Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
golec2604

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 benzyna
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 09 Paź 2016, 18:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Panowie wracam do długiej przerwie do tego tematu z braniem oleju.
Miałem bardzo duże branie oleju w moim stilo, brało 0.5l na 300 km (każdy olej co by nie wlał, żadne wspomagacze do oleju też nie pomagały). Nie dało sie już jeździć.

Oddałem do mechanika. Mechanik odesłał głowice do planowania, stwierdzili oni że wszystkie uszczelniacze były spadniete i źle dobrane - te co wcześniej wymieniałem, zrobili to plus cos tam jeszcze było ale nie pamiętam dokładnie co, ale z tego co wiem to nic poważnego, mechanik wymienił jeszcze pierścienie , dodatkowo wymienił rozrząd i cos tam jeszcze jakies drobnostki i razem wyszło 2350 zł za naprawe. Mechanik wlał olej Motul 15W50 4100 Power.

Powiedział mi że z początku tak do 1000 km może brac olej ale potem powinno być ok. Była to końcówka maja 2016.

Autko do 2000 km nie wykazywało pobierania oleju, zawsze w tym samym miejscu sprawdzałem stan i poziom był w tym samym miejscu. Po 2 tyś zaczęło brać olej i efektem teraz jest że po przejechaniu 9700 km silnik wziął 1L oleju tego Motul 15W50 4100 Power oraz podczas zapalania czasami autko puści sobie siwego lekkiego dymka i czuć, że to z oleju.

Mam pytanka.
1. Co ogólnie myślicie o tej naprawie i o cenie za usługę?

2. I ważniejsze od pierwszego. Co myslicie o aktualnym braniu oleju 1L/9700km??
Troszke mnie martwi to że jest to olej specjalistyczny a wiec stworzony przeciw pobieraniu oleju.
Gdyby silnik pobierał inny zwykły olej, nie martwił bym sie tym pobieraniem oleju bo 1L na 9700km to nie duzo ale że to jest olej przeciw pobieraniu oleju to martwi mnie to, że może być coś nie tak z silnikiem i że mnie mechanik wykiwał i kasę wziął a wiele nie zrobił.

Co Wy na to wszystko powiecie?? (pamiętajcie że ja mechanikiem nie jestem i wole wypowiedzi bardziej wyjaśniające)
Powrót do góry
golec2604

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 benzyna
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 16 Paź 2016, 20:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Witam. Czy ktoś tu zagląda?? Bardzo proszę o odpowiedź
Powrót do góry
Marfoj

Czytelnik



Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelce Opolskie
Posiadane auto: Citroen Xsara, II, X, 1360ccm, 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Lis 2016, 19:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Witaj.

Wynik spalania oleju przez Twój samochód jest teraz jak najbardziej prawidłowy. Daje to koło 0,1 l na 1000km. Czyli w granicach normalności. Ogółem nie istnieją silniki, które w ogóle nie biorą oleju - zawsze są jakieś minimalne nieszczelności, w dodatku te konkretne silniki słyną ze spalania smarowidła. Nigdy w żadnym wypadku olej - nawet specjalny - nie zlikwiduje spalania oleju.

Cena za usługę myślę, że jest adekwatna do pracy, którą wykonali mechanicy. Biorąc pod uwagę, że aby wymienić i tak jak w Twoim przypadku - poprawić poprzedniego mechanika, trzeba zdjąć głowicę, zablokować wałki rozrządu żeby się nie obróciły, rozpiąć sprężynę zaworów, poprawić uszczelniacze, złożyć spowrotem zawory - tak 16 razy, założyć głowicę, przykręcić ją i złożyć odpowiednio rozrząd. I to są tylko czynności związane z wymianą uszczelniaczy. Trzy rzy tyle jest roboty z pierścieniami tłokowymi.
Powrót do góry
Luka85

Czytelnik



Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁDZ
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 16v 103kw
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Sty 2018, 23:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.6 16V 103 KM 2002r Benzyna+ LPG - OLEJ !!!


Witam
golec2604 jak to twoje stilo z tym spalaniem oleju ?! Mam to samo ostatnio mi wyszło że na 700 km 1.3l stilo 1.6 16v 103 bez LPG.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System