy się przez całe życie.

Spróbuj podjechać do innego mechanika - nie bój się, niech posłucha i powie jakie jest jego zdanie. Potem przejedź się do 2 kolejnych i zobaczysz jak wygląda sprawa. Możesz też podjechać do ASO, myślę że nie wezmą dużo za stwierdzenie co to może być...
Tak jak mówiłeś na eksperymenty nikt z nas nie ma kasy, więc lepiej najpierw popytać tu i tam. Napisz ewentualnie później tu co Ci kto powiedział i może uda nam się jakoś naprowadzić na temat...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Igakiller

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gola k. Kępna (70 km do Wrocławia)
Posiadane auto: Fiat Brava S 1.4 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 00:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


Ogólnie to mam stracha poruszać się tym samochodem, bo tak puka. Czekam co ten mechanik wymyśli. Potem mam znajomego mechanika troszkę dalej, ale bez konkretnego warsztatu. Pracuje u kogoś. Też zapytam jak będzie problem dalej występował.

EDIT:
Samochód wyjechał od mechanika. Podobno po 2h grzania nie stuka. Przyjechał na chwilkę do mnie i rzeczywiście ok. Mechanik odkręcił miskę olejową i podkręcił ciśnienie tym 'magicznym' zaworem. Mówi, że prawdopodobnie czujnik źle wskazuje i po podniesieniu ciśnienia zaczął normalnie smarować. Ciekawe jak długo. Twierdzi nadal, że coś jest nie tak z tym silnikiem. Dodatkowo po nagrzaniu kontrolka ciśnienia się zapala. Sprawdzał odpowiednim aparatem i twierdzi, że ciśnienie ok. Jednak samochód pojechał do warsztatu, bo rozrusznik nie może ukręcić. Podpieliśmy jakiś z diesla sąsiada, ale nie chciał odpalić. Poszedł na zapych. Jutro wymiana akumulatora na silniejszy. Całe szczęście mechanik stwierdził, że dzisiejszy dzień poszukiwań wliczy sobie w koszty i nic nie płaciłem.

Zastanawia mnie tylko czy po podniesieniu tego ciśnienia silnik się nie wykończy. Nie znam się na tym tylko pytam jakie to może mieć skutki uboczne.

Cały czas jednak obawiam się czy to koniec męczarni. Czy jak znowu zrobię parę kilometrów to znowu zacznie pukać.
Powrót do góry
tymin

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Renault Scenic 1,6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Sty 2008, 21:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


Jeżeli pada popychacz hydrauliczny to jest taki huk jak cholera. Można to sprawdzić w nast. sposób : odkręcić pokrywę zaworów i po kolei dociskać dźwigienki zaworowe - nie mają prawa się poddać.Najlepiej , żeby podczas sprawdzania konkretnej dźwigienki krzywka od niej była "noskiem" skierowana do góry. Jeżeli któraś się podda to znaczy , że popychacz jest do wymiany. Sam sobie możesz sprawdzić.
Powrót do góry
Igakiller

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gola k. Kępna (70 km do Wrocławia)
Posiadane auto: Fiat Brava S 1.4 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Sty 2008, 22:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


Huk jak cholera był. Znaczy ciągłe bardzo głośne stukanie. Mam nadzieję, że teraz udało się mechanikowi w 100% to wykryć.

I ostatnie pytanie:

Wymieniłem hydrozawory (czy jak tam), wałek sprawdzony - nie ma ubytków, ciśnienie na silniku było słabe, ale podniesione przez zawór pod miską olejową, po wymianie akumulatora odpala za pierwszym razem.

Pytanie brzmi: czy opłaca mi się trzymać taki samochód. Czy tego typu podkręcanie silnika nie dobije go w najbliższym czasie? Zastanawiam się nad sprzedażą, bo szkoda mi inwestować co chwilkę kupę kasy w remonty. Nadal jednak coś tam słyszę i silnik nie chodzi idealnie równo.

Proszę o jakieś opinie, bądź jeżeli ktoś miał takie przypadki to opisać jak samochód zachowuje się po takich remontach. Piszcie wszystko co wiecie. Może to jednak już ostatnie miesiące tego silnika.
Powrót do góry
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 00:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


Igakiller napisał:
Huk jak cholera był. Znaczy ciągłe bardzo głośne stukanie. Mam nadzieję, że teraz udało się mechanikowi w 100% to wykryć.

I ostatnie pytanie:

Wymieniłem hydrozawory (czy jak tam), wałek sprawdzony - nie ma ubytków, ciśnienie na silniku było słabe, ale podniesione przez zawór pod miską olejową, po wymianie akumulatora odpala za pierwszym razem.

Pytanie brzmi: czy opłaca mi się trzymać taki samochód. Czy tego typu podkręcanie silnika nie dobije go w najbliższym czasie? Zastanawiam się nad sprzedażą, bo szkoda mi inwestować co chwilkę kupę kasy w remonty. Nadal jednak coś tam słyszę i silnik nie chodzi idealnie równo.

Proszę o jakieś opinie, bądź jeżeli ktoś miał takie przypadki to opisać jak samochód zachowuje się po takich remontach. Piszcie wszystko co wiecie. Może to jednak już ostatnie miesiące tego silnika.


Witam,
Sprzedać zawsze możesz to jest twój wybór ??.
Jeśli faktycznie masz z nim problem wymień go na inny.
Trafi na dobrego fachowca i będzie jeździł jak pszczółka.
Pozdrawiam.
_________________
XXX
Powrót do góry
Igakiller

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gola k. Kępna (70 km do Wrocławia)
Posiadane auto: Fiat Brava S 1.4 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 00:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


Kurcze. Ale tak mi się podoba Smile

Problem z moim samochodem opisałem jeszcze w innych tematach. Może właśnie przez ten wygląd nie mogę się zdecydować. Tylko powoli funduszy brakuje na jego remont.
Powrót do góry
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 02:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


Igakiller napisał:
Kurcze. Ale tak mi się podoba Smile

Problem z moim samochodem opisałem jeszcze w innych tematach. Może właśnie przez ten wygląd nie mogę się zdecydować. Tylko powoli funduszy brakuje na jego remont.


Hehe,
Sentyment tak to prawda . Człowiek przyzwyczaja się do auta . Jako model jest bardzo fajny i wygodny . Nie bez kozery Włosi są najlepszymi stylistami na świecie.
Pozdrawiam.
_________________
XXX
Powrót do góry
Igakiller

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gola k. Kępna (70 km do Wrocławia)
Posiadane auto: Fiat Brava S 1.4 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 21:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


I kolejny raz pieniądze poszły w błoto. Dalej pukanie... Przejechałem dzisiaj 10 km i znowu stuka. Może to wina oleju. Cholera wie co tam jest. Dzwoniłem do byłego właściciela i coś się wykręca od odpowiedzi. Może jakieś zlewki wlał.
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 21:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zawory stukanie, podobno słabe ciśnienie


wez jedz do jakiegos konkretnego mechanika a nie jezdzisz po paprochach....jak samochod dalej nie dziala to nie plac za naprawe !! albo rzadaj usuniecia usterki, bo jak placisz a auto dalej nie dziala to wez przyjedz do mnie, ja sobie maske otwoerz i pogrzebie...za kazdym razem cie 100 wykasuje i bedzie OK Razz

a jak auto dupowato chodzi to nikt tego nie kupi, wiec sprzedaz bez naprawy odpada...chyba ze za grosze ktos wezmie...

Ktos kiche odwalil z ta naprawe, ty powoli remont silnika robisz...moze poszukaj innego na podmianke :] teraz duzo anglikow na czesci jest, moze bedzie taniej.


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System