Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Przegrzewanie motoru i brak ogrzewania.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Układ chlodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Irlandus

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend HLX 2.4TD '97
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 09:17
Temat postu:

Przegrzewanie motoru i brak ogrzewania.


Witam Panowie.

Bardzo proszę o pomoc, gdyż moja maryśka po prosty wariuje ostatnio.
Szukałem po forach i po podobnych tematach, ale nie znalazłem odpowiedzi, czy pomysłu na mój problem.

O to, co się dzieje:

Gdy auto chodzi na biegu jałowym po włączeniu w aucie jest ciepło i wszystko jest ok. Podczas jazdy wszystko jest ok - temperatura pomiędzy 2 a 3 kreseczką wskazania, w aucie cieplutko.

Ale gdy stanę w korku, albo po prostu zostawię auto na biegu jałowym, zaczynają się dziać dziwne rzeczy:
-węże dochodzące do chłodnicy i termostatu są BARDZO twarde i w momencie wystąpienia problemu z grzaniem wewnątrz wszystkie są ciepłe (te od nagrzewnicy też)
-poziom płynu w zbiorniczku wzrasta tak, że zaczyna się wylewać,
-w aucie robi się zimno jak ... BARDZO ZIMNO (mimo że ustawione jest na HIGH).
-na wskazaniu temp wychodzi ponad połowę, wentylator się załącza, ale w aucie jak było zimno tak jest.

Mam automatyczną klimę (jeżeli to coś zmieni)

Wymieniłem za namową mechanika nagrzewnicę i termostat (przy okazji zalałem nowy płyn chłodniczy).
Zbadał mi również czy nie przedostają się jakieś spaliny do układu chłodzenia - wszystko ok.

Do zbiorniczka z płynem wyrównawczym przez ten górny cienki wężyk normalnie płynie płyn - według niego, jest to objaw, że pompa działa poprawnie.

Dodam jeszcze, że gdy przytrzymam auto na obrotach (powyżej 1500 temp po wahnięciach spada poniżej połowy, w aucie znowu jest ciepło, do momentu kiedy nie zostawię go na wolnych obrotach, wtedy problem jest od nowa...)

BŁAGAM O POMOC, bo już mam dość tego fiata - nie mam już po prostu sił. Męczę się z nim już 3 tydzień i nic z tego dobrego nie wynika.
I gdyby nie fakt, że nie mam pieniędzy na inne auto, to bym już dawno go zmienił!
_________________
Irlandus
Powrót do góry
gadu-gadu
qolejowy

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Marea Wekend 1.9 TD 75
Piwa: 12/0
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 13:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Przegrzewanie motoru i brak ogrzewania.


Robiłeś ostatnio przy aucie coś związanego z układem chłodzenia ?
Jeżeli tak to napisz co, wtedy będzie łatwiej Ci pomóc.
Wygląda to tak jakby auto gubiło obieg płynu.
Powrót do góry
Irlandus

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend HLX 2.4TD '97
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 13:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Przegrzewanie motoru i brak ogrzewania.


Przez ostatnie kilka miesięcy nic przy aucie nie robiłem. Z układem chłodzenia również nic nie działałem, aż do tej pory.

Dziś jeszcze podjadę do znajomego, zobaczę co powie.

-->
Podobno jest u mnie uszczelka pod głowicą do wymiany.
Wie ktoś może jakie to są koszta, bo mi powiedzieli, że:
- pełne planowanie
- szlifowanie
- jakieś dostrajanie zaworów
i jakieś jeszcze operacje z tym związane.

a to wszystko będzie mnie kosztowało 700zł samej roboty z głowicą + uszczelki + śruby + robocizna mechanika, który ją zdejmie, a potem zmontuje. Sumarycznie rzecz ujmując jakieś 1500zł w zależności od tego jak to będzie się rozbierało itd.

No jak dla mnie to spora kasa, tym bardziej, że to fiat, a nie LEXUS !!
Ta kwota to normalna jest, czy z kosmosu ? Bo podobno w Krakowie taniej nie ma Neutral

Chyba, że to nie jest uszczelka pod głowicą tylko coś innego - pompa wody ???

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam.
_________________
Irlandus
Powrót do góry
gadu-gadu
marekle

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: Marea 1.9TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Paź 2010, 15:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Przegrzewanie motoru i brak ogrzewania.


Witam mam bardzo podobny problem, czy to była uszczelka i czy po wymianie ustąpiły te problemy?
Powrót do góry
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Nie 24 Paź 2010, 17:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Przegrzewanie motoru i brak ogrzewania.


Trudno coś wydedukować odpowiedź może dać ten co miał już te problemy,spotkałem się z tak dziwnymi objawami uszkodzenia uszczelki głowicy że i tego feleru nie można wykluczyć,ale być może jest do wymiany pompa wody ona za to odpowiada,lub pozapychana chłodnica gdzie ją tylko większe obroty a za tym ciśnienie przeciska przez jeszcze drożne niektóre otwory,i na wolnych obrotach te zwężone nie chłodzą co podnosi temperaturę.Można więc wyczyścić jakimś płynem,których pełno do chłodnic.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 24 Paź 2010, 17:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Nie 24 Paź 2010, 18:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Przegrzewanie motoru i brak ogrzewania.


No zgadzam się z Kolegom Edwardem. Ciężko coś wydedukowa skoro wymieniłeś termostat. Proponował bym odpowietrzyc jeszcze raz układ. Dodatkowym problemem może byc wadliwie działający czujnik temperatury cieczy. Podczas gdy zaczyna wywala płyn korkiem na wskaźniku powinno dochodzic pod czerwona kreskę no tak mniej więcej wtedy płyn ma jakieś 90-100 stopni. Jeśli kompo dostaje błędne odczyty i za puźno otwiera elektrozawór za czym idzie opuzniony start wentylatora. Dodam iż to tylko moje takie domysły. Pozdrawiam i jak najszybszego rozwiązania problemu.
Powrót do góry
marekle

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: Marea 1.9TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Paź 2010, 18:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Przegrzewanie motoru i brak ogrzewania.


Tak tylko zwracam uwagę kolegów na jeden szczegół że przestaje grzać w środku auta.
Powrót do góry
sikorek1972

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: fiat marea weekend 19,jtd 81 kw
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 24 Paź 2010, 18:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Przegrzewanie motoru i brak ogrzewania.


kolego napewno poleciala uszczelka pod glowica nie kombinuj tylko naprawiaj szkoda silnika
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Nie 24 Paź 2010, 19:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Przegrzewanie motoru i brak ogrzewania.


No tak co do tej uszczelki to i oczywiście że można miec rację. Tylko co dalej w zbiorniczku czysto i oleju także nie przybywa bo by kolega coś na ten temat napisał. Więc z kąd ta 100% pewnośc. Z silnika samo powietrze po walniętej uszczelce pod głowicą? A kolego Marekle po usterce uszczelki pod głowicą w wewnątrz autka przestaje podawac gorące powietrze? bo osobiście z takim czymś jeszcze się nie spotkałem. Opisz jak to się ma co do czego w pierwszej fazie wystąpienia usterki. Pozdrawiam
Powrót do góry
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Pon 25 Paź 2010, 17:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Przegrzewanie motoru i brak ogrzewania.


No i widzicie po to jest forum aby dyskutować a wydać 1500zł i nie mieć pewności czy to to.Tylko jest wiele różnych czynników które do siebie nie pasują.
Więc albo pompa nie ma wydajności-dlatego na wolnych obrotach nie ma ciśnienia i ogrzewania bo układ stoi w miejscu( a że stoi to szybko grzeje się w bloku i wyciska płyn) zamiast krążyć i chłodzić, i dopiero większe obroty pompy coś z niej wyciskają przez co wszystko wraca do normy.
Albo układ jest gdzieś zapchany co dopiero daje efekt przy mocniejszym ciśnieniu z pompy,podobny efekt jak zdanie wyżej.
A jeżeli to uszczelka to na szybkich obrotach powinno wywalać korkiem a nie na wolnych a tu jest odwrotnie,nie jest tez powiedziane że musi pokazać się olej w płynie lub odwrotnie.Ostatni przypadek miałem taki samochód palił na zimnym bez problemu na ciepłym nie, nigdy-ale jak po skończonej jeździe odkręciłeś korek na zbiorniku wyrównawczym to palił za kazdym razem,żadnych innych objawów nawet z temperatórą- i padła uszczelka pod głowicą bo jeździ juz 6 miesięcy.
JEDŹ TY CHŁOPIE JESZCZE do 1 lub 2 innych mechaników albo ktos z forumowiczów ci poleci POLECANEGO FACHOWCA.
I jest to moja opinia z czym możecie sie nie zgadzać za co wcale sie nie gniewam.POZDRO ED.
Powrót do góry
sikorek1972

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: fiat marea weekend 19,jtd 81 kw
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 25 Paź 2010, 17:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Przegrzewanie motoru i brak ogrzewania.


Kolego wystarczy ze wydmucha uszczelke pomiędzy cylindrem a płaszczem wodnym nie będzie wtedy sladó oleju w zbiorniczku wyrównawczym, tylko tłok cylindra będzie "pompowal spaliny, powietrze " do układu chłodzenia ztąd są twarde węze. Napewno przy wymianie uszczelki proponował bym równiez dokonac planowania głowicy, nie sa to wielkie pieniadze a nbapewno przyniosa oczekiwany efekt, pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Układ chlodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Układ chlodzenia


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System