Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Siena - ocena/podsumowanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czajmar

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.6 98r + LPG
Piwa: 4/4
Wysłany: Czw 16 Wrz 2010, 11:59
Temat postu:

Siena - ocena/podsumowanie


Jakoś tak naszło mnie, na refleksję i opisanie autka.
Omawiane autko, to Fiat Siena, 1.6 16V HL.
Kupiony w marcu 1998 roku, w salonie w Olkuszu, przez mojego tatę(który notabene wciąż jest jako właściciel w dowodzie rejestracyjnym).
Na wyposażeniu elektryczne przednie szybki, centralny zamek, wspomaganie, immobilizer, lakier metalik, lusterka i zderzaki w kolorze nadwozia i parę innych [cenzura]ół.
Na minus - brak klimy.

Autkiem, tak "na poważnie" zacząłem opiekować się jakieś 2 lata temu, czyli w 2008 roku, przy przebiegu 150tys km.
Obecnie zbliżam się do 195tys km.

Moje modyfikacje:
- maj 2009, założona sekwencyjna instalacja gazowa w Elpigaz
- założony alarm Tiger z pilotem działającym z centralnym zamkiem(bez domykania szyb:)), plus odcięcie zapłonu, czujniki uderzeniowe, czujniki ruchu w środku.
- radio clarion DB288+helix dark blue 62.1 z przodu i elipsy powerbass S-693 z tyłu(trochę męczarni było, żeby te helixy upchać!Smile)
- czujniki cofania Valeo 632001 z tyłu (jak kobieta jeździ to ma łatwiej)
- wymiana hamulców z przodu. Wentylowane 240 zamieniłem na 257mm.
Wszystko co zostało założone z przodu firmy ATE (zaciski, tarcze, klocki + płyn hamulcowy też ATE), niestety pompa na razie została, ale teraz przynajmniej hamuje!Smile
- w tym roku dokupione felgi aluminiowe firmy DOTZ Imola. Co prawda używane, ale wyglądały jak nowe (podobnie jak oponki - Michellin Energy Saver). Teraz "Hienka" to się prezentuje!Very Happy
- wymienione lampy przednie z H4 na H3+H7(arteb), do tego Osram Nightbreaker i człowiek zawsze czuje się jak w dzień!Smile
- w tym roku załatwiona sprawa z rdzą(progi i podłoga) + kompleksowa konserwacja środkiem Noxudol (wiem, że z rdzą się nie wygra, ale liczę, że na jakiś czas będzie spokój).
- po konserwacji założona osłona pod silnik (ach ten alternator) i nadkola do tyłu (niestety szersze felgi dały im się we znaki)

"Troszkę" zainwestowałem w samochód. Marzy mi się klima, ale to kolejny spory wydatek i nie wiem, czy się porwę na coś takiego.
W między czasie wymieniłem sporo innych części, zarówno tych powiedzmy eksploatacyjnych(świece, kable WN, sprężyny z tyłu o filtrach i płynach nie wspominam, bo to oczywista oczywistość) jaki i tych o których nie myślałem o wymianie(cewka zapłonowa, silniczek krokowy, czujnik położenia przepustnicy itd).

Generalnie muszę powiedzieć, że Siena jest samochodem, który wymaga "dopieszczenia" i delikatnego traktowania.
Jeśli nie zaniedba się podstawowych, regularnych wymian, potrafi być naprawdę wdzięcznym i niezawodnym samochodem.
Silnik 1.6 potrafi niejednego zaskoczyć swoimi osiągami, zresztą ta jednostka była wkładana do większości fiatów tamtego okresu.
Gorzej rzecz się ma, z silnikiem 1.4 , który jest starszą konstrukcją i chyba bardziej awaryjną ale jako, że nie posiadam nie będę się wypowiadał.
Wadą jest umiejscowienie alternatora. Newralgiczny punkt w fiaciorze.
Wskazane, a nawet konieczne jest zamontowanie osłony, bądź to pod cały silnik, bądź tylko na alternator - powinniśmy mieć wtedy spokój.

Samochód ma naprawdę ogromny bagażnik!Sporo samochodów wyższej klasy, nie dorównuje pod tym względem Sienie.

Minusem jest mała szerokość samochodu. 3 osoby z tyłu nie będą miały komfortu. Odczuwa się to także, przy większych prędkościach, w zakrętach i przy dużych podmuchach wiatru(na to wpływ ma także niska waga i fatalny rozkład masy).

Wygląd jest kwestią gustu, ale na aluskach samochód prezentuje się naprawdę zacnie.

Co do ekonomi. Jazda na noPB faktycznie, tania nie będzie. Ale większość samochodów posiada instalacje LPG.
Sam obecnie spalam średnio 9litrów LPG na 100km(w trasie da się zejść nawet poniżej), przez co jazda jest bardzo ekonomiczna.

Za takie pieniądze, ciężko znaleźć godnego konkurenta dla Sieny(no, może Lanos).
Moim zdaniem, jeśli znamy historię i jesteśmy pewni przeszłości, to Siena jest samochodem godnym polecenia, dla kogoś kto nie oczekuje cudów a po prostu normalnej, codziennej, w miarę bezproblemowej eksploatacji.

P.S.
Fotki swojej Hieny wstawię po umyciu i posprzątaniu!Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
pablo7602

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków - Azory
Posiadane auto: Fiat Brava 1,6 16V + LPG
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 18 Wrz 2010, 21:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Siena - ocena/podsumowanie


Mam silnik 1,4 w Palio i powiem szczerze, że nie narzekam na niego. Jest dość ekonomiczny a demona prędkości nie potrzebuje. Pisałeś, że 1,4 jest awaryjny. Na razie wymieniłem w nim uszczelkę pod zaworami i naprawiłem dolot powietrza do przepustnicy. UPG nie miałem Twisted Evil
Powrót do góry
thekuti

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnk
Posiadane auto: Fiat Siena 1.4 EL
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 22:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Siena - ocena/podsumowanie


Jak na razie w mojej Sienie było wymieniane standardowo klocki i tarcze, oprócz tego raz alternator, dwa razy linka od sprzęgła, akumulator, gumowa rura od filtra powietrza do silnika, tłumik, no i teraz problem z kontrolkami ale jutro się tym zajmę. Moim zdaniem jak na wersie 1.4 to jest bez awaryjna, pali w każda zimę Very Happy
Powrót do góry
lukas_siena

Dyskutant



Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia/pomorskie
Posiadane auto: fiat siena, 1.6HL 1999r. z gazem
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 04 Gru 2011, 13:53
Temat postu:

Siena 1.6HL 16v 1999r. z gazem


mam to autko od pierwszego właściciela z przebiegiem 151tys. km
kupiony w polskim salonie zadbany bdb. jak na swoje latka, wiadomo ze zawsze trzeba coś zrobić w autku, staram się na bieżąco naprawiać to co jest do naprawy:P ogólnie nie ma tego dużo głównie zawieszenie(przegub i tuleja to nie jest duży wydatek), filtry, noi ostatnio z poważniejszych spraw kolo zamachowe mam do wymiany, ale nie jest źle bywało gorzej z innymi autami innych marek:D

powiem tak jestem bardzo z tego autka zadowolony nigdy nie spodziewałem się żeby cieszyć się z posiadania fiata:P

uwierzcie mi na słowo miałem mazdę 323c 95r. super auto, ale eksploatacja droga, miałem golfa3 94r. blachy tragedia, wnętrze wieje starym PRL-em, ale jest wstanie nawet totalnie zrzęcholony jechać dalej, a fiat? myślałem sobie do niedawna tylko nie fiat:) w końcu poczytałem troszkę na forach min. tutaj naprawdę auto godne polecenia mowa o sienie:P

w dodatku miałem dosyć już małych bagażników i 3drzwi, a tutaj mam 5drzwi i duży bagażnik:P

naprawdę zadowolony, ergonomia wnętrze bardzo ładne, może kolor siedzeń niebieski mogłyby być inny troszkę ale jest ok, spalanie w gazie w sumie przeciętne jak w większości aut z silnikiem powyżej 1.6, także naprawdę polecam! Sienkę!

jeżeli ktoś szuka auta taniego w utrzymaniu, spalaniu z godnym wyposażeniem jak na dzisiejsze czasy elektr.szyby, wspomaganie kierownicy, centralny zamek z pilota i inne gadżety z dużym bagażnikiem to Sienka jak najbardziej auto godne polecenia, oczywiście wersja /HL bo /EL nie maja za duzo wyposazenia:P

Ps. napotkałem taki oto komentarz na jednym z forum motoryzacyjnych:

Siena to dobre auto tylko niektórzy myślą, że jeśli to Fiat to bubel to po prostu nieprawda, czy Fordy się nie psują (o Oplach z Gliwic nie wspomnę), jestem mechanikiem i ręczę, że Siena to dobry wóz, mam 1,2 75HL i jestem zadowolony. Piszczą hamulce??? Wyczyścić i gotowe.
****** mechanik
_________________
xxx miejsce na wklejkę xxx czekam na autoryzacje Very Happy

Lukas
Gdynia
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System