Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malwicha

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 115KM 2002r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 14:25
Temat postu:

Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Witam.
Kilka dni temu zakupiłam Fiata Stilo rocznik 2002.Problem mam taki,iź strasznie kleją mi się pewne elementy w autku - od zewnątrz drzwi schowka pasażera i kierowcy oraz przyciski otwierające np. okna(te tylko gdy są mokre),czyściłam drzwiczki ciepłą wodą z płynem niestety klei się nadal okropnie i zostawia brudne czarne plamy na ubraniu,kiedy przejeżdżam paznokciem zostaje mi na nim jakby czarny brudny klej.Kompletnie nie mam pojecia co robić.Nic innego poza tymi elementami w autku się nie klei.Może ktoś miał podobny problem i mógłby mi doradzić jak sama mogłabym sobie z tym w miarę szybko poradzić żeby to wyczyścić a nie wymieniać od razu całych drzwi schowka?Szukałam podobnego tematu na tym forum,ale nie znalazłam..Jeśli takowy był,to przepraszam za zaśmiecanie...Będę wdzięczna za każdą poradę.
Powrót do góry
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 14:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


to problem stilonka. pewne elementy z tworzywa ( twardego ) są pokryte cienką warstewką jakiejś "gumy ( są przez to miłe w dotyku i jakby "miękkie"). chyba pod wpływem potu, światła, środków czyszczących ta warstewka ulega degradacji i zaczyna się kleić. Ja po prostu demontowałem poszczególne elementy i ściągałem mozolnie tą warstewkę używając paznokci, wszelkich środków myjących - koszmar, ale po ściągnięciu "gumy" przestało się kleić ( oczywiście trochę zmienił się wygląd - czarniejsze i twardsze).
Powrót do góry
mick13

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): xxx
Posiadane auto: xxx
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 16:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


tu porada z innego forum jak się tego pozbyć :

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=&Board=stilo&Number=282522576&Searchpage=10&Main=282522576&Words=drzwi&topic=&Search=true#Post282522576

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=284206848&an=0&page=1#Post284206848
Powrót do góry
szekles

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: EX: STILO 2002r 1.9 JTD
Piwa: 15/3
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 17:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Hej,
Też mnie to wkurzało. Ja wszystkie guziki łącznie z tymi w radiu demontowałem i po kolei czyściłem. Używałem płynu do naczyń, do szyb i mleczka do czyszczenia nawet gotowałem i czyściłem twardą szczotą Twisted Evil
NIC nie pomagało, jedynie twarde mechaniczne (pazurami!) mozolne usuwanie dało efekt. Dużo lepiej teraz wygląda...
Pozdrawiam Smile
_________________
Naklejki klubowe po 5zł
http://www.fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=47135&postdays=0&postorder=asc&start=120
Powrót do góry
4M

Dyskutant



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 98
Skąd jesteś (miejscowość / region): ruda śląska
Posiadane auto: skoda octavia II tour 1.6 + LPG 2012r.
Piwa: 3/3
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 18:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Ja miałem ten sam problem, ale nic nie demontowałem. dość dobrze czyści się to preparatem o nazwie PURBRUD.
nie ukrywam że wymaga to dużego wysiłku- moczenie ścierki w purbrudzie dwa przetarcia i ścierka jest czarna- zmiana miejsca brudnego na czyste- znów moczenie ścierki i tak w kółko. mnie zajęło to 3 godziny ale doczyściłem wszystkie klejące się elementy. niestety po dwóch miesiącach pojawiły się nowe klejące się miejsca robota głupiego...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 18:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 19:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


właśnie dlatego ,że "warstewka" gumy została. jedyna rada to ją usunąć-spokój na wieki
Powrót do góry
malwicha

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 115KM 2002r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 21:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Dzięki za tak liczne odpowiedzi:)prawdopodobnie narazie póki nie wrócę do domu będzie musiało być tak jak jest a potem juz sie zajme tym z tata i zapewne zedrzemy ta cala gume..ale masakra;)
Powrót do góry
Marek82

Auto Maniak



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin woj. śląskie
Posiadane auto: Stilon 2004 JTD 115 180tys
Piwa: 28/2
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 22:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


biała szmatka i troszkę rozpuszczalniku.Guma schodzi tylko trzeba troszkę potrzeć.
_________________
Z poważaniem

Marek
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
ralfp

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 132
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Corsa 1,3 CDTI (Fiat :) ) auto służbowe
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 16:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Zmywacz do pasnokci, dobra szmatka i po kłopocie. Schodzi elegancko. Zostaje biały nalot, ale wystarczy przetrzeć np. mleczkiem do tapicerki autoland i po kłopocie.
_________________
Rafał

Stilo sprzedałem AND 2010. Szkoda było go trzymać. Nowy nabywca śmiga. Co dzień go widze Smile
Powrót do góry
marjano82

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Ford Focus mk2
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 20:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Ja do zeskrobania tej warstwy gumy użyłem paznokci, wykałaczek oraz mleczka CIF a do wypolerowania guzików i pokręteł pasty polerskiej TEMPO.
Wyszło bardzo OK i jestem zadowolony a dostawałem białej gorączki patrząc na te przyciski. Smile
Powrót do góry
AndRzeJ_

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.4 16V 2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 16:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Ooo... a już myślałem, że poprzedni właściciel mojego stilona coś napowydurniał Wink i jest to odosobniony przypadek. Jak zapytałem to zwałił na małe dzieci, słodycze itp. a ja jakoś nie przywiązałem wagi do tego myśląc, że zmyję bez problemu. Za to na pierwszej kompleksowej myjni poprosiłem o usunięcie "kleju" z przycisków na drzwiach (sterowanie szyb i lusterek). Pomyziali czymsik i zeszło aczkolwiek efekt końcowy pozostawia wiele do życzenia, znaczy wygląda to jakby przetarte Confused

Muszę pomyśleć pryz okazji o jakiejś paście i doprowadzić wygląd tych przycisków do stanu akceptowalnego... tak czy owak nic się już nie klei. Ciekawe co będzie następne, do tej pory u mnie były to tylko ww. przyciski na drzwiach kierowcy i w mniejszym stopniu pasażera.
_________________
Pozdrawiam, Andrzej


Ostatnio zmieniony przez AndRzeJ_ dnia Wto 05 Paź 2010, 20:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
gokar83

Debiutant



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 20:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Też mam to samo u siebiei strasznie mnie to wkurza :/ Dałem kiedyś na myjkę chemiczną całe auto i mieli się zając plastikami to niestety nie sprostali zadaniu.
Odsuwam siedzenie pasażera do tyłu na maxa by się nikt nie pomazał przypadkiem. Z mojej strony jest już wytarte od kolana (służbowe czarne spodnie dały rade) no i tyle.

Może kiedyś się tym zajmę... Chociaż szczerze to myślałem by to jakąś skórą obić albo coś.
Powrót do góry
Xplosive

Czytelnik



Dołączył: 05 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie / Sochaczew
Posiadane auto: Fiat stilo 1.6 16v benzynka
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Wrz 2014, 08:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


A ja znalazlem na klejace sie plastiki idealny srodek.

Najtansza psta BHP (o jednolitej strukturze, bez zawieszonych drobinek)

Czyscilem to na kilka sposobow.
- Zwykla szmatka (gabka) + pasta BHP bez moczenia (jedynie skrobiona gabka przed nalozeniem BHP)
- zwykla szczoteczka (taka mala sztywna)
- polerka z elektronarzedzi z rzepem w postaci gabki do mycia powierzchni z obrotami 1000 / min

W pierwszym i drugim przypadku trzeba sie troche nameczyc ale w trzecim przypadku polerka usuwala to czarne scierwo bez najmniejszego problemu. Mialem potem problem z wyczyszczeniem kafelkow bo tak ladnie sciagalo i pryskalo Smile


A no i w przypadku polerowania polerka mozna uszkodzic strukture plastiku wiec trzeba to robic bardzo delikatnie. W przypadku scierki/gabki/szczoteczki schodzi tylko i wylacznie lepka warstwa, nie pozostawia przebarwien / uszkodzen.
Powrót do góry
slup

Debiutant



Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łodź
Posiadane auto: Fiat Stilo 5D 1.6 16v 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Paź 2014, 23:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Witam. Ja z klejącymi się przyciskami poradziłem sobie używając spirytusu i frotki. Wymaga to trochę pracy ale efekt jest bardzo dobry gdyż spirytus jest neutralny dla wszelkich plastików. Odradzam jakiekolwiek rozpuszczalniki i zmywacze.
Pozdrawiam
Powrót do góry
KSzm90

Czytelnik



Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 jTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 12:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klejące się elementy (dźwiczki CHYBA DRZWICZKI ? schowka).


Witam Wszystkich. Podzielę się moim sposobem na lepiące się plastiki. Stilo posiadam od całych 3 dni i kupiłem je w opłakanym stanie. Miałem odruch wymiotny jak do niego wsiadałem (no ale cena mnie przekonała) ale do rzeczy. Do czyszczenia użyłem środku do czyszczenia piekarników i rożnów z aktywną pianą (używałem produktu firmy VILLA - czarne opakowanie, jakieś 15 zł w TESCO) i efekt oszałamiający. Wystarczyło spryskać dość obficie pianą, zostawić na jakąś minutę, a później zwyczajną gąbką do mycia naczyń (chropowatą stroną) wycierać ten syf. Oczywiście po każdym wytarciu gąbka do płukania. Robiłem to bezpośrednio w samochodzie, bez demontażu elementów. Tak samo świetnie zadziałało na brudne przyciski na drzwiach i konsoli. Cała operacja nie poniszczyła w ogóle plastików a dodatkowo ładnie je nabłyszczyła. Tylko polecam robić to w rękawicach, bo inaczej ręce też wam się będą ładnie błyszczeć potem;p Dodam jeszcze tylko, że po wyczyszczeniu wnętrza tym sposobem z ciekawości popytałem się ile autko byłoby warte i wszystkie oferty były o minimum 1000 zł większe niż kwota którą sam zapłaciłem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System