Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 23:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


No tak prawdopodobnie jest. W 100% nie dam potwierdzenia bo każde autko sprowadzane jest na inny sposób składane no tak już jest. Ja centralkę miałem pod tylnym siedzeniem w 100% oryginał nie na Europę. Proponuje koledze wpiąć się w ową centralkę pod schowkiem powinna by czarna tak jak w mojej marysi. Sygnał zwrotny po otwarciu drzwi powinien dac sygnał. Jest to wtyczka o około 12 pinów jak się nie mylę. W tą centralkę wpinają się fachowcy od centralnych zamków sterujących pilotem. Dodam że centralny w fiatach jest sterowany na przemiennie z minusem jeśli byś kiedyś chciał założy sam otwieranie z pilota. Pozdrawia
Powrót do góry
byrrt

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Toyota Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 23:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Ja w centralny wpinałem się po lewej stronie kierowcy przy bezpiecznikach - w miejcu gdzie wychodzi wiązka z drzwi.. Ok jutro zainteresuje się tym sterowniczkiem za schowkiem - na 100% tam jest bo go widziałem już po za tym wszystkie przekaźniki od centrala i szyb tam sobie klikają bo słychać..
Powrót do góry
gadu-gadu
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 23:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


No to jak kolega juz zdiagnozował centralkę , a wszystko idzie za tym że tak to do robotki. Jak by coś się działo to dawaj znac a będziemy radzic. Pozdrawiam i pamiętaj nic na nerwowo.
Powrót do góry
byrrt

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Toyota Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 22:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Faktycznie kabel od lampki wychodzi z tej czarnej puchy za schowkiem. Nie pamiętam dokładnie koloru ale pomarańczowo- jakiś tam na wtyczce od strony kierownicy.. Jest tam też zasilanie stałe, po kluczyku itp.. Ogólnie też lepszy dostęp do kabli i gdybym 2gi raz zakładał alarm/sterownik zamka to właśnie po tej stronie - przy bezpiecznikach troche się nawkurzałem na brak miejsca.. Co do oświetlenia to chwilowo nie mam mojego aparatu i jakość zdjęcia nie jest zachwycająca ale i tak wrzucę.. Na nogi dałem tylko po jednym module LED (3 diody na elastycznej taśmie) przyklejając je do obudowy nagrzewnicy. Nie miało razić tylko delikatnie podświetlać i efekt myślę osiągnięty.. W wolnej chwili dorobię też pod fotelami przednimi tak aby świeciły na nogi pasażerom z tylu.
Powrót do góry
gadu-gadu
byrrt

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Toyota Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 20:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Wrzucam nowe fotki:
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 20:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Fliper89

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0 HDI, 163 km, automat
Piwa: 5/1
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 00:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Elegancko to wyglada Smile A mogłbys wkleic fotki jak sie w to wpiałes i jak to wyglada?
Powrót do góry
kaem84

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 105KM 2003r
Piwa: 5/11
Wysłany: Pon 17 Sty 2011, 18:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Nie no wygląda to elegancko! Very Happy Jeszcze można wybrać diody innego koloru hmmm... ;] Można liczyć na jakiś prosty manual ze zdjęciami? Gdzie co wpiąć jak poprowadzić kable z przodu i do siedzeń z tyłu i do bagażnika itd itp Stawiam browar albo i dwa heheh ;]
Powrót do góry
Fliper89

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0 HDI, 163 km, automat
Piwa: 5/1
Wysłany: Pon 17 Sty 2011, 21:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


I ja sie dokładam do stawiana browaru, a nawet dwóch Wink Manual mile widziany naprawde Smile Very Happy
Powrót do góry
byrrt

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Toyota Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Sty 2011, 00:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Generalnie nie dysponuję żadnymi zdjęciami z całej akcji zakładania oświetlenia.. Podpiąłem się za schowkiem do czarnej puszki (coś jakby moduł komfortu - sterownik szyb/szybra,centralnego i lampki). Każdy w miarę rozgarnięty z miernikiem znajdzie sobie kabelki na których jest +12V i sygnał do lampki. Próbnik ze stacji za 3zł i jechane.. Moduły z przodu naklejone na nagrzewnicy, z tyłu na siedzenia - kable upięte do kabli od poduszek idą w podłogę i lecą pod obiciem do tunelu środkowego - tam łączą się i idą już jedną parą do przodu gdzie łączą się z resztą.
W samochodach bez tego modułu można się wpiąć w sygnał lampki (gdzie go szukać to nie wiem - wiem że masa z drzwi jest sumowana i steruję tą lampką.. Zobaczyć którym słupkiem kable idą do bezpieczników (zdaje się prawym) - namierzyć i się tam wpiąć..

Nie ma co pisać wielkich manuali bo nie jest to trudne.. Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
kaem84

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 105KM 2003r
Piwa: 5/11
Wysłany: Wto 18 Sty 2011, 17:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Łatwiej chygba wpiąć się w kable, które idą do lampki na podsufitce. Tak jak piszesz być może w prawym słupku - "pomarańczowo jakiś" ;] . Ta lampka zaświeca się przy otwarciu obojętnie któych drzwi więc tylko wtedy jest tam prąd. No na pewno jest drugi kabel bo zawsze można tą lampkę ręcznie zaświecić. Pozatym kable do oświetlenia nóg z tyłu chyba też łatwiej puścić pod progami przy drzwiach - kilka śrubek - przez środek/tunel wydaje mi się ciężej, nawet nie wiem jak to zdjąć Razz
Powrót do góry
byrrt

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Toyota Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Sty 2011, 20:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Ja tunel akurat miałem zdjęty bo wymieniałem nagrzewnice.. Ale generalnie zdejmuje się go szybciej niż boczki.. Trzymają go tylko 4 albo 4 śrubki (z tyłu pod popielniczką, jedna z przodu i chyba gdzieś pod mieszkiem od ręcznego czy jakoś tak.. luzujesz ręczny i ściągasz cały tunel.. Niestety żeby było naprawdę fajnie i porządnie trzeba odkręcić fotele ale te też każdy trzyma się na 4 śruby.. Akurat wpięcie się tam (za schowkiem) było mi na ręke - po co ciągnąć kable po całym aucie jak zaraz koło tyl lampek przednich jest sygnał Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Fliper89

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0 HDI, 163 km, automat
Piwa: 5/1
Wysłany: Nie 10 Kwi 2011, 19:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Ja mam pytanie jeszcze do tego tematu moge wpiac sie bezposrednio w lampke tzn w te bolce ktore trzymaja zarowke?Przylutowac te kable i puscic slupkiem do listwy led?
Powrót do góry
ZiZou

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat, Bravo, 1.2 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 16:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Szczerze mówiąc to nie najgłupszy pomysł z tym wlutowaniem się w obudowę/gniazdo żarówki. Wtedy masz na 100% pewność że nie pomylisz masy czy coś. Tylko powiedzcie mi czy zeby dojść kablami do lampki nie trzeba sie więcej narobic z tymi wszystkimi podsufitkami, boczkami itd niż przy podpinaniu sie do modułu w schowku? Pytam bo nie patrzyłem po prostu.
Powrót do góry
gadu-gadu
Fliper89

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0 HDI, 163 km, automat
Piwa: 5/1
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 21:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


Mozesz sie wpiac w moduł.Jak Ci wygodniej, ja ogladajac to stwierdzilem ze przepchniecie tego kabelka na druciku nie bedzie jakims wiekszym problemem bo kabelek naprawde jest maly, a w razie czego bedzie latwy dostep do tego wszystkiego.Jutro bede z tym kombinowal bo dzis wszystko sobie juz zakupilem.Zobaczmy co z tego bedzie.Czyli jak dolutuje te kabelki do tego uchwytu lampki powinno swiecic tak jak lampka i bede mogl tym sterowac jak lampka? Rolling Eyes
Powrót do góry
ZiZou

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat, Bravo, 1.2 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Kwi 2011, 00:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) oświetlenie nóg


od strony elektrycznej nie ma innego prawa jak świecić, skoro żarówka się zaświeca to znaczy że przy otwarciu drzwi bądź zamknięciu obwodu przełącznikiem w lampce na stykach pojawia się napięcie i koniec Idea światłość widzę.
powodzenia.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System