Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) gaśnie brawa wczasie jazdy { skoki temp }



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sikor210

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 5

Posiadane auto: fiat brawa 1,4 97'
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Sty 2008, 16:45
Temat postu:

gaśnie brawa wczasie jazdy { skoki temp }


Witam .
Przedewszystkim musze na wstępie powiedzieć że żaden ze mnie mechanik i wiecie nogą jestem z tego tematu Ale do rzeczy .

Otóż mam brawę 1,4 s 97' z gazem i od pewnego czasu zdarza mi sie taka sytuaja że oto jadę samochodem zimnym { od startu ok1 km} i wskażnik temp pokazuje 90 st . po czym do wnętrza auta leci zimne powietrze i np. na światłach ,{ wskaźnik temp nagle spadaz 90 do ok 30 st } na mniejszych obrotach auto gaśnie { kiedyś miąłem podobna sytuację z tym że zimne auto nie chciało na gazie jechać więc wymieniłem reduktor i było ok }. próba odpalenia na benzynie nie daje rezultatu wiec przełanczam na gaz po jakichś 3 minutach auto zapala nagle wszystko jest ok . i jedziemy dalej jeźdzę z tydzien nic się nie dzieje jest ok . po czym znowu kolejna niespodzianka . No termostat wymieniałem rok temu wraz z płynem chłodniczym . więc myśle że to nie to . z drugiej strony mam nadzieje że to jest to bo ktoś mnie już straszył uszczelką pod głowicą . Niestety na forum nie znalazłem podobnego przypadku w związku z tym napisałem


Ostatnio zmieniony przez sikor210 dnia Czw 24 Sty 2008, 10:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Sty 2008, 17:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) gaśnie brawa wczasie jazdy { skoki temp }


ja nie rozumiem...


"wskaźnik temp nagle spada czyli mniejszych obrotach auto gaśnie"

to temperatura spada, czy obroty...bo juz sam glupi jestem...wez na spokojnie jeszcze raz opisz problem..najlepiej edytując swój poprzedni post...

ale jeżeli temperatura spada to nie jest uszczelka..to nie są raczej objawy uszczelki...podstawowym objawem walnietej uszczelki jest ubytek plynu chlodniczego, olej jak maslo kakaowe i inne takie... Smile

Podjedz na diagnostyke komputerową.

Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
sikor210

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 5

Posiadane auto: fiat brawa 1,4 97'
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sty 2008, 10:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) gaśnie brawa wczasie jazdy { skoki temp }


kolego poprawiłem wiec teraz myślę że wszystko bedzie już jasne .
a propos auta to dziś też nic się nie dzieje jeździ sobie autko normalnie .
szczerze przyznam nie jestem jakimś pedancikiem i nie mam auta po to żeby nim " do kościoła " jeździć tylko uważam że ono ma pracować Smile a swoją drogą przejechane już mam tyle że nawet mechanicy szczękę opuszczają i mówią że to prawie nie możliwe gdyż jest na liczniku 260000 z czego ok. 220000 na gazie bo jest w aucie już 9 rok Smile
I jak słuchać ludzi którzy twierdzą ze przez gaz silnik się szybko kończy ?

dzieki za małą podpowiedź
Pozdrawiam
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 24 Sty 2008, 11:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) gaśnie brawa wczasie jazdy { skoki temp }


sikor210 napisał:
...
I jak słuchać ludzi którzy twierdzą ze przez gaz silnik się szybko kończy ?
...

No właśnie? Też się nad tym zastanawiam. Wiele osób jęczy że gaz zajeżdża silnik, a jak widać na przykładzie kolegi wiele zależy od tego jak dbasz o auto i na jaką sztukę trafiłeś. Z tego co piszesz to Twoja instalacja na dodatek nie jest nawet sekwencją, która zrobiona jest tak żeby zminimalizować dodatkowe zużycie silnika.
Gratuluję przebiegu, ale myślę że właśnie zacznie Ci on już powoli doskwierać... przebieg ponad 260tyś przy benie/gazie jest godny podziwu, ale obawiam się że właśnie zacznie już dawać o sobie znać...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
sikor210

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 5

Posiadane auto: fiat brawa 1,4 97'
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sty 2008, 12:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) gaśnie brawa wczasie jazdy { skoki temp }


No dokładnie może byc tak . Przebieg jest ja najbardziej realny . A co myslisz Adamie na temat tych zagadkowych przypadłości mojego bolidu ?
Liczę się z tym że sie psuło będzie niestety Sad ale cóż nie mam za bardzo innego wyboru jak jeżdzić nią Smile ale generalnie nie mogę na brawę złego słowa za bardzo powiedzieć . Jeżdze nią 1.5 roku codziennie min ok 100 km czasem więcej i w sumie dołożyłem do niej koło 1000 zł a zapłaciłem niewiele ponad 6 krotność tej kwoty .

Pozdrawiam i mam dzieje że jakoś uda ci się słowo o tym moim problemie poweidzieć
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 24 Sty 2008, 12:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sty 2008, 20:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) gaśnie brawa wczasie jazdy { skoki temp }


a termostat ?? czujnik temperatury silnika?? kurde..kolejne archiwum X...bez diagnostyki komputerowej się nie obejdzie chyba...
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
sikor210

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 5

Posiadane auto: fiat brawa 1,4 97'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Sty 2008, 13:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) gaśnie brawa wczasie jazdy { skoki temp }


cóz Smile chyba się nie obejdzie . tylko dziwna sprawa z tym że to się zdarza jak narazie raz na jakiś czas a potem jest całkowicie normalnie Smile


PS: Dawno mnie na forum nie było .A wracając do tematu zmieniłem czujnik temp na bloku i od tej pory auto grzeje się normalnie i problemy znikły odpukać
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System