Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) nagrzewnica jak ją wymontować .



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janek-Glogow

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Brava 1,4 12V z LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 12:54
Temat postu:

nagrzewnica jak ją wymontować .


3 problemy a jedna przyczyna - nagrzewnica jak ją wymontować Brava 1.4 12V

Zaczęło się od bardzo mocno parujących szyb myślałem, że to taka wada Bravy gdy po wymianie filtrów powietrza i czyszczeniu klimatyzacji nic się nie poprawiło. Następnie dochodziło do ubytku płynu chłodzącego (po fakcie dopiero skojarzyłem, że tylko w okresie jesiennozimowym) i w końcu doszło do awarii poduszek powietrznych. Z resztą można było jakoś jeździć, ale lampka poduszek nie dawała mi spokoju, więc pojechałem do stacji i okazało się, że sterownik poduszek został zalany płynem chłodzącym.
Okazało się, że za te wszystkie dolegliwości powiada cieknąca nagrzewnica powietrza umieszczona nad sensorem sterowania poduszkami.

Zanim wezmę się za sensor poduszek muszę zlikwidować przeciek na nagrzewnicy. Stad moje pytanie czy macie jakiś dostęp do instrukcji wymontowania nagrzewnicy? Nie wiem jak się do tego zabrać czy do komory silnika czy do konsoli?

I moja rada na koniec! W ASO powiedzieli mi, że to bardzo pospolita usterka Bravy wiec możecie się jej spodziewać prędzej czy później, radzę więc obwinąć sterownik poduszek powietrznych jakąś folią - na wszelki wypadek i jeśli pojawią się dwa pierwsze objawy to możecie być pewni ze to cieknąca nagrzewnica.
_________________
Janek
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 14:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nagrzewnica jak ją wymontować .


http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=9353
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Marniech

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 18:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nagrzewnica jak ją wymontować .


Nagrzewnice z Bravy wyciąga się bardzo łatwo,nawet nie trzeba spuszczać płynu.Tylko pamietaj aby podłożyć najlepiej stary gruby recznik pod konsole
Tutaj macie link z opisem jak sie do tego zabrac
http://halny.tatrynet.pl/bbm/pliki/opis_jak_wydlubac_nagrzewnice_BBM.rar
Pozdrowienia dla wszystkich bravkowiczów
_________________
marcmaster
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 22:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nagrzewnica jak ją wymontować .


Kolega Marniech nie przeczytał wiadomości powyżej (link). Jest tam zamieszczone dokładnie to samo.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Janek-Glogow

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Brava 1,4 12V z LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2008, 10:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nagrzewnica jak ją wymontować .


Dziękuje obu za szybką pomoc bardzo dobry materiał.

Da Adam-AS
Mam jeszcze pytanie co do dziwnego sposobu przeszukiwania forum. Jeżeli wstawisz wyraz np. „nagrzewnic*” do pola przeszukiwań i w kategorii zaznaczysz fiat to wyszukiwarka nie znajdzie żadnego postu ani tematu. Jak zmienisz kategorie na Fiat Brava lub Bravo to wyszukiwarka znajduje już kupę tematów. Bardzo ciekawy i utrudniający życie sposób wyszukiwania.
_________________
Janek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 08 Sty 2008, 10:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2008, 11:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nagrzewnica jak ją wymontować .


Janek-Glogow napisał:
....Da adam-as
Mam jeszcze pytanie co do dziwnego sposobu przeszukiwania forum. Jeżeli wstawisz wyraz np. „nagrzewnic*” do pola przeszukiwań i w kategorii zaznaczysz fiat to wyszukiwarka nie znajdzie żadnego postu ani tematu. Jak zmienisz kategorie na Fiat Brava lub Bravo to wyszukiwarka znajduje już kupę tematów. Bardzo ciekawy i utrudniający życie sposób wyszukiwania.

To wpisz "nagrzewnica fiat" i będzie ok. Nazwa w kategorii "FIAT" jest tylko nazwą forum a nie żadnym tematem. Z samej nazwy nie ma żadnych linków prowadzących do tematów stąd wyszukiwarka nic nie znajduje. Jak wspomniałeś po zaznaczeniu Fiat Bravo/Brava jest wszystko ok, ponieważ ta kategoria jest linkiem prowadzącym do wszystkich założonych tematów, a jak powszechnie wiadomo wyszukiwarka polega na rym, że działa (szuka) przez zamieszczone linki. Nazwa FIAT jest tylko nazwą forum samą w sobie, stąd żadnych wyników. Ja nigdy nie używam tych rozwijanych list. Wszystko wpisuję w okienko wyszukiwarki i zaznaczam ewentualnie żeby znalazł wszystkie wpisane słowa, ale przeważnie pozostawiam domyślnie, żeby szukał któregokolwiek z wpisanych słów.
Strona auto.com.pl posiada całą masę różnych for dotyczących niemal każdej marki aut i prawie wszystkich ich modeli. Lista do wyboru kategorii tworzy się automatycznie sama, po utworzeniu przez Admina strony danego forum.
Nie ma On na to wpływu.
Cały skrypt wraz z mechanizmami działania napisany jest przez http://www.phpbb.com To do nich należało by zgłaszać ewentualne uwagi względem mechanizmów działania, ewentualnie szukać porad, pomocy na jednym z for phpbb. Sczerze mówiąc mogli by poprawić ten błąd, żeby nazwa forum nie pokazywała się w liście kategorii. To są autorzy tego skryptu, a admin auto.com.pl zmienia sobie wygląd, oraz dodaje (podmienia) wybrane elementy graficzne + tworzy wymyślone przez siebie kategorie itp etc.
Osobiście uważam że nie jest to jakąś przeszkodą w wyszukiwaniu. Markę pojazdu zawsze możesz wpisać w wyszukiwarkę i efekt będzie ten sam, albo sprecyzować swój wybór poprzez wybranie marki wraz z modelem tak jak to uczyniłeś.
Bardzo dobrze to o Tobie świadczy ponieważ widzę że dla chcącego nic trudnego i potrafiłeś sobie poradzić. Oby więcej takich rozgarniętych użytkowników Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Janek-Glogow

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Brava 1,4 12V z LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2008, 12:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nagrzewnica jak ją wymontować .


No teraz jak już wiem to nie stanowi to dla nie problemu, ale myślę, że jest to przyczyna powstawania powtarzających się tematów jak choćby mój z nagrzewnica jak ją wymontować Smile

EDIT od moderatora - nie piszemy jednego posta pod drugim! Używaj opcji "zmień".
Twoją wiadomość dołączam do już istniejącego posta:


I ma jeszcze jedno pytanie.

Czy mogę jechać z wymontowana nagrzewnicą kiedy wyłączę pokrętłem ogrzewanie w samochodzie?

Na mój chłopski rozum płyn chłodzący powinien przepływać przez ogrzewnice tylko jak włączę ogrzewanie jak jest wyłączone to powinien ją omijać i nic nie powinno się dziać podczas jazdy. Czy tak?

Nie chce kupować niepotrzebnie nagrzewnicy jak to jakiś przewód czy nieszczelne połączenie, więc najpierw chciałbym sprawdzić a montować to wszystko z powrotem żeby pojechać do sklepu to też kiepski interes.
_________________
Janek
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2008, 13:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nagrzewnica jak ją wymontować .


Janek-Glogow napisał:
No teraz jak już wiem to nie stanowi to dla nie problemu, ale myślę, że jest to przyczyna powstawania powtarzających się tematów jak choćby mój z nagrzewnica jak ją wymontować Smile


Janek - możesz wierzyć bądź nie, ale wiesz ile osób korzysta z dodatkowych funkcji wyszukiwarek nie tylko na forach ale i portalach, vortalach czy domowych stron użytkowników?
Od 3 lat projektuję strony internetowe i prowadziłem już nie raz tego rodzaju badania, dostosowując wyszukiwarki do potrzeb internautów.
Powiem Ci tylko tyle, że prawie wcale ludzie nie korzystają z dodatkowych funkcji - dla większości samo pojawienie się kilku precyzujących funkcji już komplikuje sprawę i zniechęca do korzystania. Podałbym Ci tu liczby ale nie mogę ze względu na konkurencję Idea - takie rzeczy są płatne.
Podejrzewam że Admin strony mimo wszystko zostawi tą sprawę, bo więcej przy tym pracy niż warta jest sama modernizacja tej wyszukiwarki...
Oczywiście pomijam tu całe grono osób które w ogóle nie wiedzą że jest coś takiego jak wyszukiwarka na każdym forum. A wierz mi że sporo ludzi nie korzysta w ogóle z tej funkcji dlatego że im się po prostu nie chce.

Przepraszam że się tak rozpisałem, jeżeli dalej chcesz kontynuować rozmowę na ten temat to na PW

Pzdr
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
szymich25

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): OTWOCK
Posiadane auto: bravo 1.6 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Gru 2008, 23:46
Temat postu:

pytanie o instalacje do poduszek


gdzie jest sterownik i czujniki poduszek i w bravo??
Powrót do góry
gadu-gadu
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 21 Gru 2008, 13:48
Temat postu:

Re: pytanie o instalacje do poduszek


szymich25 napisał:
gdzie jest sterownik i czujniki poduszek i w bravo??

Sterownik i główny czujnik jest pod nagrzewnicą.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
toxicmen

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 9

Posiadane auto: Fiat Brava 1.4 12V 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2009, 17:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nagrzewnica jak ją wymontować .


Czy można prosić o odnowienie linków bo oba nie działają a chyba mam nieszczelną nagrzewnica i chciałbym sam to sprawdzić. Z góry dziękuje za pomoc i wyrozumiałość
Powrót do góry
gadu-gadu
goofer

Dyskutant



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): połódniowy-wschód
Posiadane auto: Fiat Brava 1.9TD, 1999
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2009, 21:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nagrzewnica jak ją wymontować .


http://www.przeklej.pl/plik/jak-wydlubac-nagrzewnice-doc-0002jq8n72mv
Powrót do góry
zaki

Czytelnik



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): tar
Posiadane auto: fiat 1.6 braca
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Paź 2011, 09:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nagrzewnica jak ją wymontować .


mozna odgrzac manuala ?
Powrót do góry
paradise_lost

Czytelnik



Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łask
Posiadane auto: Citroen Berlingo '07, Brava 1,6 16 V LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Sty 2013, 11:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nagrzewnica jak ją wymontować .


I moja prośba jw. Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System