Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Znikający płyn chłodniczy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 16 Gru 2018, 13:33
Temat postu:

Znikający płyn chłodniczy


Kolejna moja drobna podpowiedź Wink
Znika płyn chłodniczy? Pewnie jest w oleju? Oj....Nie ma go tam Wink Olej czysty.To Ci niespodzianka Wink
Zbiorniczek nie cieknie? No też nie.
Auto posiada instalację gazową,wiec bardzo częstą przyczyną będzie znikaL właśnie przez reduktor od gazu. Po jakimś czasie one się rozszczelniają . Im bardziej odstawiona fuszerka przy montażu gazu tym szybciej reduktor będzie do wymiany. W moim aucie był założony stary zużyty reduktor,A że chłopaki nie mogli złapać szczelności to poodkładali podkładek. Chyba sama bym to lepiej zrobiła Wink
Nie zawsze trzeba wymienić cały reduktor. W moim wypadku wystarczyło zastosować zestaw naprawczy. Wink

Jak coś nowego wyjdzie w moim Stilo,też postaram się wrzucić.Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)


Ostatnio zmieniony przez Emiś dnia Wto 25 Gru 2018, 11:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
buria

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Scudo I 70KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Gru 2018, 10:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Znikający płyn chłodniczy


Często usłyszysz "Panie to pewno uszczelka pod głowicą".

Sam w Fiacie Scudo miałem niezła akcje. Ale to przez, że tak to ujmę - wspaniała kulturę techniczna Panów z warsztatu.

Jezdzac moim stalowym rumakiem, zauważyłem, że znika mi płyn chłodniczy.

Okay. Kompresja. Badziew z płynem do sprawdzania czy spaliny są w płynie chłodniczym. Faktycznie uszczelka pod głowicą.

Warsztat gdzie robiłem 3 poprzednie autka. Zaufanie i takie tam. Zrobili. 2 tys. km spokoju. Jebs. Płyn znika.Ba, po przejechaniu 150km, nawet płyn zaczyna wyrzucać. Ba, na górnym odpowietrzniku chłodnicy, po 150 km, powietrza jak w paczce chipsów Lay's. O dziwo spuszczasz powietrze, to płyn w zbiorniczku sobie opada. Dolewasz. Jedziesz dalej. Nic nie dymił. Nic się nie grzał.
Naturalnie zaczęło się szukanie dlaczego.
Szczelność układu chłodzenia - coś gdzieś minimalnie ucieka.
Płyn świecący w świetle uv. Wyciek na wężach idących do nagrzewnicy. Juz ta radość w oczach, se problem rozwiązany. Bo ktoś chciał zaoszczędzić na 2 oringach o wartości 50gr.
Jebs. Cieknący już nie cieknie. Z płynem dalej to samo.
Reklamacja. Szukania. Płukanie. I inne cuda.
Diagnoza silnik do remontu.
Aha. Ehe.
Zmiana warsztatu. Zrzucamy głowice. Co się okazuje ? Panowie z zaufanego warsztatu krzywo przykręcili głowice.
Odzyskanie szmalu.
Robota na innym warsztacie. 75 tys. km później scudo lata, śmiga, warcy, cescy.

Także, nigdy nie wierz mechanikom
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPanda

8 900

2011r.

219 000 km

pomorskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System