Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Fiat Seicento, blokujące tylnie koło podczas deszczu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawlo212

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wodzisław
Posiadane auto: Fiast Seicento
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Maj 2019, 18:45
Temat postu:

Fiat Seicento, blokujące tylnie koło podczas deszczu.


Witam, mam problem z moim fiatem seicento, temat już poruszany na nie jednym forum lecz bez jednoznacznej odpowiedzi, A mianowicie, od początku:
Po deszczu podczas delikatnego hamowania blokuje od razu tylne prawe koło na szlak.
Pierw wymieniłem bębny na nowe, do tego szczęki,zaciski, wszystko co związane z tylnymi hamulcami nowe, linkę z ręcznego mam rok starą, nie czuć by koło po spuszczeniu ręcznego trzymało. Później wymieniłem całe piasty z łożyskami, dodam, że płyn hamulcowy nowy, czysty. Dalej to samo, dałem nowy cylinderek w prawym kole i dalej to samo. Czytając nie jedno forum wyczytałem "regulator siły hamowania" Dobrze to na raz oba nowe plus pompka by było o jednej robocie, układ cały odpowietrzony i kłopot nie znika. Proszę o pomoc i radę czego się jeszcze chwycić bo już z tysiąc złotych włożyłem w to auto i chyba przerasta wartość nawet tego auta, aż strach pomyśleć co będzie w zimie. Dodam, że z przodu mam nowe tarcze i klocki firmy bosch, lecz problem występował wcześniej i zaczął się bez jakiejkolwiek naprawy z dnia na dzień. Dodam jeszcze, że szczęki już włożyłem 2 komplety bo myślałem, że może nie pasują albo coś, każdy innej firmy, lecz nie pamiętam jakiej, tak samo na prawe koło już teraz dałem 3 nowy bęben i dalej bez zmian. Jak nie pada deszcz nie ma żadnego problemu z niczym.
Czy ktoś miał podobny problem i uporał się z nim? Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 11:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Fiat Seicento, blokujące tylnie koło podczas deszczu.


ciężka sprawa na odległość....
czyżby samoregulator trzymał z tej strony wyżej....?
możliwe,że gumowy wężyk(przejście przewodu hamulcowego,z karoserii na to feralne koło) ze starości
zwęził się jego przekrój i nie przepuszcza prawidłowo spowrotem płynu...?
a ten nowy cylinderek,czy jest taki sam jak ten na drugim kole..?
wielkość cylinderka ...mniejszy..większy...- powoduje radykalną zmianę siły hamowania
jeszcze trzeba by to oblukać w realu...
popatrzeć na mechanizm lewego i prawego hamulca..porównać, czy gdzieś coś nie złożono wadliwie...
pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

Fiat500x

55 900

2017r.

99 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System