Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) problem z rozruchem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pilotacz

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: Fiat Brava 1,6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 09:36
Temat postu:

problem z rozruchem


WITAM... Pewnie ten temat pojawia sie częto ale ja opisze swój kłopot..
Mam fiata brava 1996 1,6 16v (czerwona) i robi sie cos niedobrego z nią.. Na postoju,przy zgaszonym silniku,ale włączonym zapłonie,bo lubie sobie radyjka posłuchać Smile jak ponownie próbuje odpalić samochód.... nie odpala :/
tylko tak coś tyknie i koniec... i tak non stop :/ tylko popych pomaga SadSad
ale jak niczego nie slucham itp to normalnie odpala.... acha i nie jest to akumulator na 100% .... POMOCY SadSad


Ostatnio zmieniony przez pilotacz dnia Pon 18 Lut 2008, 12:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 09:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z rozruchem


obstawiam bendiks w rozruszniku ewentualnie problem z doprowadzeniem pradu do bendiksu (sprawdzic stacyjke, przekazniki kable) - to tak kontrolnie . A konkretnie cos nie tak z zawieszajacym sie przekaznikiem (stykami) w bendiksie (na rozruszniku)
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 10:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z rozruchem


Popraw nazwę tematu! Napisałeś go samymi dużymi literami (regulamin). Daję 24h.

pzdr
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 15:39
Temat postu:

Re: problem z rozruchem


pilotacz napisał:
nie odpala :/
tylko tak coś tyknie i koniec... i tak non stop :/ tylko popych pomaga SadSad
ale jak niczego nie slucham itp to normalnie odpala.... acha i nie jest to akumulator na 100% .... POMOCY SadSad


Kolega napisał ze coś tyknie czyli PRAWDOPODOBNIE bendiks wpycha zębatkę na miejsce a nie daje już prądu na silnik rozrusznika. Ja bym szukał tutaj problemu. Pamiętaj że przez internet nie naprawisz samochodu - trzeba posłuchać, pomierzyć elektrykę, i eliminować PRAWDOPODOBNE przyczyny aż trafi się na to właściwe. Mechanik też sugeruje się oględzinami i na tej podstawie wyciąga wnioski potem eliminuje listę PRAWDOPODOBNYCH przyczyn czasami trafi od razu bo coś jest oczywiste. Inaczej szuka poprzez diagnostykę części.

Nie wierze że radio jest w stanie wyssać tyle prądu nie paląc bezpiecznika aby nie dało sie ruszyć, chyba że ma totalnie zwalony akumulator/ładowanie. To chyba jest oczywiste i to należy sprawdzić na początku zanim sie zacznie zawracać głowę na forum. Zresztą jest napisane ze na 100% to nie akumulator. jak na 100% to na 100%
Powrót do góry
RL77

Debiutant



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Fiat Brava Steel, 1.2 16V, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 16:05
Temat postu:

Re: problem z rozruchem


[i]Na postoju,przy zgaszonym silniku,ale włączonym zapłonie,bo lubie sobie radyjka posłuchać Smile jak ponownie próbuje odpalić samochód.... nie odpala :/
tylko tak coś tyknie i koniec... i tak non stop

[/i]

Kolego ja rozumiem, że włączone radio możesz mieć po zgaszeniu silnika, ale wyłącznie po przekręceniu kluczyka w pozycji ON ( świecą się kontrolki). Jeśli tak to nie dziw się dlaczego po kilku lub też kilkunastu minutach nie możesz wcale odpalić silnika ponieważ w tym czasie kiedy słuchasz radia tak jak napisałem powyżej to masz dość duży pobór prądu z akumulatora ( mam nadzieję że nie masz też wzmacniacza do radia ). Więc jeśli jest tak jak piszę to czas najwyższy abyś podłączył radio poprzez "zasilanie które jest niezależne od włączonego zapłonu"

Inną kwestią jest to, w jakiej kondycji jest twój akumulator i czy w twoim samochodzie zamontowany jest np. alarm, który źle podpięty tez pobiera za "dużo" prądu.

Tak, że widzisz aby sprawdzić powód Twojej usterki, jest wiele pytań na które trzeba udzielić w miarę konkretnych odpowiedzi. Nie przedłużając jeśli jest tak jak napisałem powyżej to chyba twój problem zostanie szybko rozwiązany, czyż nie???
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 16:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 16:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z rozruchem


łopatologicznie jeżeli nie zostało sprawdzone - wyłączasz zapłon kluczyki do kieszeni, bierzesz miernik odkręcasz klemę masową podłączasz amperomierz w szeregu: klema -amperomierz- akumulator. włączasz radio i patrzysz ile prądu ucieka. Wink
Powrót do góry
pilotacz

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: Fiat Brava 1,6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Lut 2008, 09:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z rozruchem


Panowie Smile jeśli mówicie o dużym poborze prądu przez radio,to napisze rzecz która was zaskoczy.... Acha i nie mam wzmacniacza w samochodzie Smile Padła tam propozycja żeby dac radio na osobne zasilnanie itp,ale mój problem pojawił sie 2 razy nawet gdy stałem na awaryjnych,przy wyłączonym, silniku :/ ...akumulator jest 100% sprwany...,ale sprawdze pobór prądu Smile dziekuje za pomoc
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System