Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Turbosprężarka czy coś innego?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sopo19

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): łapy
Posiadane auto: fiat bravo 1.9 multijet
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 03 Cze 2017, 14:00
Temat postu:

Turbosprężarka czy coś innego?


Ostatnio zauważyłem spadek mocy, może nie duży ale już tak fajnie autko nie przyspieszało a zwłaszcza pod górki. Turbinka gwizdała od kąd je kupiłem ale nie dymiło z rury i oleju też nie zauważyłem żeby popijało. Trasy robie głownie autostradą około 15km ale muszę u siebie wioske przejechać i później kawałek miasta jadąc do pracy. Dzisiaj po wjechaniu do miasta zauważyłem, że auto nie chce ciągnąć na niskich obrotach dopiero turbina włączyła się przy około 2,200rpm a wcześniej zaczynała pogwizdywać już przy 1.700 chyba. Po dojechaniu do świateł i ponownym ruszeniu wszystko jakby wróciło do normy poza tym, że tej mocy w dalszym ciągu jakby brakowało. Nie wiem jak to porównać ale najprościej chyba będzie opisać tak jakby ktoś wyciągnąl z pod maski ze 20 koników Smile. Czy szukać już serwisu do regeneracji? W poniedziałek jestem dopiero umówiony do mechanika na przełożenie sprężyn z przodu i od razu ma poszperać co może być przyczyną tego.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 06 Cze 2017, 06:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Turbosprężarka czy coś innego?


trzeba porobic logi ,sprawdzic przeplywke, zawor overboost,sprawdzic parametry.Wywalac kase na czesci i mechanikow zawsze zdązysz. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
sopo19

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): łapy
Posiadane auto: fiat bravo 1.9 multijet
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 06 Cze 2017, 19:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Turbosprężarka czy coś innego?


Byłem na przełożenie sprężyn z przodu. Mechanik twierdzi, że podłączył komputer i błędów nie ma. Turbina ciśnienie dobre ma i nie bierze oleju, nie dymi ale miał dużo roboty i nie mógł dogłębniej popatrzeć co jest. Jedyne co zauważył to, że filtr powietrza nie jest w najlepszym stanie i paliwa też strasznie staro wygląda. Zardzewiały itd no i zaleca wymiane tego a jak nie pomoże to szukać dalej bo komputer nic mu nie powiedział. Ten mechanik ogólnie cieszy się dobrą opinią, wielu moich znajomych u niego auta stawia i są zadowoleni. Za tydzień w sobote dopiero mam czas postawić auto na wymiane tych filtrów i zobaczymy co dalej.

Z moich obserwacji wynika, że auto nie wkręca sie tak szybko na obroty jak przed tem no a logiczne jest, że tak szybko nie przyspiesza. Próbowałem go przeciągnąć do 4k obrotów na 4 biegu i trwało to dosyć długo, nie umiem tego określić w sekundach ale moim zdaniem powinno to trwać o połowe krócej z tego co kojarzę, może po prostu przesadzam ale to mój pierwszy diesel w życiu i mam go dopiero miesiąc a już problemy hehe i tęsknie za benzynką Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatTipo

32 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System