Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Nieoryginalny sterownik centralnego zamka


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janwar

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Brzozów
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 163km 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Wrz 2010, 11:49
Temat postu:

Nieoryginalny sterownik centralnego zamka


Witam,

tydzień temu stałem się posiadaczem Fiata Stilo, niestety mój egzemplarz nie posiada pilota do zamka centralnego. Przeczytałem kilka tematów na temat dorabiania takiego pilota i widzę, że nie jest to tani i prosty zabieg. Stąd moje zainteresowanie nieoryginalnymi rozwiązaniami (szukałem czegoś na ten temat na forum, ale bezskutecznie). Napiszcie proszę jak wygląda sprawa instalacji takiego ustrojstwa, czy są z tym jakies problemy w przypadku Fiata Stilo? A może ktoś miał styczność z takim oto rozwiązaniem ?

http://allegro.pl/masz-auto-z-centralnym-ale-bez-pilota-pilot-metal-i1224362502.html

Jak wygląda sprawa zasięgu ? Czy uda się podłączyć pod to otwieranie klapy bagażnika pod osobny przycisk. To samo pytanie odnośnie domykania szyb.

Bardzo proszę o wszelkie opinie bo nie chciałbym się wpakować w dodatkowe problemy z samochodem probując dołożyć taką centralke.

Pozdrawiam,
Jarek
Powrót do góry
gadu-gadu
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Pią 24 Wrz 2010, 20:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nieoryginalny sterownik centralnego zamka


To coś na Allegro to zwykły zestaw alarmu z centralką, nie będzie on wykorzystywał centralki samochodu, trzeba to coś założyć, podłączyć zabezpieczenie przeciw kradzieżowe, centralny zamek itp.
Sprzedający dał chwytliwy tytuł a kupujący nie czytają dalej myśląc że to pilot uniwersalny Smile, według mnie nie warto, a sens montowania dodatkowych centralek tylko w przypadku zupełnego uszkodzenia (koszty) centralki auta.
_________________
Fiat Stilo 1,9JTD po wypadku,--- CZĘŚCI --- kontakt na PW
Powrót do góry
Stilonek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 3D 2004
Piwa: 12/0
Wysłany: Sob 25 Wrz 2010, 19:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nieoryginalny sterownik centralnego zamka


jacek.d napisał:
według mnie nie warto, a sens montowania dodatkowych centralek tylko w przypadku zupełnego uszkodzenia (koszty) centralki auta.

Centralka auta(Stilo) to BC, który steruje po lini CAN. Ciekawe jakbyś chciał sterować centralką z allegro zamkami w Stilo?
Powrót do góry
Pamar

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz - Skierniewice
Posiadane auto: Fiat Stilo 5D 1.9JTD 16V 140KM M-jet 2004r.
Piwa: 2/6
Wysłany: Sob 25 Wrz 2010, 21:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nieoryginalny sterownik centralnego zamka


Tylko coś takiego:

http://allegro.pl/alarm-can-z-pilotami-autoalarm-zestaw-fvat-w-wa-i1233199307.html

tanie to to nie jest.
_________________
Paweł
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Sob 25 Wrz 2010, 22:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nieoryginalny sterownik centralnego zamka


na początku: czy jak otwieracz kluczem w zamku to czy wszystkie drzwi się otwierają? jeżeli tak to polecam:
coś podobnego do tego http://allegro.pl/sterownik-alfa-fiat-punto-palio-brava-i-inne-i1217383021.html(przykład!!!)
gdyż padł mi pilot a kupno w serwisie bardzo drogie, podłączenie jest banalne
wszystko jest opisane w instrukcji , kupowałem od tego gościa , przesłał mi nawet schemat podłączenia centralki aby była sygnalizacja kierunkami, jest możliwość podłączenia syreny oraz odcięcie zapłonu(nie chciało mi się inwestować dodatkowej kasy) pod tylną klape nie podłączałem gdyż mam mw z dzieloną tylną klapą i po podłączeniu otwierał bym albo samą szybę albo całą klape ale jest taka opcja, jak masz więcej pytań to na priv
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 25 Wrz 2010, 22:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Nie 26 Wrz 2010, 20:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nieoryginalny sterownik centralnego zamka


Stilonek napisał:
jacek.d napisał:
według mnie nie warto, a sens montowania dodatkowych centralek tylko w przypadku zupełnego uszkodzenia (koszty) centralki auta.

Centralka auta(Stilo) to BC, który steruje po lini CAN. Ciekawe jakbyś chciał sterować centralką z allegro zamkami w Stilo?


Normalnie, podłączając sterownik centralnego zamka z allegro pod siłowniki zamka samochodu.
_________________
Fiat Stilo 1,9JTD po wypadku,--- CZĘŚCI --- kontakt na PW
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Nie 26 Wrz 2010, 20:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nieoryginalny sterownik centralnego zamka


nie pod siłowniki tylko w drzwiach kierowcy jest moduł od centralnego i wpinasz się kablami, jeżeli chcesz mieć sygnalizację i inne "dodatki"musisz się więcej napracować, samo podłączenie otwierania i zamykania jest proste
nawet nie trzeba montować dodatkowej diody gdyż zamknięcie nieoryginalnym pilotem spowoduje zamknięcie wszystkich drzwi oraz uaktywni diodę oryginalną fiata która znajduje się w drzwiach kierowcy Idea
Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Pon 27 Wrz 2010, 08:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nieoryginalny sterownik centralnego zamka


jarson190 napisał:
nie pod siłowniki tylko w drzwiach kierowcy jest moduł od centralnego i wpinasz się kablami, jeżeli chcesz mieć sygnalizację i inne "dodatki"musisz się więcej napracować, samo podłączenie otwierania i zamykania jest proste
nawet nie trzeba montować dodatkowej diody gdyż zamknięcie nieoryginalnym pilotem spowoduje zamknięcie wszystkich drzwi oraz uaktywni diodę oryginalną fiata która znajduje się w drzwiach kierowcy Idea


Smile Dużo można i ja o tym wiem, kolega Stilonek powątpiewał w możliwości podłączenia niekompatybilnego zestawu z Allegro, a w ostateczności można właśnie sterownik (z allegro) centralnego zamka podłączyć do siłowników zamków drzwi.
_________________
Fiat Stilo 1,9JTD po wypadku,--- CZĘŚCI --- kontakt na PW
Powrót do góry
Stilonek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 3D 2004
Piwa: 12/0
Wysłany: Pon 27 Wrz 2010, 21:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nieoryginalny sterownik centralnego zamka


jacek.d napisał:
a w ostateczności można właśnie sterownik (z allegro) centralnego zamka podłączyć do siłowników zamków drzwi.

A czy nie prościej dokupić kluczyk na allegro(były całe nowe zestawy z wkładkami za 150zł) i wgrać do auta. Było już o tym, że nawet używany kluczyk z pilotem z innego auta można wgrać i śmiga.
Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 08:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nieoryginalny sterownik centralnego zamka


Stilonek napisał:
jacek.d napisał:
a w ostateczności można właśnie sterownik (z allegro) centralnego zamka podłączyć do siłowników zamków drzwi.

A czy nie prościej dokupić kluczyk na allegro(były całe nowe zestawy z wkładkami za 150zł) i wgrać do auta. Było już o tym, że nawet używany kluczyk z pilotem z innego auta można wgrać i śmiga.


Ale oczywiście że tak, ja w pierwszym poście odradzałem to badziewie z linku allegro, tylko że całkowite koszty adaptacji mogą wynieść 400-500pln
_________________
Fiat Stilo 1,9JTD po wypadku,--- CZĘŚCI --- kontakt na PW
Powrót do góry
fteller

Dyskutant



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 08 Paź 2010, 22:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nieoryginalny sterownik centralnego zamka


Rada jest rzeczywiście prosta - z programikiem FiatECUScan można wgrać wszystkie klucze (nie dograć nowe tylko wprogramować wszystkie od nowa). A klucze mogą być od innego autka. Potrzebna jest tylko karteczka z kodem...

Ja u siebie tą metodą włączałem potwierdzanie zamknięcia/otwarcia auta kierunkowskazami. Jeśli chodzi o metodologię to to właśnie potwierdzanie i programowanie kluczy/pilotów robi się w tym samym miejscu.

Pozdrawiam
B.
Powrót do góry
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 07:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nieoryginalny sterownik centralnego zamka


[quote="fteller"]Rada jest rzeczywiście prosta - z programikiem FiatECUScan można wgrać wszystkie klucze (nie dograć nowe tylko wprogramować wszystkie od nowa). A klucze mogą być od innego autka. Potrzebna jest tylko karteczka z kodem...

czy kod musi być "od mojego auta" czy od nowego klucza??? tzn. mam swoją kartę kodową i oryginalne klucze ale chciałbym, aby drugi klucz tez był z przyciskami obsługi - zakup klucza i przełożenie "ostrza"
Powrót do góry
fteller

Dyskutant



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 3/1
Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 11:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nieoryginalny sterownik centralnego zamka


karta musi być od Twojego autka.

W innym przypadku każdemu, komu dałbyś kluczyki mógłby wkodować sobie "swój" kluczyk, Ty byś nawet o tym nie wiedział, a później autko pewnego słonecznego dnia odjeżdża sprzed domu. Po to jest ta karta. Będzie potrzebny kod elektroniczny (Electrical code) bodajże pięciocyfrowy.

Pozdrawiam
B.
Powrót do góry
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 12:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nieoryginalny sterownik centralnego zamka


faktycznie, moje pytanie było dosyć głupie - logika wskazuje odpowiedź Embarassed Embarassed
ale żeby zakończyć temat ( a być może pomóc i innym ) - mogę kupić kluczyk od jakiegoś stilo, przełożyć ostrze ( swoje, lub dorobić ), przekodować immo ( przy pomocy posiadanej własnej karty kodowej ) do własnego klucza i tego nowego i w efekcie będę miał działające dwa klucze z pełną obsługą ???
Powrót do góry
fteller

Dyskutant



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 3/1
Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 12:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nieoryginalny sterownik centralnego zamka


Tak - nie robiłem tego osobiście - ale tak to będzie działało - daję te 99,9% gwarancji Smile

Z resztą tak robią w ASO, jak zamawiasz drugi kluczyk. Kluczyk przyjeżdża z fabryki z wyrytymi "zygzakami" wg zamówienia po "Mechanical code", ale kod IMMO i kod pilota jest kodowany w ten sposób, że do komputera wkodowujesz nowy kluczyk a nie programujesz kluczyk pod samochód (to byłoby trudniejsze i w ogóle bez sensu:)).

Pozostaje nic innego niż spróbować Wink

Pozdrawiam
B.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System