Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Spalanie w bravo 1.4 12v 25l/100km ;/


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krissrec

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dublin
Posiadane auto: bravo 1.4 96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Lut 2008, 11:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Spalanie w bravo 1.4 12v 25l/100km ;/


Nigdy nie ukrywalem, ze ubezpieczenia sa tanie na wyspach. Chcesz miec samochod tutaj to musisz miec ubezpieczenie wykupione na wyspach. Taka prawda. Innego nie wykupisz Wink
Co do kosztow napraw to tym sie nie martwie. Moj szef zamawia czesci z polski czasami i jak cos mi potrzeba to zamawiam sobie sam. Narzedzia mam na miejscu i sam sobie zrobie to co mi potrzeba. Mam miejsce, czas, narzedzia i doswiadczenie Wink
Co do ubezpieczenia to placisz troche duzo ... zalezy jescze jaki masz silnik.
Ja za ubezpieczenie 1.4 place 530 euro (ubezpieczenie ktore mialem w polsce jest na wyspach akceptowane nie jako procenty lecz lata ubezpieczenia).
Road tax 280 euro. Koszty dodatkowe, ktorych nie unikniesz posiadajac nawet auto z 2008 roku ( no moze tylko koszt NCT 50 euro Smile )
Samo auto ktore kupilem w takim stanie jak jest teraz z NCT na 15 miesiecy warte jest 1200-1400 euro, ja mam je za 500.
Pozatym pracuje tutaj i tutaj zostawiam czesc kasy. A chcac zwiedzic wyspy musisz miec transport. Chyba, ze rajcuje kogos jazda pociagami lub autobusami ...
Nie zmienia to faktu, ze auto mam taniej i niewielkim nakladem sil i czasu ktory dla niego poswiecilem Wink
Pozdrawiam!
_________________
"Każdy ma prawo do światopoglądu i własnego zdania" - powiedzial katolik podpalajac pierwszy stos.
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 17 Lut 2008, 11:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Spalanie w bravo 1.4 12v 25l/100km ;/


krissrec napisał:
Nigdy nie ukrywalem, ze ubezpieczenia sa tanie na wyspach...Mam miejsce, czas, narzedzia i doswiadczenie


No i pokulane mam z tego Smile tanie... faktycznie jak cholera...
Z tym doświadczeniem to coś nie tak skoro nie wiesz co ci siada i kupiles auto ktore nie do końca jest sprawne Very Happy jak tak są doświadczeni mechanicy na wyspach to ja wole mieszkać gdzie mieszkam Very Happy
Co to wartości 1200-1500 euro a ty masz je za 500... pominąłeś motyw że to są auta w pełni sprawne ;P
Powrót do góry
gadu-gadu
krissrec

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dublin
Posiadane auto: bravo 1.4 96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Lut 2008, 23:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Spalanie w bravo 1.4 12v 25l/100km ;/


Mylisz sie. Auto jest w 100% sprawne Wink
Testy NCT (badanie techniczne) to nie jest jak w polsce u pana zenka na garazu za flaszke da sie zalatwic Wink
Tutaj auto przechodzi naprawde rygorystyczne badania na ktore mozesz popatrzec sobie przez szybe z poczekalni. Nie ma jak w polsce w miescie 100 tys mieszkancow, 14 zakladow z diagnostyka.
na caly Dublin przypada dwa osrodki badania aut.
Nic nie zalatwisz. Auto jest na tyle rygorystycznie sprawdzane, ze nie ominie go nic. nawet spalona postojowka Very Happy
Nie puszcza Cie z upomnieniem slownym. Wymienisz to przyjedziesz jeszcze raz i wtedy dostaniesz przepustke na jakis czas, ktory zalezy od stanu technicznego auta.
Ten kto nie wie o czym mowie bedzie mial wielkie problemy ze zrozumieniem zasad NCT.
Jesli umiesz cos po angielsku to odsylam na strone:

http://www.ncts.ie/test.html

Sciagnijcie sobie manuala i zobaczcie co auto przechodzi Wink
Tak wiec nie mow mi prosze o sprawnosci auta za 500 euro.
wedlug NCT jest ono sprawne na tyle, ze dostalem przepustke na nastepne 15 miesiecy.
(znajomego auto z 2000r. na rok Wink )
Co do mechaniki to jestem doswiadczonym amatorem. czytaj zlota raczka. Z zawodu elektryk Very Happy
Chyba, ze kłuje Cie to w oczy jako typowego polaczka Wink
_________________
"Każdy ma prawo do światopoglądu i własnego zdania" - powiedzial katolik podpalajac pierwszy stos.
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 11:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Spalanie w bravo 1.4 12v 25l/100km ;/


Tylko bez "psztykania" się Panowie - rozmawiamy i pomagamy sobie na wzajem Smile
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 23:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Spalanie w bravo 1.4 12v 25l/100km ;/


krissrec-ma racje odnosnie przegladow technicznych tutaj nie ma zartow,jezeli auto przeszlo przeglad musi byc w 100% sprawne.Wlasnie dlatego samochodu powyzej 10 lat sa takie tanie na wyspach,bo ludzie sie ich pozbywaja z powodu astronomicznych cen w warsztatach za ewentualne naprawy i problemow z przegladem technicznym o ktorym pisze wyzej.Ubezpieczenia samochodowe na wyspach sa bardzo drogie oraz road tax(podatek drogowy) ale jak czlowiek widzi te drogi i autostrady to nie ma zalu placic podatku drogowego-drogi i autostrady maja super.pozdro
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 23:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
krissrec

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dublin
Posiadane auto: bravo 1.4 96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Lut 2008, 09:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Spalanie w bravo 1.4 12v 25l/100km ;/


Dzieki za poparcie hiszpan. Fakt faktem, chcialbym, aby takie zmiany byly wprowadzone w polsce. Odnosnie badan technicznych aut. Nie jezdzily by na drogach zlomy z 20 letnim stazem, ktorym kola zaczynaja odpadac...

Pozdrawiam !
_________________
"Każdy ma prawo do światopoglądu i własnego zdania" - powiedzial katolik podpalajac pierwszy stos.
Powrót do góry
opos137

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Bravo 1.6 16v 103km 96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2008, 21:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Spalanie w bravo 1.4 12v 25l/100km ;/


I tak w to nie wierzę!!! za 100 to można kupić nowy zderzak a nie auto!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2008, 22:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Spalanie w bravo 1.4 12v 25l/100km ;/


a ja uwierze bo nowe audi a3 moglem kupic za 25tysiecy zl Smile wraz z oplatami Smile 2004 rok Smile sa takie okazje ale prawda jest taka ze te auta sa tez po przejsciach Smile nikt dobrego samochodu nawet nie miec nie oddaje za grosze Smile chyba ze jakies 10 latki to okej Smile bo u nich zlomowanie jest drogie Smile
np. auta po powodziach, kasacjach, auta ktore wymagaja remontu silinka czy skrzyni Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
84przemo84

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Bravo 1370 cc 12v sx 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lut 2008, 02:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Spalanie w bravo 1.4 12v 25l/100km ;/


Ogolnie nie spodziewalem sie gdzie trafilem do konca, widze ze czeka mnie ciekawa droga tak jak tego typowego Pana Polaczak z Dublina, tydzien temu stalem sie szczesliwym posiadaczem samochodu urzeklo mnie bravo 1,4 12v sx na pieknych 17 i wyposazenie nawet ok ale juz tesknie za swoim starym golfem3 tdi ktorego juz nie chcialem 340 tys km a przejechalem nim 80000 bez problemow, chcialem odskoczyc od glosnej pracy silnika od wiecznego pisku paska na alternatorze stereotypu golfa Smile a tu bum zostalem zlapany na piękne bravo i na ogromne spalanie 22/100km Sad zal mnie sciska poniewaz wczesniej mialem 5,5/100km :zly dwie opcje sprzedac sliczne auto czy naprawic je tak jak Pan z irlandi termostat sonda itd....poniewaz objawy mam identyczne. Odpowiedz juz poznalem bo wszytkie komentarze przeczytalem Sad szkoda
Powrót do góry
krissrec

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dublin
Posiadane auto: bravo 1.4 96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lut 2008, 22:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Spalanie w bravo 1.4 12v 25l/100km ;/


Zawsze mozna cos zdzialac razem Smile
Co dwie glowy to nie jedna Very Happy
Mieszkam na D13.
_________________
"Każdy ma prawo do światopoglądu i własnego zdania" - powiedzial katolik podpalajac pierwszy stos.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

51 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatPanda

8 900

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System