Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Grande Punto ) Auto nie odpala, brzęczy przy autoalarmie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
keramti

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: FIAT GRANDE PUNTO 1.4 8 V + lpg ,2007, OPEL CORSA 2014 1.2 z LPG(FABRYCZNYM)
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 28 Mar 2016, 22:04
Temat postu:

Auto nie odpala, brzęczy przy autoalarmie.


Witam, Dziś Grande Punto odmówiło mi posłuszeństwa, mianowicie nie chce odpalić, a że objawy są takie same jak przed kilku tygodniami chciałbym przeczytać
wasze rady!
A mianowicie podczas próby zapłonu auto nie odpala , brzęczy autoalarm( tak jakby turkotał) co jakiś czas na desce widać błąd od airbag ale szybko znika.
Kilka tygodni temu miałem podobny problem, który znikł po naładowaniu akumulatora choć mój miernik pokazywał wartość naładowania na 11 V , akumulator z 2014 roku z lutego kupno Centra 12 V 50 Ah, wartość ładowania w granicach 14 V.
Zastanawia mnie skąd te problemy się biorą, gdyż wszystkie źródła poboru prądu są na czas postoju wyłączane- radio po kluczyku, autoalarm zwykle nie aktywuje bo zakluczam kluczykiem , żadne inne źródła nie są mi znane.
A dziś to samo auto stało 3 dni na parkingu i nie chce odpalić. Według miernika na klemach mam 11 V czyli jest prąd, gdzie szukać problemu?
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Wto 29 Mar 2016, 16:42
Temat postu:

Re: Auto nie odpala, brzęczy przy autoalarmie.


Naładuj aku i powinieneś odpalić 11V na klemach to trochę mało jak rozrusznik obciąży aku napięcie spadnie do wartości 7V i wtedy elektronika samochodu wariuje..
Szukaj urządzenia, które rozładowuje aku.
Z doświadczenia rozpocząłbym od radia ale mogę się mylić.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 29 Mar 2016, 21:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Auto nie odpala, brzęczy przy autoalarmie.


Masz problem z przewodem masy co biegnie z aku do nadwozia i dalej na silnik , prawdopodobnie skorodowal w zakuciu przy oczku i jest duzy opór przejscia jak kol. wyzej pisze. 11V to za mało , dlatego alarm się wscieka i centralka immobilisera odcina zaplon. na klemach musiszs mieć min. 12V. Kiedys robilem u kolegi w GP to samo miał.
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
keramti

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: FIAT GRANDE PUNTO 1.4 8 V + lpg ,2007, OPEL CORSA 2014 1.2 z LPG(FABRYCZNYM)
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 29 Mar 2016, 22:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Auto nie odpala, brzęczy przy autoalarmie.


Doładowałem akumulator prostownikiem, odpala . Przejrzałem kabel masowy - przeczyściłem styki. Radio na razie odłączyłem, chociaż prądu nie powinno brać na postoju ,bo jest "po kluczyku". Zastanawia mnie autoalarm, czy on czasami nie powoduje ubytku prądu, ale przeważnie od kilku miesięcy zamykam auto na kluczyk. Na klemach mam teraz 13, 3 V,- nie sprawdzałem do ilu schodzi podczas odpalania, gdyż nie czytałem wcześniej o tym. ale to jest do nadrobienia i sprawdzenia.
Nie wspomniałem o jeszcze jednej rzeczy , auto robi praktycznie teraz ,krótkie trasy3-6 km w mieście i pewnie stad też nie doładowania akumulatora.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sro 30 Mar 2016, 22:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Auto nie odpala, brzęczy przy autoalarmie.


Musisz zainwestować w ledy do jazdy dziennej, bo nic z tego nie będzie, przy takich małych odcinkach jazdy.Altek nie jest w stanie nadrobić zaleglosci z poborem prądu na malych dystansach.
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 30 Mar 2016, 22:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
keramti

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: FIAT GRANDE PUNTO 1.4 8 V + lpg ,2007, OPEL CORSA 2014 1.2 z LPG(FABRYCZNYM)
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 31 Mar 2016, 09:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Auto nie odpala, brzęczy przy autoalarmie.


jareq08 napisał:
Musisz zainwestować w ledy do jazdy dziennej, bo nic z tego nie będzie, przy takich małych odcinkach jazdy.Altek nie jest w stanie nadrobić zaleglosci z poborem prądu na malych dystansach.


Jaki jest różnica w poborze prądu ? Jakie są najlepsze(( dobre i tanie rozwiązania)? Gdzie najlepiej umiejscowić ? Proszę o sugestięSmile

Ja myślę o takim umiejscowieniu

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Grande Punto »

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Grande Punto ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System