Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Temperatura silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Układ chlodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lubiniak

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Fiat Marea 1.9jtd 110km 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Gru 2019, 15:49
Temat postu:

Temperatura silnika


Witam
Potrzebuje kierunku w którym iść.
Od początku.
Parę dni temu skończyła mi gwałtownie temperatura. Macanko węży i werdykt na termostat. Zakupiłem na szybko Verneta ( na miejscu mieli tylko to i jakaś jeszcze chińszczyzna a potrzebowałem samochód na nast dzień do pracy)
Wymieniłem, odpowietrzylem i bach jadę. Po rozgrzaniu temperatura zaczęła rosnąć do Max po czym spada do kreski ponad połowę i sobie oscyluje tak 1 wyżej jedna niżej ponad połowa wskaźnika przy prędkościach 110-130. Jak jadę spokojnie ok 90 trzyma się prawie w połowie.
Węża twarde ale nie aż tak żeby miała być to uszczelka , ogrzewanie grzeje bez problemów. Plyn nawet jak stanę i dość długo to katuje że wskazówka leci na czerwone nawet nie pomyśli aby się zagotować i wylecieć że zbiorniczka.
Dzisiaj tak znowu sobie grzebie usiadlem w samochodzie zapalilem papieroska i zrobilo sie mi za cieplo wiec bach nawiew na 0 a moim oczom ukazalo sie jak wskazowka spada na polowe.
Przegonilem go ostrzej po drodze z nawiewm na 0 i temp stoi. Ale jak tylko wlaczam nawiew zaczyna fisiowac i skakac im mocniejszy nadmuch tym wyzsza temperatura.
Ktoś ma pomysł o co chodzi?? Czy to tylko jakaś usterka elektryczna ??
W niedzielę jadę na święta do rodziców i 550 km autostrada wiec chcialbym to jeszcze ogarnac zeby sie nie martwic w trasie
Dzieki
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 15 Gru 2019, 19:47
Temat postu:

Re: Temperatura silnika


Kup porządnej firmy termostat i problem powinien ustąpić. Sprawdzałeś działanie termostatu przed włożeniem do samochodu chociażby gotując wodę w garnuszku? Też kiedyś na szybko kupiłem verneta i po kilku dniach szukałem kolejnego termostatu bo objawy podobne były do twoich - temperatura na wskaźniku skakała góra dół. Kupiłem ori trochę kosztował ale wskaźnik temp. do momentu sprzedaży auta pracował jak w nowej furze.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Lubiniak

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Fiat Marea 1.9jtd 110km 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Gru 2019, 19:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Temperatura silnika


Tylko ze naprawdę mimo wskazań wskazówki temperatura rzeczywiście nie rosnie więc to raczej nie termostat. Gdy puszczam nawiew to szaleje gdy wyłączam to stoi wryta na srodeczku bez względu czy to katuje na wysokich obrotach czy jadę spokojnie.
Nigdzie nie znalazłem podobnego problemu w necie więc pisze tu.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 19 Gru 2019, 20:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Temperatura silnika


To spróbuj dobrze odpowietrzyć układ chłodzenia. W układzie nagrzewnicy (na wężach) nie ma jakiegoś odpowietrznika?
Odczyt temp.silnika można sprawdzić kompem diagnostycznym i wtedy wiadomo będzie czy świruje układ chłodzenia czy elektryka wskaźnika na desce rozdzielczej. Wskazania czujnika świrują gdy włączasz nawiew czy gdy sterujesz temperaturą wnętrza?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Lubiniak

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Fiat Marea 1.9jtd 110km 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Gru 2019, 11:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Temperatura silnika


Witam.
Sprawa się rozwiązała ponieważ pewnego ranka pojawił się problem z rozruchem. Sprawdziłem ładowanie i okazało się że jest słaba masa. Po dolozeniu dodatkowej masy do silnika problem znikł. Wskazówka nie skacze przy nawiewie oraz zaczął się załączac wentylator na 1 biegu.
Jedyne co zostało to późniejsze otwarcie termostatu ale podobno vernet tak ma.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 20 Gru 2019, 11:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Układ chlodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Układ chlodzenia


Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System